Żyleta na meczu z Celtikiem nie prezentowała się tak efektownie jak powinna - fot. Michał Wyszyński / SKLW
REKLAMA

Relacja z trybun: Legia pożegnała Boruca, ale niedosyt pozostał...

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W środę przy Łazienkowskiej miało miejsce pożegnalne spotkanie Artura Boruca, promowane przez nasz klub jako King's Party. Mecz z Celtikiem, bowiem w tym klubie Artur spędził sporą część swojej kariery, zaczął wzbudzać kontrowersje od momentu... ogłoszenia cen biletów. Te były mocno wygórowane (60 zł na Żyletę bez karnetu, 42 zł dla karneciarzy), jeżeli weźmiemy pod uwagę pod uwagę rangę meczu, termin (środek wakacji i godzina 18:00 w środę) i mimo wszystko okoliczności, a mianowicie całkowicie nieudany ostatni sezon.

Swoje dołożył również sam Artur, którego reakcja była, delikatnie mówiąc, niezbyt przyjazna kibicom, którzy wyrazili swoje zdanie nt. cen wejściówek. W pewnym momencie wiele osób zinterpretowało to tak, że ich cena była wysoka, aby udało się zapłacić gratyfikację naszemu bramkarzowi. W ostatnich tygodniach klub i sam Boruc mocno promowali wydarzenie, na które bilety sprzedawały się fatalnie - w dużej mierze przez słabą "otoczkę" wokół tego widowiska. W końcu, parę dni przed meczem klub postanowił obniżyć ceny wejściówek, a tym, którzy nabyli je wcześniej obiecano zwrot nadpłaconej kwoty. Wydaje się, że było już za późno na ratowanie frekwencji. Ostatecznie jednak w środowe, upalne popołudnie, przy Łazienkowskiej pojawiło się ponad 10 tysięcy fanów. Uprawnionych do wstępu było ponad 13,5 tysiąca osób. Warto dodać, że w historii naszego klubu, naprawdę niewiele postaci doczekało się meczów pożegnalnych - tzn. organizowanych tylko na ich cześć/pożegnanie.



Pod koniec tamtego sezonu schody prowadzące na promenadę za Żyletą zyskały nowe oklejenie - przedstawiające oflagowanie oraz kibiców naszego klubu. Całość wykonana przez klub prezentuje się okazale. Nieco urozmaicono stadionowy catering, choć na Żylecie dalej trudno uznać go za zjadliwy. Pod tym względem na inną (lepszą i bardziej zróżnicowaną) ofertę mogą liczyć fani z innych trybun. Ale w końcu nie przychodzimy na trybuny by się najeść, a by dać coś od siebie dla ukochanego klubu.



Na dolnej kondygnacji Żylety wywieszone zostały flagi - "Duma i Sława", "Warriors", "Legia Warszawa", "Radomscy chuligani" oraz nowa wizytówka WFH (na gnieździe) - "Warsaw Fans Hooligans", która zaliczyła debiut. Na górnej kondygnacji wywieszony został transparent "Artur - dziękujemy Ci za wszystko - Zagłębie". Dopingiem tego dnia kierował "Przygoda".

Fani Celtiku przylecieli do Warszawy, podobnie zresztą niedawno obecni byli na sparingu z Rapidem w Austrii. Na naszym stadionie zostali posadzeni na górnej części trybuny zachodniej - na sektorach przylegających do Skyboxa (i nominalnego sektora gości). Było ich około 170 osób, głównie piknikowego towarzystwa z kilkunastoma flagami. Zdecydowana większość z nich to flagi państw, w których obecnie mieszkają sympatycy Celtiku. Jedynie pięć z nich miało charakter bardziej "oficjalny" - w tym płótno "Green Brigade", "Antonrogan Oxford" oraz "Scott Chrystal". W trakcie meczu bez zorganizowanego dopingu z ich strony. Dopiero po zakończeniu spotkania zaintonowali pieśni pod adresem Boruca.

