fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Felieton

Słowo na niedzielę: Bramkarz

Qbas, źródło: Legionisci.com

Legia prowadzi kolejną przebudowę składu, ba, po pięciu latach frywolnych rządów, prezes zapowiedział wręcz wylanie fundamentów. Do jednej z najważniejszych zmian dojdzie w bramce. Ale tylko pozornie, choć dziś nie o tym.

Z Legii odeszła legenda. Przez lata czekaliśmy na powrót Artura Boruca, bo wierzyliśmy, że jako jeden z nielicznych dotrzyma słowa i skończy karierę w Warszawie. Dotrzymał. Wrócił wprawdzie już nie tak piękny, nie tak zachwycający, ale wciąż bardzo skuteczny. Ostatnie 8 miesięcy przyzwyczaiły nas jednak, że na Artura nie można liczyć. Z różnych teraz już nieważnych powodów.

Jesienią go zmiennikami zostali dwaj młodzi, utalentowani bramkarze. Cezary Miszta był szczebel wyżej w hierarchii trenera Michniewicza, a potem Gołębiewskiego. Dlatego bronił więcej, a pod nieobecność Boruca, grał w Lidze Europy. Zyskał nieocenione doświadczenie, został nawet wybrany do „jedenastki” kolejki LE. Kacper Tobiasz, wychowanek, chłopak z Ursynowa i „Żylety”, nie odpuszczał, uparcie walczył o swoje i również zapracował na szanse. Jako swojak zyskał dużą sympatię kibiców, choć w sumie nie zdążył pokazać zbyt wiele. Miszta zaś stał się obiektem niewybrednych ataków części legijnego Twittera. Obrywało mu się za błędy większe i mniejsze. Trudno się przy tym oprzeć wrażeniu, że wynikało to tyleż z jego przewin, co z frustracji oceniających fatalnym sezonem i sympatii dla Tobiasza.

Pod koniec ubiegłego roku Miszta wyglądał jak bokser po knock-downie. Sam Aleksandar Vuković, który przejął wówczas zespół, nie bardzo wierzył, że chłopak się pozbiera i myślał nad jego wypożyczeniem. O przyszłości miało rozstrzygnąć zgrupowanie w Dubaju. Tam bramkarz rodem z Łukowa udowodnił swą siłę psychiczną i wypadł na tyle dobrze, że gdy przyszło wybierać, to zdecydowano się pozyskać jednego ogranego golkipera i wypożyczyć Tobiasza. Kacper trafił do pierwszoligowego Stomilu, gdzie spędził całkiem udaną wiosnę, choć nie uchronił zespołu przed spadkiem. Utył w doświadczenia, nabrał pewności siebie i wrócił do Warszawy.



Pod okiem Kosty Runjaicia rozpoczęła się rywalizacja o miejsce między słupkami. A za ich plecami jest jeszcze ten trzeci, nowo pozyskany i najbardziej doświadczony - Dominik Hładun. Po austriackich sparingach kibice zarzucali Miszcie błędy w sparingach i tradycyjnie gloryfikowali Tobiasza. Tymczasem na ten moment trener nie podjął jeszcze decyzji, kto stanie w bramce.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo mierzi mnie zdecydowane ferowanie wyroków, często w agresywnej, prymitywnej formie. Miszta sam siebie nie wystawia, nie grał dlatego, że jest pupilkiem trenerów, czy dyrektorów. Na wszystko sobie zapracował. Gość dostał szanse i oczywiście zdarzało się, że jego występy były dalekie od ideału, popełniał nawet proste błędy. Ale wystarczy spojrzeć, kto broni w kadrze U-21, by uznać, że to jeden z najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy. Do tego z ogromnym kapitałem w postaci meczów w Lidze Europy, Ekstraklasie i pucharze Polski (32 spotkania). Cztery występy Tobiasza w pierwszym zespole Legii wyglądają przy tym nader skromnie. Warto przy tym wspomnieć, że trzy z nich zakończyły się porażkami. Przewrotnie można powiedzieć, że nie zdążył nikogo do siebie zrazić, a najbardziej zapamiętano mu obronę rzutu karnego w przegranym meczu z Lechem.

