Finał play-off

Legia Warszawa 63-66 Śląsk Wrocław

Mishka, źródło: Legionisci.com

W czwartym meczu finałowym play-off o koszykarskie mistrzostwo Polski Legia Warszawa przegrała we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 63-66. Stan rywalizacji 3-1 dla Śląska, gra toczy się do czterech zwycięstw. Piąte spotkanie zostanie rozegrane w piątek, 27 maja o godzinie 20:40 we Wrocławiu.

Fotoreportaż z meczu - 105 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 75 zdjęć Hugollka

Legioniści bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Szybko osiągnęli prowadzenie 11-4, a potem 13-4. Goście początkowo grali nieskutecznie. Potem jednak zdołali się pozbierać i pierwszą kwartę kończyli przy wyniku 10-16. Druga kwarta rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla Śląska, który nie tylko odrobił straty, ale nawet wyszedł na niewielkie prowadzenie. Legioniści jednak nie poddawali się - najpierw za 3 punkty trafił Wyka, a następnie Kamiński. Tuż przed końcową syreną wynik do przerwy ustalił Łukasz Koszarek. Legia prowadziła więc 34-31.

Na początku trzeciej części spotkania Legia wywalczyła 6-punktową przewagę, ale goście szybko odpowiedzieli punktami. Kolejne minuty były bardzo wyrównane. Przy stanie 42-40 sędziowie długo analizowali sytuację, po której mogło nastąpić wykluczenie z gry Cowelsa. Na szczęście dla Legii, uznali, że przewinienia nie było. Na 20 sekund przed końcem trzeciej kwarty Cowels trafił trójkę i Legia kończyła tę partię dwupunktową przewagą.

Ponownie jak w poprzednich spotkaniach, tak i we wtorek o zwycięstwie miała zadecydować ostatnia kwarta. Ta zapowiadała się więc niezwykle ciekawie. Niesamowitym rzutem z bardzo dużej odległości popisał się Johnson, dzięki czemu legioniści prowadzili 59-56. Na 40 sekund przed końcem Trice celnie rzucił za 3 punkty. Trener Legii błyskawicznie poprosił o czas.

Terminy kolejnych meczów finałowych play-off:
27.05. (PT) g. 20:40 WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (Polsat Sport)
ew. 29.05. (ND) Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław
ew. 31.05. (WT) WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
p10 - 25.05.2022 / 22:57, *.orange.pl

W meczu wygranym ze Śląskiem ekstra punkty dorzucili Kamiński i Sadowski. I Wyka 10 zbiórek w obronie. Wczoraj na zbiórce Wykę ogrywał nawet Dmitric Trice. Wcześniej ekstra energię dawał Kemp, który się wybił z rytmu kontuzją.Trójki Kulki też były ważne.

Patrząc zespołwo oprócz pierwszego meczu gdzie miał więcej odpoczynku to najbardziej zawodzi w ataku Koszarek. Nie daje rady grać co 2 dni po 25 minut. Miał być drugim rozgrywającym na 15 minut a nie pierwszą jedynką. Łącznie w 4 meczach 4 celne na 18 za 3pkt. Łącznie skuteczność z gry 29 % - najgorzej u nas . Plus ledwie 8 asysyt w 4 meczach. Eval też słabiutko 4.8 na mecz.

Jeśli chodzi o punkty to Skifić z Wyką też na niskiej skuteczności zwłaszcza za 2pkt. Brak punktów z góry nad obręczą - ale to też wynika z bardzo mocnych wysokich Śląska.

Inna rzecz co boli to głupie straty Jonhsona - 15 strat w 4 meczach najwięcej ze wszystkich graczy. Wczoraj 6 strat. Za dużo. Wiadomo, że w playoffach każdemu trafi się słabszy mecz, dlatego ważne są akcje dodatkowych graczy, którzy są mniej widoczni. Ale skuteczność Koszarka powtarza się poraz kolejny. Właściwie jedynie co trafia w tej serii to akcje rozrysowane z narożnika.

