Josue i Carlitos - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Bruk-Bet 2-3 Legia

Zwycięski rollercoaster

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa wymęczyła awans do kolejnej fazy Pucharu Polski, pokonując po dogrywce w I rundzie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Legioniści szybko wyszli na prowadzenie po trafieniu Carlitosa, jednak potem dwa gole strzelili gospodarze. W doliczonym czasie gry do remisu z rzutu karnego doprowadził Josue, a w dogrywce zwycięstwo zagwarantował Carlitos!



Mecz fantastycznie rozpoczął się dla graczy Legii. Już w 6. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Carlitos. Hiszpan przechytrzył obrońcę, doszedł do dalekiego podania i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Tomasza Loskę. Po strzeleniu pierwszego gola legioniści zdawali się stopniowo przejmować inicjatywę. Co prawda bramkarz Termaliki nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich możliwości, to jednak w ofensywie gospodarze również nie błyszczeli. Dopiero w 24. minucie do interwencji zmuszony został Cezary Miszta. Bramkarz był czujny i nie dał zaskoczyć się przy próbie z ostrego kąta Kacpra Śpiewaka.

Potem Legia podwyższyła wynika za sprawą Pawła Wszołka, który skorzystał z przytomnego dogrania od Makany Baku. Powtórki pokazały jednak, że asystujący pomocnik chwilę wcześniej był na spalonym przy uderzeniu zza pola karnego Bartosza Kapustki. Za moment gospodarze bliscy byli doprowadzenia do remisu! Andrej Kadlec mocno kopnął futbolówkę lewą nogą w kierunku bliższego słupka, lecz tam świetnie spisał się Miszta. Kilka minut przed przerwą arbiter podjął kontrowersyjną decyzję wyrzucając z boiska Lindsaya Rose'a, który zaatakował od tyłu jednego z przeciwników. Po analizie VAR Jarosław Przybył wycofał się jednak z tego i ukarał obrońcę jedynie żółtą kartką. Powtórki okazały, że była to decyzja jak najbardziej słuszna. W doliczonym czasie pierwszej połowy, spuszczenie z tonu mogło się zemścić na graczach Kosty Runjaicia. Wówczas bliski trafienia był jeden z gospodarzy i w ostatnim momencie z linii bramkowej piłkę wybił Bartosz Slisz.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

Druga połowie rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Znów do sytuacji doszedł Carlitos, który tym razem chciał zaskoczyć Loskę strzałem zza pola karnego. Loska był jednak dobrze ustawiony i zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W 53. minucie stadion w Niecieczy wpadł w euforię. Do odbitej piłki dopadł kompletnie niepilnowany Marcel Błachewicz i huknął z półwoleja kompletnie nie do obrony. W tej sytuacji Miszta nie miał kompletnie nic do powiedzenia, jednak trzeba przyznać, że na straconego gola zanosiło się już od dłuższego czasu... Po niespełna godzinie gry czujność Loski sprawdził Muci. Bramkarz Termaliki nie miał jednak kłopotów z dobrą interwencją, ponieważ kopnięta przez Albańczyka piłka leciała wprost w niego.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana niż pierwsza. Raz po raz jedna lub druga drużyna była gościem pod polem karnym przeciwnika. W 75. minucie powinno być 2-1 dla Legii! Ernest Muci uciekł obrońcom i po chwili znalazł się sam na sam z Loską, jednak zamiast podać do niepilnowanego Carlitosa, postanowił kończyć akcję sam. Niestety, uczynił to w fatalny sposób niemal podając piłkę w ręce bramkarza. Termalika nie zmierzała ślepo czekać do dogrywki. W 80. minucie ponownie wysilić musiał się Miszta. Bramkarz Legii przytomnie wybił poza linię końcową strzał Adama Radwańskiego.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Termalica strzeliła drugiego gola. Daniel Pietraszkiewicz z łatwością wymanewrował Rafała Augustyniaka oraz Artura Jędrzejczyka i mierzonym strzałem pokonał Misztę. Za moment... rzut karny! Cóż za zwrot akcji na stadionie w Niecieczy. Po faulu Hubinka na Yurim Ribeiro, arbiter zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Josue i pewnie pokonał Loskę.

Potem było równie ciekawie. Najpierw strzał Carlitosa z półwoleja zdołał instynktownie obronić Loska, a za moment równie skuteczną obroną popisał się na linii bramkowej Miszta. Niebawem sędzia zakończył regulaminowy czas gry i zaprosił piłkarzy na przerwę, a potem na dogrywkę.

W 96. minucie dobra szansa Macieja Rosołka. Napastnik wyszedł do prostopadłego podania, a z jego płaskim uderzeniem poradził sobie na raty Loska. Kilkanaście minut potem jeszcze lepszą okazję na gola miał Wszołek. Niestety, pomocnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W 112. minucie znów o swojej klasie przypomniał Carlitos, któremu dobitnie pomógł w tym Josue. Portugalczyk dokładnie zacentrował z rzutu wolnego, a najsprytniej w szesnastce przeciwnika zachował się Hiszpan, pokonując Loskę sprytnym strzałem w krótki róg.

