Marek Papszun - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Papszun: Nasz zespół nie jest ponad ligę

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Są mecze, które same z siebie wyzwalają dodatkową adrenalinę u wszystkich. Nie trzeba się na nie dodatkowo mobilizować. Mecz z Legią na pewno do takich należy. Wierzymy, że zagramy dobrze albo bardzo dobrze i wygramy – mówi przed niedzielnym meczem trener Rakowa Marek Papszun.

- Wiemy jakim Legia jest rywalem. Są głównym kandydatem do mistrzostwa, jak co roku. Rok temu im nie wyszło, ale trzeba pamiętać co wcześniej się działo. Wszystko wróciło u nich do stanu jaki był.- W ostatnim meczu w Krakowie nie byliśmy w swojej normalnej dyspozycji. Skutki były dla nas bolesne. Słabsze mecze się jednak zdarzają. Nasi niektórzy zawodnicy byli zmęczeni i to jest normalne. Mieliśmy w dziesięć dni, cztery intensywne mecze, do tego podróże. Nie mieliśmy czasu na trening, tylko na regenerację i grę. Nie mogliśmy się przygotować do meczów jak inni. Zależało nam w tym spotkaniu na zwycięstwie, ale przeciwnik był bardzo skuteczny, wszystko im wychodziło. Sami się chyba nawet nie spodziewali, że tak łatwo im pójdzie. Na szczęście to już za nami.

- Wreszcie jesteśmy w takim momencie, że możemy dłużej popracować i przygotować się do meczu. Ostatni okres był mocno intensywny. Potrzebowaliśmy też chwilę oddechu i wierzę, że ten czas pozwoli nam wrócić do normalnej dyspozycji. Będziemy chcieli przed własną publicznością, w tym prestiżowym meczu z Legią pokazać się z lepszej strony.

- Zawodnicy nie są robotami, a nasz zespół nie jest ponad ligę. Nie wiem jakie są oczekiwania, co do naszej gry. Według mnie z czternastu meczów zagraliśmy dwa słabsze. To zdarza się chyba każdej drużynie. Nie można tu więc mówić o przeplatanej formie. W naszej lidze każdy rywalizuje z każdym, wszystko może się wydarzyć. Tu nikt nie ma łatwego meczu. Ta liga jest mega wyrównana i trzeba być w naprawdę dobrej dyspozycji, by wygrywać.

KURSY NA RAKÓW - LEGIA
FORTUNA:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
maik 83 - 10.09.2022 / 19:54, *.centertel.pl

Ogramy drużynę tysiąclecia 3-0. a papszun to warszawiak tam się wypromowal i szacunek dla jego roboty

odpowiedz
Kolega po szalu - 09.09.2022 / 16:08, *.plus.pl

Skończą jak Groclin Amica czy inna Odra Wodzisław taka jest kolej rzeczy dla takich maluczkich klubikow

odpowiedz
Nie - 10.09.2022 / 11:09, *.orange.pl

@Kolega po szalu: Odrę to bym zostawił w spokoju, ze względu na trochę ,,czystszą" historię ich wyników ;) Z resztą się zgadzam.

odpowiedz
Kacperek - 09.09.2022 / 12:23, *.chello.pl

jak Legia wygra w niedziele to banka juz prysnie o pompowanym rakowie przez rozne kanaly sportowe i gadajace głowę , ktory nic nie wygral oprocz Pucharu PL ( w ktorym Legia jest Mistrzem) i vice mistrzostwa - co dla Legii jest porazka . Nawet w zadnym pucharku nie grają.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 10.09.2022 / 12:28, *.plus.pl

@Kacperek : bo to drugi Groclin jest, tyle że tamci chociaż coś w Europie pograli z city czy hertha a medaliki się zesraly zarówno w Czechach jak i w meczu u siebie.

odpowiedz
P(L)EBI - 09.09.2022 / 10:54, *.tpnet.pl

Mogłeś być Legionistą, a zostaniesz parodystą. Raków - Legia 0:3 . Mogłeś być jednym z nas a teraz karma

odpowiedz
Żyrardów - 09.09.2022 / 13:56, *.play-internet.pl

@P(L)EBI:
Chłopcze...
Kup se kolo i pier .. się w czolo albo zmien dilera

odpowiedz
Arek - 09.09.2022 / 00:18, *.tpnet.pl

Kontynuujemy obecny stan, znaczy się przełamywania się na trudnych obiektach. Do takich niewątpliwie będzie należał częstochowski kurnik. Ale lecimy po 3 punkty. Raków to nie Real.

odpowiedz
Kris - 09.09.2022 / 05:30, *.telenor.dk

@Arek: ale ty glupi jestes

odpowiedz
axlrose - 09.09.2022 / 19:58, *.tpnet.pl

@Arek: Wcale nie jesteś głupi, jak sądzi ten powyżej. Łyżką, nie chochlą.

odpowiedz
PawLo - 08.09.2022 / 22:24, *.mm.pl

Legia wygra a Papsiun się z papsiuni

odpowiedz
odp - 09.09.2022 / 10:41, *.plus.pl

@PawLo: covid, czy coś poważniejszego? Życzę powrotu do zdrowia

odpowiedz
Pan - 09.09.2022 / 11:38, *.centertel.pl

@PawLo: Ale ty tępy jesteś

odpowiedz
PawLo - 09.09.2022 / 13:56, *.mm.pl

@odp: Co ćpiesz ???

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.