Futsal

Legia Warszawa 3-3 LSSS Team Lębork. Koniec sezonu

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu sezonu 2021/22 Legia Warszawa zremisowała z LSSS Team Lębork 3-3. Do przerwy legioniści remisowali 1-1. W inauguracyjnym sezonie w Ekstraklasie Legia zajęła 11. miejsce w tabeli. Zespół z Lęborka już przed meczem nie miał szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przed meczem z zespołem pożegnali się Allanzin oraz Łukasz Krupnik. Karierę zawodniczą kończą natomiast Michał Szymczak, Duarte Araujo oraz bramkarz Adam Świątkowski. Będzie on jednak kontynuował pracę w stołecznym klubie jako członek sztabu szkoleniowego.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, z niedużą liczbą bramowych okazji. Legioniści bramkę strzelili po rzucie karnym podyktowanym za faul Davidsona na Allanzinie. Michał Szymczak, który skutecznie egzekwował rzut karny, miał w tym meczu kilka okazji, by wpisać się na listę strzelców. Najlepszą na początku drugiej połowy, kiedy po dograniu Knajdrowskiego na wślizgu próbował skierować piłkę do pustej bramki, niestety nieskutecznie. Na szczęście w ciągu kilku minut legioniści udokumentowali swoją przewagę dwiema bramkami - Knajdrowskiego i Olczaka, a wynik mógł być nawet wyższy. W bramce Legii Świątkowskiego zastąpił Taradejna, ale niestety tego dnia musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Gracze z Lęborka, mający ograniczoną rotację, wycofali bramkarza, i wykorzystali przewagę w polu doprowadzając do wyrównania na 4 minuty przed końcem spotkania. Najlepszą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki miał Michał Szymczak, ale jego strzał z dwóch metrów golkiper gospodarzy zbił na słupek.

Legia Warszawa 3-3 (1-1) LSSS Team Lębork
09:53 0-1 Yvaaldo Gomes
17:46 1-1 Michał Szymczak (karny)
24:38 2-1 Michał Knajdrowski
29:30 3-1 Mateusz Olczak
33:27 3-2 Yvaaldo Gomes
35:43 3-3 Yvaaldo Gomes

Legia: 88. Adam Świątkowski, 1. Mateusz Taradejna, 16. Tomasz Warszawski, 2. Allanzin, 6. Duarte Araujo, 21. Grzegorz Och, 14. Krzysztof Jarosz, 81. Mariusz Milewski, 23. Mateusz Olczak, 20. Michał Knajdrowski,
49. Michał Szymczak, 9. Paweł Tarnowski

Team Lębork: 99. Jakub Formella, 33. Rafał Łapigrowski, 8. Adrian Kaczorowski, 97. Davidson, 7. Krzysztof Witkowski, 3. Piotr Łapigrowski, 13. S.M. Maia Monteiro, 7. Łukasz Krupnik, 15. Vitaliy Kolesnik, 10. Yvaaldo Gomes

żółte kartki: Michał Szymczak - Davidson (2)