Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Runjaić: Szansa na rehabilitację po łomocie

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Mecz z Miedzią jest naszą szansą na rehabilitację. Każdy wie, że chcemy i musimy ją wykorzystać. Wynik 0-4 w Częstochowie nie odzwierciedla w pełni przebiegu spotkania. Nie chcę jednak koloryzować - był to łomot i musimy się po nim podnieść. Nie chcemy niczego upiększać, nie możemy szukać wymówek. Raków po raz kolejny potwierdził swoje ambicje mistrzowskie. Byłbym słabym trenerem, gdybym przesadnie dramatyzował. To był jeden mecz, jedna porażka - mówi Kosta Runjaić przed piątkowym meczem z Miedzią Legnica.

- Chcemy wygrać z Miedzią i zejść na przerwę reprezentacyjną z 20 punktami na koncie. Jeżeli jutro wygramy, to choć częściowo będziemy mogli wymazać tamtą porażkę z pamięci. Nie spodziewamy się jednak, że rywal przed nami uklęknie.



- W Częstochowie do momentu karnego nasza gra wyglądała nieźle, potem się wszystko posypało. Te cztery bramki, które straciliśmy, bolą. Nie jest niczym przyjemnym pracować z takim czymś z tyłu głowy. Nie możemy pozwolić, by emocje wzięły górę. Miedź Legnica nie zdobyła wielu punktów, ale w 8 meczach 5 razy obejmowała prowadzenie. Będą grali głęboko w defensywie i kontrowali. Mają naprawdę fajną drużynę. To będzie dobre widowisko. Nie możemy nastawiać się, że przesądzimy o losach tego spotkania w pierwszej połowie. Musimy być cierpliwi, zachować zimne głowy. Cieszę się na jutrzejsze spotkanie i doping kibiców. Do tej pory piątkowe mecze były dla nas szczęśliwe i mam nadzieję, że podtrzymamy tę passę.

- Z wyjątkiem Artura Jędrzejczyka wszyscy są do mojej dyspozycji. U Artura przeprowadzony był mały zabieg chirurgiczny, związany z poprzednią kontuzją barku. Po przerwie na reprezentację będzie do naszej dyspozycji.

Gra na czas

- Na pewno jednym z czynników, który gra na naszą korzyść, jest czas. Z wyjątkiem Kacpra Tobiasza, który gra dobrze i na wysokim poziomie, o reszcie tego powiedzieć nie można. Każdy może się jednak podnieść. Nie powiedziałbym jednak, że nie jestem zadowolony. Może dlatego, że mam inną perspektywę niż wszyscy. Na temat każdego zawodnika mogę opowiedzieć historię o minutach na boisku, dyspozycji w zeszłym sezonie itd. Te czynniki przekładają się na dyspozycję w tym sezonie. Można to uznać za wymówkę, ale taka jest rzeczywistość. Mecz z Rakowem to było pierwsze spotkanie, które zagraliśmy w obronie w ustawieniu Augustyniak - Nawrocki. Jestem przekonany, że wszyscy będą się poprawiali, ale na to potrzeba czasu. Jeżeli znajdujemy się w pewnym procesie, to musimy być świadomi, że możemy się cofać. Musimy kroczyć taką drogą, by osiągnąć nasze cele i robić postęp.

- Josue? Uważam, że spisuje się należycie. Być może nie ma tyle liczb, ale w obecnych rozgrywkach wykonał już wiele ważnych podań, strzelił bramki, dużo walczy. W końcu ten węzeł gordyjski pęknie i wykorzysta pełnię swoich możliwości. W piłce statystyki są upraszczane. Skupiamy się na tym kto strzelił i asystował. W innych dyscyplinach widać je szerzej. Tak samo podam kilka przykładów dotyczących Josue. Bramka na 2-2 z Górnikiem - nie miał tam asysty, ale zagrał do Picha, który ją miał. To samo było w innym meczu przy podaniu do Baku, który asystował do Mladenovicia. Nie mogę o nim powiedzieć nic złego. Zgadzam się jednak, że wszyscy zawodnicy powinni i na pewno się poprawią.

