Filip Mladenović - fot. Mishka / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Mladenović strzela i asystuje

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po 10 ligowych kolejkach i jednym meczu pucharowym najwięcej punktów w klasyfikacji kanadyjskiej Legii zgromadził Filip Mladenović, który ma na swoim koncie 3 bramki i 3 asysty. Tuż za nim są Paweł Wszołek i Ernest Muci z dorobkiem 5 punktów.

Bilans sezonu 2022/23
11 meczów: 7 zwycięstw - 2 remisy - 2 porażki, bramki: 17-15
średnia punktów: 2,09
gole na mecz: 1,55
gole stracone na mecz: 1,36

Ciekawostki:

15 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 3 padły po strzałach z główki. 12 to gole z akcji, 2 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 3 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie drugiej połowy - 5 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 61-75 minutą - zero bramek.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 1 trafienie, a najwięcej traciła w ostatnimi kwadransie drugiej połowy - 7 bramek przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,04 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,46 l.

Czterech zawodników wystąpiło we wystąpiło we wszystkich meczach. Po 11 spotkań na koncie zgromadzili Josue, Rosołek, Wszołek i Muci. Najwięcej minut na boisku spędził Josue (951).

W obecnym sezonie 3 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2022/23 (Ekstraklasa, Puchar Polski)