Maciej Rosołek i Aleks Ławniczak - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Rosołek: Gdybym strzelił, druga połowa byłaby spokojniejsza

Bartosz Kuciński, źródło: Legionisci.com

- Było widać, że w pierwszej połowie znacznie dominowaliśmy. Mogłem wykorzystać swoje sytuacje i byśmy mieli wynik 2-0. Nie będę mówił, że wtedy zamknąłby się ten mecz, ale na pewno mielibyśmy w tej drugiej połowie jeszcze więcej spokoju. W drugiej części gry Zagłębię wyszło na nas znacznie wyżej i agresywniej. Mieliśmy wtedy z tym pewne problemy, ale wygraliśmy i udało się w końcówce strzelić i skończyć ten mecz - powiedział po meczu Maciej Rosołek.

- Na dziewiątce czuję się najlepiej, ale nigdy nie ukrywałem, że jeśli trener mnie potrzebuję gdzieś indziej, to zagram właśnie tam. Nie jestem klasyczną dziewiątką, dla przykładu podam tutaj mojego niedawnego kolegę Tomasa Pekharta. Nie wyglądam jak Thomas i nie jestem taką dziewiątką, ale potrafię odnaleźć się na innej pozycji, jednak najlepiej czuję się jako napastnik.

- Jeśli spojrzymy na historię, to kiedy zdobywaliśmy mistrzostwo, na Łazienkowskiej 3 wygrywaliśmy większość spotkań. Wiemy, że na wyjazdach też trzeba dokładać zwycięstwa, ale taka jest ta ekstraklasa, że wyjazdy zazwyczaj są znacznie trudniejsze. Widzieliśmy to w Kielcach. Dzisiaj z dobrze grającym Zagłębiem pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Mogliśmy lepiej zagrać, ale mieliśmy wszystko pod kontrolą. Druga była trochę słabsza, więc wiemy, co mamy do poprawy.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Trampek - 26.07.2022 / 13:07, *.net.pl

Rosołek sprawia wrażenie , jakby zatrzymał się w rozwoju. Po powrocie z wypożyczenia z Arki Gdynia , dla której strzelił 11 bramek - rokował nadzieje , że kariera piłkarska stoi przed nim " otworem" . Niestety , ale osobiście uważam, że to był jego dotychczasowy " szczyt rozwoju. Od tamtego czasu z wyjątkiem sporadycznych przebłysków, piłkarsko przygasł. Co jest tego przyczyną ? Nie wiem. Jeżeli nie znajdziemy tego przyczyny. To Maciej Rosołek dołączy do grona zawodników z "gatunku " niespełnionych nadziei .

odpowiedz
Echhhh - 25.07.2022 / 17:02, *.europapier.com

Gdybym to, gdybym tamto.
Gdybym miał dłuższego to byłbym królem, a gdybym miał krótszego to królową.

odpowiedz
Korda - 24.07.2022 / 23:40, *.centertel.pl

Gdybyś nie był na boisku to ktoś na Twoje miejsce by to strzelił. Ty nie strzelisz bo jesteś na tą ligę beznadziejny

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 24.07.2022 / 18:59, *.orange.pl

Nie byłem zdziwiony, że akurat on nie strzelił...

odpowiedz
Czy napewno - 24.07.2022 / 18:54, *.t-mobile.pl

Gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem

odpowiedz
Remino - 24.07.2022 / 17:15, *.orange.pl

gdybym, qrwa mać, gdybym!

odpowiedz
oLaf - 24.07.2022 / 14:39, *.vectranet.pl

gościu, musisz takie okazje jak dzisiaj wykorzystywać, jedna stuprocentowa była, nie wal na pałę w bramkarza tylko obok...

odpowiedz
Kiwi - 24.07.2022 / 13:45, *.chello.pl

Drewno jakich mało za słaby na Legię.

odpowiedz
Arek - 24.07.2022 / 12:01, *.tpnet.pl

Jak na wychowanka, całkiem pokaźny rzyg na forum. Brawo kibice. Jak tu tych wychowanków będzie może kiedyś więcej, to tu nie będzie czego czytać.

odpowiedz
Zduneq - 24.07.2022 / 12:48, *.t-mobile.pl

@Arek: zgadzam się, dramat.Pamiętam jak Rosołek strzelił w końcówce Lechowi to wtedy był najlepszy ale oczywiście co dobre szybko się zapomina a wpadki wypomina się cały czas.

odpowiedz
Ziomek - 24.07.2022 / 10:52, *.oxynet.pl

Jak by babcia miała wąsy to by dziadkiem była. Powiedzmy sobie szczerze, slaby jesteś na poziom legii i tyle. Arka Gdynia cie przyjmie z otwartymi ramionami ???? PS. Napastnik potrzebny od zaraz!!!

