Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Mieliśmy dużo szczęścia, że nie straciliśmy trzeciej bramki

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- To było szalone spotkanie. Jesteśmy szczęśliwi z wywalczenia zwycięstwa. Pierwsze mecze sezonu na pewno nie są nudne dla kibiców i dla nas samych. Mamy w tej chwili 20 punktów. To już jest pierwsza odpowiedź, jak wyglądał początek sezonu dla nas. W pierwszej części spotkania popełnialiśmy wiele błędów przy wyprowadzaniu piłki. Wiedzieliśmy, że Miedź jest dobra w kontratakach i tak strzelili nam dwa gole. Mieliśmy dużo szczęścia, że nie straciliśmy trzeciej bramki - mówi po meczu trener Legii Kosta Runjaić.



- Od wyniku 2-1 graliśmy już stabilniej, ale nie był to topowy poziom. Wiemy, ile mamy jeszcze do poprawy. Po zmianie ustawienia graliśmy lepiej, z większą atencją. Po raz kolejny graliśmy przy fantastycznej atmosferze z Żylety i innych trybun, bardzo za to dziękujemy. Mamy przed sobą 12 dni na przygotowanie do ważnego meczu z Lechem Poznań. Jestem zadowolony, że zdecydowana większość zawodników będzie z nami, oprócz powołanego Mladenovicia. Cieszy mnie ten szeroki skład, choć pamiętam, że Legia miała więcej powoływanych zawodników. Czekamy już na kolejne spotkanie.

- Tak, powiedziałem, że podsumowanie przyjdzie po tym meczu, ale może nie tak od razu (śmiech). Za trzy dni usiądziemy do rozmów i zanalizujemy więcej szczegółów.

- Zmieniłem Johanssona, bo zmieniliśmy system. Augustyniak cały czas jest bardzo ważnym piłkarzem dla zespołu. Błędy są wpisane w ten zawód. Jest bez okresu przygotowawczego, gra na nie swojej pozycji i po prostu potrzebuje czasu.

- Staramy się poprawiać stałe fragmenty gry. Mamy dobrze wrzucającego Josue i świetną lewą nogę Mladenovicia. Świetnie razem ze sobą kooperują. Dziś dało nam to szanse na zwycięstwo.

- Jesteśmy dumni z tego co osiągnęliśmy do tej pory, ale mamy świadomość, że możemy prezentować się lepiej. Drużyny grają przeciwko Legii ponad swój poziom. Będziemy analizowali to spotkanie. To nie jest tak, że jestem w pełni szczęśliwy. Jestem zadowolony z energii i kooperacji. Mimo że nie wszyscy na nas stawiają, kontynuujemy naszą pracę i chcemy osiągnąć cele.

- Nie jestem zły na Josue za tę żółtą kartkę. Takie sytuacje się zdarzają. Będzie musiał się skupić na treningach i w inny sposób wesprzeć drużynę.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
robal - 18.09.2022 / 10:23, *.vectranet.pl

Panie trenerze czemu to się ciągle powtarza ,że drużyna jest nieprzygotowana od początku meczu? Zaczynają grać dopiero od 15-20 meczu. Czy to jest problem psychologiczny czy to rozgrzewka przed meczem i cały ten mechanizm przygotowania fizycznego do meczu szwankuje? Legia notorycznie ma ogromne problemy od pierwszych minut meczu. Piłkarze są rozkojarzeni, brakuje szybkości i agresji

odpowiedz
gutek - 18.09.2022 / 07:53, *.chello.pl

więcej szczęścia niż dobrej gry

odpowiedz
fan1956 - 17.09.2022 / 22:36, *.tpnet.pl

W jedenastu na dziesięciu i gramy na czas, przecież to śmiech na sali i ta pierwsza jedenastka z geniuszem (rosołkiem-pierdołkiem) i niech Josue przestanie wykonywać stałe fragmenty gry, przez co zęby bolą.

odpowiedz
Egon - 17.09.2022 / 19:51, *.waw.pl

"Rewelacja" - wymęczone zwycięstwo z ostatnią w tabeli Miedzią.
Kolejny mecz, kolejne męczarnie.
Wielka szkoda, że nie udało się sprowadzić Papszuna w miejsce tego trenerskiego przeciętniaka.

odpowiedz
oLaf - 17.09.2022 / 19:44, *.vectranet.pl

dobrze, że trener widzi jak dużo jeszcze trzeba poprawić...

odpowiedz
Egon - 17.09.2022 / 19:59, *.waw.pl

@oLaf: Obawiam się, że to nie jest trener, który wyniesie Legię ponad przeciętność, co już widać po jakości jego przygotowań zespołu do sezonu.
Dobry, jak na polską ligę skład, a gra wyjątkowo słaba nawet na tle najsłabszych drużyn Ekstraklasy, czy, choćby Termaliki w PP.
Jeżeli taki skład ma być ciśnięty przez Termalikę i Miedź, to co to za trener.

odpowiedz
bronek49 - 17.09.2022 / 17:27, *.chello.pl

trenerze wy w każdym meczu macie szczęście i szczęliwie wygrywacie ,Josue w tym sezonie jest cieniem zawodnika nie wychodzą mu podania ani strzały z rzutów wolnych najwyższy czas go odsunąć od wykonywania wolnych na boisku zachowuje się jak głupek i zbiera kartki za niesportowe zachowanie za co powinien wreszcie zostać ukarany przez klub nie głaskać go

odpowiedz
13 - 17.09.2022 / 16:47, *.216.114

Co za bramki Mladena... O fuk...

