fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Vesović: To co robili podczas mojej rehabilitacji, pokazywało, że mnie nie szanowali

Maciej Frydrych, źródło: Przegląd Sportowy

- Lubiłem kibiców, ale miałem problem z ludźmi w klubie. Nie czułem, że mnie szanują. To co robili podczas mojej rehabilitacji, pokazywało, że mnie nie szanowali - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym były piłkarz Legii Marko Vesović.

Czy żałuje pan wpisu żony na Instagramie? Zaatakowała władze Legii i po tym klub nie zaproponował panu nowej umowy.

- To g... prawda, że nie zaoferowali mi kontraktu z powodu żony. Gdyby ktoś chciał, to by zadzwonił wcześniej w tej sprawie, tyle że nigdy wcześniej nie kontaktowali się ze mną w kwestii umowy.

Naprawdę?

- Zadzwonili tylko raz, gdy powiedzieli, że do rozmów wrócimy za dziesięć dni, a potem po wpisie żony poinformowali mnie, że nie podpiszemy nowej umowy. Tyle że to była wymówka, chcieli, aby kibice im uwierzyli.

Jak się pan wtedy czuł?

- Byłem bardzo smutny, bo jestem legionistą i czułem wsparcie od fanów. W ostatnim meczu, gdy świętowaliśmy tytuł (z Podbeskidziem – przyp. red.), płakałem na boisku. To był mój pierwszy występ po kontuzji i naprawdę łzy leciały mi z oczu przez całe pół godziny, które spędziłem na boisku.

Uważa pan, że już wcześniej doszedł do odpowiedniej formy?

- Byłem gotowy, grałem w rezerwach, a ludzie z klubu, którzy przyszli, aby mnie zobaczyć w akcji, powiedzieli „Marko, witaj z powrotem, dobrze cię widzieć”. Mówienie, że nie jestem gotowy najbardziej mnie bolało. Ja mówiłem, że jestem. Oczywiście walczyliśmy o tytuł, znajdowaliśmy się pod dużą presją, więc trudniej było wejść do gry. Nie zasłużyłem jednak na takie traktowanie, zawsze dawałem wszystko drużynie. W tym czasie rozmawialiśmy z żoną, co się wydarzy, czy zaproponują mi kontrakt i dlaczego ciągle mi go nie dali. Potem był mecz ze Stalą Mielec, rozgrzewałem się 90 minut, a nie wszedłem nawet na chwilę. Zaraz po nim żona opublikowała ten wpis.

Nie miał pan do niej pretensji?

- Oczywiście, że nie byłem na nią zły, bo i tak nie daliby mi nowego kontraktu. Nikt nie wie, co przeżyliśmy. Przez rok nie grałem, byliśmy pod presją, bo gdzie znajdziesz klub po takiej kontuzji? A żona jest moim największym kibicem. Może niektórzy kibice powiedzą, jak mogłem dopuścić do takiej sytuacji. Tylko jednak ci, którzy mieli taką kontuzję, mnie zrozumieją.

Czy zarzuty żony, że Legia za mało interesowała się pana rehabilitacją były prawdziwe?

- Możecie spytać Vamarę Sanogo. Razem polecieliśmy do Lyonu. Nikt z klubu nam nie pomógł. Obaj chodziliśmy o kulach i na jednej nodze, a nikt nie spytał, czy nam pomóc choćby z bagażem. Ale teraz jestem szczęśliwy. W Qarabagu strzeliłem trzy gole, miałem pięć asyst, a mogłem mieć dziesięć i czuję się jak przed kontuzją. W zeszłym sezonie grałem regularnie, nie opuściłem żadnego meczu ani choćby treningu z powodu kontuzji.

Cały wywiad: VEŠOVIĆ MA ŻAL DO LEGII. „LUBIŁEM KIBICÓW, ALE LUDZIE W KLUBIE MNIE NIE SZANOWALI”

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
LWST - 01.07.2022 / 13:26, *.plus.pl

Nie pamiętam już dokładnie ,ale czy to nie Vesović został na tej stronie piłkarzem sezonu ?? Chyba ,że pomyliłem to z innym piłkarzem z Bałkanów ..

odpowiedz
GrzeLeg - 30.06.2022 / 12:13, *.157.171

Szkoda, że odszedł, bardzo dobrze Go wspominam.

odpowiedz
Typ - 30.06.2022 / 04:08, *.play-internet.pl

Czyli jednak dzwonili wiec byl kontakt.gdyby nie twoja żona pewnie nigdy sie nie dowiesz czy to byla wymowka.

odpowiedz
hajdukL - 29.06.2022 / 22:46, *.plus.pl

Gówno to grał przez 90% pobytu w Legii więc całe te gorzkie żale mógłby sobie darować choćby w celu zachowania resztki przyzwoitości.

odpowiedz
Horhe - 29.06.2022 / 22:14, *.sekocin.pl

Lepiej naucz kobitę trzymać twarz na kłódkę albo wymień ją czym prędzej. Za 2 lata przestaniesz chłopie zarabiać i czym prędzej uświadom to sobie.

