Pokaz pirotechniczny na meczu przyjaźni Legii z Radomiakiem - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Niech ta zgoda wiecznie trwa

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Frekwencja na meczach Legii w tym sezonie to pozytywne zaskoczenie dla nas samych. Podczas poprzednich spotkań były m.in. kibicowskie filmiki mobilizujące, plakaty i transparenty na mieście, a przy okazji ostatniego spotkania 18-tka Starucha na gnieździe przyciągnęła na nasz stadion wielu fanów. Dzięki wysokiej frekwencji, przez pierwsze dwa dni sprzedaż biletów na Radomiaka była w bardzo dobrej cenie - niższej o 30 procent. Tu trzeba przyznać, że klub realizuje bardzo fajny pomysł.

Przez dwa pierwsze dni stadion wypełnił się w ponad 1/3, a potem dzień po dniu zainteresowanie rosło, aż w końcu dzień przed meczem do sprzedaży trafiły wejściówki na sektor gości, który początkowo miał być wyłączony z użytku. Wszak nasi bracia z Radomiaka mieli zająć miejsca na naszych trybunach, a przede wszystkim na Żylecie.

W dniu meczu nie mogło zabraknąć wspólnej integracji, zarówno na osiedlach, jak i w knajpach w okolicy stadionu. Szczególnie w przypadku takich spotkań jak ten z Radomiakiem, dziwić mogą olbrzymie ilości służb mundurowych.

Przy wejściu na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na oprawy. Na Żylecie pośród legijnych flag zawisły flagi (5) naszych przyjaciół z Radomia. Wywieszony został również transparent dla fanatyków, którzy od nas odeszli - "Mati, Gracha, Chełsta, Korba, Gacek, Demon - Bracia Pamiętamy". Na gnieździe obok "Starucha" pojawił się gniazdowy Radomiaka i tego dnia obaj na zmianę kierowali dopingiem. Ten oczywiście miał charakter iście zgodowy. Przerobiliśmy wiele naszych pieśni na przyśpiewki sławiące oba kluby. Podobnie jak to miało miejsce w grudniu.



Na rozpoczęcie meczu Nieznani Sprawcy zaprezentowali konkretne zielone racowisko na dole sektora w połączeniu ze stroboskopami. Całość dała bardzo fajny efekt, a lekkie zadymienie murawy sprawiło, że sędzia opóźnił rozpoczęcie spotkania o kilka minut. Dzięki temu ci, którzy wciąż czekali przed bramkami na wejście, zdążyli na pierwszy gwizdek. Wśród pieśni, które tego dnia dominowały w naszym repertuarze, wymienić należy "Legia i Radomiak, Radomiak i Legia" oraz "Legiaaaaa, Radomiaaaaak, Legiaaaaa, Radomiaaaaaak, aejaejaejaeja Legia, Radomiak" (na melodię "hitu z Wiednia"). Jako, że nasi przyjaciele cały czas walczą o budowę swojego stadionu, w miejscu dla nich najważniejszym - tam, gdzie od lat występował ich klub, Żyleta skandowała m.in. "Witkowski ch... ci na imię", "Ty k...o, gdzie jest nasz stadion?!" oraz "Tam jest nasz dom, tam jest nasz dom - Struga, Struga - tam jest nasz dom".



Już na poprzednim meczu przyjaźni właściwie cały nasz stadion nauczył się pieśni "Gdzieś na końcu świata, gdzie Wareckie piwo jest...", więc tym razem wykonywaliśmy ją dobrych kilka minut. A ponadto nauczyliśmy się kolejnej - "My ze Struga fani, w całej Polsce znani, za Radom, za RKS - pójdziemy aż po życia kres". W repertuarze pojawiła się również pieśń "Lalalalala Legia - Radomiak, niech ta zgoda wiecznie trwa" (na melodię "Warszawska Legio zawsze o zwycięstwo walcz"). Kilka razy śpiewaliśmy również na dwie strony - "Legia i Radomiak, Radomiak i Legia, Legia i Radomiak, Radomiak i Legia". Chociaż pierwsze wykonania nie wyszły najlepiej - zrzućmy to na nadmierne świętowanie przyjaźni. Druga próba była już zdecydowanie lepsza. Później na dwie strony, z machaniem szalikami, śpiewaliśmy jeszcze "Legia, Legia, Legia, Legia, Legia lalalalalalala" (trybuna Deyny i rodzinna) oraz "Radom, Radom, Radom, Radom, Radom lalalalalalala" (Żyleta).

