Maja Biernacka (z prawej) podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Barcelonie
REKLAMA

Pięciobój

Srebrny medal Biernackiej na MME

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pięcioboistka Legii Warszawa, Maja Biernacka zdobyła srebrny medal w drużynie (wraz z Ewą Pydyszewską i Adrianną Kapałą) na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbywają się w Barcelonie. Indywidualnie Maja zajęła 14. miejsce w finale, do którego nie awansowała druga z legionistek - Michalina Wierzba, która zajęła miejsce 15. w grupie A w półfinale.

Michalina w kwalifikacjach uzyskała 197 punktów w szermierce (13. wynik), 2:28.40 min. w pływaniu i do biegu ze strzelaniem przystępowała z pozycji 14., ale nie zdołała odrobić strat i awansować do czołowej osiemnastki.

Maja w serii finałowej uzyskała drugi najlepszy wynik w pływaniu - 2:17.56 min. (w kwalifikacjach uzyskała 2:17.65 min.) W szermierce zdobyła 220 punktów (12. wynik), a w jeździe konnej zaliczyła bezbłędny przejazd. Spadek w klasyfikacji końcowej na miejsce 14. spowodowany był błędami na strzelnicy.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.