Radość Filipa Mladenovicia - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia 3-2 Miedź

Dzień Mladena

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa przeżyła w piątkowy wieczór drogę z piekła do nieba, pokonując u siebie Miedź Legnica 3-2. Głównodowodzącym tej operacji okazał się być Filip Mladenović. Serb strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę i to głównie dzięki niemu "Wojskowi" nie przegrali drugiego ligowego meczu z rzędu.



Mecz fantastycznie rozpoczął się dla Miedzi Legnica. Już w 2. minucie gry wynik spotkania otworzył Angelo Henríquez. Zawodnik gości sfinalizował akcję lewą stroną Maxime'a Domingueza i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Kacpra Tobiasza. Zaraz potem bliźniacza akcja przyjezdnych, lecz tym razem ostatnie podanie było nieznacznie zbyt mocne. Kilkanaście minut potem gracze Wojciecha Łobodzińskiego niespodziewanie podwyższyli prowadzenie. Tym razem do siatki Legii futbolówkę skierował Luciano Narsingh. Doświadczony Holender dostał podanie z lewego skrzydła, spokojnie opanował je i bez zastanowienia huknął w kierunku dalszego słupka. W tym momencie na stadionie poniosło się głośne "Legia grać...!", co było adekwatną reakcją na drugiego gola dla przedostatniej drużyny w tabeli. Kilka minut potem piłkarz z przeszłością w Premier League mógł chyba już niemal rozstrzygnąć losy spotkania. Narsingh z łatwością wygrał walkę o piłkę z Maikiem Nawrockim znalazł się w sytuacji sam na sam z Tobiaszem, lecz zachował się lekceważąco, chcąc go przelobować, co mu się nie udało. Ta niewykorzystana szansa zemściła się na Miedzi już kilka chwil potem. Wtedy to szybką akcję lewą stroną przeprowadził Filip Mladenović mocno dośrodkował do Pawła Wszołka, a ten z kilku metrów głową zaskoczył Pawła Lenarcika. Była to tak naprawdę pierwsza groźna akcja pod bramką Miedzi, ale co najważniejsze skuteczna. Nie ulegało jednak wątpliwości, że dotychczasowa gra "Wojskowych" była bardzo słaba.

W 40. minucie meczu bliski doprowadzenia do remisu był Carlitos. Hiszpan poradził sobie z opanowaniem piłki, jednak dobrze skrócił kąt Lenarcik i po chwili Hiszpan trafił wprost w niego. Ostatnie chwile pierwszej połowy to zdecydowane napory warszawskiego klubu. Te ataki przyniosły efekt w 44. minucie. Wtedy to po dobrze bitym rzucie rożnym fenomenalnie z powietrza spadającą piłkę kopnął Filip Mladenović, doprowadzając tym samym do wyrównania.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

Od startu drugiej połowy Legia ruszyła do zdecydowanych ataków. Pierwszą szansę na gola po przerwie miał Carlitos, który wygrał walkę jeden na jeden z jednym z obrońców, następnie niestety lepszy od niego okazał się Lenarcik. Był to jednak sygnał, że dobra końcówka pierwszej części znacząco podniosła morale gospodarzy. W 56. minucie legioniści dopięli swego i po raz pierwszy tego wieczoru wyszli na prowadzenie. Po raz drugi w roli głównej wystąpił Mladenović. Tym razem Serb w świetnym stylu wykończył podanie ze skrzydła od Wszołka. W 68. minucie Miedź przeprowadziła pierwszą składną akcję po zmianie stron. Do sytuacji strzeleckiej doszdł Chuca, jednak jego próba wylądowała w rekach Tobiasza. Chwilę potem legioniści nie zdołali się już wybronić przed utratą gola, jednak na szczęście powtórki pokazały, że został on zdobyty z pozycji spalonej. W drugich 45 minutach tempo meczu było nieco wolniejsze, szczególnie ze strony Miedzi, której po intensywnym rozpoczęciu, z biegiem czasu zaczęło ewidentnie brakować już sił.

W 79. minucie arbiter pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Henriquezowi, który tym samym przeszedł drogę z nieba do piekła. Przecież to właśnie on tego wieczoru nieco niespodziewanie otworzył rezultat meczu na Łazienkowskiej. Wówczas sytuacja gości stała się już bardzo trudna. Niebawem losy meczu mógł rozstrzygnąć Josue. Portugalczyk mocno kopnął piłkę z powietrza, jednak na jej drodze do bramki stanęli rywale. W 90. minucie ponownie szczęścia spróbował Josue. Z nieprzyjemnym uderzeniem pomocnika zza pola karnego na raty poradził sobie Paweł Lenarcik. Ostatecznie podopieczni Kosty Runjaicia utrzymali skromną przewagę i zainkasowali trzy punkty. Trzeba jednak przyznać, że pierwsze kilkanaście minut kompletnie nie wskazywały na pozytywne zakończenie, dlatego tym bardziej brawa dla piłkarzy za pozytywne rozstrzygnięcie.

