fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia otrzymała 15 mln od Ekstraklasy za sezon 2021/22

Redakcja, źródło: Ekstraklasa

Ekstraklasa, spółka zarządzająca rozgrywkami, wypłaciła klubom w sezonie 2021/22 łącznie 240 mln zł. Legia Warszawa zarobiła nieco ponad 15 mln zł. Na tę kwotę składają się: kwota stała dla wszystkich klubów, kwota za ranking historyczny, a także wynagrodzenie za wynik sportowy oraz z tytułu programu Pro Junior System. Na pierwszym miejscu w rankingu zarobków uplasował się Lech Poznań, który zainkasował najwyższą kwotę za wynik sportowy. Legia przewodzi natomiast w kategoriach ranking historyczny oraz Pro Junior (stołeczny klub wygrał tegoroczną edycję programu). Mimo bardzo niskiego miejsca w tabeli, Legia jest więc na 5. miejscu pod względem zarobków za miniony sezon.

W rankingu historycznym brane są pod uwagę wyniki sportowe klubów za ostatnie pięć sezonów poprzedzających sezon wypłat. Ostatni sezon ma wagę 5x, a najstarszy uwzględniany w rankingu ma wagę 1x. Suma wyliczonych w ten sposób ważonych punktów klasyfikuje klub w rankingu historycznym i jest podstawą do wypłaty określonych kwot wynagrodzenia. W przypadku uzyskania przez więcej niż jeden zespół takiej samej liczby punktów, wyższe miejsce w rankingu zajmuje drużyna, która w ostatnim sezonie osiągnęła lepszy wynik sportowy.

fot. Ekstraklasafot. Ekstraklasa
fot. Ekstraklasafot. Ekstraklasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
(L) eon - 07.06.2022 / 00:11, *.net.pl

Czy może ktoś mi przybliży co konkretnie wynika dla klubu z klasyfikacji Pro Junior System?
Jest Legia tu wysoko w rankingu i spora kasa przyznana , ale jak się to przekłada na młodych , zdolnych w strukturze klubu? Albo ta klasyfikacja to jakaś wydmuszka albo zwyczajnie konkretnie ja nie rozumiem za co to jest?

odpowiedz
olew - 07.06.2022 / 03:34, *.vectranet.pl

@(L) eon: zwyczajnie konkretnie nie rozumiesz - tego bym się trzymał

odpowiedz
Sarcastico. - 06.06.2022 / 20:17, *.orange.pl

Pytanie do Pana Dariusza. W której Pańskiej/lub Kulczyka spółce zostaną wyprane te pieniądze?

odpowiedz
koras - 06.06.2022 / 20:03, *.t-mobile.pl

Ile byśmy nie dostali Miodek i tak wszystko przepali na swoje "genialne projekty"

odpowiedz
olew - 06.06.2022 / 16:46, *.vectranet.pl

Mało, ale sezon tragiczny. Odbijemy to za rok. Legia to Potęga !

odpowiedz
singspiel - 08.06.2022 / 17:20, *.atman.pl

@olew: i tak więcej niż w poprzednim sezonie, gdzie kasa z ekstraklapy, netto ok 28 mln to był główny zarobek

odpowiedz
Bajadera - 06.06.2022 / 15:45, *.datapacket.com

Wykupić z Pogonii Grosickiego i Kucharczyka, do tego Angielski z Radomiaka i Ivi Lopez z Rakowa i jedziemy na mistrza!!!

odpowiedz
bronek49 - 06.06.2022 / 17:21, *.chello.pl

@Bajadera: daj spokój z Grosickim czy Kucharczykiem obaj byli w Legii i tylko mącili trzeba zainteresować się młodymi piłkarzami i perspektywicznymi żeby można było na nich zarobić albo szkolić młodych porządnie i sprzedawać za duże pieniądze tak jak to robi amica

odpowiedz
Cezary gold - 06.06.2022 / 17:22, *.tele2.se

@Bajadera: wyszkolić sobie!!!a nie jak Sępy!!!..rana Legia!

odpowiedz
Dzidek - 07.06.2022 / 00:05, *.play-internet.pl

@Bajadera: A potem baty z Dudelange.

odpowiedz
ekonomista - 06.06.2022 / 15:36, *.chello.pl

Głupotą jest aż tak wysoka "Kwota stała",to premiowanie przeciętniactwa.Każdy klub dostaje upfront 5,8 mln zł,łącznie idzie na to 105 mln zł.Płaca za wynik sportowy to tylko łącznie 80 mln zł.Powinna być zdecydowanie odwrotna proporcja,tzn 105 mln za wynik sportowy,a 80 mln startowego,a nawet startowe powinno być niższe niż 80 mln zł,wystarczyłoby 54 mln zł,czyli dla każdego klubu po 3 mln.