O Kacprze słychać, że to niezwykle utalentowany, ciężko pracujący zawodnik. Może ma większe predyspozycje od kolegi. Może być prawdziwym kocurem i na to też liczą w klubie. Tylko niech to najpierw udowodni trenerom. I niech obaj będą tak samo traktowani przez kibiców. Obaj są nasi, wychowywali się na Legii, rośli tutaj, dochodzili do czegoś. Zasługują na szacunek. I na sprawiedliwy wybór trenera.

A tak w ogóle, moim zdaniem, to Miszta zostanie sprzedany jeszcze latem. Jest jednym z niewielu piłkarzy, na których Legia będzie mogła zarobić jakieś przyzwoite pieniądze - wciąż ma jeszcze 20 lat, sporo meczów w ubiegłym sezonie, włącznie z oknem wystawowym w Lidze Europy. Za rok o taki transfer będzie dużo trudniej, zwłaszcza że nie wiadomo, czy będzie regularnie bronił.

Jakub Majewski

WYNIKI SONDYKto będzie pierwszym bramkarzem Legii w rundzie jesiennej sezonu 2022/23?
SUMA GŁOSÓW: 6973
START: 20.06.2022 / KONIEC: 15.07.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
oLaf - 05.07.2022 / 13:37, *.vectranet.pl

Racja. Jechanie / często chamskie/ po MIszcie jest ... bez sensu.

On się sam nie wystawia do bramki, widocznie - na treningach - jest najlepszy z tych co mamy.

Ja też mam - niestety- wiele zastrzeżeń do Miszty, ale nie jedźmy na chamstwie wobec NASZEGO zawodnika.

odpowiedz
T-1000 - 05.07.2022 / 00:06, *.98.227

"Utył w doświadczenia"

Eeeee??? Po jakiemu to???

odpowiedz
D.H - 04.07.2022 / 23:44, *.as13285.net

nie po to się przychodzi do Legii, żeby siedzieć na ławce...

odpowiedz
zaba285 - 04.07.2022 / 19:22, *.grupaping.pl

a może autor nie dostrzega tego, że dla wielu kibiców (w tym dla mnie) po prostu Tobiasz prezentował się lepiej w bramce?
nie widzimy tych chłopaków na treningach, może tam Miszta wypada lepiej. Ale widzimy w meczach, tam wypadł gorzej.
Pewnie postawią na Misztę, jest bardziej ograny, łatwiej go będzie sprzedać w trakcie sezonu, nawet jak będzie przeciętny. Wpadnie trochę euro i lokowany będzie zadowolony

odpowiedz
Warszawiak1234 - 04.07.2022 / 17:06, *.168.198

Prosze Was. Nie broncie Miszty! Prosze Was. Niech idzie z Legii. Jak najdalej!

odpowiedz
ZenekL3 - 04.07.2022 / 18:45, *.chello.pl

@Warszawiak1234: A kto za niego?

odpowiedz
Warszawiak1234 - 04.07.2022 / 19:19, *.168.198

@ZenekL3: nie wiem. Zadzwon: Robakiewicz? Kazimierski?

odpowiedz
e(L)o - 04.07.2022 / 15:54, *.vectranet.pl

Powrót boruca to było nieporozumienie

odpowiedz
ZenekL3 - 04.07.2022 / 16:04, *.chello.pl

@e(L)o: Nieporozumienie to może być jak się okaże, że żaden z bramkarzy, których mamy sobie nie poradzi, bo i taka szansa też jest.

