Legia U15 08 - Lechia Tomaszów 08 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi ponieśli porażkę 1-2 z Górnikiem Zabrze, ale nadal prowadzą samodzielnie w tabeli CLJ U19. Zespół U17 wygrał w meczu na szczycie 2-0 na boisku Widzewa i umacnia się na czele grupy wschodniej CLJ. Legia U15 po wygranej 7-0 z Lechią Tomaszów również przewodzi w swojej grupie CLJ U15. Ich rówieśnicy z LSS wygrali 3-0 z Huraganem Wołomin. Legia U16 zremisowała 1-1 z Varsovią. Z Varsovią mierzyli się również gracze z rocznika 2010. Legia U14 wygrała 3-1 z Escolą Varsovia i prowadzi w tabeli Ekstraligi U14.

Legia U12 występuje na międzynarodowym turnieju "Pro-Turnieje Super Cup" w Licheniu. Zespół U11 stoczył w czwartek zacięty pojedynek ligowy z AS Milan Sport (2012). Z kolei drużyna LSS z tego samego rocznika bardzo dobrze zaprezentowała się w meczu ligowym z Ursusem II.

CLJ U19: Legia Warszawa 04/5 1-2 (0-0) Górnik Zabrze 04/5
1-0 55 min. Dawid Kiedrowicz (as. Marcel Krajewski)
1-1 71 min. David Ajenjo Hyjek
1-2 73 min. David Ajenjo Hyjek (rzut karny)

W 82' Dawid Kiedrowicz nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił)

Strzały (celne): Legia 22 (9) - Górnik 11 (7)

Legia: Jakub Murawski - Marcel Krajewski, Jan Ziółkowski, Rafał Boczoń [06], Maciej Bochniak Ż - Sebastian Kieraś, Oskar Lachowicz (73' Bartosz Mikołajczyk Ż), Szymon Grączewski (66' Kacper Bogusiewicz [06]) - Dawid Kiedrowicz, Maksymilian Stangret (60' Szymon Siodłowski), Dawid Niedźwiedzki (73' Patryk Romanowski)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Radosław Pruchnik

CLJ U17: Widzew Łódź '06 0-2 (0-1) Legia Warszawa U17
0-1 14 min. Jakub Żewłakow (as. Tomasz Rojkowski)
0-2 82 min. Kacper Potulski (głową, as. Jakub Adkonis ze stałego fragmentu gry)

Legia: Hubert Nowak - Oliwier Olewiński, Kacper Potulski [07], Bartosz Dembek, Franciszek Saganowski (85' Jakub Grzejszczak) - Fryderyk Misztal, Maciej Saletra (85' Dawid Rudnicki), Jakub Żewłakow (55' Jakub Adkonis [07]) - Karol Kosiorek (75' Igor Skrobała), Tomasz Rojkowski (65' Mateusz Konopka), Antoni Klukowski [07] (65' Mateusz Szczepaniak [07])
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Ekstraliga U16: Legia U16 1-1 0-0) UKS Varsovia 07
1-0 63 min. Stanisław Gieroba b.a.
1-1 75 min. Jacek Strzegocki b.a.

Legia: Konrad Kassyanowicz - Mikołaj Kotarba, Franciszek Pollok, Szymon Chojecki, Mateusz Lauryn [08](70' Radosław Czerwiec) - Aleksander Iwańczyk, Pascal Mozie [08](63' Jan Leszczyński), Igor Busz - Alex Cetnar (46' Stanisław Gieroba), Jakub Zbróg (67' Dawid Nos), Aleks Płoszka (65' Adrian Gilant). Rezerwa: Marcel Grzejda (br)[08], Antoni Wasiak-Libiszowski
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Marcel Gawor

CLJ U15: Legia U15 (08) 7-0 (3-0) Lechia Tomaszów Maz. '08.
1-0 1 min. Maksymilian Sterniczuk (as. Bartosz Czarkowski)
2-0 27 min. Mateusz Sarlej (sam., as. Maksymilian Sterniczuk)
3-0 40 min. Kacper Borowiec (as. Bartosz Czarkowski)
4-0 57 min. Juliusz Rafalski (dob. strzału Kacpra Borowca)
5-0 69 min. Maksymilian Sterniczuk (as. Piotr Bzducha)
6-0 80 min. Maksymilian Sterniczuk (karny na Kacprze Borowcu)
7-0 80+1 min. Kacper Borowiec (as. Maksymilian Sterniczuk)

