fot. © dekanaryas / stock.adobe.com
REKLAMA

Trenerzy będą pauzować za kartki

źródło: Ekstraklasa

Sezon 2022/2023 przyniesie ważną zmianę w Regulaminie Dyscyplinarnym w rozgrywkach Ekstraklasy. Osoby z ławki rezerwowych - w tym trenerzy - podobnie jak zawodnicy grający w meczu, będą musieli pauzować w przypadku uzbierania zbyt dużej liczby żółtych kartek.

Reguluje to artykuł 58., paragraf 1. Regulaminu Dyscyplinarnego.

Zawodnik lub osoba inna niż zawodnik, uprawniona do przebywania na ławce rezerwowych, która w czasie zawodów mistrzowskich otrzyma napomnienie (żółtą kartkę), zostanie automatycznie ukarana:
1) przy czwartym napomnieniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,
2) przy ósmym napomnieniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,
3) przy dwunastym napomnieniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów,
4) przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – karą dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów.

Regulamin Dyscyplinarny PZPN reguluje także kwestie dotyczące ukarania czerwonymi kartkami osób innych niż zawodnik uprawnionych do przebywania na ławce rezerwowych. Tu przepisy są analogiczne do tych, dotyczących zawodników.

Oznacza to, że jeżeli osoba inna niż zawodnik, która jest uprawniona do przebywania na ławce rezerwowych w trakcie zawodów, zostanie z niej usunięta przez sędziego w wyniku otrzymania samoistnej czerwonej kartki, zostanie automatycznie ukarana karą dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów. W sytuacji, gdy usunięcie z ławki rezerwowych nastąpiło w wyniku naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia, zniesławienia lub innego, wysoce niesportowego zachowania, osobie tej po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego wymierza się karę dyskwalifikacji w wymiarze nie niższym niż 3 mecze albo karę dyskwalifikacji czasowej.

Ponadto, jeżeli usunięcie z ławki rezerwowych nastąpiło w wyniku samoistnej czerwonej kartki otrzymanej w konsekwencji naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia lub zniesławienia sędziego – po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego wymierza się karę dyskwalifikacji w wymiarze nie niższym niż 5 meczów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Arek - 30.06.2022 / 12:47, *.centertel.pl

Kretynski wymysł moim zdaniem. Piłkarze pauzują trenerzy, a taki Frankowski pajac, jak beznadziejnie by nie po sędziował w nagrodę dostanie mecz w następnej kolejce. Jednego jestem pewien. Nikt mądry tego nie wymyślił.

odpowiedz
czesiek - 30.06.2022 / 09:26, *.atman.pl

kiedy sędziowie zaczną pauzowac?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.