Zaczęły być widoczne ograniczenia w meczu ze Śląskiem drużyny: brak pierwszej jedynki, brak 5-go wysokiego mocniejszego do rotacji, straty wynikające z czasem głupiej gry Johnsona i akcji do wysokich nad obręcz. Niska rotacja składu teraz wychodzi. Brak takiego impulsu z ławki, czy mocnej akcji w obronie jakiegoś przechwytu czy dodatkowych punktów. Urlep potrafi posadzic Trice na pierwsze 5 minut w 4 kwarcie by nabrał sił na końcówkę i trafiał trudne rzuty na zmęczonego rywala. U nas nie ma kto ciągnąć gry by Ali czy Jonhson mogli odpocząć na końcówkę. Ale i tak nikt się nie spodziewał takiego ogromnego sukcesu. Oby trochę szczęście dopisało i wyciągnęli ten mecz nr 5.

odpowiedz
Tom@zino - 27.05.2022 / 00:59, *.chello.pl

@p10: Bardzo dobra analiza przyczyny słabszej gry Legii. Ławka rezerwowych Śląska jest dłuższa i wnosi więcej do gry niż nasza. Darek Wyka jakiś przygaszony w tych finalach, jakby nie wierzył w swoje umiejętności. W meczu nr 4 zabrakło lepszej skuteczności Legii w pierwszej kwarcie, kiedy była szansa na zbudowanie kilkunastopunktowej przewagi i tym samym, ustawienie tego spotkania. W Śląsku reżyserem gry jest Trice II. Potrafi rzucić i podać, a do tego jest mega szybki. Nie mamy na niego odpowiedzi, niestety.

odpowiedz
ws - 27.05.2022 / 10:39, *.vectranet.pl

@p10: Wszystko się zgadza i dlatego drużyna na przyszły sezon musi być inaczej budowana niż dotychczas. 3 środkowych i 3 wysokich skrzydłowych to podstawa. 2 rozgrywających minimum a reszta to rzucający/niski skrzydłowy. Kadra powinna liczyć 14 zawodników zdolnych do gry w każdym meczu a nie "polerujących" ławkę przez cały sezon. I więcej rozegranie na wysokich i wymuszanie fauli na nich. To daje możliwość zdobycia 3 punktów z akcji a także łapanie przewinień przeciwnika. Co do nazwisk, kto powinien zostać a kto nie to wypowiem się po sezonie ale nawet Trice potrafi się podporządkować taktyce drużyny.

odpowiedz
p10 - 27.05.2022 / 12:23, *.centertel.pl

@ws: Taka gra typowo pod kosz to nie z trenerem Kamińskim. Więc i tak będzie skład pod 3 punktowe rzuty. Budżet też jest ograniczony i młodzi w zespole też będą chcieli minut.. O Trice II Legia pytała, ale był poza budżetem. Kto zostanie a kto nie to pewnie będzie zależeć od kasy i od tego w jakim pucharze zagra Legia w przyszłym sezonie. Też chciałbym 14 graczy, ale nie wiem czy to realne. Realne to 8/10-ciu do reguralnej gry plus 4 młodych do ogrywania by łapali co jakis mecz po 5 minut.

odpowiedz
bronek49 - 25.05.2022 / 17:12, *.chello.pl

Legia mogła i powinna wykorzystać słaba skuteczność Śląska ale niestety Legia [pokazała że u niej skuteczność w ataku i obronie niestety jest tak słaba że już nie widzę szans na zdobycie mistrzostwa Polski dlaczego trener nie popracował tego z zespołem bo tak się dzieje w każdym meczu finałowym play-off

Ja - 25.05.2022 / 11:44, *.play-internet.pl

Bracia Trice'owie to niesamowite kozaki. Szkoda tego meczu, bo tak jak w poprzednim Śląsk był lepszy, tak w tym nie grał niczego specjalnego, byli spokojnie do ogrania. Dużo osób ma pretensje do Johnsona (słusznie), ale moim zdaniem mecz przegrał nam swoimi pudłami Koszarek.