Przerwa na kadrę

- Na razie skupiamy się na jutrzejszym meczu. Po nim ogłosimy jak będą wyglądały kolejne dni. Jeśli chodzi o ambicje klubu, to w okresie reprezentacyjnym będzie brakowało małej liczby zawodników. Będziemy się mogli skupić na treningach, dopracowaniu naszej gry. Takich elementów, nad którymi musimy popracować, nie brakuje. Kiedy jesteśmy w sezonie mamy dylemat, czy skupiać się na przeciwnikach, czy na poprawie konkretnych elementów gry. Po meczu z Miedzią będzie dobry moment, żeby podsumować początek sezonu. Usiądziemy i zastanowimy się, jak to w dalszym czasie ma wyglądać.

KURSY NA LEGIA - MIEDŹ
FORTUNA:

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
Zaraz - 16.09.2022 / 18:59, *.centertel.pl

Kosta łogień czuć?

odpowiedz
Trampek - 16.09.2022 / 15:54, *.125.66

Cytat : " Wynik 0-4 w Częstochowie ....... był to łomot i musimy się po nim podnieść. Nie chcemy niczego upiększać, nie możemy szukać wymówek." koniec cytatu Na ten czas trener Kosta Runjaić mówiąc te słowa ma racje .

odpowiedz
Hiszpan - 16.09.2022 / 08:41, *.telnaptelecom.pl

Gładkie 5:0 to obowiązek żadna łaska. Rehabilitacja to może być w Posraniu.

odpowiedz
Kibic - 16.09.2022 / 01:38, *.torun.pl

Blablabla. Rehabilitacja z najgorszą drużyną w lidze. Tylko na tyle Cię panie stać? Jak pyra nas ogra grając jednocześnie w eu to zostaniesz błaznem taktycznym. Jedyna taktyka to pomoc kibiców o czym ciągle pan wspomina. Inni nam odjeżdżają, nabierają doświadczenia, stabilizują finanse, a u nas ciągle nawijanie makaronu na uszy. Najgorsze, że większość ma nadzieje, że z tym panem będzie dobrze. Przyjeżdża potentant, czas na rehabilitację... W zeszłym sezonie nie było atmosfery, to teraz zrobili kółko wzajemnej adroacji. Zdjęcia jak się piłkarzyki cięszą pokazują jak bardzo mają na kibiców wyj.... Kasa się zgadza, 1 mecz w tygodniu i 10h treningów. Żyć nie umierać. Teraz to każdy Legię ma w sercu jak podpisze kontrakt. Tak łatwo o względy, co pokazał Carlitos :) ale za takie pieniądze i atmosfere to nigdzie na świecie panowie nie zagrają ze swoimi umiejętnościami. Taczka miała wywieżć loczka, a to loczek wywiózł w pole wszystkich :) Kompletu tylko brakuje. Czas na rehabilitacje kibiców, żeby zafundować kolejny sezon pełen emocji w ogórkoklasie. Po co na europejskie puchary jak tutaj mamy emocje co tydzień :)

odpowiedz
Fargo - 15.09.2022 / 22:54, *.as45177.net

Bravo Lech a my dalej emocjonujemy sie liga. Moze na Lige konferencji uda nam sie zalapac.

odpowiedz
A TY TAK SERIO?!BRAVO AMIKA? - 15.09.2022 / 23:30, *.151.205

@Fargo: JAK MIODUSKI ODEJDZIE, ZACZNIEMY WSZYSTKO OD POCZĄTKU...

odpowiedz
Arek - 15.09.2022 / 23:38, *.tpnet.pl

@Fargo: Ty aby na pewno dobrze się czujesz? jakiejś łachudrze brawo bijesz? W czajnik się j...nij, może Ci się lepiej zrobi. W tamtym roku, jak graliśmy z Leicester, Slavią, czy ruskimi gdzie oni byli ja się pytam?

