Korona Kielce - Legia Warszawa - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Piłkarze Korony o meczu z Legią

Bartosz Kuciński, źródło: Legionisci.com

Jakub Łukowski: Myślę, że były sytuacje, żeby ten mecz wygrać. Nieważne, że to była Legia Warszawa. Graliśmy pół godziny w przewadze i tak naprawdę nie wykorzystaliśmy tego tak jak powinniśmy, bo bramkę też straciliśmy grając w przewadze, zamiast zaatakować.

To był chyba nasz najgorszy moment w meczu. Ważne, że później się podnieśliśmy zdobyliśmy bramkę, miałem jeszcze okazję na drugą. Niestety, nie wpadło. Musimy szanować ten punkt.

Zawsze po czerwonej kartce powinno się "poczuć krew" i zaatakować, a my troszkę się cofnęliśmy. Na pewno musimy to przeanalizować, żeby następnym razem "dobić" rywala.

Nie awansowaliśmy do Ekstraklasy, żeby bać się wychodzić na kolejne mecze. Każdy trenuje po to, żeby cieszyć się grą, czerpać z niej radość. Tym bardziej na swoim stadionie, przy takiej publiczności chcemy pokazywać, że piłka sprawia nam radość i chcemy sprawiać radość kibicom.

Nie ma co patrzeć na poprzedni sezon, w Legii jest nowy trener, zespół przeszedł przebudowę. Myślę, że to nie była ta sama Legia, co w zeszłym sezonie. W zeszłym sezonie jak Legia przyjeżdżała, to nie było już takiego respektu jak wcześniej, a Legia zawsze słynęła z tego, że jak przyjeżdżała na jakiś stadion, to było czuć respekt. Myślę że wracają już na dobre tory, ale my pokazaliśmy, że nie jest nie byliśmy gorsi i chcemy na pewno to kontynuować.Miłosz Trojak: Wydaje mi się, że to był bardzo wyrównany mecz. Remis jest zasłużony, pokazaliśmy charakter i swoje umiejętności. Na pewno jest niedosyt, bo mogliśmy strzelić drugą bramkę. Szkoda tej sytuacji Łukowskiego na 2-1. Cieszymy się z punktu, bo to jest Legia Warszawa, jeden z najlepszych klubów w Polsce. Nie przestraszyliśmy się Legii, myślę że te cele, które sobie założyliśmy przed meczem, które trener nam naznaczył, wykonaliśmy prawie w 100%. Jestem dumny z chłopaków, bo żaden nie odstawił nogi. Jestem spokojny o Koronę Kielce w Ekstraklasie.

Może się trochę rozluźniliśmy pod koniec, ale zbyt wielu sytuacji dla Legii nie było. Dobrze, że się podnieśliśmy, strzeliliśmy bramkę na 1-1. Byliśmy drużyną naprawdę bardzo zaangażowaną, która nie chciała zremisować z Legią, tylko po prostu chciała wygrać.

Legia ma naprawdę dobrych zawodników jak Josue czy Muci. Wiedzieliśmy, że to są zawodnicy bardzo dobrzy technicznie. To jest Legia Warszawa, jedna z najlepszych drużyn w Polsce, ale z mojej perspektywy nie wyglądało to jakoś bardzo groźnie. Myślałam, że ci zawodnicy są dużo lepsi, a dziś ta Ekstraklasa jest ciężka, ale do zgryzienia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Keks - 18.07.2022 / 09:12, *.chello.pl

Legia też nie stworzyła żadnych 100% sytuacji a bramkę też strzeliła gdy ostoja defensywy Korony Balic zszedł z kontuzją z boiska. Mecz na remis , ani Korona nie spadnie ani Legia nie zdobędzie mistrzostwa...

odpowiedz
Dzidek - 18.07.2022 / 00:40, *.icpnet.pl

Myślę, że w ubiegłym roku nastąpił początek końca L. W tym roku kontynuacja. Za 20 lat będą pytac: To L kiedyś grała w ekstraklasie? Tak pytają zdziwieni młodzi ludzie w Bytomiu. Tak, tam Polonia i Szombierki to była ekstraklasa. Kto to dziś pamięta?

odpowiedz
Ornitolog - 18.07.2022 / 06:10, *.waw.pl

@Dzidek: XD

odpowiedz
dejne3 - 17.07.2022 / 19:11, *.chello.pl

Żenujace to co mówią było was 11 i co nie daliście rady,komplek Legii jak widać trwa

odpowiedz
Mrok - 17.07.2022 / 18:36, *.chello.pl

Tak, jasne nie ma to jak obiektywna samoocena.
Oddali jeden celny strzał w całym meczu, na dodatek dopiero wtedy jak Legia grała w 9 zawodników, ale twierdzą, że mogli wygrać. No mogli ale to dlatego, że Legia grała podobnie słabo jak w zeszłym sezonie. W Koronie myślą, że taktyka "idź w niego na chama, gryź, szczyp, przeszkadzaj, a przy każdym muśnięciu udawaj, że ci nogę urwało." da efekty ale tak na prawdę jest dobra na pierwsze 3 mecze w sezonie. Zobaczymy gdzie Korona będzie np. po piątej kolejce. Dla mnie to słaba drużyna grająca przede wszystkim antyfutbol.

odpowiedz
Keks - 18.07.2022 / 09:46, *.chello.pl

@Mrok: Dziwne, że 3 zawodników Korony musiało zejść z kontuzją, zachodzi więc pytanie kto grał brutalnie. Ilość fauli była zbliżona z obu stron. Martw się o Legię bo po 5 kolejkach może być na tym samym miejscu jak w ubiegłym sezonie z tą grą...

odpowiedz
Arek - 17.07.2022 / 15:25, *.tpnet.pl

Myślę, że takiego meczu już nie zagrają w tym sezonie.

odpowiedz
Zgred - 17.07.2022 / 14:37, *.as9105.com

Spadek im wróżę

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.