fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus lipca: Pięciu "wyróżnionych"

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W lipcu legioniści rozpoczęli zmagania w sezonie 2022/23. Bilans warszawiaków po trzech kolejkach to 1-1-1, a rywalizowali oni z: Koroną Kielce (1-1), Zagłębiem Lubin (2-0) i Cracovią (0-3). Na czele klasyfikacji znalazło się pięciu graczy, którzy zgromadzili po jednej pozytywnej ocenie.

To nie był udany początek dla legionistów. Na boisku najbardziej wyróżniał się Paweł Wszołek, który zdobył dwie z trzech bramek, jakie na swoim koncie mają "Wojskowi". "Wszołi" prezentował się dobrze, a swoje umiejętności pokazał podczas rywalizacji z "Miedziowymi". Warto odnotować dobrą formę 19-letniego Kacpra Tobiasza, który kilkakrotnie popisywał się dobrymi interwencjami. Gdyby nie jego dobra postawa w ostatniej kolejce, zespół przegrałby zdecydowanie wyżej. Niezłe wejście w nowy sezon zanotował również Albańczyk Ernest Muci, który rozpoczął strzelanie legionistów w tym sezonie, oraz Filip Mladenović, który w spotkaniu z Zagłębiem zaprezentował namiastkę siebie z zeszłego sezonu. Cieszy przyzwoita forma Lindsaya Rose, któremu niestety wciąż zdarza się być "elektrycznym".Trzech graczy otrzymało minusa w każdym spotkaniu. Słabo prezentuje się nowy nabytek Legii, czyli Robert Pich. Słowak nie zabłysnął, a do przyzwoitego poziomu również było mu daleko. Były gracz Śląska często gubił piłkę, a rajdy lewą flanką nie wychodziły mu najlepiej. W tym gronie znalazł się również Bartosz Slisz, na którym poniekąd swój zespół miał opierać trener Kosta Runjaić. Niestety, pomocnik zupełnie sobie nie radzi, a jego forma przypomina tę z zeszłego sezonu. Trzy negatywne noty otrzymał również Maciej Rosołek, który prezentuje się słabo. "Rossi" gra raczej z konieczności, gdyż kontuzjowany jest Blaž Kramer.

Pełna klasyfikacja:
Ernest Muci - 1
Filip Mladenović - 1
Kacper Tobiasz - 1
Lindsay Rose - 1
Paweł Wszołek - 1
Artur Jędrzejczyk - 1 /
Bartosz Kapustka - 1
Ernest Muci - 1
Mateusz Wieteska - 1
Josue - 2
Yuri Ribeiro - 2
Bartosz Slisz - 3
Maciej Rosołek - 3
Robert Pich - 3

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
AdamJ - 02.08.2022 / 13:48, *.chello.pl

Slisz musi grać (a raczej: nie może ni grać), bo spadnie jego potencjał sprzedażowy.
Mam nadzieję, że jakaś kontuzja lub wypadek uwolnią Legię od Slisza.

odpowiedz
Trampek - 02.08.2022 / 12:30, *.net.pl

Polityka działaczy LEGII !!!! Cytat :" https://legia.net/news/byli-legionisci-dublet-wlodarczyka/86641 " koniec cytatu. Nasuwa się kilka pytań ? Ile bramek strzelił ... Rosołek ? , Ile bramek strzeliła formacja ataku LEGII ? Ile LEGIA zarobiła na sprzedaży / czytaj: pozbyciu się / Włodarczyka ? Czy jest w LEGII prowadzona analiza porównawcza rozwoju piłkarskiego zawodników na tle innych klubów nie tylko e-klapy ? I ostatnie w tej serii pytanie , czy w ogóle jest prowadzona jakakolwiek piłkarska polityka kadrowa wyprzedzająca ewentualne " przypadki losowe" , które mogą mieć miejsce ?

odpowiedz
Obcy - 02.08.2022 / 13:17, *.t-mobile.pl

@Trampek : To czysta partyzantka.

odpowiedz
Trampek - 02.08.2022 / 19:36, *.net.pl

@Obcy: Zgadzam się w dodatku w kiepskim wydaniu .

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.