Aleksandar Vuković w koszulce z nazwiskiem Wiktora Bołby, zmarłego na początku roku kustosza muzeum - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia podziękowała Vukoviciowi

źródło: Legia Warszawa

- Dziękujemy Aleksandarowi Vukoviciowi za duże zaangażowanie w prowadzenie drużyny i podjęcie wyzwania w trudnym momencie dla klubu. Vuko doskonale zna zawodników, oczekiwania i presję, jaką wiąże się z wynikami Legii. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej. Przy Łazienkowskiej zawsze będzie gościem specjalnym - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W ten sposób klub podziękował Serbowi za pracę w ostatnich 6 miesiącach. Kontrakt Vukovicia wygasa z końcem czerwca i nie będzie przedłużony, o czym wiadomo od połowy marca. Nowym trenerem Legii zostanie Kosta Runjaić, który oficjalnie zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach.

Aleksandar Vuković prowadził Legię Warszawa w latach 2019 - 2020 i ponownie od grudnia 2021 roku do maja 2022 roku. Serb jest trzecią postacią w 106-letniej historii klubu, która zdobyła tytuł w roli zawodnika (2002, 2006) i trenera (2020). Przez okres swojej pracy prowadził zespół łącznie w 91 meczach i zanotował bilans 48 zwycięstw, 18 remisów i 25 porażek. Jako piłkarz w barwach Legii rozegrał 239 meczów, zdobył dwa tytuły Mistrza Polski, krajowy Puchar i Superpuchar Polski.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Darek - 22.05.2022 / 12:46, *.chello.pl

Dziękuję trenerze.Powodzenia w dalszej karierze.Dużo zdrówka.

odpowiedz
qna - 22.05.2022 / 12:46, *.t-mobile.pl

dziękujemy Vuko, świetne zachowanie z koszulką!!

odpowiedz
Warszawiak1234 - 22.05.2022 / 12:32, *.aster.pl

Dwa slowa. Vuko dziekuje!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2022 / 12:35, *.play-internet.pl

@Warszawiak1234: A niby komu ten Vuko dziękuje???

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 22.05.2022 / 12:01, *.t-mobile.pl

Dzięki za wszystko i powodzenia w dalszym etapie kariery!
Szkoda, że klub nie potrafił oficjalnie podziękować także Arturowi Borucowi. Wiadomo, że bywało różnie, jak u każdego piłkarza, ale mimo wszystko uważam, że należało mu się. Ale może będzie okazja nadrobić. Dzięki panowie!

odpowiedz
Kibic - 22.05.2022 / 11:29, *.net.pl

Dziękujemy Vuko!

odpowiedz
gruby - 22.05.2022 / 11:04, *.orange.pl

Dziękuję VUKO!!! ...dzięki TOBIE nadal mamy ekstraklasę!

odpowiedz
Micha - 22.05.2022 / 10:31, *.interwan.pl

Żyleta, jak zwykle "Artur Boruc", a reszta to bociany i żaby.
Vuko, Pekhart, Wszołek. Oni też odchodzą z Legii. Oni też dołożyli coś od siebie pozytywnego w tych powalonych czasach prezesa Mioduskiego.

odpowiedz
Gg - 22.05.2022 / 10:31, *.t-mobile.pl

Panu Staruchowi też trzeba podziękować skoro nie potrafi docenić tego ile Vuko dał Legii.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 22.05.2022 / 10:42, *.19.184

@Gg: Bo nie właził, grupie trzymającej władzę i dyktującej innym kto jest legendom a kto nie, w dupę to już fe.

odpowiedz
Cyniek - 22.05.2022 / 09:44, *.play-internet.pl

Wielki błąd że odchodzi

odpowiedz
P. - 22.05.2022 / 09:02, *.tpnet.pl

Tylko kibice nie podziękowali. Żenada.

odpowiedz
Odp - 22.05.2022 / 09:42, *.lunet.eu

@P. : widocznie nie było powodu

odpowiedz
???? - 22.05.2022 / 09:54, *.t-mobile.pl

@Odp: widac puste myslenie a jak by spadli to by byl powod , zero szacunku . Vuko dzięki za Twoją pracę

odpowiedz
qwerty - 22.05.2022 / 09:55, *.vectranet.pl

@P. :
Dokładnie. Chyba część osób nadal nie dostrzega, że mogliśmy być teraz na miejscu Wisły.

Według mnie Vuko całkiem trafnie zdiagnozował przyczyny problemów Legii i potrafił o tym głośno mówić. Dopóki nie zmieni się zarządzanie i podejście nawet najlepszy trener nie ma szans, jeśli nie da mu się szansy na wyprowadzenie drużyny z pierwszego kryzysu. Będziemy się notorycznie miotali od ściany do ściany trwoniąc gigantyczne pieniądze na ciągłe zmiany trenerów i przebudowy zespołu.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego w Legii tzw. swoi mają dużo gorzej od osób które tu przyszły i się nawet nie utożsamiają z klubem. Właśnie swoi powinni dostać dużo większe wsparcie.

