Makana Baku w barwach Warty w meczu z Legią - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Baku przejdzie testy medyczne

Maciej Frydrych, źródło: WP Sportowe Fakty

Jak informuje Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, w niedzielę lub poniedziałek skrzydłowy Makana Baku przyleci do Warszawy, aby przejść testy medyczne. Zdaniem dziennikarza transfer jest praktycznie przesądzony.

O transferze niemieckiego piłkarza kongijskiego pochodzenia mówi się od dłuższego czasu. Pierwsza oferta Legii opiewała na kwocie 150 tysięcy euro, jednak została odrzucona przez tureckie Goztepe. Teraz legioniści zaoferowali 350 tysięcy euro, czyli tyle samo ile Turcy zapłacili za skrzydłowego. W umowie mają być również zawarte bonusy. Goztepe za każdy awans Legii fazy grupowej Ligi Europy w trakcie obowiązywania kontraktu Baku, otrzyma dodatkowe 100 tysięcy euro.



Baku ze świetnej strony pokazał się w rundzie wiosennej sezonu 2020/21. Skrzydłowy był wypożyczony Warty Poznań. W 13 meczach strzelił sześć goli i zanotował dwie asysty. Po zakończeniu sezonu 24-latek wrócił do niemieckiego Holstein Kiel, które sprzedało go do Goztepe. Tam Baku nie był podstawowym graczem. Rozegrał 21 meczów, jednak zaledwie trzy w pełnym wymiarze czasowym. W Turcji do bramki rywali trafiał trzykrotnie i raz asystował.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
ma(L)kontent - 29.06.2022 / 14:03, *.centertel.pl

Chyba nie zdał ???????????? kiedy poprawka?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.06.2022 / 00:45, *.play-internet.pl

Śpiewał???

odpowiedz
LWST - 27.06.2022 / 17:29, *.plus.pl

Dobrze,że kasę dostać mogą tylko jak awansują do Ligi Europy ,a przecież Miodek zapewni nam awans do Ligi Mistrzów :)

odpowiedz
Marcinek 31 - 27.06.2022 / 16:12, *.play-internet.pl

Właśnie przechodzi testy medyczne, jutro się dowiemy jak poszly

odpowiedz
kontroler_biletow - 26.06.2022 / 22:46, *.151.215

testy to podstawa

odpowiedz
Adson 78 - 26.06.2022 / 13:05, *.plus.pl

Moim zdaniem bardzo dobry transfer, jak będzie grać tak jak w Warcie Poznań to będzie z niego pociecha ! Tylko żeby po sezonie go nie sprzedali ????????????????

odpowiedz
MONSTER KING - 25.06.2022 / 18:23, *.tpnet.pl

Baku baku i po krzaku !!!

odpowiedz
Bakana Maku - 25.06.2022 / 08:35, *.inetia.pl

Baku nie dla Legii.W jego organizmie wykryto gen wygrywu

odpowiedz
Kibic - 25.06.2022 / 10:35, *.com.pl

@Bakana Maku: przecież on nie z Amici

odpowiedz
SamiecAlfa - 24.06.2022 / 19:00, *.prioritytelecom.net

Skrzydłowy - na Baku - przyleci do Warszawy

odpowiedz
Gołębiewski ale nie hotel -Marek - 24.06.2022 / 16:48, *.plus.pl

Zachwycacie się tym Baku jakby to był jakiś Messi a facet pół rundy miał dobrej w Warcie Poznań :)

odpowiedz
RMFC - 25.06.2022 / 10:03, *.play-internet.pl

@Gołębiewski ale nie hotel -Marek: ma 24 lata i czas żeby się rozwinąć a nie jak goście ściągani do nas mający po 34 lata i koniec kariery przed oczami

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 23.06.2022 / 23:11, *.play-internet.pl

I super ma potencjał, jeszcze jakiś napadzior. Mam nadzieję Lopes i Charatin out. Coś czuję, że Jaszur odpali... Będzie ok...

odpowiedz
Prion - 26.06.2022 / 21:26, *.interkam.pl

@Trener Bramkarzy: Jaszur to nygus i dno piłkarskie już dawno go tu być nie powinno a ten Baku taki sobie

odpowiedz
Markus Merk - 23.06.2022 / 22:57, *.play-internet.pl

Co wysyp przygłupów na tej stronie. A ten negatywu to już przeszedł samego siebie.

odpowiedz
Juras - 23.06.2022 / 22:30, *.plus.pl

Panowie, na spokojnie! Gość się odbił i to mocno zarówno od 2 (drugiej!!) Bundesligi, jak i ligi tureckiej. Fakt, zagrał kilka dobrych meczy w Warcie, ale to wszystko. Zatem niech się tu nikt nie zdziwi, jak on zbawcą Legii nagle się nie okaże.

