Kosta Runjaić i Jacek Zieliński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia dwa tygodnie przed startem ligi

Woytek, źródło: Legionisci.com

Za Legią prawie trzy tygodnie przygotowań do nowego sezonu. Jak wiele odpowiedzi otrzymaliśmy po dotychczasowych treningach w LTC, Austrii i trzech sparingach? Zapraszamy do lektury.

Obniżanie oczekiwań
Przy Łazienkowskiej wyszli z założenia (być może słusznego), że lepiej będzie, jeżeli kibice będą miło zaskoczeni niż ponownie rozczarowani. Od kilku tygodni pion sportowy sugeruje, że najbliższy sezon nie będzie marszem po utracone mistrzostwo. Wprawdzie po chwili ktoś inny dodaje, że celem Legii zawsze jest walka o mistrzostwo Polski, ale można wyczuć, że miejsce dające awans do europejskich pucharów zostanie uznane za sukces. Po dekadzie sukcesów dla wielu fanów to zdecydowanie niewystarczający cel, ale czy w obecnej sytuacji może być inny? Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, do jakiego stanu został doprowadzony klub pod względem finansowym, a w konsekwencji sportowym, przez ostatnie lata prezesury Dariusza Mioduskiego, należy realnie spojrzeć na to, co nas czeka. Dla tych, którzy czytają nas regularnie, nie powinno być żadnego zaskoczenia. Od dawna wielokrotnie pojawiały się krytyczne teksty, ostrzegające, w jakim kierunku zmierza Legia. Wielu przejrzało na oczy dopiero pod koniec ubiegłego roku. No więc jesteśmy tam, gdzie spodziewaliśmy się, że musimy się znaleźć. Niewiadomą jest, jak długo w tym miejscu pozostaniemy, ale nie ma przesłanek do optymizmu.Zmiana zarządzania pionem sportowym, która nastąpiła w grudniu, wymaga czasu. Jacek Zieliński na każdym kroku podkreśla, że wiele rzeczy wewnątrz trzeba przemodelować. Nastąpiły zmiany w skautingu, wdrażane są bardzo duże zmiany osobowe w akademii, z dyrektorem na czele. Trzeba sobie jasno powiedzieć - nie ma szans albo są minimalne, by wszystko dało się odmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. A do tego wszystkiego dochodzi skład drużyny, z wieloma średniej jakości piłkarzami na wysokich kontraktach.

Transfery, czyli nieustanna przebudowa drużyny
Po kompletnie nieudanym sezonie 2021/22 trzeba sobie zadać pytanie: w jakim stopniu jesteśmy w stanie dać drużynie czystą kartę? Zapewne dla wielu z nas będzie to trudne, po kilku niekorzystnych wynikach zniecierpliwienie na trybunach może pojawić się bardzo szybko, ale dla zdrowia psychicznego lepiej uzbroić się w cierpliwość.

W trakcie ostatnich 12 miesięcy z Legii odeszło kilku kluczowych zawodników, jak Luquinhas, Tomas Pekhart, Paweł Wszołek, Artur Boruc czy Mahir Emreli. O ciągłej zbyt dużej rotacji pisze się od lat. Choć obecny dyrektor sportowy nie jest zwolennikiem wielu ruchów transferowych, to w obecnej sytuacji jest do nich zmuszony, bo jakość drużyny po prostu kuleje. Dotychczasowe transfery to za mało, trener zgłasza potrzebę jeszcze trzech konkretnych wzmocnień. Trwają poszukiwania zawodnika do środka pola, skrzydłowego i napastnika. Znalezienie tego ostatniego jest najtrudniejsze. Klub prowadzi rozmowy z Pawłem Wszołkiem, ale nie wiadomo czy zakończą się one sukcesem. W tej chwili jest raczej dalej niż bliżej.