Puchar Polski
I runda
#BBTLEG
4258
Nieciecza
30.08.2022
20:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Legia Warszawa
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2-3
Legia Warszawa
52' Błachewicz
86' Pietraszkiewicz
(0-1)
Carlitos 7'
Josue (k) 90+2'
Carlitos 112'
99 Tomasz Loska
6 Nemanja Tekijaski
9 Kacper Śpiewak 97'
14 Artem Polarus 90'
17 Taras Zawijskyj
19 Daniel Pietraszkiewicz 88'
20 Marcel Błachewicz 70'
22 Michal Hubinek
26 Andrej Kadlec
55 Rajko Rep 70'
77 Artem Putiwcew
30 Krystian Bartoszek
3 Marcin Grabowski 70'
8 Filip Jania
10 Adam Radwański 70'
11 Muris Mesanović 97'
18 Bartosz Farbiszewski
24 Kacper Karasek 88'
27 Bartłomiej Kukułowicz 90'
28 Maciej Ambrosiewicz
Cezary Miszta 31
67' Mattias Johansson 6
Rafał Augustyniak 8
46' Lindsay Rose 29
Yuri Ribeiro 5
Bartosz Slisz 99
Paweł Wszołek 13
67' Bartosz Kapustka 67
106' Ernest Muci 20
91' Makana Baku 28
Carlitos 19
Dominik Hładun 30
91' Maik Nawrocki 17
46' Artur Jędrzejczyk 55
Filip Mladenović 25
Ihor Charatin 14
106' Patryk Sokołowski 18
Robert Pich 11
67' Josue 27
67' Maciej Rosołek 39
Trener: Radoslav Latal
Asystent trenera: Radim Kucera
Kierownik drużyny: Krzysztof Kozik
Masażyści: Tomasz Majchrzyk
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Aleksandar Rogić
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Jarosław Przybył
Asystent: Dawid Golis
Asystent: Michał Gajda
Techniczny: Bartosz Owsiany
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (92)

+dodaj komentarz
Warszawiak1234 - 31.08.2022 / 23:48, *.aster.pl

Cieszmy sie !!!

odpowiedz
Michał - 31.08.2022 / 22:58, *.plus.pl

Fuks i dobra i tyle w temacie. Kiedy zaczniemy wygrywać przekonywująco? Bo jak na razie nasze mecze to wygrane fuksem. A człowiek myślał że będziemy grać 100% lepiej. Tragedia

odpowiedz
Dimas - 31.08.2022 / 19:17, *.info.pl

Twierdza w Niecieczy zdobyta ;) fajnie że Carlitos strzela i tyle, reszta grajków powinna wiedzieć że grają o pozostanie w Legii dosyć byle jakości w tej drużynie, fajnie że jest agresja i dobra atmosfera, nastał czas weryfikacji kilku zawodników takich jak Muci, Rosołek, Rose, Sokołowski i innych. Nie dajesz rady to wypadasz - tu jest Legia tu się zapi....la! Jest awans i to się liczy jedziemy dalej

odpowiedz
Paz Króla Woli - 31.08.2022 / 18:40, *.169.254

Panie Bartoszu Slisz wystarczylo ze dwa mecze usiadl Pan na lawce i nagle zaczal Pan grac dwa razy lepiej...a jakby tak Pan nie zagral ze szesc???

odpowiedz
Afro - 31.08.2022 / 14:36, *.chello.pl

Widziałem tylko skrót. Slisz nam uratował jedną bramkę, Miszta na swoim mizernym poziomie - powinien był coś wyjąć. Nie widziałem na skrótach żeby kiedykolwiek piłkę złapał - zawsze mu ucieka. Wszołek i Kapustka słabo - powinni dużo pracować nad strzałami - Kapustka mial takowy za czasów srakoviii

odpowiedz
PawLo - 31.08.2022 / 16:08, *.mm.pl

@Afro: bo Miszta to niestety ręcznik w bramce !!!

odpowiedz
Pino(L) - 31.08.2022 / 13:57, *.play-internet.pl

Ciekawe jaki skład wyjdzie w piątek i swoją drogą czemu nie grają w sobotę w eklapie?

odpowiedz
gweedy - 31.08.2022 / 14:39, *.mm.pl

@Pino(L): wole mecze w pt.

odpowiedz
Kermit - 31.08.2022 / 17:26, *.play-internet.pl

@gweedy: na razie są fartowne

odpowiedz
Obi - 31.08.2022 / 13:25, *.centertel.pl

Rok temu dostaliby baty.

odpowiedz
Maverick - 31.08.2022 / 13:00, *.play-internet.pl

Z ostatniej chwili;
Bramkarz warszawskiej legii Antoni Wodzicki który ma 17 lat dochodzi z legii...do Cagliari.
Tylko dlatego że szef bramkarzy legii którym jest Ricardo Pereira powiedział mu że jest za słaby na występy w U-19 swojej drużyny.
Dlaczego więc takie Cagliari chce go kupić,nie wspominając że chciało go również Napoli,a nie chciała go Legia?
Na szczęście ten cały hahahaha szef szkolenia podobno w legii nie pracuje.ZdAje się że Mioduski go wywalił.Ale to pokazuje tez jakimi nieudacznikami sa osoby zarządzające Legia.Jak więc ten klub ma osiągać wyniki jeśli w tym zespole pracują patalachy które nie widzą potencjału swoich zawodników...

odpowiedz
Olomanolo - 31.08.2022 / 16:31, *.com.pl

@Maverick: bo w Legii mają klapki na oczach tak już było nie raz oddawali bo za słaby

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 31.08.2022 / 17:01, *.play-internet.pl

@Maverick: Legii z dużej.Swoje imię rozumiem też piszesz z małej?

odpowiedz
ac.milan - 31.08.2022 / 17:57, *.t-ipconnect.de

@Miasto dupiarza Rafałka: moze sie pomylil ale brawo za orient... LEGIA MISTRZ!!!!

odpowiedz
Miroslaw Trzeciak - 31.08.2022 / 18:26, *.169.254

@Maverick: po co nam ten caly Wodzicki?mamy przeciez Miszte........

