Daniel Ławrynowicz i Anna Maliszewska - fot. pentathlon.org.pl
REKLAMA

Pięciobój

Ławrynowicz szósty na ME w sztafecie mieszanej

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek na Węgrzech zakończyły się seniorskie mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym. Na zakończenie zawodów do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów mieszanych. Polskę reprezentowała sztafeta złożona z Anny Maliszewskiej oraz pięcioboisty Legii, Daniela Ławrynowicza.

Polacy rozpoczęli od ósmej lokaty po turnieju szermierczym (200 pkt.), przez co już od początku musieli gonić rywali. Na parkurze Łukasz i Ania nie uniknęli błędów i za tę konkurencję zdobyli 272 pkt. (siódmy wynik w jeździe konnej). Po pływaniu, czyli przed ostatnią, łączoną konkurencją, Polacy zajmowali ósmą lokatę. Mimo sporej straty do strefy medalowej, wysokie tempo biegu i wysoka skuteczność na strzelnicy pozwoliły im awansować w klasyfikacji generalnej, i uzyskując trzeci wynik laser run, awansować na miejsce szóste w klasyfikacji generalnej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.