Nawet jeżeli do Legii trafią kolejni nowi zawodnicy, trudno oczekiwać, by w miesiąc czy dwa dali tę samą jakość co ci, którzy byli wcześniej. Do Legii nie trafią przecież najlepsi gracze wyciągnięci z konkurencyjnych klubów, a raczej tacy, którym kończą się kontrakty lub w ostatnio z różnych powodów grali mniej. W drużynie od dawna da się usłyszeć, że potrzebna jest stabilizacja w kadrze, a tej w ostatnich latach notorycznie brakuje. Letnie okienko nie będzie się więc zbytnio różniło od poprzednich. Różnice są dwie: po pierwsze nie gramy w pucharach, po drugie dyrektor sportowy stara się nie poddać presji na szybkie i nie do końca przemyślane ruchy. Zieliński nie chce dać ponieść się emocjom, ale w dużej mierze wynika to z budżetu transferowego, którym musi operować, a ten oscyluje w okolicy zera. Trzeba więc dużej kreatywności, by to wszystko jakoś poskładać. Środki mogłyby się uwolnić po odejściu dużo zarabiających zawodników, którzy od kilku miesięcy nie wnoszą zbyt wiele do drużyny. Im z kolei nieśpieszno do zmiany barw klubowych, bo wiązałoby się to z mniejszymi zarobkami.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Układanie klocków
Największą zagadką przygotowań pozostaje Jasur Yaxshiboyev. Niemal na każdym kroku da się usłyszeć o jego nieprzeciętnych możliwościach. Część z nich potrafi pokazać na treningu, ale jednocześnie trudno nie zauważyć, że nadal zawodzi u niego głowa i sposób funkcjonowania na boisku oraz podejście do treningu. Szkoleniowiec często zwraca mu uwagę, by nie stał w miejscu. W sztabie wszyscy biorą poprawkę na to, że długo nie grał, ale cierpliwość ma swoje granice. W pewnym momencie trzeba będzie podjąć decyzję, co dalej z tym zawodnikiem. W tej chwili bylibyśmy zaskoczeni, gdyby okazał się pierwszoplanową postacią w drużynie.

W układance Kosty Runjaicia ważną rolę może odgrywać Bartosz Slisz. Szkoleniowiec widzi w nim spory potencjał, choć jednocześnie zdaje sobie sprawę, że defensywny pomocnik musi się jeszcze sporo nauczyć. Slisz ma także predyspozycje do bycia jednym z liderów, wokół którego będzie budowany zespół. O miejsce w składzie rywalizuje z nim Ihor Charatin, który ma wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Ukrainiec w sparingach pokazał się całkiem poprawnie i można powiedzieć, że podjął rękawicę do walki o skład. Kręgosłup drużyny mają stanowić tacy zawodnicy jak Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska czy Bartosz Kapustka. Z tym ostatnim jest jednak problem, bo nie jest jeszcze gotowy do gry na pełnych obrotach. W ostatnich dniach udał się na konsultacje lekarskie. Raczej nie jest to rutynowa wizyta, bo kolano po niektórych obciążeniach nie reaguje tak jak powinno, a ten problem pojawił się już wiosną po pierwszych występach. W klubie zdają sobie sprawę z sytuacji, dlatego też trwają poszukiwania mobilnego gracza na pozycję numer „8”, który byłby uzupełnieniem dla Josue. Portugalczyk jest niekwestionowanym liderem, ale także bardzo mocną osobowością. Po sezonie wszystko wskazywało na to, że do Warszawy może już nie wrócić – naszym zdaniem nadal istnieje ryzyko, że wkrótce w Legii może go nie być. Sytuacja i atmosfera wokół Josue uległa w ostatnich dniach poprawie, bo niemiecki szkoleniowiec szybko przekonał się o jego umiejętnościach piłkarskich. Josue nie ukrywa, że chciałby otrzymać ofertę nowego kontraktu (aktualny wygasa za rok). Tymczasem dyrektor Zieliński między wierszami sugerował, że przedłużanie współpracy nie jest takie oczywiste.