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 31.08.2022 / 18:36, *.play-internet.pl

@ac.milan: Już kolejny raz tak Maverick pisze Legię z małej litery. Natomiast co do bramkarzy młodych to wszystkim nie damy szansy, w każdej drużynie młodzieżowej jest 2 bramkarzy, przychodzą też z innych klubów (tak jak np. Tobiasz z SEMP-a, zresztą Wodzicki też przyszedł z Escoli)

odpowiedz
tomciob - 31.08.2022 / 12:33, *.vectranet.pl

Wygrana cieszy, styl pozostawia baaardzo wiele do życzenia. Teoretycznie graliśmy ze słabszym przeciwnikiem czego na boisku nie było widać, a gdyby kartka dla Rosa została utrzymana wynik mógłby być inny. Tak więc chyba każdy mecz to będzie drżenie o wynik do samego końca. Gratulacje dla trenera i zespołu za zwycięstwo.

odpowiedz
Anty Vuko - 31.08.2022 / 11:16, *.centertel.pl

Nie ma potrzeby pastwić się nad drużyną. Owszem kilku zawodników nie osiągnęło jeszcze wysokiej czy może zadowalającej formy ale ogólnie zespół w/g mniej prezentuje się coraz lepiej. Wszystko idzie w dobrą stronę. Jeszcze niedawno przegrywając Legia odpuściła by mecz. Wczoraj widziałem ogromną determinację i wolę zwycięstwa. Była ambicja i walka. Można też było zauważyć wiele fajnych akcji, które na razie nie były skutecznie wykończone ale jestem optymistą. Brawa za mecz i wynik. Termalica takiego grania jak wczoraj nie powtórzy już w tym sezonie. Brawa dla trenera za przygotowanie motoryczne i przeprowadzone zmiany.

odpowiedz
Bartek - 31.08.2022 / 10:55, *.chello.pl

Czy ktos wie i moglby mi na spokojnie wyjasnic co sprawia, ze Rosolek jest w Legii a Kapustka ma opaske kapitana? W grze Rosolka nie jestem w stanie wypatrzec zadnych pozytywow- nie ma dobrego dryblingu, nie ma dobrego strzalu, nie ma dobrego podania a zagran glowa nie pamietam wiec nie umiem ocenic. Kapustka jest samolubny, pyskaty wzgledem kolegow, ciagle sie obraza/fochuje i na boisku nie widac, zeby umial motywowac druzyne - czemu otrzymal opaske kapitana?

odpowiedz
NaSpokojnie - 31.08.2022 / 14:32, *.t-mobile.pl

@Bartek:
Co do zalety Rosołka to jest młodzieżowcem a trzeba zrobić 3000 minut w sezonie.
Poza tym zobaczymy czy przy Hiszpanie się odblokuje, może to jest głównie problem w głowie.....a nie tylko umiejętności..

odpowiedz
tomiacab - 31.08.2022 / 10:44, *.centertel.pl

Wszołek zacznij zginąć nogi w kolanach!!! Będzie Ci się łatwiej grało

odpowiedz
Po(L)ubiony(L)ubiony - 31.08.2022 / 13:25, *.autocom.pl

@tomiacab: Dobra rada. Ale aby z niej skorzystał, musi wiedzieć, gdzie ma kolana. Po wyrazie jego twarzy, to trudno zgadnąć, czy on to wie.

odpowiedz
Kamuflaż - 31.08.2022 / 10:43, *.tpnet.pl

Ten sezon jest po to, by odsiać ziarno od plew. Jeśli ktoś liczy, że ta zbieranina nagle zacznie grać w piłkę, niech zejdzie na ziemie i to szybciutko. Mecze Legii to będzie męczenie buły i to powinniście sobie w głowach zakodować, żeby potem nie było zdziwienia, że jest syf na boisku. Po kilku latach totalnego pier...nika, potrzeba CZASU, żeby wróciło cokolwiek na swoje miejsce. Jak już to się stanie, praca zacznie przynosić wymierne korzyści, niestety trzeba na to zaczekać i być cierpliwym. Wielu zawodników w Legii być nie powinno, odesłano już kilku, ale jeszcze wielu zalega na ławce czy trybunach. Kilka okienek transferowych powinno wyjaśnić sytuację, i wtedy dopiero można budować jakiś solidny zespół. Żyjecie w bańce medialnej, gdzie nakładli wam do głów o potędze klubu, który w rzeczywistości stoczył się do roli średniaka. Dobrze, że jest chociaż trener, który w naszej lidze udowodnił, że potrafi pozbierać te klocki w jakąś całość. Więc wstrzymajcie wasz jad do Kosty, bo nic lepszego aktualnie nie mogło się przytrafić w tym paskudnym czasie.

