Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Runjaić: To był wyczerpujący tydzień

Fumen, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Widzę uśmiechnięte twarze i ja też jestem zadowolony. Szczególnie, że za nami ciężki, wyczerpujący tydzień, a do tego odnieśliśmy ważne zwycięstwo. Chcę podziękować wszystkim za ostatnich 10-12 dni. Nie tylko mojemu sztabowi szkoleniowemu, ale również fizjoterapeutom, osobom dbającym o odżywianie graczy, dziękuję kibicom, którzy kibicowali do końca zarówno w Niecieczy, jak i dzisiaj. Oczywiście słowa podziękowania należą się drużynie. Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty.



Dzisiaj zostawiliśmy na boisku dużo pasji oraz wykazaliśmy się cierpliwością. Cierpliwością, że jeśli zachowamy rytm, to będziemy strzelać. To nie jest łatwe dla kibiców, żeby oglądać takie mecze jak ten, bo wydają się nudne. Szczególnie, gdy rywal gra głęboko w defensywie. Niemniej wygraliśmy i była to zasłużona wygrana. Można powiedzieć, że wycisnęliśmy z tego spotkania wszystko, jak cytrynę. Było warto. Radomiak miał pomysł na ten mecz. Grali głęboko i kompaktowo w defensywie. Nastawili się na grę z kontry. W pierwszej połowie mieli swoje szanse, ale Kacper Tobiasz wykazał się refleksem i pozostawił nas przy życiu.

W drugiej połowie kontrowaliśmy grę, ale wiemy, że piłka jest nieprzewidywalna. Zawsze jest ryzyko, że można nadziać się na kontrę lub stracić bramkę ze stałego fragmentu gry. Goście mieli groźne dośrodkowania, szczególnie z lewej strony, ale potrafiliśmy bronić się do końca. Ten zespół wierzy w siebie i wie, że czasami jedna akcja może dać wygraną i tak dziś było. Cieszę się z trafienia Rafał, bo zdobył ważną bramkę. Do tego jest to istotny zawodnik i myślę, że z meczu na mecz będzie prezentować się jeszcze lepiej. Zresztą mogę liczyć na każdego zawodnika w tej chwili. Mamy świetną atmosferę i jest miejsce zarówno na pracę, jak i na momenty rozprężenia.

Jesteśmy liderem, ale mówiąc szczerze. Dziś, ten tydzień... W zasadzie to jest podróż, która trwa niemal trzy miesiące. Od początku mieliśmy plan działania, byliśmy skoncentrowani na pracy. Dzień po dniu i jestem zadowolony, bo pracowaliśmy bez względu na wyniki. Owszem, nadal jesteśmy daleko od topowego poziomu, jaki powinna reprezentować Legia. Natomiast jesteśmy na dobrej drodze. Krok po kroku. Przed nami trudna podróż, ale dotrzemy do pięknego celu. Jednak teraz koncentrujemy się na najbliższym tygodniu, bo czeka nas trudny mecz z Rakowem.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Legionista - 04.09.2022 / 18:59, *.play-internet.pl

Najważniejsze że punktujemy, gra taka sobie. Z Radomiakem był mecz do strzelenia 1 bramki Tobiasz wybronił przed przerwą a Augustyn strzelił w końcówce. Trener musi budować drużynę , forma powinna rosnąć z czasem, transfery zimą i można marzyć o pucharach.

odpowiedz
bronek49 - 04.09.2022 / 16:31, *.chello.pl

niedawno trener mówił że jest progresja gry Legii a ja uważam że Legia pikuje w dół i to bardzo szybko zupełnie bez formy jest Wszołek ,Kapustka Josue coraz gorszy ,Baku czyli zawodnicy którzy powinni ciągnąć Legie coraz wyżej niestety z gry jesteśmy coraz niżej ,wygrywamy szczęśliwie jesteśmy słabszą drużyną od przeciwnika , jak trener może pozwalać na taką gre kiedy to zawodnicy przynajmniej 25-30 minut marnują na podawaniu piłki między obrońcami a bramkarzem i nic z tego nie wynika gra jest bardzo wolna nikt nie próbuje kiwnąc przeciwnika i zrobić przewagie a już o strzałach to tragedia

odpowiedz
MUNDEK - 04.09.2022 / 09:42, *.com.pl

brawo trener i zespól, za zwciestwo a raków umoczył i gdzie te jego super zakupy ten sorescu i ini co to miał byc za zespól narazie miernota w lidze i w pucharach tesz nic a simiali sie wy tamtym sezonie z naszej legij

odpowiedz
SUPER COACH - 03.09.2022 / 20:22, *.57.105

JEŚLI TRENER POWIADA MEDIALNIE O ZMĘCZENIU TO NIE DOBRY TRENER, TRENER POWINIEN POWIEDZIEĆ JEST SUPER!GRAMY!NONSTOP!TO TYLKO WZMOCNI I ZOSTAWI SILNYCH A SŁABI ODEJDĄ!DZIĘKUJE SUPER COACH!

odpowiedz
DanieLo - 03.09.2022 / 20:44, *.switchnap.com

@SUPER COACH: przestań pierdzieć trolu

odpowiedz
Arek - 04.09.2022 / 00:15, *.tpnet.pl

@SUPER COACH: czep się tramwaja. A trenerowi daj pracować. Rozumiem, że w tamtym sezonie było Ci lepiej.

odpowiedz
dejne3 - 03.09.2022 / 17:24, *.chello.pl

Czas zacząć przygotowania do meczu z Medalikami w niedzielę 11 września Panie trenerze

odpowiedz
Jurek - 03.09.2022 / 13:31, *.tropolys.de

Ostatnie mecze pokazały wyraźnie dlaczego Wszołek nie zaistniał w Niemczech.