odpowiedz
13 - 24.06.2022 / 21:59, *.205.14

@Juras: Dobre spojrzenie.
Trzeba poczekać na sezon. Zobaczyć kto ten zespół pociągnie. Prezio na razie siedzi cicho.... Trener dobry. Sklad sredni czyli dla nas dobry. No zobaczmy... Juz gorzej chyba nie bedzie niz bylo... Chyba..

odpowiedz
KIEDY VITAMINY Z AKADEMI? - 23.06.2022 / 20:45, *.120.71

ABY ZOSTAL ZAWODNIKIEM LEGII, DRZEMIĄ W NIM POTĘŻNE SIŁY BRAMKOSTRZELNE...TYLKO TRZEBA GO PRZYPILNOWAĆ W LTC...

odpowiedz
(L)eming - 23.06.2022 / 19:36, *.jmdi.pl

Chłopaku Baku dawaj do Legii!

odpowiedz
ws - 23.06.2022 / 18:37, *.vectranet.pl

Jeśli ten transfer wyjdzie to odzyskam wiarę w walkę o mistrza a puchary będą realne a może nawet 20 pp.

odpowiedz
gazza - 23.06.2022 / 18:37, *.centertel.pl

Ligowy sredniak...
Ale moze sie wyrobi ten negatyw...

odpowiedz
Ehh - 23.06.2022 / 18:17, *.centertel.pl

Josue , Kapustka , Wszołek, Pich, Baku. W końcu kreatywna pomoc. Pekhart miałby teraz 3 razy więcej okazji. Tomek wróć.

odpowiedz
Misio - 23.06.2022 / 18:14, *.vectranet.pl

Napadzior jeszcze jeden

odpowiedz
Juri - 23.06.2022 / 18:08, *.inetia.pl

Baka ten Baku?

odpowiedz
Baku Baku po zielonym szlaku - 23.06.2022 / 18:07, *.209.77

Baku Baku to jest squad

odpowiedz
KrystekLegia - 23.06.2022 / 17:49, *.chello.pl

Wiek okej teraz żeby się dogadali itd Wszołek też by się przydał oby to wszyskto zaczęło się jakoś układać i żeby dołączyli jak najszybciej do drużyny itd i jakoś to wszyskto może ruszy tak jak ma być itd

odpowiedz
Mr T - 23.06.2022 / 17:44, *.tpnet.pl

Baku plus Wszołek, a w środku Josue i Kapustka to Pich pierwszym zmiennikiem. Dobry układ wedlug mnie :)

odpowiedz
KibicL - 23.06.2022 / 17:17, *.plus.pl

Okno transferowe powoli udane oby Kramer bramki strzelał

odpowiedz
Arek - 23.06.2022 / 17:14, *.tpnet.pl

Brawo kamuflaż. Wychodzi, że Ci weszło.

odpowiedz
Baja Bongo - 23.06.2022 / 16:55, *.orange.pl

Jeszcze Wszołek i jest paka na Ligę Mistrzów.

odpowiedz
olew - 23.06.2022 / 16:42, *.vectranet.pl

Chyba przesadnie kupujemy. Skład jest... Ale ten facet fajnie grał.

odpowiedz
Red Bull Salzburg,Austria. - 23.06.2022 / 16:29, *.chello.pl

Legia w tym roku raczej będzie miała mistrza

odpowiedz
legia to my - 23.06.2022 / 16:26, *.194.12

Drugi Manu!

odpowiedz
Sobo(L)ew - 23.06.2022 / 16:37, *.255.115

@legia to my : Kup sobie własny klub i sprowadzaj takich zawodników jakich zechcesz, klubu obecnie nie stać na lepszych. Nie pasuje to WON, nikt Cię nie zmusza do niczego.

odpowiedz
Ko(L)o - 23.06.2022 / 17:16, *.t-mobile.pl

@Sobo(L)ew: Klubu nie stać bo sam sobie naważył piwa.

odpowiedz
L - 23.06.2022 / 18:24, *.190.215

@Ko(L)o: o czym wy gadacie? Gdybysmy byli bogaci to Baku tez bylby dobrym transferem bo to dobry pilkarz i oby wiecej takich. Jak ktos uwaza, ze to drugi Manu to chyba lige sledzi na telegazecie.

odpowiedz
Sebo(L) - 23.06.2022 / 16:25, *.vectranet.pl

Jeśli będzie tak samo dynamiczny i szybki z tendencją gry ofensywnej,strzałem na bramkę i pomysłem na grę jak to było podczas jego pobytu w Warcie to będzie to duże wzmocnienie.Może Runjaić "wyciągnie" z niego maksa :)

odpowiedz
Ju(L)ius - 23.06.2022 / 16:17, *.vectranet.pl

No i fajnie! A teraz płaczki zacznijcie swoje lamenty. Czas... Start!

odpowiedz