W przerwie meczu na murawie pojawili się przedstawiciele wielu legijnych sekcji (oczywiście nie wszystkich). Na największe brawa liczyć mogli nasi rugbiści, którzy w kolejną sobotę zainaugurują sezon 2022/23 meczem przy Obrońców Tobruku. Zachęcamy wszystkich do wspierania naszych sekcji.



O ile na trybunach była istna sielanka i przyjacielska atmosfera, na murawie walka była na całego. Piłkarze skakali sobie do gardeł, a w pewnym momencie wydawało się, że Legia kończyć będzie w dziesiątkę, po tym jak zanosiło się na kartkę dla Mladenovicia. Na szczęście okazało się, że spikerzy w pierwszej połowie omyłkowo "obdarowali" kartonikiem właśnie tego zawodnika, i legioniści do końca meczu grali w pełnym składzie. W końcówce meczu udało się naszej drużynie przeprowadzić skuteczną akcję zakończoną golem, co jeszcze bardziej rozruszało kibiców zebranych na trybunach. Było pytanie o strzelca bramki, ale oczywiście nie było dalszej części dialogu dotyczącej wyniku tego meczu. Dwukrotnie tego dnia śpiewaliśmy "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się" - m.in. od niej rozpoczęliśmy doping w piątkowy wieczór. W drugiej połowie kilka razy z trybun niosło się głośne "Ole ole, ole ola, Radomiak Radom, Legia Warszawa" oraz "A melanż trwa, Radomiak Legia Warszawa".



Po końcowym gwizdku, nasi piłkarze ochoczo podeszli pod Żyletę i wspólnie z nami pośpiewali, ciesząc się z kolejnych trzech punktów. Gracze z Radomia, pomimo naszych nawoływań, dość długo opierali się, rozpamiętując chyba jeszcze przegrane spotkanie, ale w końcu i oni podeszli pod Żyletę, gdzie mogli liczyć na dobre słowo. Z kolei radomscy kibice zaśpiewali "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Radomiak gra" oraz "Czy wygrywasz, czy nie...". Na sam koniec, ktoś spostrzegł, że po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy, nasz zespół prowadzi w rozgrywkach ligowych (przynajmniej do poniedziałku), więc zaśpiewaliśmy jeszcze "W Warszawie mamy lidera!", a następie tłum kibiców ruszył do knajp, umacniać zgodę łączącą kibiców Legii i Radomiaka.

Przed nami wyjazd na Raków w przyszłą niedzielę - niestety wiadomo, że liczba biletów (302) jest mocno niewystarczająca. Tydzień później przy Ł3 zagramy z Miedzią. Dzięki bardzo wysokiej frekwencji na meczu przyjaźni, przed dwa pierwsze dni ceny biletów na to spotkanie będą tańsze aż o 45 procent! Warto już dziś kupić bilety, by później nie szukać głupich wymówek.

Frekwencja: 25 446
Kibiców gości: ok. 3000
Flagi gości: 7

Autor: Bodziach


Fotoreportaż z meczu - 94 zdjęcia Mishki
Fotoreportaż z meczu - 65 zdjęcia Kamila Marciniaka
Fotoreportaż z meczu - 65 zdjęcia Michała Wyszyńskiego / SKLW


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
Tradycyjny - 06.09.2022 / 14:39, *.chello.pl

"Ole ole, ole ola, Radomiak Radom, Legia Warszawa"
Chciałbym przypomnieć, że w oryginale ta pieśń brzmi: "Ole ole, ole ola, i TYLKO Legia, Legia Warszawa" .

A zatem - jeśli "tylko Legia" to nie Radomiak i Legia. Szanujmy naszą tradycję. Zmieni się zgoda i co, następną nazwę jakiegoś klubu włączymy do tej pieśni?
Sen o Warszawie. Postarajmy się nie zmieniać.

odpowiedz
troglodyta - 08.09.2022 / 14:40, *.chello.pl

@Tradycyjny: nie fisiuj małolat
fajna przeróbka na okazje meczu przyjaźni

odpowiedz
Tradycyjny - 10.09.2022 / 01:09, *.chello.pl

@troglodyta:

Po Twojej uwadze porozmawiałem z rodzicami. Pozwolili mi fisiować.

odpowiedz
piękny lolo - 05.09.2022 / 21:11, *.orange.pl

Szczerze mówiąc to doping najsłabszy od dawien dawna. Okazuje się, że frekwencja wcale nie daje jakości

odpowiedz
Syn oreszczuka - 06.09.2022 / 09:03, *.orange.pl

@piękny lolo: Myślę, ze to po prostu kwestia tego, ze jest mecz zgodowy, wiec repertuar ograniczony, poziom alkoholu we krwi przeklada sie negatywnie na decybele, bo i ciśnienie na trybunach zerowe.