Bardzo ciekawie rysuje się walka o miejsce w bramce. W tej chwili ciężko wyrokować, który z trzech bramkarzy będzie numerem jeden. Na treningach trwa zacięta, ale zdrowa rywalizacja. Ważne jest to, że Cezary Miszta, Kacper Tobiasz i Dominik Hładun dogadują się, co powinno wpływać jedynie korzystnie na poziom treningów. Aktualnie Tobiasz i Miszta mają tę przewagę nad Hładunem, że bardzo dobrze operują nogami – to ważne dla sztabu szkoleniowego. Obaj zagrali po 90 minut w sparingach. Sprowadzony niedawno Hładun nie otrzymał takiej szansy, ale podczas zajęć pokazuje sporo zalet i w kolejnych tygodniach może zacząć aspirować do bycia numerem jeden.
Czy uda się utrzymać na Łazienkowskiej tych trzech bramkarzy z dużymi aspiracjami na najbliższą rundę? Z jednej strony słychać, że „A czemu nie? Rywalizacja nikomu nie zaszkodziła”, ale z drugiej życie może napisać inny scenariusz, bo żaden z bramkarzy nie będzie zadowolony z bycia numerem trzy.

WYNIKI SONDYKto będzie pierwszym bramkarzem Legii w rundzie jesiennej sezonu 2022/23?
SUMA GŁOSÓW: 6973
START: 20.06.2022 / KONIEC: 15.07.2022Niemiecka szkoła trenerska
Jak wygląda praca nowego szkoleniowca Legii? Na razie możemy ocenić jedynie treningi i obserwować wzorce, jakie chce wdrażać Kosta Runjaić. Praca na treningach odbywa się w sposób zorganizowany i spokojny. Przed zajęciami trener regularnie przemawia do zawodników, stara się ich zaciekawić, dać do myślenia, a czasami rozśmieszyć. Momentami bywa bezpośredni, a czasami jakąś krytyczną uwagę obraca w żart.

Legia ma grać ustawieniem z czterema obrońcami, jednym defensywnym pomocnikiem, dwoma kreatywnymi ósemkami w środku, dwoma skrzydłowymi i jednym napastnikiem (1-4-1-4-1). Niewykluczone, że będą mecze, w którym Wojskowi wyjdą dwoma defensywnie usposobionymi graczami, ale to w dużej mierze zależy od dyspozycyjności i jakości graczy ofensywnych.

Niemiecki szkoleniowiec sporą wagę przywiązuje do liczb i statystyk. Analizuje zawodników pod kątem liczby rozegranych minut, wygląda na to, że istotną rolę odgrywa także wiek zawodnika. Według filozofii Runjaicia piłkarze między 23-28 rokiem życia gwarantują więcej jakości i powtarzalności niż młodsi. Takich wzmocnień oczekuje od klubu.

Jeżeli ktoś liczy na to, że do składu wskoczą młodzi, którzy nie reprezentują odpowiedniego poziomu, to raczej się przeliczy. W tym momencie z młodzieżowców największe szanse na grę ma Maik Nawrocki, Maciej Rosołek i jeden z bramkarzy, czyli nic się nie zmieniło od ostatniej rundy. Pozostali (Niski, Kisiel, Strzałek, Mustafajew, Grudziński) mogą liczyć jedynie na krótkie epizody, bądź szanse wynikające z niedyspozycyjności kolegi na danej pozycji.