Aha i brawo dla Polsatu, fantastyczną zemstę zrobiliście tym wyciszaniem dopingu i Snu o Warszawie. Możecie być z siebie dumni :) Do teraz sobie pewnie nucicie pozdrowienia dla tych ze stołków, którym liżecie tłuste d*pska :)

odpowiedz
Marcin - 25.05.2022 / 14:14, *.orange.pl

@Ja Akcja rodzi reakcję, reakcją Polsatu na poturbowanie pracownika Jej stacji była tak, jak widać było w transmisji.
Mecz finału play-off to jest święto, ale ktoś ewidentnie przesadził z Jego celebracją.

odpowiedz
Ja - 25.05.2022 / 18:23, *.vectranet.pl

@Marcin: ale skąd Ty wiesz jak było naprawdę, z tych łże mediów? Jeszcze się nie nauczyłeś, że ściemę walą nawet podczas prognozy pogody? Polsat zrobił z siebie pośmiewisko już na starcie, bo przyznał w artykule, że operator pruł się na Żylecie do ludzi, że nie może filmować z powodu powiewającej flagi, którą jeszcze potem (przypadkowo lub nie) zdeptał. Wyobraź sobie taką sytuację na Łazienkowskiej.

Tak czy owak, od kręcenia filmów mają trzy trybuny, w tym jedną za drugim koszem. A Ci woleli się popłakać na swojej stronce i na Twitterze, a potem popsuć sobie transmisję. Czym tak naprawdę uderzyli w zwykłego gościa sprzed TV, a nie ludzi z Żylety, którzy generalnie albo byli na meczu, albo mają w kosza wbite.

odpowiedz
Pawełek - 25.05.2022 / 09:45, *.netfala.pl

Ten mecz był do wygrania...

odpowiedz
Przemo - 25.05.2022 / 09:22, *.201.80

Grzegorz schetyna to kawał jest..........

odpowiedz
ws - 25.05.2022 / 08:21, *.vectranet.pl

11 trójek to 33 punkty na łącznie 63. Mecz przegraliśmy pod koszem. Brak agresywności w ataku i niewymuszanie fauli a przez to brak punktów z wolnych. Wniosek prosty czego brakuje tej drużynie. Gra nie może opierać się na niskich zawodnikach . Jest ich o jednego za dużo i to wprowadza chaos w rozegraniu. Nie mam pretensji do Koszarka. Wiek robi swoje. On może być zmiennikiem na rozegraniu a nie pierwszym rozgrywającym. Widoczny jest brak Kulki a Kemp też stracił formę przez przymusową przerwę. Ale takie sytuacje losowe trzeba przewidzieć. Brak ogrania Sadowskiego albo brak silnego skrzydłowego lub środkowego teraz wychodzi.

odpowiedz
Ble - 25.05.2022 / 08:01, *.centertel.pl

To Koszarek przegrał nam dwa ostatnie spotkania...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.05.2022 / 06:50, *.aster.pl

Warszawa - brak hali sportowo-widowiskowej na przynajmniej 20 tys. widzów, brak sali koncertowej z dobrą akustyką (np. jak w Katowicach).. Stolica. Prezydent z 70% poparciem.

odpowiedz
Senior - 25.05.2022 / 08:39, *.centertel.pl

@Po(L)ubiony: Nie becz. Nie ma braków hal, czy sal sportowo-widowiskowych. Te co są w pełni wystarczają dla ludu spragnionego rozrywki. Te dwa mecze powinny odbywać się w hali na Torwarze przy ul.Łazienkowej, albo ... na Stadionie Narodowym.

odpowiedz
ws - 25.05.2022 / 09:21, *.vectranet.pl

@Senior: Torwar jest zajęty. Mówili w studio przed pierwszym meczem, że nie było takiej możliwości.

odpowiedz
ws - 25.05.2022 / 09:30, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: Taka hala nie jest Legii potrzebna chyba ,że mamy zamiar grać w Eurolidze. Na PLK Torwar wystarczy

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.05.2022 / 10:52, *.aster.pl

@ws: Tej wielkości hala, jest potrzebna miastu. Legii też. Dziś, Warszawa praktycznie nie istnieje, jeśli chodzi o dyscypliny zespołowe. Kiedyś, stolica miała w 1-szej lidze kosza: Zielonych Kanonierów, Czarodziei z Bielan i Czarne Koszule. A przez kilkanaście ostatnich lat, okrągłe zero. Dopiero Legia, odwróciła ten trend. Oby na zawsze. Pamiętaj, że duża hala, to nie tylko sport. Stadion na Pradze, wszystkiego nie załatwi.

odpowiedz
aaa - 25.05.2022 / 11:11, *.net.pl

@ws: ja słyszałem, że to Kamiński nie chciał Torwaru, bo nie chciał tracić atutu boiska w finale, skoro cały sezon na Bemowie.

