Hanna Jakubowska

Pięciobój

Jakubowska 15. na ME U-17

We Włoszech podczas Mistrzostw Europy do lat 17 w pięcioboju nowoczesnym, rywalizowała zawodniczka Legii Warszawa, Hanna Jakubowska, która po bardzo udanym starcie w kwalifikacjach, zapewniła sobie miejsce w finale. Finałowa rywalizacja miała miejsce w czwartek.

Jakubowska bardzo dobrze rozpoczęła pływanie, osiągając jeszcze lepszy wynik niż w półfinale (2:21.79 min.) - 2:21.52 min. Straciła niespełna sekundę do najlepszej w tej konkurencji, Egipcjanki, Ritage Ramadan. Przed biegiem ze strzelaniem legionistka miała spore szanse na medal, ale niestety słaba skuteczność na strzelnicy przekreśliły medalowe nadzieje. Ostatecznie nasza zawodniczka ukończyła zawody na miejscu 15.

Igor Radomyski nie awansował do finału MŚ do lat 17. Legionista w półfinale zajął miejsce 14. w swojej grupie. Igor bardzo dobrze wypadł w pływaniu (2:09.67 min.) - uzyskując piąty wynik. O słabszej lokacie końcowej zdecydowały problemy na strzelnicy, przy trzeciej "wizycie".

Pola Wolska zakończyła rywalizację w MŚ U-19 na eliminacjach, zajmując 21. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Legionistka słabo wypadła w szermierce, ale trzeci wynik w pływaniu (2:20.07 min.) przedłużył szanse na awans do półfinału. Niestety w biegu ze strzelaniem legionistka miała problemy na pierwszym stanowisku strzeleckim.

W rywalizacji kobiecych sztafet U-17, Hanna Matusik wraz z Zuzanną Gradoń zostały sklasyfikowane na miejscu 10.