Regularnie słyszy się o potencjale, jaki mają w sobie dwaj Albańczycy Ernest Muci i Jurgen Celhaka, ale na obozie nie wyróżnili się niczym szczególnym. Muci zagrał solidną połówkę na tle rezerwowych graczy Red Bulla, może dostać większą szansę pod nieobecność "Kapiego", ale czy pociągnie ofensywę Legii? To wciąż wątpliwa sprawa. Lirim Kastrati pozostaje jeźdźcem bez głowy – raczej niereformowalny typ gracza. Nikodem Niski został dostrzeżony przez Runjaicia, ale na lewej i na prawej stronie obrony zdecydowanie większe szanse na grę mają tacy zawodnicy jak Artur Jędrzejczyk i Mattias Johansson oraz Yuri Ribeiro i Filip Mladenović. Forma tego ostatniego pozostaje zagadką, bo dopiero pod koniec zgrupowania dołączył do kolegów. Solidnie prezentował się Ribeiro. Jeżeli ominą go kolejne kłopoty zdrowotne, będzie realną opcją na lewej obronie. Kacper Skibicki nie ma co liczyć grę, skoro przegrał rywalizację z Kastratim, Yaxshiboyevem i Robertem Pichem. Ponadto w spotkaniu z Rumunami trener wolał na skrzydle wystawić Blaza Kramera. 26-letni Słoweniec szybko złapał kontakt z nowymi kolegami i z każdym dniem prezentuje się coraz lepiej. Na plus należy zaliczyć jego występ w Salzburgu, gdzie zanotował asystę, strzelił bramkę (ostatecznie nieuznaną po nieoczywistym spalonym). Pokazał, że potrafi grać tyłem do bramki i odpowiednio się zastawić.
Dużo emocji wzbudził transfer Roberta Picha. Tymczasem z miejsca na treningu 33-letni Słowak przewyższał konkurentów do gry na skrzydle. Zarówno dyrektor sportowy, jak i trener podkreślają, iż ważne jest nie tylko jego doświadczenie, ale także liczby, jakie wykręcał w ostatnich sezonach. Picha można więc traktować jako co najmniej solidnego zmiennika – przy założeniu, że na Ł3 trafi dwóch lepszych skrzydłowych.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Step by step
Po zgrupowaniu w Austrii i rozmowie z Kostą Runjaiciem wydaje się, że ma on konkretny plan. Niemiec widzi siebie w Legii jako osobę, która nie startuje z tak niskiego pułapu jak w Pogoni kilka lat temu. Chce Legii walczącej o najwyższe cele, ale zdaje sobie sprawę z tego, że wymaga to czasu. Liczy, że ten czas otrzyma, że rozwinie drużynę i jednostki, które najbardziej rokują. Jednocześnie chce być szefem, który zajmuje się nie tylko aspektami czysto taktycznymi i treningowymi. Zwraca uwagę na sferę mentalną i odpowiedni balans (także wiekowy) w drużynie, dostrzega wiele detali, analizuje liczby.

"Step by step" - to często wypowiadane przez niego słowa. Ważną rolę będzie odgrywała osoba dyrektora sportowego. Wydaje się, że przy Zielińskim Runjaić otrzyma czas. Pytanie jest takie, gdzie jest cienka czerwona linia, której przekroczenie mogłoby spowodować zmianę na stanowisku pierwszego trenera czy dyrektora sportowego. Jeżeli właściciel nie pęknie (po raz kolejny) lub nie pojawią się jacyś nowi lepiej wiedzący doradcy, to można założyć, że Kosta Runjaić ma przed sobą co najmniej 12-14 miesięcy pracy przy Łazienkowskiej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 05.07.2022 / 12:53, *.230.92

Kapustka nie jest jeszcze w optymalnej formie. Proponuje Ramireza zakontraktować.

odpowiedz
ws - 04.07.2022 / 12:00, *.chello.pl

Z gorszym składem Skorża w drugim sezonie prawie zdobył mistrzostwo. Zobaczymy po 10 kolejkach na co stać Legię w tym sezonie. Bramkarze nie są gorsi od Antolovica. Obrona do ułożenia. Jakby doszedł Wszołek, doszedł do pełnej sprawności Kapustka i do normalnej dyspozycji Mladenovic to będziemy w czołówce ligi w okolicy miejsca pucharowego.