Kilkanaście minut przed meczem rozpoczęła się nasza aktywność tego dnia. Jako, że "Król Artur" przed spotkaniem został odznaczony m.in. przez Legię i Pogoń Siedlce, której jest wychowankiem, już w tym czasie Żyleta skandowała głośne "Artur Boruc". Do okrzyków włączali się kibice z pozostałych trybun. Gniazdowy, pomimo upału, starał się zmobilizować wszystkich obecnych, do maksymalnego zaangażowania wokalnego. W trakcie spotkania przerobiliśmy znaczną część naszego repertuaru. W starym stylu z lat 90-tych - bez akompaniamentu bębnów. Jak na warunki rozgrywania meczu - nie było lipy. Oczywiście raz po raz skandowano imię i nazwisko bohatera tego wieczora. "Hej Artur jesteśmy z Tobą" i "Hej Artur dzięki za wszystko" - skandowały trybuny. Chociaż wynik meczu miał znaczenie niewielkie, fani zachęcali piłkarzy do większego zaangażowania. Przy stanie 0-2, publiczność zaczęła skandować "Hej Legio tylko zwycięstwo!". I gracze jakby ogarnęli się, ruszyli nieco do ataku, i doprowadzili do remisu.



W przerwie spotkania na środku boiska pojawił się Arek Wrzosek, który za miesiąc zadebiutuje w KSW przeciwko Tomaszowi Sararze. Trzymamy kciuki za naszego brata i zachęcamy wszystkich do wspierania Arka z trybun Torwaru. Walka przy okazji 73. gali KSW już 20 sierpnia.

W drugiej połowie najgłośniej wychodziła nam pieśń "Gdybym jeszcze raz, miał urodzić się...". Co nieco próbowaliśmy również rozbudzić kibiców z trybuny Deyny, ale tego dnia szło im wyjątkowo ospale. Po zakończeniu meczu odczekaliśmy dłuższą chwilę, bowiem Artur żegnał się z kibicami ze wszystkich trybun, na koniec przybijając piątki z fanami z Żylety. Następnie "Borubar" chwycił mikrofon, i ze łzami w oczach podziękował wszystkim za obecność i poprosił wszystkich zgromadzonych o jeszcze jedno, wspólne wykonanie pieśni "Gdybym jeszcze raz...". Żyleta wzięła to do siebie na tyle, że później Boruc... długo musiał czekać na ponowne dojście do głosu.

W tym roku, w związku z brakiem europejskich pucharów, musiał wystarczyć nam mecz z Celtikiem. Szkoda przede wszystkim, że odbywał się w takich, a nie innych okolicznościach. Rozchodząc się do domów, można było się zastanowić również, na kiego ch... tak kosmiczne ilości służby zaangażowano do zabezpieczania tego meczu - jakby nie patrzeć - towarzyskiego...

W sobotę po raz kolejny widzimy się przy Ł3. Tym razem przy okazji meczu z Zagłębiem Lubin. Ekipa z Dolnego Śląska do Warszawy przyjedzie pociągiem specjalnym. Zachęcamy do licznego przybycia i głośnego dopingu. Przy okazji tego meczu klub planuje uruchomić SportsBar oraz depozyt dla kibiców.

Frekwencja: 10 000
Kibiców gości: 170
Flagi gości: 5

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Wilanow - 23.07.2022 / 18:44, *.t-mobile.pl

Jestem dumny, że jestem kibicem Legii.

odpowiedz
(L)WGM - 23.07.2022 / 10:59, *.play-internet.pl

"W trakcie spotkania przerobiliśmy znaczną część naszego repertuaru"
No bez przesady, 5-6 tych samych piesni śpiewanych w kółko to znaczna część repertuaru? Niektórym już się odechciewało śpiewać bo ile minut można wałować to samo.. Tyle pięknych pieśni a gniazdowy skupił się tylko na kilku. Starał się prowadzić doping najlepiej jak potrafił, zachęcał do głośniejszego wykonania ale mógłby zwiększyć zakres utworów.

odpowiedz
L57 - 22.07.2022 / 23:42, *.chello.pl

No cóż, czego się ta ekipa nie tknie, to spier....

odpowiedz
eLeLeL - 22.07.2022 / 22:44, *..

Gniazdowy żenujący

odpowiedz
Żenujący komentarz - 23.07.2022 / 10:11, *.centertel.pl

@eLeLeL: a co zrobił źle? Jak na warunki chyba poradził sobie dobrze

odpowiedz
eL - 23.07.2022 / 11:04, *.play-internet.pl

@Żenujący komentarz: robił źle to że w kółko katował te same pieśni których już nikt nie miał siły śpiewać bo ileż można

odpowiedz
Andrzej - 22.07.2022 / 22:16, *.chello.pl

Bosman wróć, bo tego się nie da słuchać ???????????? ...I na wyjeździe zaśpiewać gospodarzom znów: gdybyście się zebrali, jak jesteście wszyscy, będziecie sp... idą legionisci ????????????

