Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener przed meczem

Runjaić: Radovanović i Bates? Znane są mi te nazwiska

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Kwestia obrony stanowi dla nas ważny problem, który się pojawił w tym tygodniu. Filip Mladenović otrzymał wolne po narodzinach dziecka i nie będzie dostępny na mecz w piątek. Do tego dodamy kontuzję Maika Nawrockiego. Mamy mało alternatyw w tej formacji, zobaczycie jak to będzie wyglądało w piątek - mówi przed meczem w Krakowie trener Legii, Kosta Runjaić.



- Aleksandar Radovanović i David Bates? W zeszłym tygodniu były jeszcze inne nazwiska, zasadniczo do plotek się nie odnoszę, one zawsze się pojawiają jak klub poszukuje nowych gracy i nie chciałbym ich komentować. Gdy pojawił się możliwy temat przejścia Wieteski, rozmawialiśmy z Jackiem Zielińskim, mamy otwartą i szczerą komunikację. Zarówno nasz duet, jak i pozostałe osoby decyzyjne były świadome, że teraz nie będziemy mieli alternatywy w kadrze, że będziemy musieli rozejrzeć się na rynku, by takie alternatywy pozyskać. Odnosząc się do nazwisk, jestem zaangażowany w proces transferowy i te nazwiska są mi znane.

Cracovia
W Ekstraklasie nie ma łatwych meczów. Trafiamy na rywala, który zaliczył udany start sezonu - w dwóch meczach dwa zwycięstwa. Ich postawa na murawie nie pozostawiała wątpliwości, że pozostawili dobre wrażenie i wygrali oba spotkania zasłużenie. Wszystkie mecze w Krakowie cechują się wielką walką na ziemi i w powietrzu. 9 zawodników uczestniczy w obronie, to zdyscyplinowana drużyna. Trójka środkowych obrońców broni bardzo blisko przeciwnika i cały ten kompaktowy zespół oraz ich ustawienie sprawiło, że w pierwszych dwóch kolejkach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, dobrze przechodzili z obrony do ataku.

Potwierdzają to także liczby - dużo sprintów i biegów na dużej intensywności. My musimy grać do przodu, z dobrą wiarą w siebie. Musimy zwrócić uwagę, by będąc przy piłce, zmusić ich do biegania, musimy wystrzegać się indywidualnych błędów. Nie może się powtórzyć ich tak wiele, jak w meczu z Koroną. Cracovia uwielbia takie sytuacje, bo od razu to wykorzystuje. Posiadamy jakość, która jest w stanie przeciwstawić się ich grze. Musimy grać skutecznie i nie zapominać o obronie, bo ich styl jest taki, że szybko przechodzą z obrony do ataku, więc tyły musimy kryć z dużą starannością. Cracovia słynie z długich podań i przerzutów. Nie możemy dopuścić, by narzuciła nam swój styl gry. Jedziemy do Krakowa z pewnością siebie, mamy konkretny plan na ten mecz i chcemy zapunktować.

Jesteśmy w fazie przełomu. Kadra nie była w pełnym składzie od początku przygotowań. Kilka dni temu opuścił nas kapitan, który był dużą osobowością w zespole. Potrzebujemy jeszcze czasu, by wykonać pewne dopasowania w drużynie. Znowu nie będzie mógł zagrać Blaz Kramer. Spodziewam się, że w przyszłym tygodniu przystąpi do treningu. Moim zadaniem jako trenera jest dostosować się do obecnych okoliczności i wycisnąć z tego maksimum.
W każdym z dwóch poprzednich spotkań mieliśmy dobre fazy, ale są też rzeczy do poprawy. Potrzebujemy czasu, by wypracować automatyzmy. Drużyna wykazuje chęć do nauki i rozwoju, jak na tym oprzemy naszą pracę, to możemy tylko zyskać. Każdy widział, że są rzeczy do poprawy, ale obraliśmy pewien kierunek, w którym chcemy zmierzać. Jak chcemy go zrealizować, to musimy dalej tą drogą kroczyć. Dopiero wówczas to co wypracujemy w tygodniu, będziemy mogli zaprezentować w meczach weekendowych.