odpowiedz
Urs72 - 03.07.2022 / 17:30, *.t-mobile.pl

Jak się rozpocznie liga można ocenić pracę Trenera który nie mówi po Polsku , ma jakąś wizję może i ma tylko czy z tą Ekipą która spier...cały 21.22 sezon coś wywalczy ? Zielek liczy na miejsce do 10 ? Może to wywalczą ,pozdro

odpowiedz
Lamborghini - 03.07.2022 / 11:28, *.supermedia.pl

Jeśli trener niemiecki mówi że widzi w Sliszu potencjał to śmiało można powiedzieć, że w Teresie Orlowskim jest obecnie podobna sprawa. Widać w jakim kierunku obecnie biegnie Legia. Niestety z taką Legią mi nie po drodze, miodzio coś ty zrobił z drużyną. Slisz potencjał jaja jakieś

odpowiedz
grzesiek - 03.07.2022 / 15:28, *.centertel.pl

@Lamborghini: kazdy trener to mowi i maja racje. Kibice niestety nie wiedza jaka jwst jego rola na boisku i zadania.

odpowiedz
Stefan Majewski - 04.07.2022 / 17:03, *.plus.pl

@Lamborghini: ja tego Teresa Orlowskiego bardzo dobrze znam. Ten niemiecki weteran z ponad 500 występami w byłej RFN i NRD a później w niemieckiej Bundeslidze to byłoby dobre wzmocnienie.

odpowiedz
Free - 02.07.2022 / 22:43, *.orange.pl

Ludzie czy potrzeba 4-5 męczy żeby po wielbłądach miszty go odstawić? Tylko że to jest 12-15 punktów w plecy i na koniec sezonu braknie do pucharów...on jest pół sekundy spóźniony...dobrze radze

odpowiedz
Mioduski won - 02.07.2022 / 12:08, *.t-mobile.pl

Człowiek ktory zrównał z ziemia ten klub , patałachy odejdź albo my kibice Legii pomożemy ci w tym

odpowiedz
Tommy - 02.07.2022 / 13:22, *.com.pl

@Mioduski won: tak pomagacie mu odejść już od tylu lat chodząc na mecze i nabijając mu kabzę

odpowiedz
Nie chodzę, nie kupuje - 02.07.2022 / 17:15, *.t-mobile.pl

@Tommy: mlody człowieku ja jestem kibicem Legii od 50 lat jak Ty przelewała sie jeszcze z jajka do jajka , a na mecze nie chodzę od momentu jak kudłaty został wlascicielem

odpowiedz
Moo - 03.07.2022 / 07:30, *.tpnet.pl

@Nie chodzę, nie kupuje: To super w ciebie kibic. Tyle lat Legii kibicujesz to rozumiem, że bojkotowałeś też późnego Romanowskieo, Daewoo, ITI. Tam to dopiero wyników nie było i oczekiwanie na mistrzostwo. Teraz nie chodzisz od 5 lat na Mioduskiego, chociaż zespół 3 x mistrzostwo zdobywał? Po Mioduskim przyjdzie jakiś Xiński i też go będziesz bojkotować? To ty kibicujesz Legii czy ich prezesom? Co to jest za bezsensowne podejście. Prezesów i właścicieli będzie jeszcze mnóstwo i to się nie chodzi dla nich tylko dla Legii. Tak naprawdę nie jesteś kibicem, skoro 50 lat kibicujesz to masz swoje lata i co? Całe życie będziesz bojkotował Legię, bo właściciele nie tacy i nie będziesz im kabzy nabijał? G*wno z ciebie nie kibic Legii.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.07.2022 / 05:37, *.play-internet.pl

@Moo: Dorośniesz-zrozumiesz.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 02.07.2022 / 11:03, *.play-internet.pl