odpowiedz
Kamilosz - 30.06.2022 / 15:49, *.centertel.pl

@Horhe : Jak ty swoja nauczyles hehe co do tej sytuacji to 100% racji. Rzadzil introwertyk nie umiejacy obsluzyc telefonu. Oby te mroczne czasy juz nie wrocily. Zielinski Jacku przywroc szacunek w obie strony, bo te gowniaki co tu sie wypisuja to mysla, ze Veso jest w d...bo nie gra w Legii haha jak narazie to on gra o LM a my sie kopiemy o 10 miejsce

odpowiedz
koras - 29.06.2022 / 21:15, *.centertel.pl

Mioduski to pała, ale jak się czyta te wszystkie "perypetie" Panów Piłkarzy to człowiek się zastanawia czy to są dojrzali mężczyźni czy rozkapryszona mentalna gimbaza.

odpowiedz
olew - 29.06.2022 / 20:06, *.vectranet.pl

Świetnie, że nie ma go już w Legii, świetnie !

odpowiedz
Kaktus - 29.06.2022 / 19:56, *.orange.pl

Debil...I do tego kompletnie bez klasy...

odpowiedz
grzesiek - 29.06.2022 / 18:27, *.centertel.pl

Dla mnie od razu wygladal na dekla, oprocz antolovicia zadnego normalnwgo wtedy do Legii z bałkanow nie sprowadzono.

odpowiedz
Ja - 29.06.2022 / 17:36, *.vectranet.pl

Vesović Vesoviciem, żona żoną, ale gdyby w klubie do podpisywania kontaktów siadano szybciej, niż miesiąc przed ich końcem, to do takich sytuacji by nie dochodziło. Nie mówię, że należało mu oferować kontrakt gwiazdorski - wystarczyło ugadać się na jakiś procent i machnąć klauzulę, że jak wróci na odpowiedni poziom, to dostanie swoją pensję z powrotem. I zrobić to trzeba było, jak był na początku tej kontuzji, z pocałowaniem ręki by ofertę przyjął. A tak, oddali za darmo gościa idealnie pasującego do systemu Czesia (wahadłowy), który być może uratowałby parę punktów w lidze, a i w LE na pewno pokazałby się lepiej niż Johansson (jeden dobry mecz, z Leicester). W podobny sposób, jak Veso straciliśmy m.in. Gvilię i Pekharta, a jesteśmy na najlepszej drodze do straty Josue.

odpowiedz
tresrt - 29.06.2022 / 22:04, *.centertel.pl

@Ja:
W sumie się z tobą zgadzam, ale akurat Veso jest dowodem na odwrotną rację. Nie pozbylibyśmy się go a okazał się mendą. Należał wcześniej do tych którzy dziękowali Legii za to jak się nim zajmowała, podobnie jak wcześniej Szwoch a później Kapustka. Hrabia nie chciał się leczyć w klinice z którą współpracuje klub, tylko po swojemu i klub mu poszedł na rękę. A teraz szmata brudzi do gniazda gdy dupę zabrał daleko. Nigdy więcej takich krętaczy bez honoru.

odpowiedz
P. - 29.06.2022 / 17:28, *.play-internet.pl

Facet miał jeden z 3 najwyższych kontraktów w drużynie, był tu 3.5 roku i tylko przez rok grał na miarę oczekiwań. Dobrze że go już tu nie ma. P. S. Ten tekst o walizkach jest tak żalosny że szkoda to komentować.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 29.06.2022 / 17:20, *.play-internet.pl

Cóż,jak by wszyscy zaangażowani w tę sytuację byli zwyczajnie wporządku wobec siebie,to by tej "gównoburzy" nie było.A tak to wyniknęła sytuacja,jakich wiele,gdy jeden drugiego chce rąbnąć na hajsy.Nie ma to jak kłamca z oszustem zaczynają interesy robić.

odpowiedz
1234 - 29.06.2022 / 17:13, *.t-mobile.pl

No nie wiem... Sam mówi, że dostał info od klubu, że za 10 dni siadają do rozmów. Nie mogła jego żona poczekać te 10 dni??? Mam wrażenie, że problemem nie jest to, że klub nie chciał dać mu kontraktu tylko to, że chcieli mu dać mniejszą pensję - Veso z żoną to wiedzieli i dlatego nie poczekali. Takie moje luźne domysły...

