fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Zmarł Andrzej Zygmunt

Redakcja, źródło: Legia Warszawa

4 kwietnia w USA w wieku 76 lat zmarł były piłkarz Legii Warszawa Andrzej Zygmunt.

Urodzony 13 listopada 1945 roku w Chodakowie zawodnik występował na pozycji obrońcy. W sezonach 1965/66-1974/75 jako piłkarz Legii zagrał w 174 spotkaniach ówczesnej I ligi, w których strzelił cztery gole. Z warszawskim klubem dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski i dwa razy zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Polski. Zygmunt był wychowankiem Bzury Chodaków. Po odejściu z Legii grał również w Polonii Warszawa i amerykańskim AAC Eagles Chicago. Zygmunt zagrał także w jednym spotkaniu reprezentacji Polski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
jasio865 - 06.06.2022 / 12:21, *.play-internet.pl

ODPOCZYWAJ W POKOJU,!!!!

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 03.06.2022 / 00:55, *.t-mobile.pl

Niech spoczywa w Pokoju... [*] [*] [*]

odpowiedz
Legionista 1955 - 03.06.2022 / 00:50, *.t-mobile.pl

To był KTOŚ z naszego Dream Team z przełomu lat 60/70 XX w. Pamiętam z "trybuny otwartej" półfinał i ćwierćfinał Pucharu Europy, 2x mistrzostwo Polski. AZ - twardo grający środkowy obrońca, postrach wszystkich napastników, którzy nam zagrażali. Jeśli mnie pamięć nie myli - był nie tylko piłkarzem, lecz także... magistrem prawa.
Dziękuję za piękne wspomnienia - większość jego meczów w Warszawie widziałem na żywo. Niech spoczywa w pokoju.

odpowiedz
AAA - 03.06.2022 / 00:28, *.chello.pl

174 spotkania w 2 sezony?

odpowiedz
Bie(L)any - 04.06.2022 / 09:55, *.chello.pl

@AAA:
... albo jaja sobie robisz? co nie jest odpowiednią chwilą , albo jesteś nie odpowiednio wyuczony ?
1965/1966-1974/1975 ... 9 lat ....

odpowiedz
olew - 02.06.2022 / 23:28, *.vectranet.pl

Miał piekielne uderzenie. Pamiętam jak w 73 skaleczył Tomaszewskiego z połowy na 1-0, a skończyło się na pięciu. Ostatni mecz w sezonie, broniliśmy się przed spadkiem...

odpowiedz
R3 - 02.06.2022 / 22:27, *.t-mobile.pl

Legenda .RIP

odpowiedz
matus007 - 02.06.2022 / 21:04, *.orange.pl

Wieczne odpoczywanie racz mu dać ,Panie. Amen

odpowiedz
L56 - 02.06.2022 / 20:49, *.plus.pl

Grotyński, Stachurski, Zygmunt, Blaut, Trzaskowski - pamiętacie tą obronę?
Szkoda!

odpowiedz
Single malt - 04.06.2022 / 07:42, *.wawtel.pl

@L56: Przed Blautem grał Felek Niedziółka.

odpowiedz
bronek49 - 02.06.2022 / 17:26, *.chello.pl

bardzo dobry stoper nie odpuszczał twardy zawodnik .Spoczywaj w spokoju

odpowiedz
KibicL - 02.06.2022 / 17:12, *.plus.pl

Pamitam jak grał. Nigdy nie odpuszczał i grał niezwykle twardo. Jak ktoś go skosił to pierwsze co zrobił to zapamiętał kto sie odważył i później już taki ktoś nie miał czaego szukać na boisku. Po oprostu miał przechlapane.
Niech spoczywa w spokoju.

odpowiedz
K - 03.06.2022 / 07:53, *.chello.pl

@KibicL: to samo słyszałem od szwagra, który chodził wówczas na Legię: Zygmunt to był boiskowy twardziel, który nie odpuszczał żadnemu rywalowi. To samo można teraz poczytać w Waszych komentarzach.
Niech spoczywa w pokoju!

odpowiedz
(L)uz - 02.06.2022 / 16:06, *.207.233

Ten okres to moje apogeum kibicowania z Żylety. On był nie tylko świetnym "plastrem" , ale miał serducho do gry jakiego by się nie zebrało z całego dzisiejszego składu. A jak ruszał w krytycznych dla Legii momentach do przodu, cały station skandował Jego nazwisko, w końcu było jak imię. Jak grali ze śp. Stachurskim , ten to z kolei miał potężne kopyto , na trybunach było spoko, tyły bezpieczne. A do tego Kazimierz Wielki, Robert Gadocha, Ćmikiewicz , starszy Blaut, "Żmija", Grotyński w bramce, że wspomnę tylko część.Pan Brychczy kończący karierę. Ten okres. Europejska szpica ,półfinał Pucharu Europy, odpowiednik dzisiejszej Ligi Mistrzów. Później czekanie ponad 20 lat na kolejne MP. Ech, łza się w oku kręci. Spoczywaj w spokoju.

odpowiedz
Single malt - 02.06.2022 / 19:10, *.wawtel.pl

@(L)uz: Tak jest.Piłka mogła przejść,ale napastnik już nie.Cięty był na hanysów.Niewielu z wielkiej Legii już zostało.Kici,Koniu(Żmija),Robert,Tosiek,Kaczorek(Pieszko) i tyle.Może Ferrari jeszcze żyje.Pamięć zostaje.

odpowiedz
olew - 02.06.2022 / 14:59, *.vectranet.pl

Świetny stoper. Lubański przy nim nie pograł i mało nam strzelał. Niech spoczywa w Pokoju !

odpowiedz
ws - 02.06.2022 / 14:54, *.chello.pl

Będę go pamiętał jak w meczach z Górnikiem krył Lubańskiego. Nie zawsze mu to wychodziło ale walczył z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem dla Legii . Spoczywaj w pokoju!

odpowiedz
robal - 02.06.2022 / 14:28, *.vectranet.pl

Tata mi zawsze mówił, że Zygmunt był świetny. Wielka Legia lat 70

odpowiedz