Torowi mistrzowie Polski we wrotkarstwie szybkim - od lewej, Mateusz, Maria i Marek Kania

Wrotkarstwo

9 medali legionistów na Torowych MP

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Kudowie-Zdrój zakończyły się Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim, które w kategoriach seniorskich zdominowali zawodnicy sekcji łyżwiarskiej Legii. W wyścigach na 200, 500 i 1000 metrów, trzy złote medale zdobył Marek Kania, a na każdym z dystansów srebro wywalczył Mateusz Kania.

Z kolei Maria Kania zdobyła dwa brązowe medale - na 200 i 500 metrów oraz brąz na dystansie 1000 metrów. W kategoriach juniorskich wysokie lokaty zajęła Adela Strygner. W klasyfikacji klubowej, Legia zajęła miejsce czwarte.

Przed zawodnikami Legii kolejne zawody rangi mistrzowskiej - Uliczne Mistrzostwa Polski. Zawody odbędą się w dniach 25-26 czerwca w Tomaszowie Lubelskim.