Olimpia Elbląg na meczu z Górnikiem Polkowice - fot. e-olimpia.com
REKLAMA

Protest kibiców Olimpii Elbląg - żółta kartka dla prezesa

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice zaprzyjaźnionej z nami Olimpii Elbląg na pierwszym meczu sezonu 2022/23 postanowili pokazać symboliczną, żółtą kartkę swojemu prezesowi - księdzu Pawłowi Guminiakowi, który funkcje tę pełni od dziewięciu lat. - Protest miał na celu pokazanie naszego sprzeciwu wobec filozofii prowadzenia klubu przez prezesa - informują olimpijczycy, którzy przez pierwszych 15 minut meczu z Górnikiem Polkowice nie wchodzili na stadion.

- Nasza niedzielna akcja to ostrzeżenie dla prezesa wobec działań, a raczej braku działań i ambicji w ostatnich latach oraz reakcja na ostatnie słowa Guminiaka, gdzie wprost przyznaje, że Olimpia będzie grała w 2. lidze... My, kibice Olimpii Elbląg, oczekujemy walki o wyższą ligę, a nie zakładania, że II liga to szczyt możliwości w naszym mieście, i 'po co się starać o coś więcej, skoro można grać o Pro Junior tak jak do tej pory'. Tego typu działaniom mówimy stanowcze nie! - informują kibice Olimpii.Mecz Olimpii z Górnikiem Polkowice, na inaugurację drugoligowego sezonu 2022/23 obejrzało niespełna tysiąc widzów. Piłkarze z Elbląga przegrali 0-1. Olimpia Elbląg po raz ostatni zagrała na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2011/12 - zajęła w niej wówczas ostatnie miejsce.

- Próbujemy grać młodzieżowcami, stawiamy na młodych chłopaków. Chcemy ich wkomponowywać w zespół. Na pewno chcielibyśmy osiągnąć sukces sportowy, ale też patrzymy na to, by klub tak funkcjonował, by mógł się rozwijać. By młodzież też miała gdzie grać. Jeśli będą sygnały z zewnątrz, że mamy możliwość walki o awans do I ligi pod względem finansowym, to będziemy walczyć do ostatniej kolejki. Jeśli takich sygnałów nie będzie, będziemy stawiać na młodzież, aby budować zespół na kolejny sezon w II lidze. Chyba że jest ktoś, kto ma środki, kto jest w stanie zagwarantować finansową bazę na I ligę i chciałby to poprowadzić. Nie jestem przyspawany do stanowiska prezesa klubu, jeśli znajdzie się stabilna i rozsądna propozycja dla dobra i rozwoju seniorskiej części klubu, to takie rozwiązanie też może być brane pod uwagę, wtedy mogę zająć się tym od czego rozpocząłem przygodę z elbląską piłką, a więc skupieniem się na Akademii Olimpii - mówił prezes Guminiak w styczniu tego roku, przed rundą rewanżową minionego sezonu, który Olimpia zakończyła dopiero na dziewiątym miejscu w drugiej lidze, z siedmioma punktami straty do miejsc premiowanych grą w barażach o pierwszą ligę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Jasio - 21.07.2022 / 07:33, *.autocom.pl

Z sensem gada ten prezes. On nie mówi że nie chce I ligi. Tylko, że ma I ligę trzeba doinwestować.

odpowiedz
OE - 20.07.2022 / 17:13, *.167.46

Nie zgadzam się z żadnym wpisem. W Elblągu są duże zakłady i sponsorzy. Tylko prezio mówi daj i do widzenia, ja rzadzę i nie będę się nikomu tłumaczył co zrobię z pieniędzmi. Czy znacie inny zespół, gdzie po sezonie - co roku 80% piłkarzy jest zwalnianych. Gdzie od 6 lat, trener który z niczego buduje zespół i może walczyć o awans musi wstawiać juniorów aby awansowac w PJS i na koniec także jest zwalniany. O obiecankach nie muszę mówić bo na Legii tez to słyszycie. A może znacie innego prezesa księdza, który obłudnie od kilku lat okłamywał swoich kibiców?

odpowiedz
Peter - 20.07.2022 / 11:07, *.vectranet.pl

Mądra i stonowana wypowiedź prezesa: nie ma możliwości finansowych żeby grać wyżej, więc się nie pchamy na siłę. Mnie też nie stać na chodzenie do Gesslerowej na pączki, więc kupuję w sklepie osiedlowym.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 20.07.2022 / 08:17, *.play-internet.pl

A jak u nas Jacek Zieliński powiedział,że "W tym sezonie gramy o jak najwyższe miejsce w tabeli",to wszyscy wraz-aj waj,co on gada,przecież my musimy grać o mistrza.Myślę,że Paweł Gumieniak zauważył,że futbol to czysty biznes i jak cię nie stać,to kopiesz po kartofliskach,a nie na zapleczu ekstraklasy.Powtarzam do znudzenia "Prezes to nie kibic,kibic to nie prezes" i w nieamatorskim futbolu tylko my-kibice nie jesteśmy tu dla kasy.Chociaż pewnie niektórzy z NaS "łączą przyjemne z pożytecznym".

odpowiedz
zp - 20.07.2022 / 11:04, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA : za ostatnie zdanie powinieneś wyłapać solidnego liścia, masz coś komuś do zarzucenia ? Przedstaw jakieś dowody a później rzucaj gównem. Resztę postów można skomentować w jeden sposób: w korporacjach to się jednak ludzie nudzą z rana. Nie, nie jesteście mistrzami zarządzania i rekinami biznesu.

odpowiedz
borsuk - 20.07.2022 / 01:00, *.t-mobile.pl

Trochę nie rozumiem. Żadnych buńczucznych, autorytarnych wypowiedzi, nic o "złym kibolstwie", zielone światło dla potencjalnego inwestora. Stonowana wypowiedź o tym jak jest.

odpowiedz
Jutro - 19.07.2022 / 20:06, *.t-mobile.pl

I to się nazywa korupcja.
W komentarzach dziś wspierają Olimpię i prezesa (L)echa Poznań kibice?

odpowiedz
abc - 19.07.2022 / 19:46, *.plus.pl

jak zawsze kibole próbują stawiać warunki a gó...o wiedzą o zarządzaniu... nie ma sianka to nie ma granka - z czym do ludzi i jaki awans? Powiedział jak jest i tyle

odpowiedz
(L) - 19.07.2022 / 17:37, *.113.219

Zrozumiałe podejście Prezesa. Chłopacy uspokójcie się i pomóżcie Mu bo chce działać dla dobra Waszego Klubu. Nie straćcie solidnego wsparcie. Miejsce Olimpii jest wyżej i tak będzie. Zadbajcie o stadion.

odpowiedz
Hakon - 19.07.2022 / 16:54, *.plus.pl

Bardzo mądre słowa prezesa. A nie staropolskie zastaw się a postaw się...

odpowiedz
max - 19.07.2022 / 11:47, *.warszawa.pl

zgadzam się, zadłużyć się po uszy i zbankrutować to nie sztuka, na obecnym etapie nie są w stanie podskoczyć powyżej pewnego poziomu

odpowiedz
Witam - 19.07.2022 / 11:29, *.inetia.pl

zdrowe podejscie prezesa.
nie ma kasy - nie ma awansu

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.