Ważne, żeby nie patrzeć na całość w krótkim okresie, ale w średniej i dalszej perspektywie. Ważne, że ludzie na górze w klubie zachowują spokój. Musimy dalej tą drogą kroczyć. Było widać na boisku pomysł na grę. Stawiamy na walkę i jedność. Staramy się zachować spokój i z takim nastawieniem chcemy podejść do najbliższego meczu.

Drugim kapitanem będzie Bartosz Kapustka, a trzecim Paweł Wszołek.





REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Z innej beczki! - 29.07.2022 / 03:53, *.t-mobile.pl

RZEŹNIK TRZYMAJ SIĘ!

odpowiedz
(L) eon - 28.07.2022 / 12:22, *.inetia.pl

To Bates w końcu przychodzi czy nie , nie widzę nigdzie konkretnej wiadomości na 100 %, chyba niczego nie przeoczyłem?

odpowiedz
Dimas - 28.07.2022 / 15:56, *.info.pl

@(L) eon: Niby tak - jest na testach i tyle wiadomo

odpowiedz
kontroler_biletow - 28.07.2022 / 09:51, *.151.88

wiadomo ;)

odpowiedz
Wrócę na stadion...... - 28.07.2022 / 09:25, *.85.210

Aleksandar Prijović jeżeli uda się go sprowadzić momentalnie wzrośnie frekfencja.

odpowiedz
LewLegia - 28.07.2022 / 09:47, *.net.pl

@Wrócę na stadion......: PO co? płaci ci ktoś za reklamę? frekwencja i tak jest za duża.

odpowiedz
Micha(L) - 28.07.2022 / 01:31, *.chello.pl

N A P A S T N I K "RAZY" "DWA" ! ! ! ! ! ! ! ! !
p.s. dotarło?

odpowiedz
Legion - 27.07.2022 / 22:42, *.chello.pl

Czyli trzeci mecz wychodzimy bez napastnika z tą parodią Rosołkiem? Przecież on znowu będzie biegał jak dziecko we mgle przez 90 minut i nic nie strzeli. Ten Kramer to sobie robi jaja czy co? Drugi Johanson wiecznie kontuzjowany?

odpowiedz
Kermit - 27.07.2022 / 22:52, *.chello.pl

@Legion: zgłoś się facet, może będziesz miał lepsze wyniki.

odpowiedz
Legion - 27.07.2022 / 23:06, *.chello.pl

@Kermit: sklej mordę lamusie.

odpowiedz
Arek - 27.07.2022 / 23:37, *.tpnet.pl

@Legion: co się sapiesz lamusie? Koleżka Ci kulturalnie odpisał, a Ty nie potrafisz?

odpowiedz
Obcy - 27.07.2022 / 19:55, *.t-mobile.pl

Uja ich zna. Do dnia dzisiejszego nic o nich nie wiedział.

odpowiedz
Prion - 27.07.2022 / 21:43, *.interkam.pl

@Obcy:też tak myślę...ściągają mu dwóch No namów co ma powiedzieć ze na ostatnią chwilę sprzedali podstawowego obrońcę i biorą na prędce dwie zapchajdziury

odpowiedz
gazza - 27.07.2022 / 19:37, *.inetia.pl

To ma być zawodowy klub ???
Zwolnić zawodnika bo mu się urodziło dziecko...
Przecież może zagrać mecz i celebrować urodziny a potem wrócić do dziecka...
Amatorka , nadal jesteśmy amatorką pod rządami Mioduskiego...
i pewnie pozostaniemy na długo...

odpowiedz
Ojciec Legionisty - 27.07.2022 / 19:55, *.plus.pl

@gazza: proponuje Ci zaczac sie tutaj wypowiadac po narodzeniu Twoich dzieci. Wowczas twoje wypowiedzi beda mniej irytujace.

odpowiedz
lechu47 - 28.07.2022 / 07:13, *.knc.pl

@Ojciec Legionisty: Dokładnie. Widać, że kolega w takim wieku, że na własne jeszcze dużo za wcześnie.

odpowiedz
Maciek - 28.07.2022 / 11:49, *.vectranet.pl

@lechu47: ot, dziecioroby się znalazły ; P

"korona" z głowy Mladenowi nie spadnie jak stawi się na meczu - przy obecnej mizerii coś by to dało dobrego...