Strzały (celne): Legia 25 (15) - Lechia 1(1)

Legia: Marcel Grzejda (41' Jan Bienduga) - Daniel Foks, Maksymilian Dołowy, Igor Mirowski (15' Marceli Żek), Patryk Mackiewicz (52' Bartosz Lesiuk) - Jakub Sito (52' Kacper Morawiec), Mikołaj Jasiński (61' Antoni Sobolewski), Kacper Borowiec - Juliusz Rafalski (61' Jakub Oremczuk), Maksymilian Sterniczuk, Bartosz Czarkowski (61' Piotr Bzducha)
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Gut (drużynę wspomagał dziś trener Marcel Gawor)

I liga maz. U15: Legia LSS U15 3-0 (0-0) Huragan Wołomin '08
1-0 55 min. Jakub Drzazga (as. Adam Kulicki)
2-0 69 min. Jakub Drzazga (as. Aleksy Skonecki)
3-0 80 min. Adam Tołwiński (as. Aleksy Skonecki)

Legia LSS: Filip Bonk (06' Hubert Lomankiewicz [09]) - Fabian Radziński, Patryk Ciborowski, Kosma Sekuła (75' Aleksander Dworski [09]), Oskar Kurc - Norbert Augustyniak, Aleksy Skonecki (41' Lucjan Napieralski), Aleksander Dworski (60' Aleksy Skonecki) - Adam Kulicki, Jakub Drzazga, Lucjan Napieralski (21' Adam Tołwiński)
Trener: Rafał Wajman, II trener: Robert Kurasiewicz

Ekstraliga U14: Escola Varsovia '09 1-3(1-0) Legia Warszawa U14
1-0 11 min. Igor Szczepkowski
1-1 42 min. Szymon Piasta (as. Oskar Maj)
1-2 47 min. Szymon Piasta (as. Norbert Merchel)
1-3 60 min. Edouard von Brandt-Etchemendigaray (as. Kazimierz Szydło)

Strzały (celne): Escola 15 (8) - Legia 6(4).

Legia: Denys Stoliarenko - Jan Rodak, Krystian Kopeć, Oskar Putrzyński [2010], Jakub Juszczak, Mateusz Strzelecki, Piotr Bartnicki Ż, Szymon Piasta, Norbert Merchel, Fabian Mazur, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Jan Pietrzak (br), Kazimierz Szydło, Aleksander Marciniak, Oskar Maj, Mateusz Pawłowski [2010], Bartosz Korżyński, Wojciech Chachuła
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Bardzo ciekawe, toczone w szybkim tempie spotkanie. W pierwszej odsłonie gospodarze operujący bardzo dynamicznymi bokami i zgrywający potem często piłkę do środka, zdobyli szybko gola i stworzyli sobie 3 inne dogodne sytuacje. Dwukrotnie doskonale obronił Denys Stoliarenko, zaś raz minimalnie przestrzelił Hoang Nguyen. Legia odpowiedziała jedynie uderzeniem nad bramką Mateusza Strzeleckiego.
Legia nie dokonywała zbyt szybko wielu zmian, raczej gracze znajdujący się na boisku zmienili swoje pozycje. Druga odsłona to piorunujące otwarcie legionistów, którzy po 7 minutach już prowadzili, po 2 golach Szymona Piasty, który wykorzystał bezlitośnie prostopadłe podania od Maja i Merchela. Escola odpowiedziała zrazu tylko groźnym centrostrzałem, na więcej nie pozwalała czujnie grająca obrona Legii. W 57. minucie groźnie główkował Edo von Brandt-Etchemendigaray, który trzy minuty później, po celnym przerzucie od Szydły, nie dał już szans golkiperowi gości. W końcówce przebudzili się gracze Escoli, jednak w 79' sytuację sam na sam ze Szczepkowskim wybronił Stoliarenko, a po rzucie wolnym Nguyena w doliczonym czasie gry piłka zatrzymała się na poprzeczce.

