Rafał Augustyniak - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Augustyniak: Cieszę się z debiutu

Bartosz Kuciński, źródło: Legionisci.com

- Debiut był dla mnie niespodzianką, do końca nie wiedziałem czy będę w kadrze meczowej, ponieważ miałem tylko cztery treningi z drużyną. Ponad 2 miesiące trenowałem indywidualnie, ale sytuacja na boisku wymusiła moją zmianę - Rose doznał kontuzji. Tyle ile mogłem, starałem się pomóc zespołowi. Cieszę się z debiutu i mam nadzieję, że za chwilę będę już wychodził w pierwszej jedenastce - powiedział po meczu Rafał Augustyniak.



-To był bardzo trudny czas, ale duża zasługa Łukasza Jędrychowskiego, mojego trenera personalnego, z którym trenowałem trzy razy w tygodniu na siłowni. Miałem też rozpisane treningi biegowe. Wiadomo, że nie zastąpi to treningu z zespołem, ale starałem się na tyle, ile mogłem. Moja sytuacja rodzinna zmusiła mnie do powrotu do Polski, bo żona jest w ciąży. Również chcę uczestniczyć w wychowywaniu dziecka i cieszę, że wróciłem do ojczyzny i mogę grać w piłkę.

- Na pewno widać duży entuzjazm, bo po tym jak dołączyłem do drużyny po porażce z Cracovią, to było widać taką złość sportową w tej drużynie. Trener Runjaić wie co robi i wie, że porażki zdarzają się w sporcie. Od samego początku na odprawach powtarzał, że musimy pracować i świetnie przepracowaliśmy tydzień, bo naprawdę dwa pierwsze dni były bardzo intensywne. Przede wszystkim również dla mnie, bo tak naprawdę trening z drużyną to jest zupełnie co innego niż treningi indywidualne. Cieszę się, że jestem częścią drużyny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
skrzat - 08.08.2022 / 05:23, *.centertel.pl

Dobrze zagrał ale po ch.. nam człowiek który otwarcie mówi że wolał by grać w widzewie ale nie dostał oferty...

odpowiedz
Jasio - 08.08.2022 / 09:12, *.autocom.pl

@skrzat: Nie mówił tego. Może tak myśli, ale tak nie mówił.

odpowiedz
kosachicago - 07.08.2022 / 20:12, *.comcast.net

Bardzo dobra gra!!!

odpowiedz
tomi - 08.08.2022 / 05:04, *.206.180

@kosachicago: to widzewiak,a ci ładnie nie grają

odpowiedz
tomi - 07.08.2022 / 19:15, *.chello.pl

To widzewiak,nie wystawiac go z czerwonymi w piątek

odpowiedz
RMFC - 07.08.2022 / 22:30, *.orange.pl

@tomi: je nij sobie w łeb bo tego nie da się czytać! Gra u nas i chce to robić jak najlepiej a niech sobie im kibicuje

odpowiedz
tomi - 08.08.2022 / 05:02, *.206.180

@RMFC: Sam se je.nij w łeb,to widzewiak ,który kocha tylko widzew,gdyby był kibicem GKS-u, Stomilu Olsztyn,czy ŁKS-u, to nikogo by to nie interesowało,ale to widzewiak,łapiesz?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.08.2022 / 07:32, *.play-internet.pl

Kurde,co Wy macie w tych głowach?.Przyjdzie lewus z zagranicy-żle,bo nie Polak.Przyjdzie z Polski-źle,bo widzewiak.Przyjdzie z LTC-źle,bo słaby.......Nie przyjdzie nikt-źle,bo powinni kogoś sprowadzić.A jak jednak sprowadzą,to żle,bo.......Myślę,że już wystarczy zagranicznych-bardzo słabych zresztą,piłkarzy w Legii,bo niestety,ale tacy zawodnicy jak Kastrati,czy Muci,że o Mladenoviču nie wspomnę,obniżają poziom naszej ligi.I fakt,że ci panowie M z Piastem wrzucili po golu,nie zmienia ogólnej mojej o nich opini.Zresztą czas pokaże,czy to jednorazowy odpał,czy wreszcie Kosta znalazł dla nich optymalną pozycję,lub dotarł do nich w jakiś inny sposób.

odpowiedz
Ju(L)ius - 07.08.2022 / 08:51, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA : Zacząłeś dobrze... I z Kastratim też masz rację... Ale z panami M to już przesadziłeś... Jeszcze cię zadziwią w tym sezonie... Zapisz sobie ten komentarz i odczytaj po sezonie...