odpowiedz
misza praga - 24.07.2022 / 14:02, *.orange.pl

@Ziomek: Legii piszesz z małej litery a Arka i Gdynia z dużej,kogo Ty kibicem jesteś ziomek?

odpowiedz
eLo - 24.07.2022 / 19:45, *.chello.pl

@misza praga: to jakiś podrabianiec ten ziomek

odpowiedz
Ja - 24.07.2022 / 10:34, *.plus.pl

Ty się nie nadajesz do niczego chyba że piłki podawać nawet Ci się nie chce biegać. Żenada

odpowiedz
AAA - 24.07.2022 / 09:10, *.chello.pl

Rosołek jesteś cienko jak kupa węża,gorszy jest tylko Słubicki.

odpowiedz
Myślę że obiektywnie. - 24.07.2022 / 08:56, *.centertel.pl

Maciek widać że dobry z Ciebie chłopak i starasz się i ambicji Tobie nie brakuje. Ale na Legie sam widzisz to trochę za mało. Tutaj trzeba okazję wykorzystywać... Tomek Pekhart, Prijovic,Nikolics takich nam potrzeba piłkarzy i to ze dwóch napastników. Zobaczymy jak Baku jeszcze sobie poradzi bo we wczorajszym meczu gra wyglądała naprawdę obiecująco.

odpowiedz
Lolo - 24.07.2022 / 08:49, *.plus.pl

Trenuj chłopie dzień i noc! Bo na razie to słabo wygląda!

odpowiedz
Żyrardów - 24.07.2022 / 08:48, *.125.101

Stępiński czy Buksa są do wzięcia
Myślę że Kamiński na tyle meczów strzeliłybt 2 razy więcej goli

odpowiedz
diabel1982 - 24.07.2022 / 08:44, *.proflink.pl

Niestety potwierdzam, ma bardzo dużo rozgranych minut i nic z tego nie wynika, po za tym nie potrafi twardo grać odbija się od obrońców jak balon, przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby. Dla mnie oglądanie w Legii kogoś takiego w ataku to żenujący widok.

odpowiedz
Żyrardów - 24.07.2022 / 08:36, *.125.101

Doceniam chęci ale dobry napastnik to taki który na 1,5 okazji strzeli 2 gole
Rosołek to pilkarz na zaplecze ekstraklasy
I nie jego to wina
To zastanawia co robili w tej akademii że szkola drewno

odpowiedz
Zduneq - 24.07.2022 / 13:23, *.t-mobile.pl

@Żyrardów : Wstawaj, zesrałeś się.Takiej skuteczności nie ma nawet Lewandowski a ty oczekujesz tego od młodzieżowca z Legii

odpowiedz
Żyrardów - 24.07.2022 / 21:08, *.125.101

@Zduneq:
Haha...ha..
Nikolic całkiem przeciętny w skali europejskiej taka skuteczność mial
I gdyby wczoraj grał wygralibyśmy 4:0
Uwierz..w 2 lidze jest kilku chlooskiw keoszych id Rosolka

odpowiedz
Robert Szenfeld - 24.07.2022 / 08:31, *.centertel.pl

zdecydowanie wolę Muciego na 9 , chyba że nie jest gotowy i dlatego jest wpuszczany ten drewniak ...

odpowiedz
PS - 24.07.2022 / 08:27, *.t-mobile.pl

Gdybym strzelił...to strzelaj skoro jesteś napastnikiem. Póki co za słaby na Legie i chyba tak zostanie.

odpowiedz
Lebaid - 24.07.2022 / 07:48, *.play-internet.pl

Ile setek potrzebujesz żeby strzelić bramkę?

odpowiedz
Tym - 24.07.2022 / 06:54, *.net.pl

Chłopie sam nie wygrasz meczu podobało mi się jak wszolek dał ci opr jak wychodził na czystą pozycję a ty myślałeś że gwiazda jesteś i przejdziesz wszystkich

odpowiedz
Legion - 24.07.2022 / 00:31, *.chello.pl

Dawać napastnika, bo ten chłopaczek to jest kompletne nieporozumienie. Won z nim i Skibickim.

odpowiedz
118 - 24.07.2022 / 00:15, *.stansat.pl

Gdybyś umiał grać w piłkę to byś strzelił

odpowiedz
Guny - 24.07.2022 / 00:02, *.t-mobile.pl

Wy kur..a całą "karierę" będziecie wyciągać wnioski i się poprawiali...

odpowiedz
fff - 24.07.2022 / 00:42, *.plus.pl

@Guny:
100% poparcia

brakuje jeszcze "drużyna X niczym nas nie zaskoczyła" (przy 3:0 w du..ę) oraz "Liga będzie ciekawsza" i "piąta bramka podcięła nam skrzydła"

odpowiedz