odpowiedz
Odp - 16.09.2022 / 07:31, *.lunet.eu

@Arek: spytaj też gdzie był Fargo

odpowiedz
Arek - 16.09.2022 / 17:09, *.tpnet.pl

@Odp: nie chce wiedzieć.

odpowiedz
Manuela za Mięciela - 15.09.2022 / 20:55, *.plus.pl

Josue gra należycie no to ja nie mam więcej pytań i już wiadomo czemu jest jak jest:///

odpowiedz
Hiszpan - 15.09.2022 / 22:50, *.play-internet.pl

@Manuela za Mięciela: A jak w Posraniu Amica nas wrzuci w błoto. wytarga za uszy i poniży z 5:0 to jeszcze trener doda że Wszołek też gra zacnie.

odpowiedz
Hiszpan - 15.09.2022 / 20:39, *.telnaptelecom.pl

W jednym trener ma 100.% racji. Wynik.0:4 nie odzwierciedla w pełni przebiegu meczu. 0:7 już tak.

odpowiedz
LewLegia - 15.09.2022 / 20:15, *.net.pl

Wczoraj Warszawa dudniła życiem przez kibiców Celtiku , kolejnym razem będą kibice innych drużyn, które nie grają z Legią. To jest normalne?, że w stolicy Polski jest klub, który zamiast grać w LM to wypożycza swój stadion? Oczywiście nic nie mam do drużyny z Ukrainy, bo takie straszne czasy, że muszą grać na obcym stadionie.
My zamiast widzieć drużyny i kibiców z Europy na meczu Legii, jutro zobaczymy potęgę europejskiego formatu Miedź LEGNICA !
Tragiczne czasy dla prawdziwych kibiców Legii .

odpowiedz
Zzz - 15.09.2022 / 20:23, *.orange.pl

@LewLegia: rok temu widziałeś drużyny i kibiców z Europy, które grały z nami.

odpowiedz
Darek - 15.09.2022 / 20:01, *.tpnet.pl

To był jeden mecz, jedna porażka mówi trener. A oklep z Cracovia 3:0? Tam też był jeden mecz, jedna porażka. Tak to można mówić po każdym przegranym meczu.

odpowiedz
Andrzej - 15.09.2022 / 22:24, *.chello.pl

@Darek: A wolałbyś przegrać siedem spotkań po 0:1 ? To zeszły sezon się kłania. Ja wolę dwa wpie...ole i 0 pkt straty do lidera niż małe porażki ale pałętanie się gdzieś w dupie głębokiej

odpowiedz
Gocław - 15.09.2022 / 19:48, *.net.pl

Dobrze 52 % - oglądaliście mecz z Jasną Górą ?
czy jaraliście zioło?

odpowiedz
gazza - 15.09.2022 / 19:17, *.centertel.pl

Rechabilitacja ze slabym zespolem ???
Co on pierniczy ???
Rechabilitacja to bedzie jak ograja Lecha a nie slaba Miedz !!!

odpowiedz
Biała siła - 15.09.2022 / 22:57, *.t-mobile.pl

@gazza: Kolego ,chyba taki czas nastał ,że tylko taka ona może być ,ta rechabilitacja ,

odpowiedz
Odp - 16.09.2022 / 07:37, *.lunet.eu

@gazza: też masz szansę na rehabilitację

odpowiedz
Biała siła - 16.09.2022 / 08:08, *.vectranet.pl

@Odp: pełen odlot chłopie ,

odpowiedz
niecierpLiwi rekLaMy naszYCH piLkarzy.... - 15.09.2022 / 18:56, *.151.205

A StrzaLka za Wszolka nie można treneiro?!

odpowiedz
ja - 15.09.2022 / 18:22, *.netcity.pl

ktoś mu powie, ze łomot to może w szecinie dostawac albo innych gdanskach a nie w Legii?? Taki wynik dla Legii to totalna kompromitacja bez względu czy jest tu 3 miesiace czy 3 lata.