odpowiedz
Legion - 07.08.2022 / 12:52, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA : No z tym Mucim i Mladenem to odleciałeś nieźle. Muci ma 21 lat, potrafi błysnąć i zrobić coś niekonwencjonalnego, ma też dobry strzał i liczby. On ci obniża poziom ligi? To co powiedzieć o Skibickim i Rosołku, rok młodszych od niego? A Mladen? Ostatni sezon absolutnie dramatyczny, ale pisanie na tej podstawie, że on obniża poziom ligi i że z Piastem miał "jednorazowy odpał"? Przyszedł do nas jako wyróżniający się zawodnik Lechii, gra w kadrze Serbii i był wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu, i on obniża poziom ligi? No bez żartów. Poziom ligi to obniżają tacy ludzie jak Skibicki (na szczęście widać, że u Kosty on w ogóle nie powącha murawy), Rosołek, Slisz, Pich, Abu Hanna, Rose, Ribeiro, Kastrati i to dla nich nie ma miejsca w Legii.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.08.2022 / 15:51, *.play-internet.pl

@Legion: A o jakich liczbach mówisz i ile bramek strzelił Muci,korzystając ze swojego "dobrego strzału"?.A po drugie,to jak sam wspomniałeś,Muci ma JUŻ 21 lat,więc powinien być oceniany jako piłkarz,który jest wzmocnieniem na już,a nie "melodia przyszłości".Jak skauci Legii mają takie same kryteria jak Ty,to nie dziwię się,że tyle drewna sprowadzają.

odpowiedz
axlrose - 07.08.2022 / 17:13, *.tpnet.pl

@Legion: Wytłumacz mi tylko, proszę, ten dla mnie zupełnie niezrozumiały spadek formy Mladena w poprzednim sezonie. Co to było, dlaczego facet potykał się o własne nogi? Jest jakieś racjonalne uzasadnienie tego zjazdu i powrotu formy?
A Muci moim zdaniem to dobry zawodnik, ale dostawał za mało czasu na boisku i nie zawsze grał na optymalnej pozycji. Poza tym przypomina wyglądem Leszka Pisza (taki sentyment), i pewnie gdyby nie Josue to on by walił wolne i rogi.

odpowiedz
Ju(L)ius - 08.08.2022 / 21:43, *.vectranet.pl

@axlrose: Jest wytłumaczenie - kontuzja!

odpowiedz
Arek - 07.08.2022 / 01:02, *.tpnet.pl

Wieszczu, czy Sagan też nie byli Legionistami, a zostawiali tu serducho i dawali z siebie wszystko. Obydwaj mieli szacunek kibiców. Jak Augustyniak będzie robił to samo i tu szacunek sobie wywalczy. A że jest kibicem Widzewa, niech sobie będzie. Przynajmniej na pokaz nie zaślini herbu, żeby się nam przypodobać. To już nie czasy Jacka Zielińskiego, niestety.

odpowiedz
tomi - 08.08.2022 / 05:03, *.206.180

@Arek: Wieszczu i Sagan nie bylio widzewiakami,łapiesz?

odpowiedz
YAHAYA - 09.08.2022 / 12:39, *..

@tomi: Wawrzyniak, Rzeźniczak, Broź...

odpowiedz
tomi - 10.08.2022 / 14:38, *.chello.pl

@YAHAYA: Oni nigdy nie mówili że byli,są kibicami widzewa

odpowiedz
ras4 - 06.08.2022 / 19:25, *.vectranet.pl

Brawo i będzie tylko lepiej

odpowiedz
DZ - 06.08.2022 / 18:17, *.centertel.pl

Po co nam następny widzewiak, poprzedni już szarpali nerwy?!

odpowiedz
e(L)o - 06.08.2022 / 11:29, *.11.93

weber nigdy nie będzie Legionistą !!!

odpowiedz
Krzysztof - 06.08.2022 / 12:52, *.jmdi.pl

@e(L)o:
No nie będzie, jak 90% składu. To już nie te czasy. Niech robi robotę na boisku.
Zdrówka!

odpowiedz
Piotr - 06.08.2022 / 13:00, *.orange.pl

@e(L)o: Tak jak Saganowski, Kiełbowicz, Wszołek nie są Legionistami , pomyśl a później pisz

odpowiedz
Pan - 06.08.2022 / 15:23, *.centertel.pl

@e(L)o: A ty w pełni rozumu nie będziesz nigdy

odpowiedz
dejne3 - 06.08.2022 / 07:17, *.chello.pl

Takich Ludzi na potrzeba ,z charakter,wola walki i którzy wiedzą czego chca

odpowiedz
RafaL - 06.08.2022 / 04:18, *.shawcable.net

Bardzo dobry pierwszy mecz, a to że kocha swój klub to szacunek i tylko dobrze o nim świadczy, ja mój też kocham L!!!