Ekstraklasa
10. kolejka
#LEGMIE
18712
Warszawa
16.09.2022
20:30
Legia Warszawa
Miedź Legnica
Legia Warszawa
3-2
Miedź Legnica
20' Wszołek
44' Mladenović
56' Mladenović
(2-2)
Henríquez 2'
Narsingh 14'
1 Kacper Tobiasz
6 Mattias Johansson 46'
8 Rafał Augustyniak
17 Maik Nawrocki
25 Filip Mladenović 94'
99 Bartosz Slisz
13 Paweł Wszołek
27 Josue
67 Bartosz Kapustka 46'
39 Maciej Rosołek 74'
19 Carlitos 88'
31 Cezary Miszta
29 Lindsay Rose 46'
5 Yuri Ribeiro 94'
14 Ihor Charatin 88'
18 Patryk Sokołowski
20 Ernest Muci 46'
28 Makana Baku
11 Robert Pich
9 Blaz Kramer 74'
Paweł Lenarcik 1
Carlos Julio Martínez 2
Nemanja Mijusković 25
Levent Gülen 5
Hubert Matynia 3
64' Luciano Narsingh 9
Jerónimo Cacciabue 19
Chuca 8
82' Maxime Dominguez 10
74' Olaf Kobacki 79
Angelo Henríquez 7
Mateusz Abramowicz 31
Szymon Matuszek 6
82' Koldo Obieta 11
Jon Aurtenetxe 13
Michael Kostka 17
74' Kamil Zapolnik 18
Jurich Carolina 23
Mehdi Lehaire 59
64' Maciej Śliwa 70
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Aleksandar Rogić
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Trener: Wojciech Łobodziński
Asystent trenera: Radosław Bella
Kierownik drużyny: Tomasz Kodzis
Masażyści: Mateusz Kula, Maciej Kuczyński
Sędziowie
Główny: Damian Kos
Asystent: Bartosz Heinig
Asystent: Dariusz Bohonos
Techniczny: Filip Kaliszewski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (82)

+dodaj komentarz
Jest nas niewieLu, a miliony nas nielubiá... - 19.09.2022 / 04:38, *.02.net

A sá tu na forum płaczki żydowskie, jak to poseań sie zesea nak przybèdziemy, zobaczy i zwycièżymy, jwdnak nie każdy jest prawdziwym Legionistá!

odpowiedz
Pingwinek - 18.09.2022 / 23:02, *.vectranet.pl

Niestety ale marnie to widzę w poznaniu...

odpowiedz
Ursynów - 18.09.2022 / 21:34, *.vectranet.pl

Cześć Bracia,
Czy wiecie jak obecnie zapisywać się na wyjazdy.Dopiero co na świeżym powietrzu a zaraz taki klasyk.Dajcie info w eter.

odpowiedz
olew - 18.09.2022 / 20:54, *.vectranet.pl

Mladen Wspaniały ! Tylko na tę bramkę warto było być. Jeszcze przegramy kilka meczy, ale mistrzostwo zdobędziemy. Taka liga fajniejsza, do końca maja będzie się dziać. BRAWO LEGIA !!!

odpowiedz
tonton - 18.09.2022 / 19:50, *.206.41

Byłem na meczu i powiem tyle: po przejściu na 3 stoperów Legia w końcu pokazała, że umie grać w piłkę.
Augustyniak na szczęście pozbierał się po blamażu - Rose jak profesor zwłaszcza wyprowadzenie przy golu na 3:2.
Kosta - mega szacunek - z takiego g.... zrobić drużynę to jest coś nieprwdopodobnego.

P.S. Ktoś jeszcze tęskni za babolarzem Wieteską?

odpowiedz
(L) - 19.09.2022 / 14:24, *..

