Mistrzowie Polski w kl. Nautica 450 - Łukasz Maksymowicz i Michał Wilanowski
REKLAMA

Żeglarstwo

Legioniści mistrzami Polski w kl. Nautica i Finn!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Trzy medale mistrzostw Polski zdobyli w Gdańsku zawodnicy żeglarskiej Legii. W klasie Nautica 450 złoty medal MP wywalczyli (tak jak przed rokiem) Łukasz Maksymowicz i Michał Wilanowski, brąz - Paweł Turczynowicz i Jan Turczynowicz. Mistrzostwo kraju w klasie Finn wywalczył Bartosz Szydłowski.

- Regaty były o wiele bardziej wyrównane niż się spodziewaliśmy. Spodziewaliśmy się, że nasi rywale stawią nam dzielnie czoła, ale jednak nie aż tak bardzo. Rekordowa liczba łódek zajmowała pierwsze miejsca w poszczególnych wyścigach, przez co było mnóstwo przetasowań w klasyfikacji - powiedzieli zwycięzcy mistrzostw Polski w klasie Nautica 450.

Maksymowicz i Wilanowski kończyli wyścigi na pozycjach: 2, (6), 2, 1, 2, 4, 2, 2, 1. Uzyskali aż 15 punktów przewagi nad załogą Yacht Clubu Rewa w składzie Tomasz Zambrzycki, Agata Czarmińska. Paweł i Jan Turczynowicz stracili cztery punkty do srebrnych medalistów.

Szydłowski poszczególne wyścigi (odbyło się ich 9) kończył na miejscach: 2, 2, 1, 2, 1, 1, 1, 1, 1. Legionista o sześć punktów wyprzedził Andrzeja Romanowskiego z AZS-u Poznań.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
MK - 28.06.2022 / 11:37, *.187.2

Gratulacje!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.