odpowiedz
Fiołek - 23.07.2022 / 08:32, *.chello.pl

@Andrzej: ta Bosman na działce a nie na jakimś pikniku

odpowiedz
gazza - 22.07.2022 / 18:49, *.inetia.pl

Też popieram NS - wielkie brawa dla nich za to co zrobili czyli za bojkot...
Borus miał szansę i z niej nie skorzystał - szkoda...bo lubiłem go bardzo...

odpowiedz
Fan - 22.07.2022 / 17:07, *.ciechanow24.pl

Nie mogło być inaczej bez NSow... Ale swoją nieobecnością pokazali że są charakterna grupą i nie udają że pada deszcz kiedy ktoś pluje im w twarz.. Artur ty wiesz co...

odpowiedz
Stare czasy - 22.07.2022 / 14:46, *.tkchopin.pl

Przestałem chodzić na Legię ok 4-5 lat temu. Jestem po 30-tce i kiedyś na starym stadionie byłem na każdym meczu na "G" tuż przy gnieździe. Na wyjazdy też się jeździło choć nie na każdym byłem to w każdym sezonie minimum kilka zaliczonych. Dlaczego nie chodzę? Przede wszystkim kiedyś na Żylecie było zupełnie inne towarzystwo, często na meczach atrakcje również pozasportowe, każdy albo większość coś trenowało, ekipy z dzielnic i osiedli: Grochów na górze G, moja ekipka z Ochoty przy Gnieździe, chlopaki z Ursusa podobnie, ekipy z Bemowo i Ursynowa zwykle na bokach Żylety, zawsze konkretne ekipy z Pragi, niezapomniana woń zielonego unosząca się nad Żyletą, zajmowanie miejsc znajomym już kilka godzin przed meczem, Jupitery wszystkie cztery i inne pamiętne okrzyki itd. Jak zacząłem chodzić na nowy stadion zaczęło się to zmieniać, coraz więcej przypadkowych osób, masa dzieciaków, jakieś zakochane parki.... klimat zrobił się znacznie słabszy i widzę że dużo osób z mojego pokolenia odpuściło całkowicie albo pojawią się raz na pół roku na jakimś wyjeździe albo meczu w Warszawie, aktualnie mam też wrażenie ze i poziom dopingu mocno spadł jak i nowe przyśpiewki jakieś zamulające....

odpowiedz
:) - 22.07.2022 / 18:24, *.plus.pl

@Stare czasy: niestety to już nie wróci

odpowiedz
Obiektyw - 23.07.2022 / 03:12, *.plus.pl

@Stare czasy: Ta, piwo było lepsze i kuśka mocniej stała, widocznie tracisz smak życia zgredzie, smutne.

odpowiedz
Tommy Johnson - 22.07.2022 / 14:22, *.vectranet.pl

Policji dużo, młode byczki, zakwaterowani byli w centrum konferencyjno Szkoleniowym na Bobrowieckiej.

odpowiedz
Lemiesz Grochuw - 22.07.2022 / 15:24, *.plus.pl

@Tommy Johnson:

wypad konfidencie

odpowiedz
Tommy Johnson - 22.07.2022 / 18:01, *.vectranet.pl

@Lemiesz Grochuw:

Nigdy nikogo nie sprzedałem.

odpowiedz
Atmosferović - 22.07.2022 / 12:36, *.plus.pl

Tak to wygląda jak niektórzy przychodzą sobie posiedzieć na trybunach i nie znają nawet słów poszczególnych piosenek no może oprócz jednej która znają już prawie na pamięć bo gniazdowy non stop zapodaje tą sama w kółko. Doping powinien być urozmaicany co parę minut jakąś inną nuta a nie tylko to co znane i klepane jest non stop żeby się przypodobać małolatom? Trzeba właśnie przypominać stare legijne pieśni nowym pokoleniom niech się uczą bo za parę lat będzie tylko ,,Gdybym jeszcze raz...", ,,Złodzieje i pijący są..." ,,Szkoła praca...'" i ,,Legia CWKS " bo tylko to znają .

odpowiedz
Krzychu - 22.07.2022 / 18:36, *.chello.pl

@Atmosferović: jeszcze ze 3x "zawsze i wszędzie..."