@tonton: Śmieszniejszego komentarza dawno nie widziałem. Zachwyty jakbyśmy przynajmniej Raków pokonali, a to tylko wymęczone 3:2 z drużyną z dołu tabeli.
I najlepsze - co zrobił Kosta? Drużynę? Ty chyba nie wiesz co to znaczy drużyna. Jak na razie to mamy zlepek dobrych jak na tę ligę piłkarzy, ale na pewno nie drużynę. I z jakiego g....? Cała liga poza Rakowem i Lechem, wzięłaby większość naszych piłkarzy z pocałowaniem w rękę.

odpowiedz
Parcour - 18.09.2022 / 17:53, *.chello.pl

i Legia lider na przerwę narodową

odpowiedz
jax38 - 18.09.2022 / 13:37, *.jmdi.pl

Josue dla mnie do odstawienia na
pare meczy, niech się ogarnie, zero niego pożytku...poza tym on chyba złapał kilka kg....rusza sie jak żelbetonowy klocek

odpowiedz
Kamień - 18.09.2022 / 14:34, *.chello.pl

@jax38 : Nie wiem co ćpasz ale zmień dilera. Pierwsza i druga bramka to jego zasługa...

odpowiedz
Wojtass - 19.09.2022 / 08:59, *.com.pl

@jax38 : meczów nie meczy.... naucz się na początek języka....

odpowiedz
Adi - 18.09.2022 / 12:52, *.play-internet.pl

Dojazd na stadion to jest wielka porażka Trzaskowskiego.

odpowiedz
wrt - 18.09.2022 / 03:21, *.vectranet.pl

Ja ci się nie chce już na Legię chodzić bo wyniki złe i drużyna do dupy to zajrzyj na jutube. Pooglądaj filmy z przemarszów, z wyjazdów, z Legii. Legia to ludzie, przygody, wspomnienia!

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 17.09.2022 / 23:46, *.play-internet.pl

Gra przypominająca jazdę samochodem na zaciągniętym ręcznym

odpowiedz
tekken (L) - 17.09.2022 / 19:01, *.chello.pl

Skład osobowy patrząc z rezerwowymi jest ok. Mladen i Wszołek pokazali walkę. Spokojnie dajmy im czas.

odpowiedz
bronek49 - 17.09.2022 / 17:16, *.chello.pl

czy ten głupek Josue zostanie finansowo ukarany za te jego idiotyczne zachowania na boisku bo kiedyś osłabi drużyne , dlaczego trener nie odstawi go od wykonywania rzutów wolnych przecież on nie potrafi wykonywać wolnych a łapie piłkie i rwie się do wykonywania wolnych najwyższy czas żeby stałe fragmenty wykonywał Carlitos lub Muci

odpowiedz
Zduneq - 18.09.2022 / 03:35, *.t-mobile.pl

@bronek49: tak, Josue nie umie kopać piłki.W końcu w poprzednim sezonie gdy Legia grała piach miał 14 asyst(najwięcej w lidze), kolejny w kolejności miał zaledwie 9.

odpowiedz
krasnal - 17.09.2022 / 14:37, *.orange.pl

Ja myślałem że oni wysili pijani na ten mecz

odpowiedz
Obcy - 17.09.2022 / 13:40, *.t-mobile.pl

Ale jedziemy na farcie. Ciekawe,jak długo jeszcze?

odpowiedz
skreem - 17.09.2022 / 12:31, *.datapacket.com

Josue obs*ał spodnie przed meczem z amicą i dlatego się wykartkował.

odpowiedz
floyd - 17.09.2022 / 12:38, *.161.126

@skreem: nic nie obsral, po prostu jest bezmyślny.

odpowiedz
L - 17.09.2022 / 13:06, *.aster.pl

@skreem: tak, najwiekszy napinacz, ktory uwielbia takie mecze, co bylo widac po ostatniej wizycie w Poznaniu - obsral gacie. Co za bzdura :d

odpowiedz
Jano - 17.09.2022 / 15:44, *.orange.pl

@skreem: nic nie obsr.... tylko nie chce uczestniczyć w łomocie który lech spuści nam w poznaniu przecież jak przegramy różnicą mniejszą niż 3 bramki to naprawdę się zdziwię!

