Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Runjaić: Proszę o wsparcie z trybun

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Bardzo się cieszę na debiut naszej drużyny przed własną publicznością. Kilka dni temu graliśmy towarzyskie spotkanie z Celtikiem, wcześniej z Zorią i wiemy, jakie jest wparcie kibiców w meczach u siebie. Liczę na to, że jak największa rzesza kibiców znajdzie się na trybunach, bo drużyna tego faktycznie bardzo potrzebuje - mówi przed sobotnim meczem z Zagłębiem Lubin trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.



- Do tej pory stadion Legii znalem z innej, przeciwnej perspektywy. Wiedziałem, że jest tu gorąca atmosfera. Drużynę wspiera pozytywny strzał energii z trybun i życzę sobie tego, by to także nastąpiło w sobotę.

- W pierwszej kolejce zdobyliśmy 1 punkt. Był to ciężki mecz z drużyną, która awansowała do Ekstraklasy - widzieliście przebieg tego spotkania. Ważniejsze jest, by w drugim meczu wygrać i start nowych rozgrywek był pomyślny. Jeszcze raz apeluję o wsparcie z trybun, by kibice potraktowali te słowa poważne, bo w przeszłości oprócz poprzedniego sezonu, Legia grała dobrze i zasługą było też wsparcie kibiców, które niosło zawodników do przodu.

- Pomimo plotek, jestem osobą, która jest tak skonstruowana, że widzę pozytywną stronę i jestem przekonany, że jeżeli uda się utworzyć jedność i wszyscy będziemy szli w jedna stronę, to osiągniemy sukces i będziemy wygrywać.

- W meczu z Celtikiem było kilka sytuacji, które mogły być optymizmem na przyszłość, najlepiej by to teraz przekuć na poziom ligowy i jutro wygrać. Za mojej kadencji w żadnym meczu Legia nie grała na zero z tyłu - to temat, który poruszamy w rozmowach, chcemy ten aspekt poprawić. Jesteśmy świadomi swojego potencjału w ataku i strzelamy 1-2 bramki, ale ważne, by tylu nie tracić. Trzeba znaleźć ten balans.

- Przed klubem stoi olbrzymie wyzwanie, również przede mną. Chodzi o to, by Legia grała tam, gdzie jest jej miejsce. Musimy całą drużyną skupić się na tym, nie oglądać się na prawo i lewo. Przeciwnicy, z którymi będziemy grali, będą grali powyżej swoich umiejętności. W każdej kolejce sezonu możemy spodziewać się podobnej postawy jak Korony w Kielcach. Rywale będą bronili się całą drużyną, będą grali brzydko, ustawiali autobus, spowalniali tempo gry, byli agresywni, a z drugiej strony kontratakami będą starali się strzelić nam gola.

- Liczę, że sędziowie będą nas traktować sprawiedliwie. Moim zdaniem przy pierwszej nieuznanej bramce nie było faulu Slisza, nie został nawet wykorzystany VAR w tej sytuacji. Nie chcę rozpuszczać oparów skandalu, ale gdy graliśmy 11-11, objęcie prowadzenia byłoby korzystne i przebieg spotkania byłoby inny. Takie zderzenia jak z Maikiem Nawrockim zdarzają się w piłce, należy się liczyć z takimi sytuacjami. Natomiast parę minut później był faul Śpiączki na Riberio, sędzia nie reagował, a to też była nadmierna agresja - powinna być reakcja ze strony arbitra. Musimy na te sytuacje być przygotowani, bronić się zaangażowaniem i jakościową piłką.

Sytuacja zdrowotna
- Blaz Kramer nie będzie mógł zagrać w sobotę, liczymy że w przyszłym tygodniu dołączy do drużyny i będziemy mogli z nim planować ustawienie. Ernest Muci dziś trenuje indywidualnie i jak wszystko pójdzie po myśli, to jutro będzie mógł zagrać. Liczę na niego, bo to zdolny zawodnik i ten sezon może być dla niego przełomowy. Johansson wznowił indywidualne treningi w LTC, na razie z małymi obciążeniami. Na Kapustkę musimy patrzeć każdego dnia i na to, jak zachowuje się jego kolano. To sytuacja wymagająca ścisłego monitoringu. Fajnie, że mógł zagrać 45 minut z topowym zespołem i w 3-4 sytuacjach potwierdził swoją klasę. Kolano dobrze zniosło to obciążenie i nie ma oznak, by mogło go jutro zabraknąć. Chcemy go mieć na cały sezon, wnosi do tej drużyny osobowość, która jest ważna. Nie trenuje jeszcze na sto procent, ale z czasem będzie to ulegało poprawie. Wiemy, że nawet jak nie jest w stu procentach dysponowany, to porównując do poziomu ligi, potrafi nam stworzyć przewagę i chcemy z tego korzystać.

