Przygotowania do meczu z Miedzią

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po meczu z Rakowem piłkarze nie mieli wolnego. We wtorek trenowali przed południem, a środowe zajęcia rozpoczęły się o godz. 17. Wzięli w nich udział wszyscy zawodnicy ze ścisłej kadry, czyli 22 zawodników z pola i 4 bramkarzy. Trening poprzedziła odprawa trenera Kosty Runjaicia, który przekazał zawodnikom, że przed nimi bardzo kluczowy mecz i trzeba się skupić tylko na nim.

Fotoreportaż z treningu - 31 zdjęć Woytka

Po kwadransie rozgrzewki rozpoczęła się część typowo piłkarska. Trenerzy Małecki, Astiz i Rogić wyjaśnili zawodnikom kolejne ćwiczenie, które polegało na rozgrywaniu piłki ze środka boiska, wymiana podań i zakończenie akcji strzałem. Następnie były gry na utrzymanie trzech drużyn, w których nie uczestniczyli Artur Jędrzejczyk i Rafał Augustyniak. Obaj mają drobne dolegliwości. Pierwszy z nich udał się do budynku klubowego, a drugi ćwiczył indywidualnie na drugim boisku. Skład jednej z drużyn w gierce uzupełnił więc Inaki Astiz.

Po godzinie sztab zarządził ostatnią część zajęć, którą była rywalizacja dwóch drużyn na połowie boiska. Gierka składała się z trzech kilkuminutowych interwałów i była bardzo wyrównana.

Rożowi: Charatin, Skibicki Nawrocki, Celhaka, Kapustka, Muci, Carlitos, Pich, Mladenović
Żółci: Rose, Johansson Slisz, Ribeiro, Strzałek, Kramer, Baku, Sokołowski, Wszołek
Neutralni: Rosołek i Josue, którzy dołączali do ekipy atakującej.

O zwycięstwie decydowała dogrywka, która polegała na strzałach z ok. 20 metrów. Jako pierwsi trzy trafienia zanotowała ekipa różowych.