Teraz jest szydera i pojazd po Zielku, który co by nie mówić jest prawdziwym Legionistą. Nie dość, że przyszedł w bardzo trudnym momencie, musi ogarnąć syf pozostawiony po poprzedniku, zrestrukturyzować nie tylko pierwszą drużynę, ale cały pion sportowy, zatrudnić trenera i ogarnąć mu nowych zawodników to jeszcze nie ma na nic kasy i musi poruszać się w bardzo ograniczonej strefie. Napewno Ci którzy tu teraz przyjdą to nie będą idealne wybory, ale takie na jakie nas teraz stać. Mam nadzieję tylko że w końcu zacznie się kupowanie zawodników o takiej charakterystyce jaką zgłosi trener.

Dobrze z jednej strony, że nie gramy w pucharach to jest szansa, że cały proces przebudowy przebiegnie dużo sprawniej. Trzeba uczciwie sobie powiedzieć, że i tak ciężko było by awansować przy zmianach jakie się zapowiadają.

Oby obecna sytuacja była tąpnięciem, a nie zmianą trendu.

odpowiedz
Arek - 22.05.2022 / 11:35, *.tpnet.pl

@qwerty: nic dodać, nic ująć. Ci nasi to mają tu bardziej przeje...ne niż najemnicy, którzy tu przychodzą. I ja o tym piszę tu już od dawna. Teraz jakieś dzbany pozwalają sobie na szyderę z Zielińskiego, tylko że jak Zieliński tu grał, to obecne dzbany robiły pod siebie i mogą nie wiedzieć. A dla mnie Zieliński to żywa legenda. Tamta Legia z lat 95, 96, to była moja Legia marzeń, bo wtedy właśnie zaczynałem interesować się piłką, a właśnie tamta Legia z Zielińskim grała wtedy w lm. Co do Vuko, napiszę jeszcze raz. Dzięki za wszystko i życzę powodzenia na nowej drodze.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2022 / 11:57, *.play-internet.pl

@qwerty: Super napisane.Tylko nie bardzo wiem,czym podparty jest Twój optymizm,że "teraz to już tylko będzie lepiej".Do tego niepokoi mnie Twoje podejście do tematu europucharów.Stwierdzenie jest jakby żywcem zdjęty z retoryki mioduskiego,że "nie zawsze o sile klubu świadczą gabloty pełne trofeów".Otóż zapewniam Cię,że ten sezon wcale nie musi oznaczać,że dotknęliśmy dna po to,żeby się od niego odbić,bo może się okazać,że "na spokojnie sobie na nim usiądziemy",czego bardziej się spodziewam przy tym właścicielu.Reasumując,Twój wpis świadczy tym,że masz nadzieję,iż "lis,który wpadł do kurnika i od kilku lat dusi kury,od następnegobtygodnia zacznie się z nimi zaprzyjaźniać".Otóż nie,mioduski gra o zupełnie inne cele niż my,kibice i dopóki będzie w Legii trzymał stery,dopóty lepiej nie będzie.Z fartem.

odpowiedz
qwerty - 22.05.2022 / 14:59, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA : Wcale nie pałam optymizmem i jestem bardzo krytyczny wobec działań Mioduskiego, który według mnie otoczył się niewłaściwymi doradcami, na dodatek nie chce słuchać i co najgorsze, wcale nie wyciąga wniosków z porażek.

Jedyny optymizm jaki żywię to, że po sezonie w którym Legia znalazła się na krawędzi (spadek oznaczał by nie tylko dramatyczny spadek przychodów, ale także mega straty wizerunkowe przy rozmowach ze sponsorami) Mioduski w końcu oprzytomnieje i faktycznie zajmie się tym co mu wychodzi najlepiej czyli brylowaniem na salonach, udziale w konferencjach itp.

Jeśli obecny sezon niczego go nie nauczy to nie widzę dla nas ratunku z nim u steru.

odpowiedz
qwerty - 22.05.2022 / 15:00, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA : Wcale nie pałam optymizmem i jestem bardzo krytyczny wobec działań Mioduskiego, który według mnie otoczył się niewłaściwymi doradcami, na dodatek nie chce słuchać i co najgorsze, wcale nie wyciąga wniosków z porażek.

Jedyny optymizm jaki żywię to, że po sezonie w którym Legia znalazła się na krawędzi (spadek oznaczał by nie tylko dramatyczny spadek przychodów, ale także mega straty wizerunkowe przy rozmowach ze sponsorami) Mioduski w końcu oprzytomnieje i faktycznie zajmie się tym co mu wychodzi najlepiej czyli brylowaniem na salonach, udziale w konferencjach itp.

Jeśli obecny sezon niczego go nie nauczy to nie widzę dla nas ratunku z nim u steru.

odpowiedz
oLaf - 23.05.2022 / 12:16, *.orange.pl

@qwerty: masz rację. Vuko należy się szacunek bo Michniewicz już pokazał (mając Luqiniasa i Emeriego) jak można lecieć do 2-giej ligi, nazywanej dla zmyłki pierwszą ; )

odpowiedz