odpowiedz
Urs72 - 31.08.2022 / 10:53, *.t-mobile.pl

@Kamuflaż: wyluzuj , jaki Miodek taki Trener ,jaki trener taka drużyna jaka drużyna takie wyniki ,bez spinki po sezonie jesiennym napiszesz całą litanie na forum ,pozdro

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 31.08.2022 / 15:58, *.centertel.pl

@Kamuflaż: bez przesady. To na nasze tzn. ekstraklasy warunki jest b.obry sklad. Zresztą w ,zeszłym też był lepszy niż miejsce, które zajęła finalnie Legia. Problem był w głowach. Chłopaki się mieli stresa i jak coś nie szło to nie umieli się podnieść. Dlatego taki Wszołek z wolną głową był jednym z najlepszych i ciągnął nas mimo,że pół roku nie grał w piłkę . Teraz już tak nie błyszczy.
Josue to naprawdę kawał grajka, szef. W poprzednim sezonie przy fatalnej grze Legii miał najwięcej asyst w lidze, a mógłby ich mieć dwa razy tyle gdyby partnerzy wykorzystali połowę jego świetnych zagrań.
Tyle że to nie jest typ Vadisa czy Iviego co to weźmie drużynę na plecy i sam wygrq. Nie on potrzebuje partnerów z przodu, i co nie mniej ważne ochroniarza z tyłu. To jest piłkarz w typie Pirlo (na miarę ekstraklasy oczywiście), który miał swego Gatuso w Milanie i reprze, a Vidala w Juve.
Do tego to południowiec, który lubi fiestę co widać. Gra ma mu sprawiać frajdę a nie być katorżniczą pracą jak dla większości piłkarzy ekstraklasy .
Carlitos z podobnym podejściem mu chyba pasuje i możemy mieć z tego radość i pożytek.
A ochroniarz jest mu potrzebny nie tylko, żeby biegał za niego w defensywie ale także w sensie dosłownym. Z racji umiejętności to jeden z częściej faulowanych piłkarzy. Nierzadko brutalnie. Ma temerament więc łatwo go zagotować. I tu potrzeba gościa który będzie za niego walczył a jego uspokajał, tak jak Slisz wczoraj. Do tego się nadaje Sokołowski, Augustyniak, Jędza, Slisz a już taki Charatin nie.
Także kiełbasy do góry i golimy frajerów. To jest Legia.

odpowiedz
KIBIC - 31.08.2022 / 10:37, *.vectranet.pl

A ten TEKIJASKI w końcówce nie dostał 2 żółtej i nie powinien mieć czerwonej?????? Przybył nadaje sie do sędziowania okręgówki już teraz. Wczoraj w końcówce nie panował nad niczym.

odpowiedz
LucGar - 31.08.2022 / 09:26, *.otenet.gr

Dopiero co wszyscy błagali żeby Wszolek został a po trzech słabszych meczach już psy na nim wieszacie...

odpowiedz
Legion - 31.08.2022 / 09:02, *.194.12

Carlitos to szef. Super, że wreszcie mamy napastnika a nie jego parodię w postaci Rosołka, który mógłby grać mecze po 500 minut a i tak by nic nie strzelił. Z kolei to, co wyczynia w ostatnich meczach Wszołek to jest taka kompromitacja, że aż zaczynam woleć tam Picha, który jest totalnym ogórem, ale przynajmniej nie ucieka od gry. A Wszołek to już w ogóle nie wychodzi do gry, tylko ciągle niby usiłuje się urywać za plecy obrońcy, w efekcie czego jest całkowicie poza grą, a jak dostanie i tak jedną setkę w meczu to i tak palnie w bramkarza. Dramat. No i niech wreszcie wróci Nawrocki na obronę a Augustyniak zajmie miejsce Slisza.

odpowiedz
gruby - 31.08.2022 / 08:52, *.orange.pl

Kolejna wygrana i to się liczy!!! Nie narzekajcie, po słabym zeszłym sezonie jest coraz lepiej! Wracamy na zwycięską ścieżkę!

odpowiedz
Rocco - 31.08.2022 / 08:44, *.orange.pl

Ależ to były emocje ! : )
Najwazniejsze ze grali do końca i zwyciężyli.
Termalica nigdy nie leżała Legii i obawiałem się tego meczu, jak widać słusznie.
Nie ma co narzekać, niektórzy to żyją w jakimś alternatywnym świecie gdzie Legia jest jakąś potęgą która zdobywa mistrzostwo Polski co roku z przewaga 10-15 pkt nad pozostałymi i grywa w fazie grupowej LM rok do roku i ze z każdym w naszej lidze czy tez PP będzie wygrywała 5:0 po pięknym meczu.
Ale rzeczywistość jest taka ze Legia nawet jak zdobywała mistrzostwo i nawet jak była w fazie grupowej LM czy LE to wszystko zdobywała na styk, nigdy nie było żadnej finezji w grze i często zdarzały się ,,babole”
Po doświadczeniach z poprzedniego sezonu cieszę się ze awansowaliśmy dalej i ze w lidze idzie nam o niebo lepiej niż rok temu.
Trzeba się cieszyć każdym zwycięstwem i doceniać to co się ma, wiedząc jakie ma się siły.

odpowiedz
AdamJ - 31.08.2022 / 08:57, *.chello.pl

@Rocco:
Brawo za komentarz!

odpowiedz
Anty Vuko - 31.08.2022 / 11:28, *.centertel.pl

@Rocco:
Dokładnie kolego,masz rację

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 31.08.2022 / 14:04, *.play-internet.pl

@Rocco: Masz rację,był przecież sezon,gdy trzymaliśmy kciuki za jagę,żeby gdanskim punkt urwała.Zresztą sam nie pamiętam,kiedy zdobyliśmy mistrza z tak dużą przewagą,że spokojnie mogliśmy ostatnie mecze odpuszczać,a jeżdżę od '83 rChyba tylko w'94 na kolejkę przed końcem mieliśmy tytuł.A przecież zawsze mieliśmy w składach "pół reprezentacji Polski,a drugie pół miało Zabrze".