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 29.06.2022 / 16:25, *.cyfrowypolsat.pl

Dupa zaczęła srać do legijnego gniazda to doszli do wniosku, że nie podpiszą kontraktu i tyle, a to że beczał 30 min. na meczu jest śmieszne tak jak podważanie decyzji sztabu trenerskiego (w tym lekarzy) o braku gotowości do gry, jakaś pyskata dupa jest ważniejsza od ludzi ze sztabu? Chyba istnieje jakaś pieprzona hierarchia? Czekam jeszcze na wywiad z Marijanem Antoloviciem, piłkarskie gwiazdeczki...

odpowiedz
yyy - 29.06.2022 / 17:24, *.centertel.pl

@koneser polskiej piłki klubowej: a ja z rudim gusnićem. Ciekawe czy jego szanowali, jako że był inwalidą :D

odpowiedz
Kibolek - 29.06.2022 / 15:44, *.telefonica.de

MIODUSKI WON Z LEGII

odpowiedz
ZenekL3 - 29.06.2022 / 15:04, *.chello.pl

To jasne jak słońce, że nie chciano z nim podpisać kontraktu, facet leciwy, chciał długiego kontraktu, po ciężkiej kontuzji, miał duże wymagania finansowe. W tej sytuacji pretensje są bezsensowne. Oczywiście inaczej to wygląda w kontekście kretyńskich transferów Kucharskiego, które nastąpiły potem. Szkoda, że nikt się z nim nie spotkał i nie powiedział słuchaj stary dzięki za wszystko, nie chcemy cię. Byłoby miło, ale tak funkcjonuje korpo Mioduskiego, że nie jest ani miło ani sympatycznie. No i na koniec ta żona, po tym jej liście to nawet z urzędu powinien być rozwiązany kontrakt i tyle.

odpowiedz
Tomek - 29.06.2022 / 14:57, *.113.189

Na temat negocjacji wypowiadał się Vrdoljak i mówił o tym, że spokojnie czekał na kontakt ze strony Legii, taki kontakt nastąpił, o czym mówi sam Vesovic, następnie był mecz w Mielcu i żona Vesovicia popisała się w mediach społecznościowych i Legia po "popisach" małżonki Vesovicia, zakończyła negocjacje i oświadczyła, że nie przedłuży z Vesoviciem kontaktu. A co do operacji i rehabilitacji, to Legia chciała aby zawodnik odbył ją w Polsce, natomiast Vesovic wolał Francję i Legia się zgodziła pod warunkiem, żę połowę kosztów operacji pokrywa klub a połowę Vesovic. Pan Vesovic się zgodził więc nie wiem o co ma teraz żal do Legii. O to, że żona nie umie trzymać mordy krótko?

odpowiedz
Abcd - 30.06.2022 / 00:05, *.waw.pl

@Tomek:
Otóż to. Co tu więcej pisać?
W pierwszym zdaniu mówi, że
„nigdy klub się z nim nie kontaktował”,
a w drugim ,że
„tak, tak powiedzieli,że za 10 dni powrócą do rozmów” no i później żona dała popis na internatach no i kontraktu nie było ale on wie ,że i tak by nie było. Na miejscu tego Pana, kupił bym swojej żonie telefon bez instagramow i innego badziewia bo popis panienka dała niezły.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 29.06.2022 / 14:51, *.aster.pl

Tekst o kłopotach z bagażem na lotnisku w Lyonie, jest żałosny. Faceci zarabiający dziesiątki tysięcy eurasów, nie mają dziesiątaka na bagażowego? BTW: pyskata małżonka, nie mogła poczekać 10 dni, na decyzję Legii?

odpowiedz
Franz - 29.06.2022 / 19:32, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: racja 100%, jeszcze by chciał z klubu tragarza w gratisie...

odpowiedz
Januszek - 29.06.2022 / 14:43, *.chello.pl

...w tym kraju na kazdym kroku mentalnosc jest jak za komuny...
..glupio wychodzi jak sie czyta takie rzeczy, jestes potem gdzie za granica... patrzysz z innej perspektywy i widzisz ze u nas ze lbami ludzi jest cos nie tak... dosc czesto... im dalej na wschod tym gorzej ...

odpowiedz
Meteor - 29.06.2022 / 15:03, *.plus.pl

@Januszek: Na zachodzie to jeszcze by jego żone podali do sądu o kare za zniesławienie. A zawodnikowi kop w cztery litery i fora ze dwora.
Bez przesady, gość dostawał krocie za grę, te same krocie dostawał kiedy nie grał, klub dokładał do kuracji jeszcze.

odpowiedz
Meteor - 29.06.2022 / 15:05, *.plus.pl

@Januszek: Na zachodzie to jeszcze by jego żone podali do sądu o kare za zniesławienie. A zawodnikowi kop w cztery litery i fora ze dwora.
Bez przesady, gość dostawał krocie za grę, te same krocie dostawał kiedy nie grał, klub dokładał do kuracji jeszcze.

odpowiedz
axlrose - 29.06.2022 / 15:26, *.tpnet.pl

@Januszek: Że co kurde? Nie miał kto bagaży nosić milionerowi? Może napiweczek bagażowemu, a nie gorzkie żale jak jakiś Kubuś B o bilety dla rodziny.
No i jak ten chłopek grał gdy: "naprawdę łzy leciały mi z oczu przez całe pół godziny, które spędziłem na boisku" Przecież nic nie widział?

odpowiedz
eLo - 29.06.2022 / 20:59, *.play-internet.pl

@Januszek: won pecie

odpowiedz
Januszek - 01.07.2022 / 12:00, *.chello.pl

@Meteor @axlrose: To tylko potwierdza to ze nadal jest mentalosc jak za komuny..

odpowiedz