odpowiedz
Hiszpan - 15.09.2022 / 18:13, *.telnaptelecom.pl

Josue gra należycie???? Tchórz nie trener. Boi się zwolnienia żeby mały nieudacznik nie pobiegł do loczka na skargę.

odpowiedz
Anty Kosta - 15.09.2022 / 20:53, *.plus.pl

@Hiszpan: jakby był prawdziwym trenerem to by mu zabrał opaskę kapitana i posadził na trybunach razem z wszolkiem żeby spojrzeli z boku jak to wyglada wszystko ale niestety nie jest Fergusonem i tego nie zrobi.

odpowiedz
Kosta - Jozak - 15.09.2022 / 20:58, *.plus.pl

@Hiszpan: Josue to taki drugi Piekarski tylko że Okuka miał odwagę go odstawić a Runjaic niestety nie ma żeby Josue posadzić na lawke

odpowiedz
Hiszpan - 15.09.2022 / 22:51, *.play-internet.pl

@Kosta - Jozak: Niestety jaki trener taką Legia.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 16.09.2022 / 16:29, *.plus.pl

@Hiszpan: ryba psuje się od głowy czyli w tym przypadku jaki Prezes taka Legia co tu trener winny jak mu takich grajków góra zapewniła. Tu trzeba wymienić pół składu i w porozumieniu z trenerem robić transfery a nie że miał być Łęgowski za którego trzeba było płacić to wzięli Augustyniaka bo za darmo.

odpowiedz
Kermit - 15.09.2022 / 17:35, *.chello.pl

Piątek, piątunio, a więc wygramy.

odpowiedz
bronek49 - 15.09.2022 / 17:09, *.chello.pl

gdzie trener widział bramki strzelone przez Josue bo ja nie pamiętam w tym sezonie nie miał żadnej asysty gra bardzo słabo i nie wiem czemu trener go chwali , co to jest za drużyna która traci pierwszą bramkę i się posypuje drużyna bez charakteru

odpowiedz
Michał - 15.09.2022 / 17:01, *.plus.pl

Po prostu MUSIMY ten mecz wygrać....i każdy następny też. Jazda na pełnej k. Do boju Legio Warszawa ukochana ma!!! Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 15.09.2022 / 16:55, *.plus.pl

Tylko zwycięstwo!!!

odpowiedz
gutek - 15.09.2022 / 16:42, *.chello.pl

Przyjeżdza najsłabsza drużyna -damy radę

odpowiedz
AAA - 15.09.2022 / 15:05, *.play-internet.pl

Tylko nie wystawiaj tego Rosołka

odpowiedz
DanieLo - 15.09.2022 / 17:00, *.2.150

@AAA: chyba wszolka. Ostatni mecz to tragedia w jego wykonaniu

odpowiedz
P(L)EBAN - 15.09.2022 / 19:04, *.t-mobile.pl

@DanieLo: widziałem go dzisiaj rano w jednej z galerii. Chlopak sie nie przejmuje, street food oraz zakupy pełną parą

odpowiedz
DanieLo - 15.09.2022 / 21:27, *.myvzw.com

@P(L)EBAN: tragedia. Jeszcze zakupy można zrozumieć. To przecież norma, trzeba żyć. Ale zeby kebaby wcinać. To już nie jest profesjonalizm. Wstyd i hańba

odpowiedz
wkz - 16.09.2022 / 07:40, *.esabdns.pl

@DanieLo: ostani? a dwa trzy mecze wstecz były wyśmienite?

odpowiedz
wkz - 15.09.2022 / 14:22, *.esabdns.pl

Jak zwykle przed meczem i po meczu zawsze nawiązanie do kibiców.Tylko nie zapomnij im dać 3-4 dni wolnego. Przecież teraz przerwa na kadrę, czasu dużo więc zdążycie wszystko przećwiczyć.

odpowiedz