odpowiedz
Jack (L) - 06.06.2022 / 15:25, *.t-mobile.pl

OK 15 baniek wpadło do klubowej kasy za jeden z najgorszych sezonów w naszej historii Nie zapomnijmy że za puchary też kasa wpłynęła.A narazie cisza kto zawinił,jeśli trenerzy to jest nowa miotła która powinna to ogarnąć.Ale to szrot sprowadzany tu latami jest winien. Gdzie plan ratowania klubu?Każda kasa zarobiona czy z ligi, pucharów albo z transferów trafią do kieszeni wiadomo kogo.A nasz szejka jak ma kaprys to coś sypnie by wykupić np.Nawrockiego brawo no mamy też nowego napadziora a co dalej,nowy trener ogarnie ten burdel i w przyszłym roku będziemy znowu na 1.miejscu,nie sądzę. Prezesie i właścicielu czas podjąć męska decyzję, nie masz głowy do prowadzenia Klubu sportowego. Zejdź ze sceny ze spuszczoną głową i odpi.... się od Legii.

odpowiedz
Pytanie do Lesnodurskiego i jego klakierów - 06.06.2022 / 15:19, *.datapacket.com

A gdzie ten odjazd na lata po awansie do LM i walizki hajsiwa?

odpowiedz
bum - 06.06.2022 / 16:05, *.128.82

@Pytanie do Lesnodurskiego i jego klakierów:
Mioduski zamknij mordę ! :D

odpowiedz
olew - 08.06.2022 / 00:36, *.vectranet.pl

@bum: Leśnodorski 6-1 Celtic powinien jednak jeszcze trochę pobyć w Czyśćcu....

odpowiedz
oLaf - 06.06.2022 / 15:10, *.vectranet.pl

no pięknie, Lech ma 13 mln zł więcej + ze sprzedaży grajków zwykle kolejne 30 mln zł, ciekawe jak MIodek chce z nimi wygrać sportowo.... a , zapomniałem, on nie chce, on tylko doi Legię z kasy, sorry, nie było pytania. : (

odpowiedz
singspiel - 08.06.2022 / 17:31, *.atman.pl

@oLaf: do tego większa frekwencja, a więc i kasa. i tylko z pucharów zero, a trzeba będzie jeszcze grajkom wybulić za tytuł. za sezon 2021/22 Legia będzie miała zdecydowanie największy przychód

odpowiedz
zorientowany - 06.06.2022 / 14:41, *.61.229

Podobno widziano Miodelskiego jak pakował do bagażnika taryfy 4 duże walizki

odpowiedz
Juri - 06.06.2022 / 14:09, *.centertel.pl

Kasa wchodzi,i wychodzi. Dług rośnie.

odpowiedz
LEGION - 06.06.2022 / 13:42, *.chello.pl

Gdzie transfery ?????????????
Pudel w co ty grasz ????????
Znów jakiś szrot na ostatnią chwilę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Sobo(L)ew - 06.06.2022 / 13:48, *.plus.pl

@LEGION: Niestety nie ma co się łudzić, że będą dobre transfery ( tu ani JZ ani Kosta nie pomogą). Pudel debil już zaciera ręce że kasy mu wpadnie do kieszeni.

odpowiedz
Majkel - 06.06.2022 / 13:02, *.chello.pl

Gdyby nie poprzedni prezesi, którzy ciężko zapracowali na ranking historyczny i młodzież, która ostatnio grała z konieczności bo czasami nie było kim to byś pudlu musiał zamiast porządnej karmy żywić się jakimiś ochłapami. 5-ty przychód..+ jeszcze to, że lach sprzedaje co sezon młodziaka za 6-10mln euro i dostarcza regularnie nowych kadrowiczów to dla Ciebie powinien być prawdziwy wstyd. Z Tibą, Kramerem i 3-cio ligowcami to pucharów nie będzie. Nawet tego krajowego nie będzie...

odpowiedz
Wycior - 06.06.2022 / 12:33, *.t-mobile.pl

Pudel w tym sezonie rozpoczął pracę nad rankingiem historycznym jako że (jeszcze) tego nie zdążył zje..ć.

odpowiedz
wukashi - 06.06.2022 / 13:30, *.supermedia.pl

@Wycior: Ciężka mozolna praca na granicy siłowego strajku kibiców. Póki co chyba 10/10. Ni wiem czy można lepiej to robić.

odpowiedz