Kolego Woytku.Twoje felietony w wielu przypadkach są opisywaniem oczywistych oczywistości.To tak,jak byś pisał,że trawa jest zielona,a jak deszcz nie pada od 3 miesięcy,to jest susza.To po pierwsze.Po drugie,zadziwia mnie twoja skłonność do akceptowania obecnego stanu rzeczy.Pisząc,że "lepiej uzbroić się w cierpliwość"oznacza ni mniej ni więcej to,że "nawet jak jest źle,to nie jest źle,więc nie protestujmy,bo tak musi być".Idealnie takie podejście do sytuacji wpisuje się w retorykę mioduskiego,który od początku twierdzi,że " nie zawsze o sukcesie klubu świadczą trofea w gablotach",oraz "jeśli ktoś uważa,że wielki klub musi być budowany za wielkie pieniądze,ten jest w błędzie" i zdecydowanie pokazuje,czego możemy spodziewać,dopóki będzie w Legii mioduski.Twoje felietony często mają wydźwięk w rodzaju "dajmy mioduskiemu szansę,przecież wreszcie musi mu się udać zbudować silną Legię".Otóż nie,nie uda mu się,bo.....on tego nie chce,jemu wystarcza,że Legia będzie "hubem" dla piłkarzy po przejściach,którzy muszą się odbudować w Legii,a potem sruuuu w świat.Dopóki tego Ty i reszta kibiców,którzy mają nadzieję,że "mioduski wreszcie zmądrzeje" nie zrozumieją,że my-kibice gramy o zupełnie inne cele,niż właściciel,dopóty Legia będzie średniakiem ligowym w kraju,którego liga jest klasyfikowana gdzieś na 25 miejscu w Europie,gdzie trudniej jest z tej ligi spaść,niż się utrzymać.My,kibice,którym na serio zależy na dobru naszej Legii musimy mioduskiego pogonić z klubu,lub zmusić go,żeby wreszcie inwestował w klub,a nie w siebie i jakieś "firmy krzak" z Luksemburga i Szwajcarii,do której jeździ nad wyraz często.Za prawdę powiadam Wam,Legia już dawno nabrała wody i tonie.......Oj,piękna to będzie katastrofa.

odpowiedz
widzę ciemność - 04.07.2022 / 15:38, *.net.pl

@FOREVER LEGIA : 100% racji

odpowiedz
oLaf - 01.07.2022 / 22:04, *.vectranet.pl

fajny opis - niestety- degrengolady klubu.

Jaszczur zawiódł nas - swoim lenistwem/nieprzygotowaniem fizycznym/brakiem mózgu/skrajną religią - wiele razy - ile jeszcze razy mamy udowadniać sobie że gość się nie nadaje???

odpowiedz
Kibolek - 01.07.2022 / 21:21, *.telefonica.de

Z lichwiarzem mioduskim zawsze będziemy w 4 literach.

odpowiedz
(L) - 01.07.2022 / 21:16, *.ilabs.pl

Mioduski odejdź. Idź precz. Won. Wynocha. Wszystko zepsułeś.
WOOOOOON!

odpowiedz
Kamilosz - 01.07.2022 / 22:42, *.plus.pl

@(L): Jak to to już Bredzisław który wydoił (:)) Legię jest okey hehe Zatęskniliście szybko za Bogusiem ?? Miodulski przecież wiadomo, że to totalna fajtłapa....każdy biznes położył którego się chwycił....

odpowiedz
Arek - 01.07.2022 / 23:22, *.tpnet.pl

@Kamilosz: Leśnodorski zostawiał Legię z dodatnim bilansem. Także, ten. Jak chciałeś błysnąć, chyba coś nie pykło. Za Leśnodorskiego graliśmy w pucharach i zdobywaliśmy tytuły krajowe. Nie porównuj gówna z czekoladą.

odpowiedz
(L) - 02.07.2022 / 11:12, *.ilabs.pl

@Kamilosz:

Piszesz w liczbie mnogiej do mnie?

Czy ja coś pisze o wcześniejszym prezesie?

odpowiedz
bronek49 - 01.07.2022 / 17:21, *.chello.pl

i znowu młodzi do odstrzału to już jest blamasz sztabu szkoleniowego Legii , taka Polonia czy Pogoń nie mają ośrodka szkoleniowego dla młodzieży a szkolą młodych dużo lepiej niż Legia ,wynika z tego że władowanie pieniędzy w ośrodek naszego klubu to wyrzucenie pieniędzy w błoto

odpowiedz
Kronos - 01.07.2022 / 20:55, *.play-internet.pl

@bronek49: blamasz?serio?