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 31.08.2022 / 16:04, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA : to masz słabą pwmięć co nie dziwi pat4ząc na Twój staż.
Ostatnie dwa mistrzostwa takie byłý. Może nie 10 pkt ale na luzie z młodzierzą na koniec sezonu

odpowiedz
Sędzia Redziński - 31.08.2022 / 18:10, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA : Może Ty trzymałeś kciuki za jagę, na pewno nie ja i większość kibiców, wypowiadaj się tylko za siebie lamusie. A sytuacja była taka, że my zremisowaliśmy u siebie z Lechią, a Jaga z Lechem i to nam dało mistrza. W 94 roku to zdobyliśmy mistrza w ostatniej kolejce z Górnikiem remis 1-1. W 2013 roku 10 pkt przewagi nad Lechem.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 31.08.2022 / 08:32, *.52.135

Wszołek powinien karnie 1000x sam na sam poćwiczyć na następnym treningu, bo obsrywa zbroję w takich sytuacjach

odpowiedz
Jacek - 31.08.2022 / 08:25, *.play-internet.pl

Teraz jazda z Radomiakiem w piątek

odpowiedz
Legiak83 - 31.08.2022 / 08:03, *.inetia.pl

Jak zobaczyłem w przerwie dogrywki że Wszołek zjadł batona to już wiedziałem że ich pojedziemy.
Był napakowany niczym kabanos!

odpowiedz
Biała siła - 31.08.2022 / 08:42, *.t-mobile.pl

@Legiak83: Tak ,to nasza tajna broń i są efekty ,

odpowiedz
Urs72 - 31.08.2022 / 10:56, *.t-mobile.pl

@Legiak83: popieram, więcej Batonów więcej coraz więcej

odpowiedz
Paczkomat - 31.08.2022 / 07:50, *.plus.pl

No to nas Nieciecza wyjaśniła. Rose, Wszołek, Baku, Muci, Rosołek to są goście na I-wszą ligę max.

odpowiedz
btu - 31.08.2022 / 07:43, *.com.pl

Wróciła "stara, dobra Legia", nie licząc poprzedniego sezonu, grająca totalnego stojanowa z drużynami niżej notowanymi. Dopiero wejście Josue rozruszało ofensywę, jak ten Iberyjski duecik się zazębi, to będziemy mieli powtórkę z Rado-Ljubo, czy jak kto woli Vadis - Niko.
A Vukoviciowi tego kulenovicia będę do końca życia pamiętał, co za ślepiec.

odpowiedz
maik 83 - 31.08.2022 / 07:17, *.centertel.pl

Trzeba takie mecze wygrywać nauczyc się tego po tamtym sezonie a będzie dobrze

odpowiedz
Przemek - 31.08.2022 / 07:16, *.vectranet.pl

Co to było? Wstyd, zero gry, zero ambicji, dramat i wstyd.

odpowiedz
January - 31.08.2022 / 06:57, *.play-internet.pl

Dej spokój. Żeby się tak męczyć. To z kiym uni chcum wygrać?

odpowiedz
gazza - 31.08.2022 / 06:51, *.inetia.pl

Nie marudzić - Wygraliśmy i tylko to się liczy !

odpowiedz
Po(L)ubiony - 31.08.2022 / 06:22, *.autocom.pl

One man show. Carlitos. Dobry Josue, świetny powrót Nawrockiego, kolejny dobry mecz Slisza. Wszołek nic nie umie. Termalica zagrała rewelacyjny mecz. Z taką grą, wrócą do ekstraklapy na pewno.

odpowiedz
Anty Vuko - 31.08.2022 / 07:35, *.centertel.pl

@Po(L)ubiony: Myślę, że nie wrócą. Takiego meczu w tym sezonie już nie zagrają.

odpowiedz
matwij - 31.08.2022 / 05:56, *.autocom.pl

Jedzą znów w formie.. jprdl. Pamiętam jak miesiąc temu mnie hejtowano i na konwiktorską wysyłano jak pisałem że Jędrzejczyk się już skończył. Dalej są tacy co twierdzą że to super piłkarz? Był bezsprzecznie, ale obecnie niestety nie jest już nawet przeciętny.

odpowiedz
Sebo(L) - 31.08.2022 / 11:22, *.centertel.pl

@matwij: dokładnie odnoszę to samo wrażenie względem "Jędzy". Te jego granie na alibii, do tyłu i w poprzek boiska są już tak irytujące, że szkoda się rozpisywać.