UKS Varsovia 2010 - Legia U13

Legia: Tymon Płoszka - Mateusz Pawłowski, Aleksander Badowski, Franek Stęniewski, Igor Brzeziński, Antoni Błoński, Kacper Jaczewski, Igor Lechecki, Xawery Eichler, Dawid Rodak, Krzysztof Krzemiński.
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński

Spotkanie pod znakiem sporej przewagi Legii, która - po dobrym początku - w kolejnych minutach jednak nie potrafiła do końca przekuć jej na gole. Spora w tym zasługa pewnie grającego golkipera Varsovii, ale też ostrożnej taktyki gospodarzy, przez których ścisłe szyki trudno było się przedostać. Gospodarze liczyli na odbiór piłki i szybki przerzut do przodu, co kilkakrotnie całkiem udanie im wyszło.

Turniej "U12 Pro-Turnieje Super Cup" (rocznik 2011 i mł.)

Legia U12 wystąpiła na międzynarodowym turnieju "Pro-Turnieje Super Cup" w Licheniu, w którym udział wzięły 42 drużyny z całej Europy. Po serii 6 zaciętych meczów grupowych (ŁKS Łóź, Corduff FC [Irlandia], Wisła Kraków, Lokomotiv Kijów [Ukraina], Jedynka Kartuzy i Hammarby IF [Szwecja]) toczonych ze zmiennym szczęściem, legioniści w niedzielę zagrali w grupie "Gold", gdzie rozegrali 6 kolejnych spotkań (ŁKS Łódź, Lechia Gdańsk, AP Reissa Poznań, Korona Kielce, Sportowiec Modlniczka, Wisła Płock). Tymczasem w finale imprezy zmierzyły się Slavia Praga i Lech Poznań, a po serii rzutów karnych tryumfowali Czesi.

MKS Polonia III Warszawa 2011 - Legia LSS U12

Ciekawie zapowiadające się spotkanie dwóch niepokonanych dotąd drużyn spełniło chyba oczekiwania kibiców co do poziomu. Choć mecz nie obfitował w bramki, ciekawych akcji i sytuacji było całkiem sporo. Legioniści, mimo kilku słabszych momentów, mogą być w miare zadowoleni ze swojej postawy i z optymizmem patrzyć w kolejne mecze.

Liga orlików: Legia U11 - AS Milan-Sport (2012)
Liga orlików: Legia U11 - Jedność Żabieniec (2012)

Strzały (celne): Legia 41 (24) - Milan-Sport 24 (12).

Ciekawe, zacięte spotkanie z drużyną złożoną głównie z chłopców z okolic Nadarzyna i Pruszkowa. Legioniści zaczęli bardzo dobrze, ale goście z minuty na minutę odgryzali się coraz lepiej. W ostatniej kwarcie ponownie do ofensywy przeszła Legia. Mimo sporej ilości okazji skuteczność odrobinkę zawodziła, w sporej mierze dzięki czujnie interweniującemu golkiperowi Milan Sportu. Z kolei w niedzielnym spotkaniu z Jednością legioniści w większym stopniu panowali nad wydarzeniami boiskowymi.

Legia: Ignacy Silski, Seweryn Orzechowski, Aleksander Obidziński - Nico Martino, Aleksander Kurowski, Konstanty Leonkiewicz [13], Antonio Gralewicz-Mendez, Dawid Ruciński, Antoni Czuchnowski
Trener: Michał Konieczny, II tener: Cezary Żarczyński

KS Ursus II 2012 - Legia LSS U11A

Legioniści rozegrali spotkanie ligowe na boisku Ursusa. Podopieczni Cezarego Żarczyńskiego panowali na boisku praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty, pokazując przy okazji sporo efektownych zagrań. To kolejne spotkanie ligowe graczy grupy wiodącej Legia Soccer Schools z rocznika 2012, po którym fani mogą być bardzo zadowoleni.

Canyon A Klasa: UWKS Legia 6-2 (3-0) Huragan II Wołomin
1-0 Bazyli Grabiec
2-0 Ilia Marchenko
3-0 Karol Sulkowski
4-0 Kacper Cetlin
5-0 Sławomir Tymczyszyn
6-0 Konrad Kisiel