odpowiedz
widzę ciemność - 04.07.2022 / 15:34, *.net.pl

Panowie w 3 lidze jest dużo lepszych bramkarzy niż posiada Legia ... dużo młodych utalentowanych chłopaków z dobrym refleksem ... pytanie tylko kto ma ruszyć dupę z fotela i pojeździć ich pooglądać ? skauting w tym klubie to dno dna...

odpowiedz
MONSTER KING (L) - 04.07.2022 / 13:35, *.tpnet.pl

Nie widzę skupienia ! Bo skupień leci ! aauuuu aajjjeee

odpowiedz
Szmu(L)ki - 04.07.2022 / 09:43, *.chello.pl

Sorry, ale wiadro z mopem postawione w bramce obroni więcej niż Miszta.
Chłopak nie ma mentala, który jest bardzo potrzebny na pozycji bramkarza.

odpowiedz
Dexter - 04.07.2022 / 06:47, *.centertel.pl

Szkoda że już nie ma Boruca w Legii. Na stronie internetowej w zakładce drużyna lubiłem wchodzić w profil bramkarza i cofnąć się do sezonu 2004/2005 zobaczyć składy relacje z meczy aż łezka w oku sie kręci :-(

odpowiedz
Miro - 03.07.2022 / 23:35, *.virginm.net

Witam. Ogólnie to zdziwiony jestem zakupem Hałduna przeciętniak ligowy . co do rywalizacji między Misztą a Tobiaszem to dla mnie wybór pada na Tobiasza - oglądalem wszystkie możliwe mecze w tamtym sezonie Legii (fakt w telewizji mieszkam w anglii ) . Miszta jest niepewny w bramce , Tobiasz mimo wieku swojego bardziej opanowany i bardziej mobilny w bramce i w polu przedbramkowym . Szkoda , ze wypozyczyli go do stomilu - nie musieliby kupowac sredniej klasy Halduna - dajac mu mozliwosc rywalizacji z Misztą jestem na sto % przekonany ze by to on był jedynką

odpowiedz
Stul pysk - 04.07.2022 / 10:19, *.plus.pl

@Miro : nikt go nie kupił, kasztanie.

odpowiedz
Qtas - 04.07.2022 / 10:38, *.centertel.pl

@Miro : A kogo chciałeś brać na 3 bramkarza? Kurtuła? I oni go nie kupili, ale Austriak nie chciał pełnić rolę 3 więc z nim rozwiązali, a w jego miejsce za darmo wzięli Hładuna.

odpowiedz
ZenekL3 - 03.07.2022 / 23:18, *.chello.pl

Największe doświadczenie ma Hładun ale zarówno w Zagłebiu jak i w sparingu z Motorem pokazał, że czasem wpuści strzał z dystansu. Miszta trochę pograł i widać, że w co drugim meczu robi pewne błedy zwłaszcza na przedpolu. Najmniejsze doświadczenia ma Tobiasz chociaż w Stomilu pokazywał świetny refleks jednak to trochę słabsza liga i sposoby ataku rywali trochę ograniczone. W sumie szanse na starcie są równe niech rywalizację wygra najlepszy,