odpowiedz
Blady - 31.08.2022 / 05:33, *.centertel.pl

Ale ciężary dzisiaj były.Dobrze ,że mamy tego Carlitosa 3pkt.w Mielcu awans w Niecieczy nam pan piłkarz załatwił.

odpowiedz
Sebo(L) - 31.08.2022 / 05:09, *.vectranet.pl

Takie mecze jak ten wczorajszy też są potrzebne Legii aby piłkarze zrozumieli, że nikt przed nimi się nie położy i nie pozwoli sobie ładować bramek. Na stojąco nie wygrają żadnego meczu, nawet z juniorami.Zwycięstwo trzeba wybiegać. Puchar Polski rządzi się własnymi prawami i teoretycznie słabsze drużyny w takich meczach nie mają nic do stracenia, tymbardziej grając przed własną publicznością na własnym obiekcie. Wolą walki i ambicją można dokonać niemożliwego i o mały włos tak by się właśnie stało. O zwycięstwie Legii zadecydował geniusz Carlitosa, który wydaję się być na dziś wybawieniem dla Legii. Piłkarz, który ma wrodzoną łatwość do zdobywania bramek a techniką użytkową przewyższa wszystkich w Legii "o głowę". Transfer Carlitosa to był prawdziwy strzał w dychę! Najważniejsze, że wszystko skończyło się szczęśliwie. Ważne jest teraz aby piłkarze wyciągnęli wnioski, zregenerowali siły i ze zresetowaną głową przystąpili do piątkowego meczu. Niech zpamiętają jednak, że w piątek poprzeczka będzie postawiona już znacznie wyżej.

odpowiedz
Biała siła - 31.08.2022 / 08:47, *.t-mobile.pl

@Sebo(L) : Wiesz ,oni powinni to wiedzieć ,że nikt się nie położy ,a jednak od lat nic się nie zmienia ,wnioski chyba się nasuwają same ,ale po tym dziadostwie co było idzie troszkę ku lepszemu ,pozdrawiam

odpowiedz
Drodzy Kibice! - 31.08.2022 / 03:11, *.t-mobile.pl

Wiem, że nie na temat, ale chciałbym odstąpić kod rabatowy -15% na zakupy w sklep.legia.com. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na adres rafal.8787@wp.pl, bo kod ważny jest tylko do końca sierpnia.

odpowiedz
Atmosferić - 31.08.2022 / 02:39, *.orange.pl

Co za żenada - ile trzeba im zapłacić żeby grali normalnie w piłkę? Z jakąś gównianą drużyną złożoną z nołnejmów nawet nie umieją spokojnie 0-3 dograć... szczyt żenady i błazenady ten mecz.

Ten trenerzyna też gówno wart. Już w Pogoni przegrywał szanse na mistrzostwo w zupełnie nie zrozumiały sposób.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 31.08.2022 / 00:36, *.174.42

Znów udany wyjazd. Gratulacje dla Drużyny. Brawo za walkę!!!????????????

odpowiedz
olew - 31.08.2022 / 00:34, *.vectranet.pl

Wróciłem z koncertu, obejrzałem skrót, fajny meczyk, emocje ładne akcje, waleczna Termalika, dzielna Legia, no puchar. Brawo Legia ! Miła jesień !

odpowiedz
Ja - 31.08.2022 / 00:13, *.play-internet.pl

Ludzie, już naprawdę zamilknijcie, bo czytać się tego nie da. Co po niektórzy naprawdę zapomnieli, co działo się w zeszłym sezonie, gdzie przy takim spotkaniu, po bramce na 2:1, narobilibyśmy na rzadko pod siebie, a następnie słuchalibyśmy radosnego piania tych wszystkich zakompleksionych wsiurów, którzy życzą Legii jak najgorzej, aż do następnej kolejki ligowej. Brawo drużyna i brawo Kosta, bo przypominam, że Niecieczy nie zdobyli ani Stasiek, ani Hasi, ani Magiera, a mieli do dyspozycji o wiele lepsze Legie niż obecna. Co do Carlitosa, wyrasta znowu chłopak na bohatera, ale oczywiście prawdziwa weryfikacja przyjdzie w "hitach" ligi. A ostatnio, gdy tu był, to było z tym średnio. Pozdro

odpowiedz
Ju(L)ius - 31.08.2022 / 06:01, *.vectranet.pl

@Ja : No w końcu wśród tych płaczków i pseudoznawców jakaś normalna opinia... Sam bym tego lepiej nie napisał...

odpowiedz
floyd - 31.08.2022 / 00:11, *.t-mobile.pl

Slisz rose wszolek oraz kapustka nie nadają się do Legii. To jest skandal ze grają w pierwszej drużynie a nie głębokich rezerwach.
A przybył: nie zauważył dwumetrowego spalonego, ewidentnego karnego, dał idiotyczna czerwień a wisienka na torcie było pokazanie dwóch żółtych kartek obrońcy termalici i pozostawienie go na boisku… ciekawe co by było gdyby termalica wcisnęła gola na 3:3 i wygrała w karnych.

odpowiedz
Bemowo - 31.08.2022 / 00:15, *.chello.pl

@floyd: a ogór Rosołek nadaje się ?