odpowiedz
Pirotechnikowski - 22.07.2022 / 18:44, *.wdm.pl

@Atmosferović: też uważam że piosenek mamy na 90 minut, dogrywkę i jeszcze parę zostanie na karne a klepanie tego samego enty raz jest za każdym następnym razem cichsze i z mniejszymi cohones

odpowiedz
Wieczny fan Zielińskiego - 22.07.2022 / 12:26, *.plus.pl

Doping coraz słabszy w kółko te same pieśni, gniazdowy żenua, frekwencja też marna.To już nie to samo co kiedyś na starym stadionie.

odpowiedz
Maciex - 22.07.2022 / 17:22, *.chello.pl

@Wieczny fan Zielińskiego: ojj stary stadion to było coś, ale to już nie wróci.....

odpowiedz
gazza - 22.07.2022 / 19:02, *.inetia.pl

@Wieczny fan Zielińskiego:
Stary stadion to miał duszę - nigdy nie zapomnę wszystkich meczów na starym stadionie.
Ten doping - gniazdowy - Były czasy że zleciał z gniazda i udzielana była mu pomoc przez ekipy od piłkarzy :)
Piosenki, doping - stare czasy były lepsze niż ten nowy stadion mimo że ładny i funkcjonalny nie ma duszy i kibiców na poziomie jaki był poprzednio - ludzie przychodzili na mecz by dopingować i oglądać mecz - Dziś przychodzą by zrobić sobie fotkę a mecz ich wogule nie interesuje- jak widze takie obrazki to aż mnie serce boli od tej żenady.

odpowiedz
MarioL - 23.07.2022 / 20:20, *.wanadoo.fr

@Wieczny fan Zielińskiego:I prawie zawsze te bezsensowne klaskanie do każdej pieśni.Klaskanie które zagłusza fajne melodie.

odpowiedz
Grech - 22.07.2022 / 12:05, *.orange.pl

Pomijam już fakt ze był to tylko mecz towarzyski itp.
Ale od dłuższego czasu jest niestety duży problem z frekwencją na naszym stadionie.
Niektórzy powiedzą ze słaba frekwencja bo słaba gra itp, ale zobaczcie nawet takich Eskimosów z Łodzi którzy zapełniali stadion nawet w I lidze a teraz maja sprzedanych więcej karnetów niż Legia.
Trochę wstyd...

odpowiedz
Docent - 22.07.2022 / 11:07, *.o2inet.sk

Kierowanie dopingiem na tym meczu to kompletna katastrofa

odpowiedz
Fan - 22.07.2022 / 12:27, *.plus.pl

@Docent: zgadzam się niestety

odpowiedz
Profesor - 22.07.2022 / 18:22, *.chello.pl

@Docent: niestety Staruch jest niezastąpiony na gnieździe

odpowiedz
B. - 22.07.2022 / 18:24, *.vectranet.pl

@Docent: nie pozwolę obrażać ludzi którzy mają eLkę w sercu i dają z siebie wszystko niezależnie od okoliczności!

odpowiedz
Kolega po szalu - 22.07.2022 / 18:26, *.plus.pl

@Docent: niestety

odpowiedz
Docent - 23.07.2022 / 07:07, *.o2inet.sk

@B.: nikogo niobrazilem napisalem tylko ze Gniazdowy nienadaje sie do prowadzenia dopingu

odpowiedz
Procent - 23.07.2022 / 10:07, *.com.pl

@Docent: ty się nadajesz tylko do pisania głupich komentarzy

odpowiedz
Luk - 22.07.2022 / 09:54, *.centertel.pl

Flagi gości:5 (-1:) )

odpowiedz
olew - 22.07.2022 / 09:35, *.vectranet.pl

Żenująca frekwencja. My kibole jesteśmy pośmiewiskiem. Jak przypomnę sobie mecz Kazika z Obywatelami, to widać degrengoladę kibolskiej Warszawki. Wtedy nie można było szpilki wsadzić. Wiem , że Boruc to nie Kazik, ale było mi smutno. Może ci młodzi , co z matkami o ojcami byli w środę i na Legii wyciągną nas z ..py.

odpowiedz
Roma - 22.07.2022 / 11:38, *.plus.pl

@olew: czy mógłbym prosić o wyjaśnienie co to jest "Warszawka"?

odpowiedz
Zbycho(L) - 22.07.2022 / 12:09, *.168.248

@olew: Na pożegnaniu Kazika byli wtedy Warszawiacy, a na temat "Warszawki" zwracano już tobie uwagę na tym forum.