odpowiedz
Żyrardów - 04.09.2022 / 18:37, *.play-internet.pl

@Jurek:
zgadzam sie...
bo w Uniinie miał konkurencję
W (L) nie ma więc gra i to nas różni od topowych drużyn panie Zieliński
Wiem że kasy brak i doceniam transfery
Liczę że w nast sezonie piłkarze z taką formą będą w L2

odpowiedz
Michał - 03.09.2022 / 12:05, *.play-internet.pl

Miło się słucha trzeźwego spojrzenia na wydarzenia na boisku. Ok fajnie cieszymy się ze zwyciestwa bo one w ostatecznym się liczy najbardziej, lecz trener potrafi dostrzec mase mankamentów a nie pier** jak Vuko jak to super gralismy etc. Miejmy nadzieje ze Kramer dojdzie do formy po kontuzji i w zime uda się pozyskać się skrzydłowego bo narazie glebia składu w ataku to tylko papier oprocz Muciego który potrafi zrobic coś więcej. Przypominam ze my przy 0-0 wpuszczamy Sokołowskiego i Rosolka... to mówi wszystko o glebi składu

odpowiedz
tekken (L) - 03.09.2022 / 10:08, *.chello.pl

Mamy lidera, hej Legia mamy lidera..

odpowiedz
olew - 03.09.2022 / 09:19, *.vectranet.pl

Brawo Legia ! Brawo Grajki, Brawo Trener, Brawo Właściciel; nawet my kibole jakby ciut lepsi. Skład jest bombowy, trzeba go zgrać. Trener tradycyjnie nudzi, ale On nie jest od gadania . Fajne te piątki, potem całą sobotę i Niedzielę człowiek wyprostowany chodzi...

odpowiedz
(L) - 03.09.2022 / 07:59, *..

Ciężki tydzień? Panie Runjaić, może pan nie wie, ale Legia docelowo ma grać w europejskich pucharach, a pan po meczu w tygodniu z pierwszoligowcem (!) mówi, że to był ciężki tydzień?

odpowiedz
Ju(L)ius - 03.09.2022 / 10:38, *.vectranet.pl

@(L): Już daj spokój! Przecież wiadomo, że kadra jest na razie tylko na eklasę, a nie na granie co 3 dni... Na takim jesteśmy etapie... Łatwo zapominacie poprzedni sezon... Na TĘ chwilę był to ciężki tydzień...
Jak to ciągle powtarza Kosta: "Krok po kroku".... Byle do przodu, panowie....

odpowiedz
T-1000 - 03.09.2022 / 15:53, *.chello.pl

@Ju(L)ius:
A skąd będziemy mieli wytrzasnąć kasę, by mieć kadrę na coś więcej niż Ekstraklasa?

odpowiedz
Ju(L)ius - 04.09.2022 / 07:11, *.vectranet.pl

@T-1000: Krok po kroku...

odpowiedz
Ju(L)ius - 04.09.2022 / 07:16, *.vectranet.pl

@T-1000: Ja wiem, że już w następnym sezonie chciałbyś grupę w europucharach... Ale obawiam się, że tak łatwo i szybko się tego nie ogarnie... Może gdyby Leśny rządził.....
Przypominam zeszły sezon...

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 04.09.2022 / 11:00, *.aster.pl

@(L): z bolem serca ale niestety zgadzam sie z twoja opinia

odpowiedz
(L) - 04.09.2022 / 15:31, *..

@Ju(L)ius: Przecież kadra na Ekstraklasę = kadra na Ekstraklasę i Puchar Polski... Nie ma innej drogi. No chyba, że się z PP odpadnie, ale chyba nie o to nam chodzi?

odpowiedz
kyle - 03.09.2022 / 00:03, *.orange.pl

w końcu mamy bramkarza - Tobiasz jest kapitalny. Ma umiejętności i potrafi zachować koncentrację przez 90 min. Miszta ma duże umiejętności, ale ma problem z koncentracją przez 90 min - powinien ćwiczyć koncentrację.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 03.09.2022 / 08:03, *.play-internet.pl

@kyle: jeszcze jak poczwiczy grę nogami, to będzie super, również grę nad przedpolu powinien doszlifować.

odpowiedz
Bat@wp.pl - 03.09.2022 / 00:02, *.play-internet.pl

Pod formą pomoc. Kapustka i Wszołek bez formy. Strzały żenujące. Jedynie Augustyniak zaprezentował się reprezentacyjnym poziomie
Raków obnaży wszystkie braki, jest ich niemało

odpowiedz
A - 03.09.2022 / 07:24, *.centertel.pl

@Bat@wp.pl: to chyba komentarz na za tydzień

odpowiedz
fff - 02.09.2022 / 23:35, *.52.135

były bardzo wyczerpujące, najbardziej dla kibiców - trzeba było wlać w siebie wiele litrów alkoholu żeby móc przeżyć oglądanie parodystów piłkarskich i męczenie buły

odpowiedz
CWKSiak - 03.09.2022 / 07:57, *.orange.pl

@fff:
W ubiegłym sezonie mieliśmy prawdziwe męczenie buły, powoli do przodu, doceń progres na przestrzeni krótkiego okresu.

odpowiedz
MP - 03.09.2022 / 10:13, *.jmdi.pl

@CWKSiak: w zeszłym sezonie graliśmy w pucharach. Teraz z tym składem byłoby jeszcze gorzej.

odpowiedz