A jak "nie" to niech oddaje 25 procent pensji / bo za cztery mecze w miesiącu mu płacimy/. My mu nie płacimy średnią krajową za opieprzanie się w biurze tylko 22 razy więcej za zasuwanie po boisku a nie za karmienie niemowlaka ! ! ! ! ! ! ! !

odpowiedz
Korda - 29.07.2022 / 11:50, *.centertel.pl

@gazza: obejrzyj sobie konferencje prasowa trenera koszykówki reprezentacji Serbii. Może dotrze

odpowiedz
Arek - 27.07.2022 / 17:53, *.tpnet.pl

Jakie dzbany wypisują te komentarze, to jest szok. Jeden mundry pisze, że wiadomo, które mecze są ustawiane. To jak wiadomo, to napisz które, a jak nie, to spadaj na drzewo. Drugi pisze, że Kosta słaby, bo nic nie zdobył. Tak jakby Czerczesow coś zdobył, zanim tu przyszedł. Przecież to jest jeden wielki wysryw.

odpowiedz
Kuba - 27.07.2022 / 21:58, *.23.145

@Kajdhs: można kasować takie wpisy? Trochę to żenujące, nie chce by mój syn czytał takie wpisy. Do redakcji

odpowiedz
Darek - 27.07.2022 / 17:26, *.tpnet.pl

Drużyna bez napastnika. Odszedł podstawowy obrońca. Miał być pomocnik co miał biegać box to box i nie ma. Wiecznie połamany Johansson i Abu Hańba. Wieczny talent Skibicki.I najszybszy piłkarz w tej części Europy Kastrati. A trener jak widać zadowolony.
Zanim uzupełnią kadrę i wypracują automatyzmy będzie końcówka września. W tym czasie stracimy kilkanaście punktów, których nie da się już nadrobić.W zimę odejdzie kolejnych 2-3 najlepszych z drużyny i zastąpimy ich jeszcze słabszymi wynalazkami z czwartych ligi hiszpańskiej lub malezyjskiej. Takie nasze bagno.Bez kasy na porządne wzmocnienie nic się tu nie zmieni. Można się okłamywać, że będzie lepiej ale nie będzie.

odpowiedz
Beniaminek - 27.07.2022 / 18:35, *.t-mobile.pl

@Darek: no to Dareczku robisz przelew kilka mln euro i robimy wzmocnienia.

odpowiedz
Gocłąw - 28.07.2022 / 09:55, *.net.pl

@Beniaminek: Chyba pomyliłeś Darków. To ten psedo były prezes obecny niby właściciel ma sypać kasą, skoro ma taki klub. Nikt inny.

odpowiedz
Bonzo - 27.07.2022 / 16:52, *.67.27

No i co tak zęby suszysz trenerzyno. I tak Mioduch cię wyebie.

odpowiedz
L - 27.07.2022 / 19:33, *.play-internet.pl

@Bonzo: co zarobi to jego to się cieszy

odpowiedz
widzę ciemność - 27.07.2022 / 15:25, *.net.pl

Panowie i panie nasza klubowa ale nie tylko piłka nożna nie ma już honoru ani charakteru , w ogóle to co się dzieje teraz w piłce nastawione jest tylko na szybki zysk ... kiedyś piłkarze mieli honor i ambicje dziś tylko liczy się dla nich pieniądze i wygodne życie , są jak wiecznie głodne świnie zamieszani w afery lub po prostu sprzedajni u bukmacherów , w piłce brakuje już przypadku zaangażowania ambicji , widać gołym okiem które mecze są po prostu ustawiane i to sędziowie piłkarze i działacze już nie starają się tego kryć, wypowiedzi piłkarzy po meczach to jeden wielki bełkot ... zastanawiam się jak nisko trzeba spaść aby zatrudnić takiego Runiajića ? przecież to trener bez niczego ,co on zdobył ? może jakieś mistrzostwa świata nawet młodzieżowe albo ważny klubowy puchar , mistrzostwo swojego kraju w lidze lepszej niż nasza ? nic nie zdobył to dno dna ... on ma być posłuszny przy dalszej degrengoladzie piłki nożnej nie tylko na naszej scenie klubowej ... taki Michniewicz sami powiedzcie co to za trenerzyna ? wart aby prowadzić reprezentacje ? pozorant jakich mało !!! wiecie dlaczego tak jest bo piłką zaczęły rządzić pieniądze, hajs hajs hajs misiu ... ten syf zaczyna powoli pleśnieć i śmierdzieć młodzi (na ich szczęście )nie oglądają tego dziadostwa i dobrze może w końcu znajdzie się grupa która sie wyłamie i powie kto siedzi w kieszeni u mafii bukmacherskich ... ciągle te same ryje wyglądają jak cyborgi ....chca wprowadzić trzy połowy w meczach piłkarskich ta jak w hokeju haha tylko dlatego aby więcej zarabiać z reklam i aby można było przyciągną do tego dziadostwa młodych ludzi ... ten cały śmieszny var i raz go nie ma raz jest haha to już kpina i plucie ludziom w twarz ... przestańcie to dziadostwo oglądać chodzić na te mecze dorabiać złodziei z firm bukmacherskich i mafii sędziowsko piłkarskiej ...