odpowiedz
Konrad - 17.09.2022 / 11:50, *.icpnet.pl

SŁABO LEGIA

odpowiedz
Legion - 17.09.2022 / 10:41, *.chello.pl

Zacznę od tego, że my gramy jakąś zupełnie przedziwną taktyką i to już któryś mecz z rzędu, więc to nie może być przypadek i inwencja własna kopaczy, tylko "zasługa trenera". Mianowicie wygląda to tak, że środkowy obrońca wyprowadza piłkę, boczni obrońcy uciekają gdzieś daleko na pozycje bocznych pomocników, a boczni pomocnicy, a już zwłaszcza Wszołek, to ustawia się w linii ataku. W efekcie nie ma komu grać i my stoimy w przodzie w linii pięcioma zawodnikami razem z obrońcami rywali. I ja się zastanawiam, na co my wówczas liczby, bo szczerze mówiąc nie wiem, i nikt tak nie gra. I sytuacji też to żadnych nie przynosi, bo nie może. Druga sprawa już personalna. Po pierwsze, co na boisku robi wciąż SLISZ??? Przecież ten człowiek to jest dramat, on nie ma nic, jest kompletnie bezużyteczny. Niech wreszcie Augustyniak zejdzie z obrony i gra w miejsce tej kaleki. Następne nieporozumienie od dawna to ROSOŁEK. Kolejny to KAPUSTKA. Każdy jego kontakt z piłką to była strata i to jest kolejny mecz, w którym jest wśród najgorszych na boisku, mimo że konkurencja w postaci ww. pokrak, nie śpi. Z pozytywów, to podobało mi się wejście KRAMERA. Walczył, nie miał strat, wygrywał pojedynki. Nieporównanie większy pożytek niż z Rosołka. Ciekawie byłoby grać na dwóch napastników tj. Kramer i lekko cofnięty za nim Carlitos.

odpowiedz
L - 17.09.2022 / 13:05, *.aster.pl

@Legion: przeciez widziales, ze po przerwie przeszlismy na 3 stoperow i wahadla i od razu lepiej to wygladalo. Mamy lepszych pilakrzy do tego systemu bo wtedy mozemy grac, jak piszesz, dwojka roznych napastnikow i roznorodnie atakowac przez to, tacy pilkarze jak Muci i Kapi lepiej by sie czuli w takim systemie, na boku mamy wtedy Mladena na wahadle co daje potezna jakosc z przodu i na prawym wahadle Wszolek i nie trzeba sie martwic o prawa obrone i tego nieszczesnego Johansona. Nic tylko grac jak za Michniewicza. Oby do tego doszlo, bo tak jak mowisz, Runjaic katuje ten system swoj z Pogoni majac zupelnei innych pilkarzy co konczy sie tym, ze z przodu lata sam Carlitos i nie ma zadnego zagrozenia. Pzdr

odpowiedz
oLaf - 17.09.2022 / 19:55, *.vectranet.pl

@Legion: święte słowa. Nic dodać.

odpowiedz
mietowy - 17.09.2022 / 10:29, *.autocom.pl

nie wiem co powiedziec chyba tylko te trzy pkt ciesza gracze chcieli cos pokazac tylko to jest wielki chaos i balagan

odpowiedz
Urs72 - 17.09.2022 / 10:28, *.chello.pl

Kasa na kontach się zgadza ? Zgadza. a zresztą hu..........niech się dzieje co chce , zaraz będziecie wypowiedź Trenerka Miesiąca . Ale ciężki mecz , walczyliśmy do końca , musimy drużyna wykonuje wszystkie zadania , jesteśmy w czołówce i tak kur......co tydzień

odpowiedz
Sebo(L) - 17.09.2022 / 10:06, *.vectranet.pl

W pierwszych 20-stu minutach myślałem,że Legia gra co najmniej z czołowym klubem...Bundesligi czy Eredivisie. Po prostu Miedź robiła na boisku co jej się podobało i efektem było strzelenie dwóch bramek. Cieszy,że Legia potrafiła się otrząsnąć i koniec końców szczęśliwie zainkasowała 3 punkty.Styl gry pozostawia wiele do życzenia.Są momenty fajne gdy Legia przyspieszy grę i kilkoma celnymi podaniami stwarza jakieś zagrożenie pod bramką przeciwnika,ale zbyt dużo jest gry,która woła o pomstę... Wczorajszego wieczora obrona ,zwłaszcza w 1 połowie grała katastrofalnie i tu zaczyna powstawać duży problem.Szkolne błędy,których powinien wstydzić się junior nie mogą się przytrafiać zawodowym piłkarzom.To jest nie do przyjęcia. Plusem w tym meczu była postawa wprowadzonego Kramera.Czuję,że będziemy mieli jeszcze z niego dużo pożytku.Widać u niego sporą chęć do gry,dobre wyszkolenie techniczne i dobre panowanie nad piłką.Takiego Rosołka to Kramer nakrywa czapką.W następnych meczach mam nadzieję,że wystąpi już od pierwszej minuty.

odpowiedz
Gość niedzielny - 17.09.2022 / 09:51, *.centertel.pl

DNO poniżej mułu jednym słowem. CI ludzie są niedojrzali sportowo i mentalnie. Przerasta ich gra w większym mieście i klubie.Ale co zrobić trzeba zacisnąć zęby i przeczekać ten ciężki okres

odpowiedz
13 - 17.09.2022 / 12:34, *.204.20

@Gość niedzielny : ileczekac? Bo czekam 15 lat.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.09.2022 / 09:05, *.autocom.pl

