Marek Dobrowolski i Emilia Babska

Strzelectwo

Złoto Babskiej w PŚ w Monachium

Emilia Babska ze strzeleckiej Legii zdobyła złoty medal w zawodach Pucharu Świata w Monachium w konkurencji R2 - karabin pneumatyczny stojąc. Wcześniej legionistka zdobyła kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu. Marek Dobrowolski zajął 19. miejsce w konkurencji R1 - karabinu pneumatycznego stojąc.

Marek zajął 7. miejsce w konkurencji R7 - karabinie 3 postawy - ustanowił nowy rekord Polski w kwalifikacjach tej konkurencji, jak również nowy rekord Polski finału.

Babska zajęła 4. miejsce w konkurencji R8 - karabin sportowy 3 postawy z 10 metrów. Na zakończenie rywalizacji, Emilia Babska wraz z Markiem Dobrowolskim zajęli czwarte miejsce w miksie drużynowym, w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z 10 metrów.