odpowiedz
Woot - 27.07.2022 / 16:52, *.orange.pl

@widzę ciemność : poważnie sądzisz, ze ktoś przeczytał chociaż 1/3 tego co napisałeś?

odpowiedz
Darek - 27.07.2022 / 17:33, *.tpnet.pl

@Woot: Ja przeczytałem całość. I zgadzam się z tym. Wszyscy nastawieni na zysk nie na sukces sportowy. Sprzedać kogo tylko się da. Trener co nigdzie nic nie osiągnął. Var interweniujący tylko w kilku przypadkach a wtedy kiedy trzeba. Do tego bukmacherzy jako sponsorzy główni. Jednym słowem bagno nie profesjonalna liga.

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 27.07.2022 / 18:16, *.plus.pl

@widzę ciemność :

Ja przeczytałem i masz rację - dlatego nie chodzę na mecze piłkarskie - zawodowy sport jest ustawiany, ale z tym, że "kiedys mieli honor" to pier...isz głupoty - sprzedawali mecze w XX wieku, ale na większą skalę - teraz jest TV, internet, YT i VAR oraz system Houston w lidze+ extra, ale towarzycho dalej jest te same, nigdy się to nie zmieni, a ci co w tym siedzą nie będą puszczać pary, bo po pierwsze jak się wejdzie między wrony to trzeba krakać tak jak one, a po drugie i tak nikt w to nie uwierzy - wystarczy posłuchać wypowiedzi tego kopacza co mówił o sprzedaniu mistrzostwa w 93, poczytajcie również wypowiedź Tomasza Cebuli na temat ŁKSu (jest na 90minut.pl), Legia też ustawiła bardzo dużo meczów w XXI wieku, dużo meczów "liga za puchar" (z Cracovią, Pogonią, z Ruchem przy liściu dla Kubusia), ale tylko ślepcy tego nie widzą

odpowiedz
widzę ciemność - 27.07.2022 / 19:31, *.net.pl

@wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze:
Kolego mieli jednak honor , ustawiali prawie wszystkie ligi ustawiano pod bukmacherkę i ustawia się dalej ale nie były to takie kuriozalne ustawki jak teraz patrz Łach posrań i życew łodz ... przynajmniej wiadomo było i nie mydlili ludziom oczu zreszta proceder tego było wiele mniejszym stopniu ... teraz to sie dzieją cuda po wprowadzeniu przez złodziejskie firmy bukmacherskie systemu obstawiania on line i internetowych ...

odpowiedz
Wqurwiony po meczu Pucharu Polski z Cracovią, który był ustawką za 3 punkty w lidze - 28.07.2022 / 00:09, *.plus.pl

@widzę ciemność :

To czy złodziej ukradł 1000zl czy milion nie zmienia faktu, że jest złodziejem, Twój argument podobny do wypowiedzi gangsterów w gazetach z Wiejskiej "może i zaje....ósmy 20 baniek, ale poprzednicy zaje....li 50" . Najlepiej kibicować rugbystom! ????

odpowiedz
A - 28.07.2022 / 08:45, *.ncs2012.pl

@widzę ciemność :

odpowiedz
Kibic - 27.07.2022 / 15:12, *.plus.pl

Kosta Dobry trener, Legio po zwycięstwo !

odpowiedz