Mladen w ataku OK. Ale do obrony, to on nawet nie próbuje wracać.

odpowiedz
fan1956 - 17.09.2022 / 08:52, *.tpnet.pl

Jedynie co cieszy to trzy punkty, niech ten fajtłapa Josue przestanie bić żuty rożne i wolne bo ten pajac nie ma pojęcia ani umiejętności żeby te stałe fragmenty wykonywać. Natomiast tego wirtuoza ,,rosołka - pierdołka,, wystawianie do składu to istny sabotaż, trener zrobi mu krzywdę bo gościu kopnie się w czoło i się zabije, może jedynie piłki podawać i to pod opieką tatusia.

odpowiedz
Cudny Zenon - 17.09.2022 / 08:35, *.jmdi.pl

Będzie lepiej: w obronie Horst Mahseli, w pomocy Kazimierz Deyna, Lesław Ćmikiewicz, w ataku Janusz Żmijewski i Robert Gadocha

odpowiedz
jurand - 17.09.2022 / 09:54, *.plus.pl

@Cudny Zenon: To były czasy, żyliśmy Legią, Legia żyła w sercach piłkarzy

odpowiedz
Darek - 17.09.2022 / 08:15, *.chello.pl

Wymęczone zwyciestwo z Miedzią.Miniumum cztery szkolne błędy i straty piłki na własnej połowie i to tylko w pierwszej połowie meczu.Powinno być minimum 3:0 dla Miedzi już w pierwszej połowie.Do tego jeszcze dwa gole ze spalonego Miedzi.Spokojnie mogliśmy piątkę przyjać.
Kolejny słaby,wymęczony mecz z całą masą juniorskich błędów.Wstyd z taką grą.
Mladenovic dwa gole i asysta ale znając życie to następny taki mecz zagra za pół roku albo i nie. Jedno z gorszych drewn w tatym sezonie.
Jak zwykle beznadziejny Rosołek i Slisz.Kapustka z Carlitosem też słabo.
I mistrz głupoty Josue,który wykartował się podczas stania gdy kolega z drużyny miał wykonać rzut rożny.
Cyrk nie drużyna.Z taką grą znowu czwórkę przywiozą z Poznania od amiki.

odpowiedz
gazza - 17.09.2022 / 07:24, *.centertel.pl

Wymeczone 3:2 z ostatnin zespolem w tabeli...
A powinno byc glafkie 3-0...
Po co wstawiac Slisza Rosolka jak oni nic nie robia na boisku ???

odpowiedz
AAA - 17.09.2022 / 07:13, *.chello.pl

Rosołek znöw najlepszy na placu gry....

odpowiedz
Robert Szenfeld - 17.09.2022 / 06:52, *.centertel.pl

Od kilku meczy najgorszy na boisku Kapustka .. ława to jest max dla Niego teraz, o ile nie 2 skład. O Rosołku już nie piszę . Prawdziwy cud, że po takich błędach się odbudowali . Natomiast ten Kramer niezłe robi wrażenie jak na razie . Carlitos zawsze groźny, ale lecą do Niego od razu we 3, więc cieżko się przebić .

odpowiedz
replika - 17.09.2022 / 09:25, *.orange.pl

@Robert Szenfeld : Kramer rzeczywiście idzie jak przecinak, a do tego robi to szybko jak Kastrati. Z taką masą i dobrym panowaniem nad piłką może być z niego pożytek.

odpowiedz
Pab(L)o - 17.09.2022 / 06:51, *.t-mobile.pl

Rosołka powinien dać obok...skibickiego, dramatyczny poziom i to nie pierwszy raz

odpowiedz
t - 17.09.2022 / 06:49, *.centertel.pl

Tytuł powinien być: Szczęśliwe zwycięstwo słabej Legii....

odpowiedz
13 - 17.09.2022 / 06:41, *.204.20

Wygrali! Wygrali! Wygrali! Jeeeeeeeeesttt!

odpowiedz
plaskacz - 17.09.2022 / 02:11, *.chello.pl

Świetny mecz, nie marudźcie.

odpowiedz
Gość niedzielny - 17.09.2022 / 10:03, *.centertel.pl

@plaskacz: ty tak poważnie?

odpowiedz
Gienek - 17.09.2022 / 01:28, *.vectranet.pl

Rosołek i Ślisz poniżej poziomu krytyki.

odpowiedz
Arek - 17.09.2022 / 00:46, *.tpnet.pl

3 punkty, ale jakiś niesmak mam po tym meczu. Tyle strat co w pierwszej połowie, to chyba na trzeciej lidze nie mają. Mimo wszystko, fajnie, że wygrali.