odpowiedz
L - 06.09.2022 / 11:57, *.aster.pl

@piękny lolo: przeciez to, ze frekwencja nie daje jakosci wiadomo od dawna. W hibernacji zyles? A doping nie byl najslabszy od dawna.

odpowiedz
Wqurwiony po meczu Pucharu Polski z Cracovią, który był ustawką za 3 punkty w lidze - 05.09.2022 / 14:00, *.plus.pl

300biletow w Częstochowie i jedziemy, a jak KSP daje 300 to bojkot, gdzie logika? I czemu nie lepiej rozgrywać takie derby na Narodowym?

odpowiedz
gazza - 05.09.2022 / 18:20, *.centertel.pl

@Wqurwiony po meczu Pucharu Polski z Cracovią, który był ustawką za 3 punkty w lidze:
Nie osmieszaj sie tym swoim nickiem...
Bredzisz i obrazasz nasz klub...

odpowiedz
Ja - 05.09.2022 / 23:41, *.play-internet.pl

@Wqurwiony po meczu Pucharu Polski z Cracovią, który był ustawką za 3 punkty w lidze: Po pierwsze, historia niechodzenia na ksp jest o wiele bardziej złożona, niż "bojkot, bo za mało biletów".

Po drugie, nie ma w Warszawie czegoś takiego jak derby od momentu fuzji ksp z Groclinem, którą zaakceptowały wszystkie grupy kibicowskie dziewcząt poza jedną.

Po trzecie, jakbyś nie zauważył, ksp gnije w niższych ligach już od niemal dekady i nie zanosi się na ich powrót, a co za tym idzie, na mecze z nami (chyba że jakimś czystym fartem trafimy na nich w PP).

Po czwarte, nawet gdyby ksp miało możliwość zmierzenia się z nami, nie byłoby szans na mecz na Narodowym. Nasz stadion leży na Ł3, a gdyby to oni mieli wybierać między Konfiturską a al. Poniatowskiego to raczej wybraliby to pierwsze miejsce, gdyż nawet w ekstraklasie mieli ciężary z frekwencją. Gdzie im do 55 tysięcznika?

Po piąte, nie porównuj meczu z Rakowem w Częstochowie do meczu z ksp w Warszawie, bo to są dwa zupełnie różne mecze.

odpowiedz
Syn oreszczuka - 06.09.2022 / 09:37, *.orange.pl

@Ja: Miałem odpisać "wqrwionemu", ale w zasadzie zrobiles to za mnie, nic dodać, nic ująć.

odpowiedz
L - 06.09.2022 / 11:59, *.aster.pl

@Wqurwiony po meczu Pucharu Polski z Cracovią, który był ustawką za 3 punkty w lidze: chyba fora pomyliles. Na forum Legii pytasz czemu Polonia nie rozgrywa derbow na Narodowym zamiast u siebie? Nick juz swiadczy, ze nie myslisz, ale nie musisz tego potwierdzac.

odpowiedz
Kruk - 06.09.2022 / 15:26, *.play-internet.pl

@Ja: Tak z ciekawości, która to jedna grupa ksp nie zaakceptowała fuzji z Groclinem?

odpowiedz
Kibic L - 06.09.2022 / 18:09, *.t-mobile.pl

@Kruk: podbijamy pytanie kolegi

odpowiedz
Ja - 06.09.2022 / 22:52, *.play-internet.pl

@Kruk: pardon koledzy, pisałem na szybko i pomyliłem się. Fuzję z Groclinem zaakceptowały wszystkie grupy, to zmiany właścicielskiej z Wojciechowskiego na Króla nie zaakceptowała jedna. Była to grupa "Polonijni Patrioci". Szerzej pisał o tym pewien kibic ŁKS w felietonie na kibice.net:

https://www.kibice.net/publicystyka/81-brawa-dla-polonijnych-patriotow.html

odpowiedz
hmm - 05.09.2022 / 12:13, *.autocom.pl

Jak jest zgoda między klubami to powinni grać zawsze na remis żeby było sprawiedliwie

odpowiedz
t - 05.09.2022 / 14:38, *.edu.pl

@hmm:
Zejdź na ziemie....