odpowiedz
Zaslisz - 17.09.2022 / 13:23, *.255.233

Jedza i Maik na środku a za Bartosza który gra co półtora roku jeden fajny mecz Augustyniak. Widać że chce do przodu.

odpowiedz
lw73 - 17.09.2022 / 13:16, *.chello.pl

Z Kramera wg mnie będą ludzie. Dwa razy depną i na kilku metrach odszedł przeciwnikom że aż miło popatrzeć. I wszystkim którzy mówią że ta Legia jest słaba proponuję spojrzeć do poprzedniego sezonu w którym nawet nie zbliżyliśmy się do pozycji lidera. A na styl mam nadzieje przyjdzie czas

odpowiedz
G - 17.09.2022 / 11:28, *.telnaptelecom.pl

Niestety, ale brakuje nam kilku wartosciowych transferow, conajmniej jeden naprawde dobry srodkowy obronca, optymalnie jeden boczny. Koniecznie doby defensywny pomocnik i jeden skrzydlowy. W ataku zalezy od tego czy Kramer odpali. Z obecnym skladem to cud gdzie jestesmy w tabeli, ja akurat nie widzę tu winy trenera - potrzebuje czasu i troche wiecej jakosci (transfery)

odpowiedz
Michał - 17.09.2022 / 10:30, *.plus.pl

Fuksem zdobyliśmy 3 punkty..... reszta jest milczeniem. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki

odpowiedz
Lw - 17.09.2022 / 09:05, *.48.9

Ja bym Ci radził słaby trenerze nauczyć się motywowania piłkarzy przed meczem.Na każdy mecz wychodzą jak na spacer po galerii.

odpowiedz
Marcinek 31 - 17.09.2022 / 09:34, *.plus.pl

@Lw: ciebie Legia powinna zatrudnić , od razu widać że fachura od motywacji jesteś , marnujesz się tutaj wypisując pierdoły

odpowiedz
Urs72 - 17.09.2022 / 14:46, *.chello.pl

@Marcinek 31: w Legii od 2015 roku bagno , dno , i wodorosty to tyle w skrócie

odpowiedz
gruby - 17.09.2022 / 08:58, *.orange.pl

Ludzie, co Wy tu wypisujecie? Wy myślicie, że po słabym poprzednim sezonie z tymi samymi zawodnikami będzie nagle zwrot o 180 stopni? Mamy 20 punktów! Styl może nienajlepszy, ale punktujemy! Jest to okres przejściowy, dajmy im czas...trzeba wzmocnić linię obrony, może sprowadzić dobrą dziesiątkę...zobaczymy W zeszłym roku walczyliśmy o utrzymanie, a w tym jesteśmy w czubie...a Wy nadal narzekacie!

odpowiedz
Darek - 17.09.2022 / 08:31, *.chello.pl

Cyrk żeś pan tu zrobiłb a nie drużynę.
I znowu podlizywanie się do kibiców.Myślisz pan, że to podlizywanie się coś ci da?Z taką grą i wynikami na wyjazdach to tylko kwestia czasu aż w cymbał wyłapiecie.13 goli straconych w 10 meczach.
Kolejne zwycięstwo na farcie.

odpowiedz
mirek - 17.09.2022 / 12:02, *.chello.pl

@Darek :
Rzeczywiście on zrobił cyrk, bo w poprzednim sezonie drużyna grała super. Idź zrób baranka.

odpowiedz
L! w moim sercu!L jak Legia! - 17.09.2022 / 02:22, *.57.92

StracLiście, aLe byL spaLony, znowu fuks, a co w pLanie naleCha?może jakiś pLan na raz dwa tRzY goL, zadzwoń może trenerze do władka od Pissta, on zawsze ma plan na L!

odpowiedz
Autmat - 17.09.2022 / 08:33, *.autocom.pl

@L! w moim sercu!L jak Legia!: Za nim klikniesz "dodaj" sprawdź co napisałeś, a i pisz na trzeźwo.

odpowiedz
WBA - 17.09.2022 / 02:16, *.as13285.net

Szczęście sprzyja (L)epszym

odpowiedz
Plaskacz - 17.09.2022 / 02:03, *.chello.pl

Ten facet jest żenujący. Pan Trener Marek Papuszn go wyjaśnił.

odpowiedz
Piotrek Ochota - 17.09.2022 / 05:19, *.t-mobile.pl

@Plaskacz: Parafrazując Wiśniowieckiego: szarlatan, nie hetman

odpowiedz
Hiszpan - 17.09.2022 / 01:51, *.virginm.net

Żadna rehabilitacja. Wstyd . Żałosna gra żałosny trener.

odpowiedz
bet - 17.09.2022 / 00:35, *.t-mobile.pl

cudownie , że ta liga jest tak słaba.. ale jak widzę tą roześmianą mordę.. taka amika, szczecin czy czwa zmasakrują drużynę tego fraglesa... co za czasy

odpowiedz
Grają jak pogoń - 17.09.2022 / 00:11, *.play-internet.pl

Z tej mąki chleba nie będzie. Ale ekspert Jacek ,,Carlitos nie jest pierwszym wyborem,, wybrał

odpowiedz