odpowiedz
Autor - 17.09.2022 / 00:30, *.t-mobile.pl

Ślisz jak zwykle nieobecny na boisku, podobnie Rosołek i Kapustka. Wymęczona wygrana z liderem do spadku. Słabo to wygląda

odpowiedz
jarekk - 17.09.2022 / 00:18, *.metrointernet.pl

Emocje byly, najpierw rozpacz, potem troche lepiej. Co obrona wyprawiala to zgroza. Dzis sie udalo ale z silna druzyna na farcie nie zajedzie. Do roboty.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 17.09.2022 / 00:17, *.netfala.pl

Slisz i Rosołek to imitacje piłkarzy, czemu graja kosztem Muciego czy Charatina. Znów gralismy w 9 większośc meczu. Druga sprawa grając w 11 na 10 Legia nie atakuje, tylko gra na czas z Miedzią , naprawdę , żenującą to wygladalo.. Presingu zero, stalych fragmentow zero wypracowanych naprawdę marnie to wygląda, bramki są wypadkową indywidualnych popisów pojedyńczych piłkarzy. Mladen to chyba już w legii takiego meczu nie zagra... On i Tobiasz na Plus, reszta dramat. Z pyrkami ciężko będzie mega, oby nie wyjasnili nas jak raków... coraz bardziej odstajemy...

odpowiedz
Yeti - 17.09.2022 / 00:05, *.vectranet.pl

Co musi odwalić Rosołek, żeby nie wychodził na boisko??? Bo dzisiaj już przechodził samego siebie.

odpowiedz
rikki - 16.09.2022 / 23:56, *.net.pl

Mizeria i fart i zero prawdziwej ambicji , jakby nie zależało na strzelaniu goli tylko popisach które żygami pachmną...

odpowiedz
L - 17.09.2022 / 00:04, *.aster.pl

@rikki: wszystko mozna powiedziec o tym meczu ale na pewno nie, ze to byl fart. Farta to miala Miedz, ze gwiazdeczki wyszli sobie na plaze, ale jak sie ogarneli to Miedz z polowy nie wychodzila. Jaki fart. Fart to byl z Radomiakiem.

odpowiedz
Taktyk - 16.09.2022 / 23:53, *.aster.pl

No to jak taki dobry impuls dalo przejscie na 3 stoperow to teraz jest czas na szlifowanie. I w sumie dobrze sie sklada, bo taki Augustyniak w trojce stoperow na srodku akurat pasuje jako ten dowodca, Rose w trojce tez lepiej bo wtedy jakos wieksze ryzyko podejmuje majac dwoch kolegow obok i potrafi grac fajnie do przodu, do tego mamy material na wahadla (i wtedy przy braku Mladena mamy dobrego zmiennika Baku, bo Niemiec bardzo dobrze gra w defensywie), na prawej juz nie musimy łatac Jedrzejczykami jak Johanson zaraz znowu wypadnie bo jest Wszolek, ktory w zasadzie zawsze jest do gry i wtedy otwiera sie mozliwosc gry na 2 napastnikow, a Kramer pokazal ze mozemy miec z niego pociecha. Rozbijalby tych obroncow (a jednoczesnie umie gra ckombinacyjnie i jest szybki) i wtedy za nim Carlitos - Baku/Muci/Kapi, a nawet Josue wyzej. Otwiera sie sporo mozliwosci. Jak tego nei wykorzysta tylko dalej bedzie tkwil przy tym swoim 1-4-1-4-1, do ktorego nie ma pilkarzy odpowiednich, to ja nie wiem...

odpowiedz
Atmosferić - 17.09.2022 / 00:44, *.orange.pl

@Taktyk: Taa już widze tą gre na 3 stoperów z lechem i ich szybkich skrzydłowy wchodzących w tą obronę jak nóż w masło - to proszenie się o 5/6 goli.

odpowiedz
Taktyk - 17.09.2022 / 13:03, *.aster.pl

@Atmosferić: ty chyba nie ogarniasz na czym polega ta taktyka. Jak noz w maslo to nam beda wchodzic jak bedziemy grali dwojka stoperow z czego jednym bedzie defensywny pomocnik. Przy trojce mamy bardziej uwolnionego do przodu Mladena, przy ktorym lech nie bedzie sie tak zapedzal tymi skrzydlami bo dobrze wie czym to sie moze skonczyc. Do tego masz 2 napastnikow z czego jeden jest bardzo niewdzieczny bo zbiera gorne pilki, jest silny i szybki. Przy takiej konstrukcji to w lecha mozna wjezdzac jak w maslo bo lech traci mnostwo goli i ma problem z bokami, a nie w nas, bo w obronie ten system przeksztalca sie na 5 obroncow. Co najwyzej moga nam wjechac srodkiem bo tu jest najwieksza zmiana, ale my przeciez juz to gralismy za Michniewicza. Nie trzeba sie uczyc na nowo tylko troche potrenowac i bedzie ok. Lepiej grac taktyke, do ktorej nie mamy pilkarzy i nikt nie wie co ma robic i nie stwarzamy sytuacji? Z lechem mamy sie bronic? No bez jaj.