odpowiedz
Przemek - 03.07.2022 / 22:54, *.autocom.pl

Nic nie mam do Czarka Miszty i życzę mu z całego serca wszystkiego dobrego, ale osobiście uważam , że od dawna Legia nie miała, aż tak słabego bramkarza jako jedynki. Rozumiem , że może się on jeszcze mega rozwinąć i eksperci twierdzą , że ma ogromny talent , ale ja mimo szczerych chęci nie dostrzegam tych umiejętności podczas gier o punkty. Pamiętam jego debiut z Rakowem i to był fatalny mecz w jego wykonaniu, nie przypominam sobie żeby potem wygrał nam jakiś mecz( na plus obrona strzału głową zawodnika Leicester , ale mimo wszystko to leciało prosto w niego)- po prostu na ten moment przeciętny grajek , nic wielkiego. Jeżeli ma taki ogromny potencjał i pokazuje to na treningach to w takim razie spala się w meczach o stawkę. Każdy rzut wolny czy też różny przyprawia mnie o nerwy jak Miszta stoi w bramce. Co do Tobiasza to ciężko go ocenić bo grał mało, ale jak Miszta wygrywa z nim rywalizację to też nie może być jakimś kocurem . Nadzieja umiera ostatnia więc liczyłem na ostatni zakup , ale mina mi zrzedła jak włączyłem kilka minut drugiej połowy sparingu z Motorem. Problemem nie jest złe traktowanie Miszty tylko to , że mamy ogólną bryndzę na bramce . A jeżeli się nic w naszym klubie nie zmieniło to i tak musi grać Czarek ( nawet jeżeli przegra rywalizację) bo to jest jeden z ostatnich graczy na których można coś zarobić. Sęk w tym , że do tej pory z nim jest tak jak ze Sliszem - wystawia się go na siłę , żeby go opchnąć, a jego kolejne występy tylko pogarszają sprawę - bo ewentualnie nabywcy widzą jak na dłoni , że z tej mąki chleba nie będzie ...

odpowiedz
Piotrek Ochota - 05.07.2022 / 11:11, *.net.pl

@Przemek: Antolović. Ale ogólnie zgoda.

odpowiedz
FANTASMAGORIE MIODUSKIEGO... - 03.07.2022 / 22:39, *.17.101

RĘSZNIK ŚLISZ I LOPEZKI MLADENKI TO OWOCE KUCHARSKIEGO I 10 MIEJSCE W LIDZE...

odpowiedz
Stul pysk - 04.07.2022 / 10:21, *.plus.pl

@FANTASMAGORIE MIODUSKIEGO...: nie ma kogoś takiego jak ślisz, kasztanie.

odpowiedz
PawLo - 03.07.2022 / 22:31, *.mm.pl

Miszta ręcznik!!!

odpowiedz
Raf - 03.07.2022 / 21:52, *.kpn.net

Też nie rozumiem jak można jechać po zawodniku, który mówi tylko dobrze o naszym klubie. Rozumiem, że Kacper ma rodzinne, kibicowskie, wieloletnie tradycje, ale pojazd po Czarku jest mega słaby.

odpowiedz
ja - 03.07.2022 / 21:25, *.chello.pl

Kto bronił z Motorem? Serio pytam, bo właśnie obejrzałem skrót i z daleka nie widać.
Do wywalenia od razu.

To co wpuścił ten bramkarz w tym meczu i jak to wpuścił to 4 lidze lepiej bronią.

odpowiedz
(L) - 03.07.2022 / 21:10, *.plus.pl

Super by było jakby Misztę sprzedali i to jak najszybciej.Dzięki temu już na samym starcie ekstraklapy możemy być pewni,że zdobędziemy więcej punktów w tabeli niż z tym "bramkarskim @#$#&"...

odpowiedz
Roki - 03.07.2022 / 20:59, *.centertel.pl

Dlaczego nie można komentować oświadczenia NS? Boruc jasno odniósł się do tematu..

odpowiedz
Legion - 03.07.2022 / 18:09, *.chello.pl

Przecież ten Miszta jest kompletnie beznadziejny. Utalentowany? Utalentowany to widać było od razu, że był Fabiański. A ten jest absolutnie mierny. Że gra w młodzieżówce? No gra, bo kto ma grać skoro w innych zespołach nie bronią małolaty. A umiejętnościami to gdzie mu do takiego Strączka choćby. Może zobaczmy na jakiekolwiek zestawienie najlepszych bramkarzy ubiegłego sezonu w naszej lidze? Gdzieś tam będzie Miszta? No raczej nie... On nie ma nic, a już szczytem to jest jego absolutna indolencja jeśli chodzi o grę na przedpolu. Gość w ogóle nie wychodzi do wrzutek, nawet jak jest wrzutka z rożnego na 5(!!!) metr (vice bramka z Red Bullem), a jak mu się coś stanie w głowę i jednak wyjdzie, to zalicza pusty przelot i się mija z piłką. W grze "na linii" jest niewiele lepiej.