odpowiedz
Adson78 - 05.09.2022 / 12:05, *.plus.pl

Byłem na meczu , Super , bilecik już od soboty mam na Miedź ( L ) ♥️????????
Pozdro

odpowiedz
RR - 05.09.2022 / 08:48, *.centertel.pl

8 flag Radomiaka było na meczu, a nie 5 ;)

odpowiedz
Witkacy - 05.09.2022 / 07:52, *.chello.pl

Zabawa przednia!! Dobry melanż przed, w trakcie i po ;) Bilet kupiony, więc Bracia do zobaczyska!!!

odpowiedz
Amandaert - 04.09.2022 / 19:37, *.plus.pl

Jeżeli czytają to NSi lub któryś z gniazdowych, to jest prośba. Może warto byłoby wrócić do tych przyśpiewek:

- Ja kocham Legię, na melodię I love you baby (bardzo fajna pieśń, od dawna pomijana)
- Lalala lalala, ayeaooo, hej Legia gol - z falującymi szalami - przy pełnej Zylecie super efekt
- Goooool, hej Legia goooool, hej Legia goooool, hej Legia goooool - ładnie się niesie przeciągnięte goooool.

Mogłoby to urozmaicić repertuar.

odpowiedz
L - 04.09.2022 / 22:58, *.aster.pl

@Amandaert: popieram!

odpowiedz
LWST - 04.09.2022 / 23:43, *.plus.pl

@Amandaert: Ja bym dodał kilka ,które Staruch prowadził kiedyś na pustym stadionie ,poza oczywiście dużą rzeszą kibiców z Żylety ,takie próby były .Np."hej warszawska Legio curześ Ty za pani ,że za tobą idą ,że za Tobą idą kibice oddani ,hej warszawska Legio będziesz mistrzem Polski ,bo nikt nie pokona ,no nikt nie pokona klubu z łazienkowskiej" .Było ich więcej których nie słychać teraz na stadionie .

odpowiedz
Shimi Shimi - 04.09.2022 / 23:56, *.centertel.pl

@Amandaert: Co to za propozycje? Lepsze "Gdyyybym jeszcze raaaaaaaaz"

odpowiedz
Bln - 05.09.2022 / 08:43, *.play-internet.pl

@Shimi Shimi:
Bo koleżka chciałby wrócić do starych kawałków które kiedyś się sporo razy pojawiały.

odpowiedz
Stoosmy - 05.09.2022 / 08:48, *.vectranet.pl

@Shimi Shimi: koleś uczepiles się jednego i myślisz, że jest WOW? No to wuja w życiu widziałes.. NIE PODDAWAJ SIĘ też miała swoje 5 minut..

odpowiedz
Peter - 05.09.2022 / 12:30, *.play-internet.pl

@Shimi Shimi: To są propozycje ze starych, dobrych czasów gdy na Ł3 przychodziło się dla atmosfery, nie dla wyników.

odpowiedz
Dz - 05.09.2022 / 15:07, *.chello.pl

@Amandaert: rzeczywiście masz rację. te dwie przyśpiewki pierwsze to kiedyś były obowiązkowo i nie wiem czemu ich nie ma. te ,,falujące" szale zawsze ładnie wyglądały

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 06.09.2022 / 16:59, *.play-internet.pl

@Amandaert: falowania szalami to nie było chyba od czasów Różyka...

odpowiedz
Piaty pasek - 06.09.2022 / 20:28, *.178.98

@Czwarty Pasek Na Dresie: owszem, bylo, nawet na nowym stadionie.

odpowiedz
Amandaert - 06.09.2022 / 20:37, *.plus.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: Było już ha nowym stadionie.

odpowiedz
Mietek - 04.09.2022 / 19:35, *.play-internet.pl

Zgoda zgodą, ale doping prawie cały mecz dla Radomiaka to trochę przesada. Prawie 25,5 tyś. na meczu i widać było dużo osób na sektorze dla gości więc jaka jest pojemność naszego stadionu ? Niby 30 tyś.ale wydaje się jakby była 27 tyś.max.

odpowiedz
L - 04.09.2022 / 23:01, *.aster.pl

@Mietek: Bo duzo miejsca zajmuja te cale silvery, ktore nigdy sie do pelna nie wypelniaja, wiec 30 tys to chyba nigdy nie bedzie...

odpowiedz
30tys - 05.09.2022 / 06:47, *.185.182

@Mietek: byly mecze po 30tys. Niech powieksza Zylete to wiecej biletow sprzedadza, a i z kateringu cos uszczkna.

odpowiedz
ja - 05.09.2022 / 08:07, *.netcity.pl

@Mietek: 28753 było miejsc po udostepnieniu sektora gości na Radomiaka

odpowiedz