fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wizualne zmiany przy Ł3, ściana mistrzów przeniesiona

Woytek, źródło: Legionisci.com

W ostatnim czasie na stadionie Legii pojawiło się kilka nowości. Przed meczem z Celtikiem dostrzegliśmy zmianę wizualną w strefie ustawiania, czyli w pomieszczeniu, z którego piłkarze wychodzą na boisko. Od sierpnia 2013 roku na ścianach tej strefy zainstalowana była "Ściana Mistrzów", czyli zdjęcia wszystkich piłkarzy i trenerów, którzy wywalczyli mistrzostwo Polski z Legią Warszawa.

Pierwotnie na ścianach zawisło 150 fotografii zawodników i 11 trenerów. Od tamtego momentu jednak liczba legijnych mistrzów znacznie się powiększyła, bo klub sześciokrotnie zdobywał tytuł najlepszej drużyny w kraju. Ponadto dotychczas zawodnicy Legii wychodzący ze strefy szatni widzieli cytat Józefa Piłsudskiego "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach — to klęska".

Przed nowym sezonem ściana mistrzów została przeniesiona do strefy pierwszej drużyny, a słynny cytat Marszałka Polski został umieszczony w szatni nad szafkami piłkarzy.

Nowa wizualizacja jest zupełnie inna. Teraz ścianę zdobią dwa wielkie napisy - na jednej stronie czerwony "Semper Invicta", a na drugiej zielony "Semper Heroica". Na swoim miejscu pozostała tablica z odciskiem dłoni Lucjana Brychczego.Od pewnego czasu kibice wchodzący na trybuny mogą podziwiać także pomysłowe wykorzystanie schodów, których stopnice zostały oklejone tworząc efekt zdjęcia przy wchodzeniu na promenadę. W przerwie letniej lifting przeszły także toalety stadionowe, z kolei w Legia Training Center szary blaszak, który służy za magazyn sprzętowy do treningów zmienił wygląd na czarny z legijnym motywem.

W klubie słyszymy, że takie małe działania zmierzające do poprawy standardów obsługi i nadające klimat mają być dalej stopniowo realizowane w miarę możliwości finansowych. W przyszłym tygodniu zmieni wygląd szatnia w LTC - z ciemnych barw zostanie odświeżona na jasne, pojawią się także odpowiednio mobilizujące piłkarzy motywy graficzne.


fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Michał Wyszyński / SKLW
fot. Michał Wyszyński / SKLW

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Gowinek - 22.07.2022 / 10:43, *.chello.pl

Bardzo zły pomysł. Kiedyś byłem na wycieczce po stadionie. Pani Przewodnik opowiadała dużo ciekawostek o mistrzach. Do strefy I drużyny nie pozwoliła zajrzeć. Czyli obecnie ściana nie jest dostępna dla szarego kibica.... szkoda. Już lepiej przenieść to do muzeum! Nie wiem kto zarządza tym klubem... Ostatnio każda decyzja to dramat.

odpowiedz
Zbycho(L) - 22.07.2022 / 12:22, *.168.248

@Gowinek: Masz rację w 100%. Ja także zaprowadziłem wnuczka na wycieczkę op stadionie. "Ściana mistrzów" robiła wrażenie, a teraz to wielkie G.

odpowiedz
Pitek - 22.07.2022 / 16:30, *.chello.pl

@Gowinek: ale czy ta strefa wciąż nie jest dostępna ?
Jak ja byłem na wycieczce po stadionie to przewodniczka powiedziała,że z powody braku ośrodka treningowego i faktu,że drużyna trenuje na bocznych przy Ł3 piłkarze zostawiają swoje prywatne rzeczy więc nie ma wejścia.
Teraz ośrodek jest i z szatni korzystają tylko w dniu meczowym więc w teorii strefa powinna być dostępna

odpowiedz
Daiwd - 22.07.2022 / 08:09, *.play-internet.pl

Galeria mistrzów powinna pozostać na swoim miejscu. Rywale powinni widzieć z kim się mierzą

odpowiedz
DZ - 22.07.2022 / 06:12, *.centertel.pl

Zrobili miejsce na logotypy sponsorów.

odpowiedz
oLaf - 22.07.2022 / 01:06, *.vectranet.pl

trochę szkoda, ze przyjezdni zamiast zobaczyć ile mistrzostw zdobyliśmy i te zdjęcia graczy - szacunek jednak, to widzą dwa mniej lub bardziej infantylne napisy których 90 procent ludzi nie rozumie i ... tyle w temacie.

odpowiedz
Kukhold - 21.07.2022 / 22:46, *.167.155

Czy będą zdjęcia pisuarów?

odpowiedz
bum - 21.07.2022 / 20:21, *.virginm.net

"w miare mozliwosci finansowych..."
To juz nawet tematy estetyczno-wizualne to problem finansowy dla Legii??
Boze jedyny co ten mioduski odpier...la to ja nie wiem... na prawde to juz jest grubo!

odpowiedz
tem - 23.07.2022 / 08:59, *.tom-net.pl

@bum: klub robi najwieksze zmiany na stadionie od momentu jego wybudowania a jakiś debil w komentarzach przypieprza się o pół zdania i wyciąga swoje wnioski XD

odpowiedz
zenek - 21.07.2022 / 15:56, *.chello.pl

poprosimy o zdjęcia zdjęć

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.