odpowiedz
krasnal - 04.07.2022 / 18:32, *.orange.pl

@bronek49: do Legi przyjmuje się tych których rodzice mają kasę a nie umiejętności

odpowiedz
Juras - 01.07.2022 / 16:22, *.otenet.gr

Slisz liderem, Miszta na równi zTobiszem i PRZED Hładunem?! Brak Kapustki! I wszystko znów zależeć będzie od chimerycznego Josue, który ma często straty jak zokręgowki Świetnie!! Kolorowa ta przyszłość, nie ma co!!

odpowiedz
Witamina1916 - 01.07.2022 / 15:52, *.t-mobile.pl

Ostatnie zdanie mnie rozbawiło , brawo dla autora :))

odpowiedz
L.vy - 01.07.2022 / 15:00, *.plus.pl

Jeszcze tylko Lewandowski w ataku i MB smy drużynę ????

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 01.07.2022 / 14:09, *.orange.pl

Podziękować Miszcie, wziąć murzyna i Wszołka i będzie można powiedzieć że mamy skład na środek tabeli.

odpowiedz
(L) - 01.07.2022 / 14:08, *.mm.pl

A wiadomo kiedy Baku podpisze? Podobno czekają na papiery od turkow

odpowiedz
Trampek - 01.07.2022 / 13:40, *.net.pl

Cytat: "Największą zagadką przygotowań pozostaje Jasur Yaxshiboyev. "Koniec cytatu. To ja się pytam wydającego taką opinie. Jeżeli najlepszy /wg mnie / na boisku podczas dwóch nieudanych sparingów - nota bene przegranych na własne życzenie był Jasur Yaxshiboyev , który ma stanowić " największą zagadkę " , to co można powiedzieć o pozostałych piłkarzach występujących w tych sparingach ? Co miał na myśli autor tego artykułu. Kolejny cytat: " Aktualnie Tobiasz i Miszta mają tę przewagę nad Hładunem, że bardzo dobrze operują nogami ". To czy autor tego artykułu naprawdę nie widzi różnicy / choćby na ostatnim sparingu / pomiędzy Tobiaszem a Misztą ? Posunę się dalej z pytaniem . Czy autor tego artykułu potrafi rozróżnić dzień od nocy ? A taka jest nie tylko w/g mnie różnica między Tobiaszem a Misztą ,aby nie używać bardzieć dosadnego języka !

odpowiedz
Aryon - 01.07.2022 / 14:01, *.163.103

@Trampek: Zgadzam się całkowicie. Jaszczur powinien dostać więcej szans na grę, natomiast Miszta powinien dostać bana na grę w bramce Legii. Oglądając ten ostatni sparing nie przypominam sobie, aby cokolwiek wybronił ważnego w tej połowie, w której grał, bo ja nie liczę jakiś dośrodkowań, słabych strzałów, ani tym bardziej niecelnych. Za to bardzo łatwo przepuścił 2 bramki. Karnego nie liczę, bo po pierwsze bramkarz w takiej sytuacji ma niewiele do powiedzenia, a po drugie to tego karnego nie powinno być, bo faul był przed polem karnym. Chyba wolałbym zobaczyć jaki poziom prezentuje obecnie Hładun niż oglądać w bramce nieporadnego Misztę.

odpowiedz
Trampek - 01.07.2022 / 14:33, *.net.pl

@Aryon:Dzięki

odpowiedz
Bodo70 - 03.07.2022 / 12:00, *..