- Makana Baku dołączył do drużyny później, potrzebuje czasu, aż załapie i nadrobi zaległości. Każda minuta dla tych graczy, którzy mają zaległości, jest bezcenna. W meczu z Koroną wstawiłbym większą liczbę rezerwowych, ale sytuacja na boisku spowodowała, że te plany spaliły na panewce. Jak jutro sytuacja na to pozwoli, to zobaczymy zarówno Kapustkę, jak i Baku na murawie.

O Mateuszu Wietesce
- Już przed sezonem rozważaliśmy możliwość transferu tego zawodnika jeszcze w tym w okienku transferowym. Kwestia samego transferu nie była dla mnie zaskakująca, bardziej moment, w którym on następuje. Teraz wszystkie ręce na pokład, musimy pracować nad znalezieniem odpowiedniego następcy. Nie możemy go puścić nie mając zastępcy. Jeśli nie uda się znaleźć następcy, to go nie puścimy. Wieteska zagra w sobotę z opaską kapitana. Drugim kapitanem jest Josue - nic w tej kwestii się nie zmienia, ale faktycznie okienko transferowe cały czas jest otwarte i jeszcze wiele może się zdarzyć.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Cegiełka - 23.07.2022 / 10:46, *.t-mobile.pl

Panie Runjaic wrzuć Pan na luz, bo do końca października Pana na Ł3 już nie będzie. Kilka porażek i kozioł ofiarny będzie wskazany przez korpoludków. Jak Pan myśli? Kogo wskażą?

odpowiedz
geds - 23.07.2022 / 11:21, *.chello.pl

@Cegiełka:
Wrzuć na luz czyli co ma konkretnie zrobić? Albo czego nie robić? Olewać to co robi? Przepraszam, ale to puste dziamanie

odpowiedz
Cegiełka - 23.07.2022 / 13:15, *.t-mobile.pl

@geds: Niech już zaprzestanie tej korporacyjnej nowomowy rodem z powieści Orwella "Rok 1984", bo tych tekstów korporacyjnych już nie da się słuchać. Ile można tak nawijać makaron na uszy nam, kibicom?

odpowiedz
Kibic - 23.07.2022 / 22:01, *.84.166

@Cegiełka: Pewnie wskażą greenkeepera

odpowiedz
Warszawiak1234 - 23.07.2022 / 06:24, *.168.198

Najlepsza jest sonda po jednym meczu:) dalem bardzo dobrze:) na zachete:)

odpowiedz
Witamina1916 - 23.07.2022 / 00:15, *.plus.pl

Myślałem że Vuko miał gadane kolejny poeta

odpowiedz
xd - 22.07.2022 / 19:42, *.orange.pl

po chu... ta sonda imbecyle xd

odpowiedz
Sąda - 22.07.2022 / 20:58, *.chello.pl

@xd: Dokładnie. Jak można oceniać gościa po jednym oficjalnym meczu???

odpowiedz
cuLt - 22.07.2022 / 19:29, *.cdn77.com

BRAK WITAMIN! NA TRENINGACH WIECEJ SIATKONOGI BO TO DAJE MOC! TYLKO LEGIA! ALE RUNAJCIC NIE ROZUMIE DNA, ILE TRZEBA MECZY ZEBY TO POJOL? WIECEJ CZAPEK NA GLOWY BO UPALY GORACE A ZIELINSKI I TAK SIE NIE ZNA NA FACHU! tYLKO FAAAAANATYCY!!!

odpowiedz
Arek - 22.07.2022 / 23:09, *.tpnet.pl

@cuLt: a czy Ty się znasz na polskiej pisowni?

odpowiedz
On udaje cuLta - 23.07.2022 / 11:51, *.167.91

@Arek: ON Sie podszywa pod cuLta, i specjalnie pisze babole, poprostu chce oczernić gościa

odpowiedz
Wycior - 23.07.2022 / 14:34, *.vectranet.pl

@: to cuLta da się oczernić? Można pisać większe brednie?

odpowiedz
Darek - 22.07.2022 / 18:52, *.chello.pl

Zacznijcie w końcu coś grać a nie tylko podlizujecie się kibicom.
Sprowadzili kaleke do ataku i nie ma teraz kto grać.Teraz słodkie pierdzenie w stronę kibiców by w łeb nie dostać.

odpowiedz
SEBO(L) - 22.07.2022 / 16:58, *.centertel.pl

Niemiec,mimo korzeni bałkańskich, mówiący w Warszawie o rzeszy... nie kojarzy się za dobrze. Choć to pewnie tłumaczący mają ograniczony zasób słów,a mogli użyć np. liczne grono...