odpowiedz
SuperCoach - 16.09.2022 / 23:50, *.02.net

To teraz świat trenerski, kibicowski,medialny wie, czemu obrona ma być nie do przejścia a tu ganiajá sie za napadziorami, tu trzeba chińsku mur aby Tobiasz miał wsparcie

odpowiedz
Atmosferić - 16.09.2022 / 23:48, *.orange.pl

Żenada. Z tym trenerem to gra wygląda prawie jak za Gołębiewskiego. Gościu się nie nadaje to widać od 1 dnia.

odpowiedz
Atmosferić - 16.09.2022 / 23:53, *.orange.pl

@Atmosferić: Ani ofensywa ani defensywa nie funkcjonuje jak nalezy. Mamy jedna z najgorszych obron w lidze. Przed nami tylko miedz, lechia i stal...

odpowiedz
Ania - 17.09.2022 / 13:06, *.t-mobile.pl

@Atmosferić: wyluzuj nieco. Mamy 1 miejsce w tabeli, trener gra tym co ma, na docelowy skład trzeba dać czas. Co ma zrobić ? Wymienić wszystkich od ręki?

odpowiedz
axlrose - 17.09.2022 / 17:32, *.tpnet.pl

@Atmosferić: Nie byłem fanem Kosty gdy kudłaty go zatrudniał, mógłby być to ktoś lepszy. Ale i tak jest na 100% lepszy od poprzednich 10 czy 15 trenerów (już pogubiłem się od czasów Staśka). Trzeba mu dać jednak popracować, musi z tego nienajlepszego materiału coś ulepić.
Jeżeli chodzi o twoje pretensje do obrony, to jednak chyba nie trener sprzedawał reprezentanta kraju Wietsa, tylko kudłaty.
I bądź choć trochę optymistą, swojemu klubowi trzeba kibicować (chyba że Legia to nie twój klub, ale wtedy pewnie byś na tym forum nie pisał). Nie wspomnę o tym jaki wynik wieszczyłeś kilkukrotnie wczoraj. Dobrze że twoje proroctwa o 0-3 zamieniły się w kał.
Dużo zdrowia stary i nie trać niepotrzebnie nerwów, jak Angole mówią: stay cool!!!

odpowiedz
Luk - 18.09.2022 / 23:34, *.timplus.net

@Ania: Właśnie na papierze to źle nie wygląda, ale trzeba to dobrze poskładać czego najwidoczniej trener nie ogarnia najlepiej. Jak piłkarze nie czują koncepcji trenera to właśnie grają takie mecze jak z miedzią na początku czy rakowem...

odpowiedz
Trampek - 16.09.2022 / 23:40, *.125.66

Niby wszystko jest okey. Pierwsze miejsce / po dzisiejszym meczu / w tabeli e-klapy, dziś zwycięstwo / wymęczone co prawda/ ale jednak . I .... to wszystko . Osobiście uważam ,że uczestnicy spektaklu / poza małymi wyjątkami / powinni ...zmienić zawód / wykonywany/ .Trener: Kosta Runjaić - powinien zostać reżyserem filmowym - specjalizacja "horrory" , natomiast pozostała część ekipy występującej na murawie stadiony LEGII powinna zostać aktorami . Natomiast właściciel LEGII - powinien zostać menagerem filmowym i poszukać wytwórni filmowej , nie koniecznie w Hollywood , wystarczy w Bollywood . Dzisiejszy spektakl w wykonaniu ... jednego aktora / Filipa Mladenovića / oraz .... pozostałych ...uczestników towarzyszących tylko potwierdza to,że ... wystawiona premiera występów aktorskich przed własną publiką była ...udana , a pokazany horror zakońcczył się ..hapy endem .

odpowiedz
Miki - 16.09.2022 / 23:39, *.rima-tde.net

Rosołek, Slisz out, Augustyniak do pomocy, Muci w środku za Kapustkę, na skrzydle jest zagubiony, wreszcie Wszołek na mały plus, Josue niech przestanie z Carlitosem gwiazdorzyć tylko grać. Mladen i w ataku i w obronie dziś numer 1 .

