REKLAMA

Zmarł Jerzy Kopa

źródło: 90minut.pl

W wieku 79 lat zmarł dzisiaj były trener Legii Warszawa Jerzy Kopa. Urodził się 2 stycznia 1943 roku w Baranowiczach. Na najwyższym poziomie ligowym prowadził Szombierki Bytom (74/75-75/76), Lecha Poznań (76/77-79/80), Pogoń Szczecin (81/82), Legię Warszawa (82/83-84/85), Zagłębie Sosnowiec (85/86), Olimpię Poznań (86/87-87/88), ponownie Lecha (89/90-90/91, 97/98) i ponownie Legię (97/98-98/99).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Kolega po szalu - 28.06.2022 / 12:36, *.plus.pl

Ja go zapamiętałem że słynnego NLP w Augustowie gdzie w przerwie zimowej w listopadzie !!! Zabrał druzynę a także dał szansę takim ,,ananasom "jak Janiak Mudoh i Nowak Sebastian.

odpowiedz
Bie(L)any - 27.06.2022 / 14:16, *.lsas.aero

... pamiętam Pana trenera jego asystentem był Jerzy Engel, objął Legię
po Panu Kazimierzu Górskim...
Pomimo chyba najlepszej tzn najjwiekszej ilości reprezentantów Polski w kadrze Legii w XX wieku sukcesów brak poza wyrównanym dwumeczu z Interem Mediolan... a reprezentantów było nie mało Kazimierski Buncol Karaś Buda Kaczmarek Wdowczyk Kubicki później doszło jeszcze dwóch reprezentantów Araszkiewicz i Dziekanowski i też nic...
.... ale takie czasy że trenera nie ma co za to rozliczać tylko kopaczy ....
Niech spoczywa w pokoju...

odpowiedz
jasio865 - 27.06.2022 / 11:22, *.play-internet.pl

Niech Ci ziemia lekką będzie ,spoczywaj w pokoju!!!

odpowiedz
jkp - 27.06.2022 / 07:33, *.vectranet.pl

[*]

odpowiedz
HandsomeRob82 - 27.06.2022 / 00:03, *.ip-149-202-187.eu

Wieczy Odpoczynek
Racz Mu Dać PANIE

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 26.06.2022 / 23:03, *.t-mobile.pl

Niech spoczywa w pokoju... [*] [*] [*]

odpowiedz
Legion56 - 26.06.2022 / 22:51, *.plus.pl

Poznań to Poznań, ale św.p. Kopa był przed wydarzeniami. a kuchenkach nikt wtedy jeszcze nie miał pojęcia.
Do "L" ściągnął całkiem niezłą ekipę.

odpowiedz
grzesiek - 27.06.2022 / 02:31, *.centertel.pl

@Legion56: dopiero zaczynalem kibicowac ale chyba masz racje. Kopa przyszedl za jablonskiego chyba

odpowiedz
T - 27.06.2022 / 11:24, *.233.77

@Legion56: ja pamietam jego karykatury z Teki Wiktora w NL

odpowiedz
jackie - 26.06.2022 / 22:19, *.chello.pl

Spoczywaj w pokoju

odpowiedz
matus007 - 26.06.2022 / 21:20, *.orange.pl

Wieczne odpoczywanie.

odpowiedz
Trampek - 26.06.2022 / 20:19, *.net.pl

[*]

odpowiedz
TomTom1916 - 26.06.2022 / 20:08, *.plus.pl

niech mu ziemia lekką będzie ale to był fatalny czas dla Legii..duet Kopa-Białas...i 0-3 w Poznaniu..a kysz

odpowiedz
Gie - 26.06.2022 / 21:07, *.orange.pl

@TomTom1916: duet tak, Kopa nigdy tu nie powinien trafic. Ale potem za Bialasa Legia grala fajna pilke.

odpowiedz
R. - 26.06.2022 / 22:24, *.chello.pl

@Gie: Pamiętam słowa Białasa, będę grał 4-3-3, wolę wygrać 3:2 niż 1:0.

odpowiedz
(L) - 26.06.2022 / 22:50, *.ilabs.pl

@Gie:

Dokładnie.
0 3 w Poznaniu. Prezes Pietruszka załapał się na palę od policji...
Ehh...

Niech odpoczywa....

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 26.06.2022 / 23:42, *.play-internet.pl

@Gie: Może za 2 razem nie powinien trafić, za 1 razem Legia grała super piłkę, atrakcyjną, to on stworzył ofensywne boki w drużynie, ściągnięto wtedy Kubickiego i Wdowczyka ofensywnie grających bocznych obrońców. Zabrakło wtedy Mistrza bo była paka, ale po latach wiemy, że na układy nie było rady.
Spoczywaj w pokoju trenerze.

odpowiedz
H - 27.06.2022 / 09:20, *.play-internet.pl

@TomTom1916:
Rzeczywiście słaby czas. Dopiero sam Bialas poukładał drużynę i grali naprawdę fajną piłkę.
To chyba za Kopy był mecz z Wisłą Płock, czy jak to się wtedy nazywało, który uważam za początek zorganizowanego dopingu na trybunach. 3:0 i śpiew przez większość meczu.

odpowiedz
1916 - 27.06.2022 / 11:27, *.233.77

@H: zorganizowany doping to ja juz pamietam w 93r i Bosmana na ogrodzeniu (tym starym niskim) z pomaranczowym megafonem WOPR hehe

odpowiedz
Ultras - 27.06.2022 / 11:29, *.233.77

@(L): jechalem tym pociagiem, prezes w szoku ze tak sie kibicow traktuje, i ze tyle trzeba maszerowac od stacji do stadionu, na stadionie tez byly rozne sytuacje, a w NL nawet styka sie zalapal na foto palac tabliczke wyjscia ewakuacyjnego. Gajne wyjazdy,nie to co teraz

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.06.2022 / 08:09, *.play-internet.pl

@H: No,na tym meczu debiutowała "orkiestra z krytej" I rzeczywiście,byliśmy prekursorami (do tej pory w wielu aspektach kibicowania wyprzedzamy o kilka długości pozostałe ekipy i to nie tylko w Polsce) dopingu.Niestety,ale w większości klubów są to raczej nieudane imitacje,najczęściej ograniczające się do "kopiowania" naszych pomysłów,oraz ubliżania Legii.A-pierwsza kartoniada i pierwsza sektorówka też wyszła od nas (albo od Pogoni Szczecin).I powiem szczerze,że mam mieszane uczucia,bo naprawdę jestem dumny z tego,że jestem Legionistą,jednocześnie jest mi wstyd,że jako Legionisci,pozwoliliśmy mioduskiemu na profanację naszego klubu......

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 28.06.2022 / 12:33, *.plus.pl

@H: tak nakręciliśmy piłkarzyków że 3:0 ograli Petrochemię Płock doping cały mecz jeden z najlepszych kibicowsko meczów w historii klubu.

odpowiedz