odpowiedz
Ju(L)ius - 31.08.2022 / 06:27, *.vectranet.pl

@floyd: Z przybyłem to przesadziłeś - spodziewałem się dramatu, ale razem z malcem wybrnęli z tego meczu...
Właśnie po to został stworzony VAR!! Tu właśnie, w meczach pucharowych, gdzie decyduje jeden mecz, VAR jest najbardziej potrzebny....I mam nadzieję, że taki mecz zamknie dyskusje na ten temat...
A co do przybyła: Po 1. - spalonego nie zauważył asystent, a nie przybył, po 2. - karny i nibyczerwo rose'a możliwe, ale trudne do wyłapania, po 3. - kto z 2 żółtymi został na boisku?.... Ocena dla przybyła - 3.5, dla malca na VARze - 6.
Bardziej martwiłbym się zaangażowaniem niektórych piłkarzy, którzy chcieli na stojąco pokonać mocnego I-ligowca... Gdyby nie Carlitos...
A tak się bałem, że wróci i zacznie jakieś maniany odwalać. Sorry.

odpowiedz
Pjoter - 30.08.2022 / 23:54, *.play-internet.pl

Nawrocki, Carlitos i Josue...i tyle.Reszta to zgroza i szambo. Żal było patrzeć na wicelidera eklapy jak przechodzi męki Tantala z pierwszoligowcem.

odpowiedz
AAA - 30.08.2022 / 23:48, *.play-internet.pl

Przebić Rosolka w piłkarskiej miernocie to mega wyczyn.
Dziś Wszolkowi się to udało,a Kapustka niewiele lepszy...
Ale jest historyczne zwycięstwo.....

odpowiedz
Ben - 30.08.2022 / 23:47, *.inetia.pl

Kto był dziś bardziej drewniany? Wszołek czy Kapustka? Mój głos przyznaję Kapustce za całokształt kierowania grą zespołu.

odpowiedz
Ju(L)ius - 31.08.2022 / 06:30, *.vectranet.pl

@Ben: Ja też głosuję na Kapustkę... Dramat...

odpowiedz
wkz - 31.08.2022 / 07:09, *.esabdns.pl

@Ben: Wszołek

odpowiedz
Arek - 30.08.2022 / 23:47, *.tpnet.pl

Prawie padłem na zawał. Już myślałem, że polecą i znowu w dupę w tej Niecieczy. A jednak, co napastnik, to napastnik.

odpowiedz
Władeczek - 30.08.2022 / 23:44, *.vectranet.pl

Co ten Wszołek odjaniepawla na boisku??? Powinni go przesunąć do rezerw i to na dwa mecze faken!!!

odpowiedz
Spawacz81 - 30.08.2022 / 23:40, *.tpnet.pl

Dramat w trzech aktach, wspaniałe domino obrońców w 77 minucie, Ernest poćwiczy siłę strzału i będziemy zadowoleni.

odpowiedz
LLL1916 - 30.08.2022 / 23:39, *.centertel.pl

Wszołek, Muci i paru innych dziś słabo ale Rosołek to ma chyba ma jakieś haki na trenera, że jest w drużynie. Takiego ogóra to nawet do okręgówki bym nie wstawiał. Na szczęście mamy napadziora, Carlitos to Pan Piłkarz. Razem z Josue dają jakość. Jeżeli reszta tej drużyny zacznie coś grać to jest nadzieja. Mioduski niech odda za darmo Rosołka gdziekolwiek albo najlepiej dopłaci żeby ktoś chciał tego leszcza bo niedobrze się robi widząc jego poczynania.

odpowiedz
Bemowo - 30.08.2022 / 23:48, *.chello.pl

@LLL1916: 100 % racji. Zawsze szanowałem Vuko,teraz jednak widać, że w przypadku Carlitosa zj..bał sprawę całkowicie, podobnie jak kiedyś beret i trzeciak w sprawie Lewego.

odpowiedz
filand - 30.08.2022 / 23:36, *.t-mobile.pl

Dziękuję za wygraną na wyjeździe
Gratulacje ???? i owacje.
Carlitos ???? Superstar Josue super...
⚽️⚽️⚽️

odpowiedz
PawLo - 30.08.2022 / 23:35, *.mm.pl

Weufisto Vuko Wielki Carlitos Cię Pozdrawia !!!! Hehehehe

odpowiedz
LEGIA WYGRAŁA A WIDAĆ BYŁO NIEPORADNOŚCI KILKU PIŁKARZY, WSTYD CO ONI ROBIĄ NA TRENINGACH?! - 30.08.2022 / 23:33, *.57.105

CZY TAK TRUDNO NA TTRRENINGACH WAŁKIOWAĆ BLĘDY KTÓRE WIDZIMY W MECXZACH CZY TAK TRUDNO KAŻDY Z PIŁKARZY INWIDUALNIE PRACUJE NAD SWOIMI SŁABOSCIAMI, JEDYNIE CIESZY WANS ALE TTENER POWINIEN WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI ALE ON MA PLAN I WIZJE MIODUSKIEGO W KONTRAKCIE WQIĘC O SUPER LEGII ZAPOMNIJMY, SOKI ZAJAKIEKOLWIEK BŁĘDYYY...OORTOOO!!!

odpowiedz
Legiak83 - 30.08.2022 / 23:23, *.inetia.pl

W piątek mają ciężki mecz. Zamiast przyjechać jak po swoje, podkręcić tempo od początku i pyknac 2:0 to nie..lepiej zagrać dogrywke. Ok.mozna i tak.