odpowiedz
Robert - 03.07.2022 / 16:18, *.prioritytelecom.net

Pół ligi ma pewniejszego młodziaka na bramce niż Miszta.

odpowiedz
gazza - 03.07.2022 / 15:53, *.centertel.pl

Tobiasz jest dwa razy lepszy od Miszty i do dzis nie wiem dlaczego na niego nie stawia trener...?

odpowiedz
Kibic - 03.07.2022 / 16:08, *.plus.pl

@gazza:tak tak na pewni masz większą wiedzę kto jest lepszy od naszych trenerów….

odpowiedz
L - 03.07.2022 / 14:30, *.aster.pl

Tez mam takie wrazenie, ze Miszta odejdzie. Pokazal sie w pucharach z dobrej strony, doswiadczony, broni w u-21. Sprzedadza go przy pierwszej okazji i pewnie przepadnie jak Majecki.

A co do ocen na twitterze, Jakub, twitter to sciek, twitter przerodzil sie w miejsce pelne trolli, smieszkow, memiarzy, ktorzy specjalnie kogos obraza, zeby potem podniecac sie lajkami i zloscia innych, twitter opanowala mlodziez, pokolenie dodawania do kazdego zdania XD, TOP i SZEF, ktorej nie obchodzi kto jest skad tylko jak ktos zle zlapie pilke to jest wyzywany. Mlodziez na twitterze nie zna sie na pilce, wyzywala nawet Boruca, to czego oczekiwac w przypadku Miszty. Szkoda czasu na twittera i ludzi, ktorzy tam siedza 24h i wiecznie kogos obrazaja, trolluja i zajmuja sie prowokowaniem.

odpowiedz
Darek - 03.07.2022 / 14:23, *.chello.pl

Ciężko chwalić Misztę gdy popełnia proste błędy.Często zalicza puste przeloty,mija się z piłką.Potrafi wpuścić gola gdy piłka leci w środek bramki prosto w niego.Był taki stracony gol w poprzednim sezonie tylko nie pamiętam teraz z kim.
Jeżeli Miszta gdzieś odejdzie to najwyżej na ławkę rezerwowych,ewentualnie na trybuny jak Majecki i jak 95% piłkarzy z naszej dupoklasy.Za granicą jest zderzenie z prawdziwą piłką.U nas jest pozorowanie gry z amatorami.
Legia swoje zarobi na jego sprzedaży.Czarek nie będzie musiał grać a zarobi 5 razy tyle co w Legii.A za 4 lata wrócić do naszej dupoklasy jako "gwiazda".Media zawsze tak piszą o każdym byle kopaczu, który tu wraca.
Ogólnie to szkoda by dwóch młodych bramkarzy przesiedziało sezon na ławce.W tym sezonie będziemy grać 4 mecze na miesiąc.W momencie przerwy na reprezentacje to 2-3 mecze w miesiącu.
Ktoś z trojki bramkarzy powinien być sprzedany lub wypożyczony.Nie po to sprowadzili Hładuna by go wypożyczyć.Więc ktoś z dwojki Miszta Tobiasz musi zmienić drużynę by się rozwjać.No chyba,że pasuje im rok czasu na ławce rezerwowej.

odpowiedz
Manuela za Mięciela - 03.07.2022 / 14:18, *.plus.pl

Hierarchia bramkarzy będzie chyba taka jak na zdjęciu ;)

odpowiedz
Wieczny fan Zielińskiego - 03.07.2022 / 14:08, *.plus.pl

Drewno Miszta przypomina mi Lorisa Kariusa z Liverpoolu niby wielki talent a zawalił im finał LM a i w lidze parę baboli puscil to samo będzie lub już jest z Miszta ile musi zawalić żeby bronił inny gk? Mam nadzieję że Malarz z Dowhaniem widzą na treningach kto jest lepszy a nie na kim można zarobić :)

odpowiedz
Phoenix(L)k - 04.07.2022 / 08:05, *.centertel.pl

@Wieczny fan Zielińskiego: ... ale kojarzysz, że chwilę wcześniej Karius dostał mocno w łeb?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.07.2022 / 14:04, *.play-internet.pl