@Aryon: Nie widziałeś, jak z Motorem Hładun wpuścił strzał z 25 metrów? Uważam, że to bardzo przeciętny bramkarz i nie da zbyt wiele Legii

odpowiedz
ws - 01.07.2022 / 13:40, *.vectranet.pl

Mam nadzieję,że poukłada obronę . Ważne żeby w bramce stał ktoś kto wybroni kilka sytuacji i da pewność w defensywie. Moim zdaniem bedzie to Tobiasz. Trochę mnie niepokoi sytuacja z Kapustką. Chyba jesień bedzie dla niego stracona dlatego potrzeba kogoś aby w duecie z Josue umiał dograć do napastnika. Mam nadzieję,że szybko dołączy Baku a do końca sierpnia dołączy też Wszołek.

odpowiedz
T-1000 - 01.07.2022 / 22:47, *.98.227

@ws:
Prędzej tę obronę totalnie przemebluje po swojemu niż ją poukłada taką, jaką ją zastał.

odpowiedz
lucho_83 - 01.07.2022 / 13:32, *.virtuaoperator.pl

Wystarczył rok , by wszystko się spie***** Sam jestem ciekaw, w którym kierunku to zmierza. Puchary mogą okazać się marzeniem...

odpowiedz
Kikis - 01.07.2022 / 13:46, *.t-mobile.pl

@lucho_83: 5 lat nie rok. To co się stało to konsekwencja działań w ostatnich 5 latach funkcjonowania klubu.

odpowiedz
ZenekL3 - 01.07.2022 / 13:22, *.chello.pl

Praca raczej nie skończy się wraz ze startem sezonu bo jak słusznie zauważył Kosta Runjajić nadal zbyt łatwo tracimy bramki.

odpowiedz
Aryon - 01.07.2022 / 13:53, *.163.103

@ZenekL3: Weź pod uwagę z kim łatwo straciliśmy te bramki. RB Salzburg nie zagrało podstawowym składem? Oczywiście, że to nie był 1 skład, ale odnoszę wrażenie, że RB Salzburg wygrałoby naszą ligę nawet rezerwowym składem, który wystawili na Legię. To świadczy tylko o tym jak słaby poziom prezentuje nasza liga i w takich okolicznościach, nawet w sytuacji kadrowej jakiej znalazła się Legia, nie stoimy na straconej pozycji w walce o mistrzostwo.

odpowiedz
ZenekL3 - 01.07.2022 / 15:46, *.chello.pl

@Aryon: Straciliśmy też łatwo bramkę z Chojniczanką, która w cuglach nie wygra naszej ligi nawet pierwszym składem. Zgadzam się, że RB było niezłym przeciwnikiem oczywiście w drugiej połowie kiedy dublet walnął na napastnik nr 3 a w pierwszej połowie napastnik RB nr 5 nawet nie powąchał okazji do zdobycia gola. Jednak nie chodzi o to z kim tylko jak.

odpowiedz
Darek - 01.07.2022 / 13:20, *.chello.pl

Step by step.Rysio Sa Pinto mówil to samo.
Kosta będzie miał jeden mecz na tydzień.Gorzej w przyszłym sezonie gdy do niego dotrwał i będzie grał w eliminacjach do europejskich pucharów.
Na razie konkretnych wzmocnień brak.Same odpady z innych drużyn.
Jak "gwiazdy"nie będą się szlajać po nocach w Warszawie i tańczyć to może w pierwszej czwórce będą.

odpowiedz
Tomek - 01.07.2022 / 13:18, *.113.189

Ha ha, Redakcjo jakie 12-14 miesięcy? Przecież kudłaty łeb już w listopadzie zmieni trenera, do żadnych zmian nie doszło, bo zarówno trener, jak i Jacek Zieliński, nie mogą bez pozwolenia prezesa nawet wyjść do kibla.

odpowiedz
Alan - 01.07.2022 / 13:12, *.t-mobile.pl

2 kluczowych zawodników i wyrozniajacych sie odeszło po sytuacji w autobusie, szkoda że autor tekstu słowem o tym nie wspomina .

odpowiedz
Syn Trenera - 01.07.2022 / 12:51, *.play-internet.pl

Cooo Slisz liderem drużyny chyba rezerw.Tata Kostka mówi że będzie się ogrywał w rezerwach z Sokołowskim i Miasta...

odpowiedz
odp - 01.07.2022 / 13:50, *.plus.pl

@Syn Trenera : porozmawiaj z ojcem, niech ci wyjaśni na czym polega gra defensywnego pomocnika.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.