odpowiedz
ws - 25.05.2022 / 14:01, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: A widziałeś jak wygląda mecz Trefla przy tysiącu widzów w Ergo Arenie .

odpowiedz
45540 - 25.05.2022 / 14:15, *.ynet.pl

@Po(L)ubiony: Legia jak chce budować sekcje, tj. siatkówkę, koszykówkę, futsal itp. to musi mieć min. taką halę jak Torwar na własny użytek. Mieć swój dom

odpowiedz
ws - 25.05.2022 / 17:03, *.vectranet.pl

@45540: i to jest słuszny kierunek działania. Można nawet na Torwar dodać Projekt Warszawą w siatkę i Polonię w kosza jak będzie w plk.

odpowiedz
p10 - 25.05.2022 / 06:48, *.orange.pl

Szkoda. Mecz do wygrania. Skuteczność za 2 pkt fatalna, końcówka rozegrana głupio, chyba przez zmęczenie sezonem i małą rotację. Trice II pokazał jakość. Trafiał trudne rzuty 21 punktów, 9 zbiórek, 8 asyst, 0 strt, eval 30. Jonhson zaś 19 punktów 7 zbiórek, 1 asysta i 6 strat, eval 7. Widać, że Jonhson to nie jest gracz na pozycję nr 1. A Koszarek mimo asyt to trójki mu nie wpadały.

Brak G. Kulki widoczny dziś szczególnie przy słabym meczu Skificia nie mielismy punktów z pozycji 4. Bloki Dziewy w końcówce na Alim istotne. I cichy bohater Dmitrik Trice. Dał super zmianę jak jego brat siedział na ławce. Wpadło mu kilka trójek. I chyba 10 punktów w 4 kwarcie. W niedzielę swoję dołożył i dziś jeszcze lepiej .

Po takim meczu z 3:1 Śląsk tego nie wypuści już.

odpowiedz
Senior - 25.05.2022 / 06:25, *.centertel.pl

Legioniści NIE MOGĄ wygrywać 1QT, bo gdy ją wygrywają to przegrywają mecz. Bo prawdziwy zespół, poznaje się po tym jak kończy, a nie zaczyna.

odpowiedz
Kibic (L) - 25.05.2022 / 06:20, *.centertel.pl

Ten T. Trice II ze Śląska Wrocław, popyla po koszykarskim parkiecie, jak indianin Jaguar z filmu p.t. "Apockalipto" Mela Gibsona. I nawet jest do niego podobny.

odpowiedz
Kibic (L) - 25.05.2022 / 06:08, *.centertel.pl

Cieszyć się należy, że w ogóle grają w finale play-off. Drugie miejsce, też będzie sukcesem legionistów.
Nie można wygrać meczu/-ów, jeśli jest brak skuteczności w rzutach do kosza, nie ma zbiórek spod tablic i pozwala się przeciwnikowi na przechwytywanie podań.

Gelo85 - 25.05.2022 / 00:08, *.plus.pl

Wygranie meczów finałowych z takim zawodnikiem w składzie jak Johnson jest niemożliwe. Podwórkowa koszykówka. Co z tego, że rzuca sporo punktów, jak marnuje 4 razy tyle i morale drużyny siada. Po tak doświadczonym zawodniku jak Koszarek również spodziewałem się więcej. Dziś bardzo słabo, straty, kroki, mnóstwo niecelnych rzutów. Niestety Śląsk jest od nas lepszą drużyną i te dość wyrównane wyniki zamazują obraz sytuacji.

odpowiedz
W WARSZAWSKIM RATUSZU SPORTU NIE LUBIĄ.... - 24.05.2022 / 23:42, *.120.93

MUSZĄ WYGRAĆ NASTĘPNE 3 MECZEA CHODŻ JEDNA PORAŻKA DAJE TYLKO SREBNO...MAŁE SZANSE NA MISTRZOSTWO I DLATEGO OSTATNIE MECZE W WARSZAWIE POWINNY BYĆ ROZGRYWANE W CENTRUM WARSZAWY POD PALACEM KULTURY POWINNE BYĆ WYBUDOWANE PRZENOŚNE TRYBUNY TAK JAK BYŁO NA EURO STREFA KIBICA, TO WSTYD ŻE STOŁECZNY ZESPOŁ WARSZAWSKI DUSI SIE W MAŁEJ SALCE NO TAK TO ICH DOM ALE TAKIE MECZE TO RAZ NA KILKA LAT SIE ZDARZAJĄ ALBO WOGLE...