No nie,Miszta nie jest dobrym bramkarzem.Mógł nim być,zanim kontuzja nie wyeliminowała Go z gry,tak fizycznie,jak i przede wszystkim psychicznie.Ewidentnie widać to "gołym okiem",że Czarek jest zblokowany.Niestety,ale po mojemu-pomimo mojej sympatii do niego,to bramkarza z Miszty nie zrobią.Ale gorsze jest to,że "musi grać,bo musi się sprzedać".Co zaś do Tobiasza,to jest jedną wielką niewiadomą,chociażby z powodu,że grał w niższej klasie rozgrywkowej i o ile broniąc w Legii,może sobie poradzić z zespołami rzędu Stal Mielec,czy Górnik Łęczna,to już z drużynami z górnej połowy tabeli może mieć duży kłopot.Kurde,tak na serio,to my nie mamy kim bronić,bo Hładun to wogóle jakaś czarna dziura-sprowadzony zapewne "na sztukę".Dochodzi do tego brak obrony,właściwie nie mamy pomocy,a atak to tak na "udo"-jak się udo,to coś strzelimy,to już wiem,co miał na myśli Jacuś Zieliński,gdy twierdził,że "gramy o górną część tabeli"Niby nie ma co zaklinać rzeczywistości,ale ewidentnie widać,że tzw doktryna mioduskiego,która brzmi "Nie zawsze o potędze klubu świadczą gabloty pełne trofeów",jest wprowadzana w życie-najpierw po cichu,a teraz już na rympał.I taki stan rzeczy zdaje się,że będzie trwał i trwał......

odpowiedz
Kopyto Borasa - 03.07.2022 / 12:57, *.209.84

Miszta to ręcznik i tyle w temacie, ale lokowany bajerant będzie go promował na sprzedaż bo jest gołodupcem bankrutem.

odpowiedz
Elf - 03.07.2022 / 12:54, *.vectranet.pl

Miszta bronil dlatego,bo tak zarzadzil Mioduski.Bylo i jest cisnienie na jego sprzedaz wiec dalej bedzie bronil.Umiejetnosci ma gorsze niz Tobiasz,no ale poki Miszta bedzie w klubie,to dalej bedzie wychodzil w podstawowym skladzie bo Mioduski ma cisnienie na kase

odpowiedz
Ropa(L) - 03.07.2022 / 12:44, *.digiweb.ie

Redaktor chyba ma kaca giganta i wypisuje takie brednie że głowa mała. Pamiętaj o tym kolego że Miszta dzięki swoim słabym bądź co bądź występom był i tak o stopień wyżej w oczach nowego trenera tylko dlatego że grał regularnie w poprzednim sezonie w 1 drużynie Legii. Tobiasz zaś kisnal w Stomilu. Kosta ma prawo nie wiedzieć o istnieniu takiego klubu a co dopiero obserwować w nim Kacpra. Każdy kto oglądał sparingi,wie że na dzień dzisiejszy najpewniejszym w bramce jest Tobiasz. Jeżeli trenerzy tego nie dostrzegli a przeciętny kibic tak, to możemy już zacząć martwić się o nowy sezon. pozdrawiam obrońcę uciśnionego Miszty

odpowiedz
Pan - 03.07.2022 / 12:42, *.centertel.pl

Pozbyli się dobrego bramkarza z Austrii żeby promować ałabego Miazte .

odpowiedz
Żmija - 03.07.2022 / 12:50, *.vectranet.pl

@Pan : ten Austriak był tak dobry jak Twoja polszczyzna. Odtwórz sobie mecze, w których grał i popatrz uważnie…