odpowiedz
Remino - 22.07.2022 / 16:42, *.orange.pl

Jaroslav Vejvoda

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 22.07.2022 / 16:09, *.orange.pl

PROSZĘ O ZAANGAŻOWANIE NAJEMNIKÓW

odpowiedz
Koło - 22.07.2022 / 15:46, *.plus.pl

Kosta Kibice są z tobą i z drużyną dacie radę, my dajemy kredyt zaufania. Tylko mistrz !

odpowiedz
Korwinista - 22.07.2022 / 14:56, *.t-mobile.pl

Zdecydowanie wołałem Vuko jako trenera

odpowiedz
Jako - 22.07.2022 / 15:44, *.plus.pl

@Korwinista: super to bardzo cenna informacja, ja wole Koste.

odpowiedz
vuko = Pinokio - 22.07.2022 / 18:51, *.t-mobile.pl

@Korwinista: hahaha

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 22.07.2022 / 23:19, *.netfala.pl

@Korwinista: korwinista to wiadomo….

odpowiedz
Ziomek - 22.07.2022 / 14:19, *.chello.pl

Runjaic wje... się w jedno wielkie gówno. Mioduski biedny nie ma kasy na wzmocnienia a tym składem co mamy to sory ale ligi nie zwojujemy. Gramy beż napastnika, ten Słoweniec co przyszedł jeszcze piłki sobie nie kopnął a już kontuzje leczy, rosołek nie ta liga. Jutro czuje nie będzie zwycięstwa i zacznie się robić nerwowo. Obym się mylił... ????

odpowiedz
LewLegia - 22.07.2022 / 16:08, *.net.pl

@Ziomek: znasz prezesa, że mówisz o nim biedak ? chyba musisz mieć walizki pełne złota, skoro o nim tak piszesz.

odpowiedz
konik - 22.07.2022 / 13:11, *.net.pl

odczep się od Zielińskiego. Tylko L

odpowiedz
Mok - 22.07.2022 / 12:51, *.virginm.net

Mówi dosc sensownie ,aczkolwiek z tą banda herrow ,Zielinskich na czele z mioduska wiele to raczej nie zmieni

odpowiedz
mm - 22.07.2022 / 12:47, *.net.pl

przecież Wieteska ma czerwoną kartkę, to jak zagra w sobotę?

odpowiedz
nvi - 22.07.2022 / 12:50, *.chello.pl

@mm: Zwyczajnie. Dostał czerwoną za dwie żółte, a nie bezposrednią, więc nie jest zawieszony

odpowiedz
Johny - 22.07.2022 / 12:52, *.orange.pl

@mm: dwie żółte

odpowiedz
Dom_Rembsky - 22.07.2022 / 12:53, *.t-mobile.pl

@mm: dwie żółte, więc zagra.

odpowiedz
???? - 22.07.2022 / 17:18, *.plus.pl

@mm: i tu widać jak ty się znasz

odpowiedz
grzesiek - 22.07.2022 / 12:47, *.centertel.pl

Slusznie prosisz o wsparcie bo ten mecz pokaze o co bedziesz walczyc o utrzymanie czy o mistrza

odpowiedz
sochaczew444 - 22.07.2022 / 15:25, *.interkam.pl

@grzesiek: mysle,ze o utrzymanie to nie ale o srodek tabeli tj max 6-8miejsca

odpowiedz
Peter - 22.07.2022 / 15:32, *.vectranet.pl

@grzesiek: Moim zdaniem nie pokaże. Dopiero mecze z poważnymi rywalami jak Lech, Pogoń czy Raków.

odpowiedz
Kibic - 22.07.2022 / 15:45, *.plus.pl

@sochaczew444: myśle ze o miejsca 6-8 to nie ale 1-2.

odpowiedz
sochaczew444 - 22.07.2022 / 16:17, *.interkam.pl

@Kibic: bede mocno zdziwiony jak powalczymy o cos wiecej niz 4-5

odpowiedz
grzesiek - 22.07.2022 / 16:53, *.centertel.pl

@sochaczew444: ja obstawiam kolejny brak pucharów. Miejca hmmm 5-7. Liga przeciez bardzo wyrownana. A taki raków jest duuuużo lepszy niż Legia

odpowiedz
Arek - 22.07.2022 / 23:14, *.tpnet.pl

@grzesiek: ten mecz nic nie pokaże. Masz jak w banku. A tak swoją drogą, żeby po dwóch meczach twierdzić o co będziemy walczyć, rzeczywiście to trzeba być ekspertem.

odpowiedz