fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Futsal

Legia Warszawa 3-3 LSSS Team Lębork. Koniec sezonu

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnim meczu sezonu 2021/22 Legia Warszawa zremisowała z LSSS Team Lębork 3-3. Do przerwy legioniści remisowali 1-1. W inauguracyjnym sezonie w Ekstraklasie Legia zajęła 11. miejsce w tabeli. Zespół z Lęborka już przed meczem nie miał szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przed meczem z zespołem pożegnali się Allanzin oraz Łukasz Krupnik. Karierę zawodniczą kończą natomiast Michał Szymczak, Duarte Araujo oraz bramkarz Adam Świątkowski. Będzie on jednak kontynuował pracę w stołecznym klubie jako członek sztabu szkoleniowego.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, z niedużą liczbą bramowych okazji. Legioniści bramkę strzelili po rzucie karnym podyktowanym za faul Davidsona na Allanzinie. Michał Szymczak, który skutecznie egzekwował rzut karny, miał w tym meczu kilka okazji, by wpisać się na listę strzelców. Najlepszą na początku drugiej połowy, kiedy po dograniu Knajdrowskiego na wślizgu próbował skierować piłkę do pustej bramki, niestety nieskutecznie. Na szczęście w ciągu kilku minut legioniści udokumentowali swoją przewagę dwiema bramkami - Knajdrowskiego i Olczaka, a wynik mógł być nawet wyższy. W bramce Legii Świątkowskiego zastąpił Taradejna, ale niestety tego dnia musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Gracze z Lęborka, mający ograniczoną rotację, wycofali bramkarza, i wykorzystali przewagę w polu doprowadzając do wyrównania na 4 minuty przed końcem spotkania. Najlepszą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki miał Michał Szymczak, ale jego strzał z dwóch metrów golkiper gospodarzy zbił na słupek.Legia Warszawa 3-3 (1-1) LSSS Team Lębork
09:53 0-1 Yvaaldo Gomes
17:46 1-1 Michał Szymczak (karny)
24:38 2-1 Michał Knajdrowski
29:30 3-1 Mateusz Olczak
33:27 3-2 Yvaaldo Gomes
35:43 3-3 Yvaaldo Gomes

Legia: 88. Adam Świątkowski, 1. Mateusz Taradejna, 16. Tomasz Warszawski, 2. Allanzin, 6. Duarte Araujo, 21. Grzegorz Och, 14. Krzysztof Jarosz, 81. Mariusz Milewski, 23. Mateusz Olczak, 20. Michał Knajdrowski,
49. Michał Szymczak, 9. Paweł Tarnowski

Team Lębork: 99. Jakub Formella, 33. Rafał Łapigrowski, 8. Adrian Kaczorowski, 97. Davidson, 7. Krzysztof Witkowski, 3. Piotr Łapigrowski, 13. S.M. Maia Monteiro, 7. Łukasz Krupnik, 15. Vitaliy Kolesnik, 10. Yvaaldo Gomes

żółte kartki: Michał Szymczak - Davidson (2)

Centrum informacji o futsalowej Legii -> legionisci.com/futsal

fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Szymon - 29.05.2022 / 21:59, *.t-mobile.pl

Gratulacje za udany sezon, drużyna się utrzymała i to najważniejsze. Sezon trudny, kontuzje. Życzę aby w następnym sezonie ekipa zaliczyła progres i oczywiście aby zdrowie wszystkim dopisywało.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.