odpowiedz
Simon - 06.08.2022 / 01:37, *.orange.pl

Dużo dziś w wywiadzie dla C+ mówił o tym, że cieszy się z powrotu do kraju. Jakoś nie wspomniał, że cieszy się z gry w Legii.

odpowiedz
Tytus - 06.08.2022 / 09:15, *.t-mobile.pl

@Simon : również to wyłapałem. Typ ewidentnie nie chce narazić się kibicom Widzewa.

odpowiedz
eN - 06.08.2022 / 09:31, *.82.194

@Tytus: przeciez on głośno mowi ze jest kibicem widzewa. Lubi włączać doping widzewa na jutube. To ma teraz mówić ze cieszy sie ze vra w Legii?

odpowiedz
(L) - 06.08.2022 / 16:13, *..

@Simon : A musi się cieszyć? Zrozum,że to Widzewiak i nie rób z niego na siłę Legionisty.On ma grać jak najlepiej potrafi dla Legii,jeśli będzie to robił,to wszystko OK.A w domu może sobie oglądać mecze Widzewa.
PS Może Cię rozczaruję,ale obecnie w Legii Legionistów jest może 2-3,a i to nie wiadomo,czy to nie jest tylko poza pod publiczkę.

odpowiedz
Adam(L) - 06.08.2022 / 01:24, *.vectranet.pl

Błażej pokazałeś dziś że Slisz będzie grzać ławę. Nareszcie transfer na miarę Naszego Klubu. A z piłką przy nodze Pan Piłkarz

odpowiedz
olek - 06.08.2022 / 01:18, *.chello.pl

Nie wystawiać go z widzewem,to jego ukochany klub,z miłością nikt jeszcze nie wygrał,miłość jest bezwarunkowa.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 06.08.2022 / 12:50, *.play-internet.pl

@olek: a ilu naszych wychowanków lub byłych zawodników strzeliło nam gola w przeszłości, postaw u booka na gola Augustyniaka, może coś wygrasz.

odpowiedz
Prawdziwy Yuri to ten z Command & Conquer Red Alert 2 Yuri's Revenge - 06.08.2022 / 00:22, *.plus.pl

Baku i Augustyniak do wyjściowej jedenastki, PS czemu skandowano nazwisko Kapustki? Może jeszcze Yurego Ribeiro?

odpowiedz
??? - 06.08.2022 / 12:14, *.timplus.net

@Prawdziwy Yuri to ten z Command & Conquer Red Alert 2 Yuri's Revenge: Pan pewnie pierwszy raz na meczu?

odpowiedz
Rafalek - 06.08.2022 / 00:19, *.orange.pl

Mega wzmocnienie

odpowiedz
Mat - 06.08.2022 / 00:14, *.centertel.pl

Dobry występ, najlepszy transfer jak do tej pory.

odpowiedz
Tym - 06.08.2022 / 00:07, *.net.pl

Będzie ok widać , a najlepszy babol jedzie z mladenem w 32 minucie zamiast krzyczeć któryś moja itp a oni oby dwoje na Tobiasza śmiech na sali to co gra jedzą masakra cofa się ten facet

odpowiedz
M - 07.08.2022 / 00:45, *.tpnet.pl

@Tym: Przeczytaj baranie to co napisałeś. Mała rada: przyprowadź na forum swoją matkę. Może ona przetłumaczy co synuś raczył wysmatować. Skąd się takie tłuki biorą? Kiedyś jak ktoś był głupi to się nie odzywał, żeby nikt tego nie zauważył. Teraz taki ktoś rozwiewa wszelkie wątpliwości...

odpowiedz
Kibic - 06.08.2022 / 00:07, *.plus.pl

Bardzo dobry debiut i to jest wzmocnienie !

odpowiedz
Budowniczy Loczek - 06.08.2022 / 00:07, *.centertel.pl

ciekawe czy śpiewał na koniec pod żyletą i z żyletą... "widzew, widzew, łózki widzew...: :D

odpowiedz
Willy - 06.08.2022 / 01:10, *.netfala.pl

@Budowniczy Loczek: śpiewał zwróciłem na to uwagę!

odpowiedz
FanFan - 06.08.2022 / 09:00, *.play-internet.pl

@Budowniczy Loczek: nie śpiewał na 100% lukałen na niego, i nie widziałem którzy zawodnicy śpiewali?

odpowiedz