odpowiedz
Pjoter - 16.09.2022 / 23:13, *.play-internet.pl

Co jest z naszą obroną??? Czy ktoś ją widział??? A tak poważnie,to jest zgroza ,że taką patologię gramy z przedostatnią ekipą w lidze:(

odpowiedz
Adamski - 16.09.2022 / 23:12, *.play-internet.pl

Dziś po raz drugi byłem z moim synkiem na trybunie rodzinnej.Jeszcze dwa lata i będziemy chodzić na Żyletę.Mam prośbę abyście jako Legialive zrobili śledztwo kto sprzedaję bilety (karnety)na Legii.Dziś kupiłem bilety na trybunę Brychczego na najgorsze miejsca.Do kupna było chyba 43 miejsc,reszta trybun według systemu sprzedana.Wchodzę z synkiem na stadion a tam 2/3 trybuny pustej.Jak my mamy zapełnić stadion jak taki cieć blokuję trybunę rodzinną.

odpowiedz
Rumburak - 16.09.2022 / 23:54, *.getfiber.pl

@Adamski: pobijam bo racja, 22k biletów sprzedanych a przychodzi 18,5. WTF?

odpowiedz
Kamień - 17.09.2022 / 08:08, *.chello.pl

@Adamski: przecież to żadna tajemnica, że karneciarze nie przychodzą na wszystkie mecze...

odpowiedz
Jurand - 16.09.2022 / 23:09, *.plus.pl

Moja LEGIA beznadziejna, z lepszą drużyną byłoby 5 do tyłu. Ciekawy jestem wyniku z Lechem, z tą gierką......

odpowiedz
Lostinnio17 - 16.09.2022 / 23:08, *.centertel.pl

Mladen dostał powołanie do reprezentacji i odrazu coś pokazał , aż nie wierzę ,że dzięki niemu wygraliśmy ten mecz po tym co prezentował w ostatnich meczach ,ale moim zdaniem ten Kramer jak dojdzie do swojej formy to da nam trochę pożytku widać ,że ma chłop warunki fizyczne jak na naszą ekstraklape i po wejściu na boisko walczył o każdą piłkę ciekawe jak będzie ze strzelaniem bramek ,ale to się okaże , a Josue to tragedia ... Niech on już nie podchodzi do tych wolnych ile można nie trafiać chociaż w bramkę ??? Ale dziś najważniejsze 3 punkty mimo to ,że przegrywaliśmy dwoma bramkami
Pozdrawiam prawdziwych Legionistów!!

odpowiedz
floyd - 16.09.2022 / 22:46, *.161.126

W meczu dwóch potęg futbolowych Legia miażdży Miedź 3:2.

odpowiedz
Lw - 16.09.2022 / 22:46, *.t-mobile.pl

Trenerze Runajic jesteś benadziejny drużyna bez formy, ambicji, motywacji, jakiejkolwiek taktyki, idź za Odrę.

odpowiedz
xxx - 16.09.2022 / 23:02, *.orange.pl

@Lw: bez ,,ambicji, motywacji" to się nie wyciąga z 0:2 na 3:2.

odpowiedz
Gość niedzielny - 16.09.2022 / 23:03, *.centertel.pl

@Lw: prawda

odpowiedz
Gość niedzielny - 16.09.2022 / 23:19, *.centertel.pl

@xxx: miedż to frajerzy i tyle

odpowiedz
Beck - 16.09.2022 / 22:45, *.t-mobile.pl

Ślisz z całą pewnością nie powinien grać w Legii.Prawdopodobnie najsłabszy zawodnik na boisku.Gra obronna Legii to prawdziwa katastrofa.Grali z przewagą jednego zawodnika i była to gra na czas.I to z kim, z jedną z najsłabszych drużyn ekstraklasy.Z Lechem będzie ciężko.

odpowiedz
Farme(L) - 16.09.2022 / 23:04, *.virginm.net

@Beck: mówisz masz… żaden Ślisz nie gra w Legii!!!

odpowiedz
Beck - 16.09.2022 / 23:49, *.t-mobile.pl

@Farme(L): Masz rację,powinno być Slisz.

odpowiedz
Biała siła - 16.09.2022 / 22:43, *.vectranet.pl

Ktoś jeszcze tego broni ,to jest ,,, z szacunku do tych co byli chodzą i jesteśmy ,no właśnie ,

odpowiedz
Ave Mladen - 16.09.2022 / 22:33, *.chello.pl

Ale ten Slisz jest słaby.

odpowiedz
Lachu - 16.09.2022 / 22:31, *.tpnet.pl

Bez komentarza...

odpowiedz
JOSUE SZEF - 16.09.2022 / 22:30, *.plus.pl

Wiedział co robi! :)

odpowiedz