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 03.07.2022 / 12:37, *.play-internet.pl

Trzeba było zostawić Strebingera , który był mega profesjonalista i zapewniał wysoki poziom w bramce i przy nim powinien ogrywac się Tobiasz. Miszta , który dostawał już tyle szans że wystarczy, w każdym innym europejskim klubie bo tylu baboloach byłby pogoniony. Gość nie ma absolutnie żadnych atutów. Hładun to jest moim zdanie kolejna pomyłka, nie miał placu w Zagłębiu, gdzie stracił miejsce w składzie po serii błędów i wyróznia się ty, że był za free. Nasza polistyka transferowa, jest gorsza niż za Kucharskiego, jak można kontraktować takich zqawodników jak Pich, Hładun... Na tle innych druzyn z EKS naprawde wyglądamy blado i to nie mówię o transferach łacha, czy Rakowa... ale takiej Miedzi chociażby. Żle się dzieje w Legii coraz gorzej

odpowiedz
(L) - 03.07.2022 / 12:32, *.ilabs.pl

Oby ostatni akapit b prawda. Wyjdzie to.na plus i Legii i Miszcie.

odpowiedz
BRL - 03.07.2022 / 12:24, *.chello.pl

Wniosek jest prosty: stawiać częściej na Tobiasza.

odpowiedz
Wojt - 03.07.2022 / 12:20, *.t-mobile.pl

Wiekszych bzdur jeszcze tu nie czytałem.

odpowiedz
Trampek - 03.07.2022 / 12:16, *.net.pl

Nie zupełnie wygląda wszystko tak jak jest tu napisane. A w szczególności odnośnie bramkarza Cezarego Miszty. O ile do czasu sławetnej kontuzji Miszta prezewntował się jako dobry materiał na bramkarza - o nie przeciętnych możliwościach. Przewyższał / nie dotyczy wzrostu / swoimi umiejętnościami rówieśników bramkarskich. Niestety , nieszczęsna kontuzja zmieniła Misztę na gorsze. Widać u niego strach , niepewność w sytuacjach stresowych , stykowych. Niewłaścciwie podejmowane decyzje. Miszta nie tylko zatrzymał się w rozwoju , ale można powiedzieć ,że się cofnął. Dla zainteresowanych proszę porównać Misztę przed kontuzją , do Miszty po sławetnej kontuzji nawet na materiałacch z transmisji meczowycch, ale nie tylko. W/g mnie dla Miszty w głównej mierze potrzebny jest psycholog , który by z jego " podświadomości " wyciągnął tą " zadrę " która blokuje jego rozwój jako bramkarza. Jeżeli to nie nastąpi to uważam,że Miszta nawet przeciętnym bramkarzem nie będzi. A przed kontuzją zapowiadał się na dobrego a nawet bardzo dobrego bramkarza. Miszta stara się jak może - ale gołym okiem widać,że mu to nie wychodzi. Jeżeli nie uzyska pomocy o której wyżej wspomniałem , to jego kariera jako bramkarza stoi pod bardzo wielkim znakiem zapytania. Nie będę recenzował pozostałych bramkarzy LEGII. Ale na podstawie trzech ostatnich sprawdzianów / nieudanych pod względem nie tylko uzyskanych wyników/ uważam,że na dzień dzisiejszy na tych sprawdzianach wśród bramarzy najlepiej prezentował się ... Kacper Tobiasz pod każdym względem . Rozczarowuje mnie nowy nabytek Dominik Hładun - ale tu mogą być inne przyczyny.

odpowiedz
AAA - 03.07.2022 / 12:15, *.chello.pl

Szanowny Redaktorze: może warto doprecyzować że Miszta zostanie latem sprzedany.
Być może ale na niższy szczebel rozgrywek tam gdzie Jego miejsce i za przysłowiową czapkę śliwek bo tyle niestety jest wart.

odpowiedz