odpowiedz
Imie(L)iński - 24.05.2022 / 23:40, *.t-mobile.pl

mecz na styku.. wystarczy, że nasz jaskiniowiec poprawi skuteczność o pare % i będzie git. 2 razy nie dopuścimy do fety we Wrocławiu, a potem w stolicy na 4:3 i feta u Nas! ;)

odpowiedz
grzesiek - 24.05.2022 / 23:51, *.centertel.pl

@Imie(L)iński: jaskiniowiec dobrze rzuca. Wystarczy ze koszarek trafi 1/10.....

odpowiedz
Imie(L)iński - 25.05.2022 / 02:12, *.t-mobile.pl

@grzesiek: 33% za 2 pkt. Szału nie ma.. jak się znajdzie na czystej pozycji, to jeszcze trafi, jak ktoś mu przeszkadza/jest blisko lub próbuje kogoś minąć to już ch(...)

lucho_83 - 24.05.2022 / 23:05, *.chello.pl

Beznadzieja skuteczność, samolubny Johnson. Mistrzostwo (raczej) już przegraliśmy...

odpowiedz
ws - 24.05.2022 / 22:59, *.vectranet.pl

Niestety ten finał jest przegrany ale za cały sezon należą się gratulacje. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszły sezon aby uniknąć krótkiej ławki w najważniejszych meczach.

odpowiedz
Jordan - 24.05.2022 / 22:45, *.aster.pl

Dawno nie śledziłem polskiej ligi w kosza. Z racji sukcesów Legii w tym sezonie, oglądam finały. Szczerze? Poziom ligi bardzo się obniżył jeśli Legia grając, sorry, podwórkową koszykówkę "na wariata" (Johnsona) była w stanie awansować do finału. Zero dojrzałej, ułożonej, przemyślanej gry, wszystko szarpane, z rzutami na hurra z 10 metrów i bez zbiórek na desce.

odpowiedz
ws - 24.05.2022 / 23:24, *.vectranet.pl

@Jordan: jeśli dawno nie śledziłeś ligi to na jakiej podstawie twierdzisz że poziom się obniżył. Może te finały nie są pasjonujące bo obie drużyny osiągnęły wynik ponad stan szczególnie Legia i teraz presja wyniku jest zbyt wielka a wąskie kadry nie pozwalają na efektowne mecze.

odpowiedz
Petulio - 24.05.2022 / 22:44, *.play-internet.pl

Moze wygraja 2 mecze i to wszystko Slask ma wiecej atutów pod koszem

odpowiedz
Typp - 24.05.2022 / 22:36, *.play-internet.pl

Myślałem ze koszykówka to sport zespolowy a nie jeden dred ktory rzuca jak dziewczyny na wf

odpowiedz
Jones - 24.05.2022 / 22:36, *.chello.pl

Wie ktoś może na jakiej hali będziemy grać jak zdobędziemy mistrzostwo i będziemy grać w lidze mistrzów ? Czy hala na Bemowie spełnia wymogi ? Swoją drogą ta sytuacja z odklejeniem się reklamy to trochę wstyd.

odpowiedz
Andreas - 24.05.2022 / 22:36, *.play-internet.pl

Egoizm nad zespołowością.

odpowiedz
Obiektywny - 24.05.2022 / 22:34, *.t-mobile.pl

Johnson pajac j**** przegrał nam te mecze...WLM!

odpowiedz
AAA - 24.05.2022 / 22:31, *.chello.pl

Do Jaaaaa: dodaj jeszcze machanie łapkami do sędziego szkoda bo akurat dziś było to do wygrania

odpowiedz
Jaaaaa - 24.05.2022 / 22:35, *.aster.pl

@AAA: zgadza się , Johnsonowi się coś popier..liło, „gwiazda” chce sama wygrać mecz ,to było do ogarnięcia

odpowiedz
Tomek - 24.05.2022 / 22:30, *.191.188

Kamiński trenerze, przegrasz nam ten finał Johnsonem. Przecież koleś jest niezrównoważony a Ty nie możesz nad nim kompletnie zapanować. Mam wrazenie że on tobą rządzi. Śląsk beznadziejny ma tylko 3 dobrych graczy w tym 1 fenomenalnego