fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Legia pożegnała Artura Boruca

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Spotkanie Legii Warszawa z Celtikiem FC było oficjalnym pożegnaniem Artura Boruca, który zakończył piłkarską karierę. Bramkarz wybiegł na boisko w asyście szpaleru, który został utworzony przez młodych piłkarzy Pogoni Siedlce i Legii Warszawa, a następnie odebrał pamiątkowe upominki za wieloletnią karierę. Nagrody wręczyli: Minister Sportu, przedstawiciele Pogoni Siedlce, Celtiku FC oraz Legii Warszawa - dyrektor sportowy Jacek Zieliński, trener Krzysztof Dowhań i wiceprezes zarządzający Marcin Herra.

Boruc spędził na boisku 45 minut. Wszedł jeszcze raz symbolicznie na murawę tuż przed końcowym gwizdkiem. Po zakończeniu meczu podziękował kolegom z drużyny, piłkarzom Celtiku, a następnie wygłosił bardzo krótką mowę i zarzucił pieśń "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się", którą podchwycił cały stadion. Boruc nie krył wzruszenia i wielokrotnie zasłaniał twarz koszulką. Na sam koniec wykonał rundę honorową wokół wszystkich trybun i zbił piątki z fanami.


Kariera Artura Boruca:
1998/99 Pogoń Siedlce
1999/00 Legia II Warszawa
(j) 2000/01 Dolcan Ząbki
(w) 2000/01-2004/05 Legia Warszawa
2005/06-2009/10 Celtic Glasgow
2010/11-2011/12 AC Fiorentina
2012/13-2013/14 Southampton FC
2014/15-2019/20 AFC Bournemouth
2020/21-2021/22 Legia Warszawa

W Legii: 140 meczów, z czego 58 bez straty bramki, 2 mistrzostwa Polski, 1 Puchar Ligi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
DZ - 22.07.2022 / 05:22, *.centertel.pl

GOD, SAVE the KING!!!

odpowiedz
Rozmieniony - 21.07.2022 / 09:30, *.hostmein.net

Artur niestety rozmienił się na drobne.

odpowiedz
Rafał N. - 21.07.2022 / 08:19, *.t-mobile.pl

Bardzo emocjonujący moment i szkoda, że to tuż koniec, ale nic nie trwa wiecznie. Ja mam bardzo duży szacunek do Artura za całą jego karierę i za to, jakim jest człowiekiem. Życzę mu wszystkiego najlepszego. Artur, dzięki za wszystko! :)

odpowiedz
bęben maszyny losującej jest pusty - 21.07.2022 / 01:40, *.plus.pl

i 1 bramka strzelona!

odpowiedz
Brzeg opolski - 21.07.2022 / 01:24, *.t-mobile.pl

Ehh... szkoda że taki piłkarz jakim jest Artur Boruc zakończył karierę... przykra sprawa Ale szanuje jego wybór. Dla mnie był jest i będzie Legenda. Nie było i póki co nie ma piłkarza który by tak się utozsamial z naszą Legia który by tak żył meczem jak wtedy gdzie u nas bronił, w reprezentacji też robił porządki wśród obrońców... możecie To hejtowac Ale popatrzcie pod przeszłość gość robił różnicę i dlatego to pokochałam i pewnie większość też pokochała... pozdrawiam serdecznie z Brzegu opolskiego Bracia i Siostry , cała Legia razem!19(L)16!

odpowiedz
Morda - 21.07.2022 / 01:06, *.orange.pl

A niech mi ktoś tego okonia wytłumaczy

odpowiedz
wwwojtecky - 21.07.2022 / 19:47, *.netfala.pl

@Morda: takie hasło … okoń :-)

odpowiedz
DZ - 22.07.2022 / 05:48, *.centertel.pl

@wwwojtecky: ale to bo raczej jednorazowe hasło w banku. :)

odpowiedz
Morda - 22.07.2022 / 16:10, *.orange.pl

@wwwojtecky: no wszystko pięknie, jest taki internetowy mem. Ale dlaczego Boruc uznał, że jego ostatnie słowa jako zawodnika na Ł3 to zacytowanie tego mema... To jakaś bardzo inteligentna aluzja której mój mały mózg nie łapie czy co?

odpowiedz
Victorio Emporio84 - 21.07.2022 / 00:40, *.cyfrowypolsat.pl

Zawsze byłeś i będzie dla mnie wielki Arturze

odpowiedz
keski - 21.07.2022 / 00:20, *.centertel.pl

Taka była jest i mam nadzieję że będzie Legia

odpowiedz