Finał play-off

Legia Warszawa 63-66 Śląsk Wrocław

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartym meczu finałowym play-off o koszykarskie mistrzostwo Polski Legia Warszawa przegrała we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 63-66. Stan rywalizacji 3-1 dla Śląska, gra toczy się do czterech zwycięstw. Piąte spotkanie zostanie rozegrane w piątek, 27 maja o godzinie 20:40 we Wrocławiu.

Fotoreportaż z meczu - 105 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 75 zdjęć Hugollka

Legioniści bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Szybko osiągnęli prowadzenie 11-4, a potem 13-4. Goście początkowo grali nieskutecznie. Potem jednak zdołali się pozbierać i pierwszą kwartę kończyli przy wyniku 10-16. Druga kwarta rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla Śląska, który nie tylko odrobił straty, ale nawet wyszedł na niewielkie prowadzenie. Legioniści jednak nie poddawali się - najpierw za 3 punkty trafił Wyka, a następnie Kamiński. Tuż przed końcową syreną wynik do przerwy ustalił Łukasz Koszarek. Legia prowadziła więc 34-31.

Na początku trzeciej części spotkania Legia wywalczyła 6-punktową przewagę, ale goście szybko odpowiedzieli punktami. Kolejne minuty były bardzo wyrównane. Przy stanie 42-40 sędziowie długo analizowali sytuację, po której mogło nastąpić wykluczenie z gry Cowelsa. Na szczęście dla Legii, uznali, że przewinienia nie było. Na 20 sekund przed końcem trzeciej kwarty Cowels trafił trójkę i Legia kończyła tę partię dwupunktową przewagą.

Ponownie jak w poprzednich spotkaniach, tak i we wtorek o zwycięstwie miała zadecydować ostatnia kwarta. Ta zapowiadała się więc niezwykle ciekawie. Niesamowitym rzutem z bardzo dużej odległości popisał się Johnson, dzięki czemu legioniści prowadzili 59-56. Na 40 sekund przed końcem Trice celnie rzucił za 3 punkty. Trener Legii błyskawicznie poprosił o czas.

PLK: Legia Warszawa 63-66 Śląsk Wrocław
Kwarty: 16-10, 18-21, 15-16, 14-19