Josue - fot. Woytek / Legionisci.com

Salzburg 3-2 Legia

Sparing: Po przerwie Red Bull dostał skrzydeł

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim sparingowym meczu podczas zgrupowania w Austrii Legia Warszawa przegrała z Red Bullem Salzburg 3-2 (0-2). Nie był to jednak podstawowy skład mistrza Austrii, a szeroka kadra pierwszego zespołu, uzupełniona młodymi graczami. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się we wtorek, ale zostało przełożone ze względu na bardzo złe warunki pogodowe. W najbliższy piątek legioniści zmierzą się w LTC w meczu towarzyskim z Motorem Lublin.

Pierwsza połowa była przyzwoita w wykonaniu legionistów. Już w 2. minucie bramkę dla stołecznego zespołu zdobył Josue. Pomocnik Legii przyjął piłkę z prawej strony i niezbyt mocnym uderzeniem pokonał bramkarza. W 15. minucie legioniści przeprowadzili kolejną niezłą akcję. Pich przejął dalekie podanie od Josue, zagrał na środek do Muciego, a ten oddał minimalnie niecelny strzał. W 19. minucie Albańczyk zdobył drugiego gola dla Legii. Tym razem podawał Kramer, a Muci głową posłał piłkę do siatki. Chwilę później sam na sam z Kacprem Tobiaszem wyszedł Roko Simic, jednak uderzył tylko obok bramki. Kolejne minuty to okres spokojniejszej gry. Austriacy rozgrywali atak pozycyjny, a legioniści cofnęli się do obrony. W 36. minucie Legia miała jeszcze jedną dogodną sytuację do zmiany wyniku. Po dalekim przerzucie Roberta Picha niecelny strzał oddał Lirim Kastrati. W 40. minucie piłka po raz kolejny wpadła do siatki strzeżonej przez Nico Mantla, jednak sędzia dopatrzył się, że Blaz Kramer był na pozycji spalonej.

Drugą połowę legioniści z dwiema zmianami w składzie. Na boisko weszli Cezary Miszta i Patryk Sokołowski. W 59. minucie padła bramka dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Benjamin Sesko i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Chwilę później było już 2-2. Tym razem Sesko pokonał bramkarza Legii nogą. W 64. minucie skutecznie rzut karny wykonał Junior, dając swoje drużynie prowadzenie 3-2. W tej sytuacji faulował Bartosz Slisz, choć wydawało się, że miało to miejsce tuż przed polem karnym. Chwilę wcześniej w stołecznym zespole nastąpiło kilka zmian w składzie. Warto dodać, że w drugiej połowie w zespole Red Bulla na murawie pojawiło się 4 piłkarzy z podstawowego składu, co znacząco wpłynęło na obraz gry i wynik.

3-2
59' Sesko
62' Sesko
64' Junior (k)
95 Bernardo
46' Kacper Tobiasz 59
Artur Jędrzejczyk 55
63' Lindsay Rose 29
63' Maik Nawrocki 17
77' Yuri Ribeiro 5
63' Ihor Charatin 14
63' Lirim Kastrati 7
46' Ernest Muci 20
63' Josue 27
63' Robert Pich 40
63' Blaz Kramer 9
46' Cezary Miszta 31
63' Mattias Johansson 6
63' Joel Abu Hanna 23
Jakub Kisiel 63
Mateusz Grudziński 26
77' Nikodem Niski 36
Filip Mladenović 25
63' Bartosz Slisz 99
63' Jurgen Celhaka 16
46' Patryk Sokołowski 18
Ramil Mustafajew 32
63' Jasur Yaxshiboyev 28
63' Igor Strzałek 86