odpowiedz
Mr. - 30.08.2022 / 23:22, *.virginm.net

Pomyslec że Termalika to czwarta drużyna pierwszej ligi.Grali jak równy z równym,my jesteśmy slabi piłkarsko po prostu,nie ma 11 równych piłkarzy,wyglada to tak jakbyśmy wiecznie grali w dziesięciu a czasem to i w ośmiu.

odpowiedz
PLBBOY - 30.08.2022 / 23:22, *.inetia.pl

Dobrze, że nie było karnych bo z Misztą w bramce, nie było możliwości ich wygrania.

odpowiedz
nie ośmieszaj się ukochana ma, nie kompromituj się Legio Warszawa - 30.08.2022 / 23:20, *.t-mobile.pl

Ale to była komedia! Przy golu na 2-1 dla Niecieczy dwa "asy": widzewiak Augustyniak i Jędza ośmieszeni na jednym metrze kwadratowym. A Himalaje żenady zostały osiągnięte po meczu: gdy wkłady do koszulek i sztab trenerski cieszyli się jakby wygrali Ligę Mistrzów, a tymczasem to była drużyna grająca klasę rozgrywkową niżej z liczącej kilkuset mieszkańców wioski. Oto Legia Warszawa Anno Domini 2022.

odpowiedz
1983 - 30.08.2022 / 23:54, *.play-internet.pl

@nie ośmieszaj się ukochana ma, nie kompromituj się Legio Warszawa: w punkt

odpowiedz
odp - 31.08.2022 / 12:23, *.plus.pl

@nie ośmieszaj się ukochana ma, nie kompromituj się Legio Warszawa: zauważ tylko, że to nie grała wioska z miastem, tylko drużyny z tych miejscowości. Co ma jedno do drugiego?

odpowiedz
Darek - 30.08.2022 / 23:19, *.chello.pl

Wydziadowali zwyciestwo.
Miszta wpuszcza co leci w światło bramki.Słaby dzisiaj Augustyniak.Słabo Kapustka.Baku bez szału.Kolejny beznadziejny mecz Wszołka.Rosołek też widać,że Legia to dla niego za wysokie progi.
Brawo Carlitos.

odpowiedz
Ben - 30.08.2022 / 23:59, *.inetia.pl

@Darek : pierwsza to naprawdę strzał który był nie do obrony, a przy drugiej bramce Jędrzejczyk zaspał i dał się ograć jak dziecko. Kilka interwencji miał udanych. W tym meczu byli w Legii gorsi.

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 31.08.2022 / 12:06, *.play-internet.pl

@Ben: No chyba Augustyniaka przekręcił Pietraszkiewicz, na pewno zostali ograni za łatwo. Najważniejsze, że awansowali z trudnego położenia pod koniec meczu. Czarek wczoraj nie zawalił.

odpowiedz
ZenekL3 - 30.08.2022 / 23:19, *.245.11

Z taką grą to awansowaliśmy do ostatniej już dla nas rundy Pucharu Polski.

odpowiedz
Lostinnio17 - 30.08.2022 / 23:18, *.centertel.pl

Wszolek to jakas kompletna porażka co ten gościu robi wgl w Legii ? Baku też dziś zagrał bardzo słaby mecz mnóstwo strat i niedokładnych podań , niestety szybkość to nie wszystko , Augustyniak jak dla mnie zagrał dziś bardzo dobry mecz pokazuje ,że dominuje w defensywie i potrafi też podłączyć się pod akcje ofensywne , tylko ta drugą bramkę troszeczkę zawalił , dobrze ,że wrócił Carlitoo myślę ,że w ekstraklasie będzie król strzelców .
Najważniejsze dziś ,że gramy dalej bo po bramce na 2:1 musiałem sieknac lufkę bo już prawie zawału dostałem .
Pozdrawiam Prawdziwych Legionistów !!

odpowiedz
Michał - 30.08.2022 / 23:15, *.orange.pl

Josue i Carlitos, czyżbyśmy doczekali się duetu na miarę Ljuboji i Radovića?

odpowiedz
Legionista - 30.08.2022 / 23:15, *.net.pl

A kto się nadaje pajacom nie chce się grać do cyrku wypier..

odpowiedz
Robert Szenfeld - 30.08.2022 / 23:13, *.centertel.pl

Kapustka piach .. Wszołek niewiele lepiej .. wymęczone zwycięstwo na wsi. Carlitos .. każde dotknięcie piłki jak na razie to inna liga . Ufffffff.....

odpowiedz
Yeti - 30.08.2022 / 23:12, *.vectranet.pl

Nieciecza zdobyta... ale niesmak po takiej grze Legii pozostaje. Wstydliwe zwycięstwo.

odpowiedz
Adi - 30.08.2022 / 23:09, *.orange.pl

Rosołek nie nadaje się do Legii.

odpowiedz
NaSpokojnie - 30.08.2022 / 23:35, *.t-mobile.pl

@Adi:
Tak bym go nie przekreślał, może to jest problem w głowie a nię brak umiejętności. Na pewno nie może brać na siebie ciężar strzelania bramek, ale jak pogra w cieniu Hiszpana to może się odblokuje... zobaczymy, ma sezon aby pokazać co umie.
Poza tym jest młodzieżowcem...3000 minut w lidze musi zrobić młodzieżowiec, swoje minuty dołoży w tym sezonie....

odpowiedz