odpowiedz
olew - 22.07.2022 / 12:44, *.vectranet.pl

@Roma: Moje Ukochane Miasto ! My !

odpowiedz
Phoenix(L)k - 22.07.2022 / 13:54, *.centertel.pl

@olew:

Może i twoje - moje to Warszawa

odpowiedz
Beck - 22.07.2022 / 14:13, *.t-mobile.pl

@olew: Też byłem na pożegnaniu Kazika i nie wstydzę się,że miałem łzy w oczach.Tamta atmosfera już nigdy się nie powtórzy.Frekwencja także będzie coraz mniejszą,gdyż wg statystyk warszawiaków z drugiego pokolenia jest 5 do 10 procent.Oni też nie gwarantują przywiązania do miasta,o czym świadczą chociażby wybory do ratusza.

odpowiedz
t - 22.07.2022 / 09:24, *.edu.pl

"jeżeli weźmiemy pod uwagę pod uwagę rangę mecz..."
W Anglii jeśli ktoś zasłużony dla klubu odchodzi to dla kibiców mecz jest równie ważny jak mecz ligowy. Stadion jest pełny, a dochód z meczu jest przekazywany zawodnikowi, który kończy karierę....

odpowiedz
wojtek - 22.07.2022 / 14:11, *.aldesa.pl

@t: nie jest to prawda. Maksymalnie kilkanaście procent i nie dla pilkarza, a dla wskazaej przez niego fundacji.

odpowiedz
Alan - 22.07.2022 / 09:10, *.t-mobile.pl

Na Legii bez zmian..słaba frekwencja to wina wszystkich dookoła tylko nie kibiców.....

odpowiedz
kibol - 22.07.2022 / 09:44, *.aster.pl

@Alan: ta, dokładnie. Wiecznie obrażone dzieci.

odpowiedz
Peter - 22.07.2022 / 09:45, *.vectranet.pl

@Alan: W tym przypadku niestety dużą rolę odegrało zamieszanie z biletami. Uczciwie napiszę, że poszedłbym gdyby było taniej. W obecnych czasach niestety trzeba oglądać każdą złotówkę...

odpowiedz
Jordan - 22.07.2022 / 10:28, *..

@Alan: japa tam, kapciu.

odpowiedz
L - 22.07.2022 / 10:53, *.aster.pl

@Alan: 12k na towarzyskim meczu o 18 w zwykly dzien i srodku wakacji to slaba frekwencja? Wiecej ludzi niz na Lechu wczoraj w pucharach. Jaka slaba frekwencja? A czyja to ma byc wina? Kibicow? Ze sa na wakacjach, w pracy i nie chca placic 100 zl na mecz towarzyski?

odpowiedz
olew - 22.07.2022 / 13:03, *.vectranet.pl

@Alan: Że jest tragicznie - to widać ! słychać i czuć ! Jesteśmy beznadziejni. Na starych (po dwudziestce ) nie liczę, oni tylko narzekają i bredzą, im starsi tym bredzą smutniej i nudniej. Chodzi o to by przyciągnąć młodych ; dziesięciolatków np. Tu potrzebny mocny impuls, Legia musi mieć jakieś media, które cały tydzień będą zajmować uwagę Warszawiaków. Gazetki, radio, internet; musi być wstydem i obciachem nie być na Legii, ci młodzi przyprowadzą kumpli, matki, dziewczyny. Jak widzę braci z Lubuskiego, którzy jadą pół dnia na mecz, to podziw zawsze miesza się ze wstydem. Mamy tu wszystko ; największe, najbogatsze miasto w Polsce, najlepszy klub w Polsce, najlepszy stadion i d..a ; klub z Łodzi nas ośmiesza, klub z Częstochowy nas ośmiesza ... Oni mają czas, kasę i ochotę, u nas dno.

odpowiedz
Kibic - 22.07.2022 / 16:15, *.torun.pl

@olew: 10latki ich dziewczyny i matki :) Gazetki, internet i radio :) Sposoy dobre do w/w kategorii :) Piknikowe trybuny ok ale domowe przedszkole dla samotnych matek z dziećmi na trynunach? Na tych powyżej 20 lat nie liczysz to sam pewnie masz z 12 patrząc na tok rozumowania :) Chciałbyś 30 tysięcy dzieciaków z matkami na stadionie, to może na piłke kobiecą się przerzuć i sam nie będziesz NARZEKAĆ i BREDZIĆ ;)

odpowiedz