REKLAMA

Żeglarstwo

W weekend Legia rozpoczyna sezon 2022 PEŻ

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Załoga żeglarskiej Legii w najbliższy weekend zainauguruje rozgrywki Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej (PEŻ) w sezonie 2022. Rywalizacja, tak jak dotychczas, toczyć się będzie podczas czterech dwudniowych turniejów. Legioniści przed rokiem rzutem na taśmę wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski. Pierwsze regaty PEŻ odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Sopocie.

Załoga Legii trenowała w ostatnich dniach przed PEŻ w Sopocie w składzie: Kuba Pawluk, Michał Szmul, Przemek Płóciennik i Marcin Banaszek.

W PEŻ w sezonie 2022 rywalizować będzie 18 załóg. Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowały cztery najlepsze drużyny I ligi - AZS WAT Warszawa, AZS AWFiS Gdańsk, Yacht Klub Polski Szczecin i UKS Żeglarz Wrocław.

Terminarz PEŻ w sezonie 2022:
28-29 maja, Sopot
9-10 lipca, Gdynia
27-28 sierpnia, Szczecin
24-25 września, Warszawa


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.