Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Runjaić: To będzie wielki sprawdzian

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Gramy na wyjeździe, z aktualnym mistrzem Polski, który kadrowo prezentuje się bardzo okazale. Udało im się po kiepskim początku wrócić na dobre tory i ustabilizować jakość i wyniki. Moim zdaniem to dobry reprezentant polskiego futbolu na arenie międzynarodowej. Będzie to dla nas wielki sprawdzian, ale jesteśmy również wielkim klubem, z jakościowymi zawodnikami, którzy chcą osiągnąć dobry wynik i zdobyć punkty w Poznaniu. Dla Lecha i Legii będzie to mecz o dużym ciężarze gatunkowym - mówi przed sobotnim spotkaniem trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.



- Bardzo się cieszymy. Dla mnie będzie to coś wyjątkowego, bo w bezpośredniej konfrontacji będą mierzyły się dwa utytułowane zespoły.

- Pierwszy tydzień przerwy reprezentacyjnej był bardziej intensywny. Zakończyliśmy go sparingiem, który przebiegł pomyślnie. Zagraliśmy na zero z tyłu i pozwoliliśmy grać piłką. Na początku było to inne ustawienie, to mi się podobało. W drugim tygodniu byliśmy skupieni na najbliższym przeciwniku, czyli Lechu Poznań. W weekend piłkarze mieli wolne, ale teraz już palą się do gry z naszym wielkim rywalem. Publiczność z pewnością dopisze, więc nie ma nic lepszego, jak wrócić z przerwy reprezentacyjnej i wznowić rozgrywki takim spotkaniem. Jesteśmy w drugiej fazie pierwszej części rozgrywek.Przed nami łącznie 9 spotkań - 7 ligowych i 2 w Pucharze Polski. Chcemy ją zakończyć z podobnym wynikiem, jak to wyglądało wcześniej. Spotkanie z Lechem będzie o tyle ciekawe i inne, bo choć jesteśmy liderem, to nie będziemy podchodzili do tego meczu w roli faworyta.

- Jak zastąpić Josue w Poznaniu? Nie będzie to możliwe, bo to dla nas bardzo wartościowy i ważny zawodnik, prezentuje wysoką jakość. To było jasne, że mając trzy kartki, musiał wkrótce otrzymać czwartą. Mogą boleć okoliczności, w jakich dostał tę czwartą, sam nie jest zadowolony z tego, że będzie musiał oglądać mecz w telewizji. To jedyny zawodnik, którego nam będzie brakować. Do składu wraca Artur Jędrzejczyk, w sparingu pokazał doświadczenie i jakość, zarządzał linią obrony. Jego energia będzie nam pomagać w Poznaniu. Musimy być czujni i skupieni w obronie, bo jesteśmy świadomi jakości ofensywy Lecha. Po obserwacji treningów, jestem dobrej myśli. Mamy zawodników, którzy mogą przechylić szalę na naszą korzyść. Myślę, że będziemy mieli na to spotkanie dobry plan, a zawodnicy będą realizować nasze założenia.

- Rozpatrujemy takie ustawienie ze Sliszem i Augustyniakiem w środku. Testowaliśmy je przez 45 minut w sparingu ze Stalą. Musimy uwzględnić, że Augustyniak musiał grać na środku obrony, bo nie mieliśmy Maika Nawrockiego. Teraz to się zmieniło. W obonie mamy do wyboru Nawrockiego, Jędrzejczyka i Rose, więc takie ustawienie jest możliwe, ale decyzji jeszcze nie podjęliśmy. Jest kilka opcji na stole. Możemy też zagrać trójką obrońców, mamy czas do soboty, by podjąć decyzję, choć nie chodzi o pozycję i ustawienie, ale naszą postawę jak rywale będzie przy piłce i gdy my będziemy przy piłce.

- Musimy unikać indywidualnych błędów, które zdarzały nam się w meczu z Miedzią, bo takie błędy Lech bezlitośnie wykorzysta. Jak piłkarze podejdą z chłodną głową do tej konfrontacji, to będą mogli odpowiednio zagrać i stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. Z Miedzią udało nam się wrócić do gry. Jestem przekonany, że w Poznaniu uda nam się od samego początku złapać dobry rytm i pokazać charakter, który w tej drużynie drzemie. Lech i Legia zajmują czołowe lokaty w posiadaniu piłki w tym sezonie. Nie grają do tyłu, atakują i chcą zdobyć jak najwięcej bramek. To będzie ciekawe, jak my zaprezentujemy się z takim klasowym przeciwnikiem. Zobaczymy, jak będziemy reagować, gdy przeciwnik będzie posiadał piłkę.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Arek - 01.10.2022 / 16:03, *.t-mobile.pl

Ślisz, Augustyniak.. nie ma co oglądać. Będzie 0:3.

odpowiedz
Cegiełka - 01.10.2022 / 00:36, *.t-mobile.pl

Po Papszunie van Bąbel upokorzy speca od przegrywania z drużynami z czołówki, czyli Kostę "4-0 Częstochowa" Runjaica.

odpowiedz
WdW - 01.10.2022 / 12:01, *.com.pl

@Cegiełka: fakt jest taki że on żadnego poważanego meczu nie wygrał z Pogonią i o to tez kibole Pogoni mieli do niego największe pretensje,mam nadzieje ze w Legi przełamie ta swoja passe ale się nie zapowiada

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 30.09.2022 / 13:41, *.52.135

to nie są leszcze Stefan... będzie w plecy

odpowiedz
Pawełek - 30.09.2022 / 13:33, *.netfala.pl

Jedziemy z łachem jak z furą gnoju!

odpowiedz
Zlb - 30.09.2022 / 12:29, *.t-mobile.pl

Nie ma co dygac.Jedziemy z nimi krótko!!!TYLKO LEGIA.P.S.Do wszystkich niezadowolonych z trenera.Wam to sam Guardiola by nie pasował.Lider jest w Stolicy?Jest.Czyli wszystko się zgadza!!!

odpowiedz
Szymon - 30.09.2022 / 10:24, *.t-mobile.pl

"rozgrywek.Przed nami łącznie 9 spotkań - 7 ligowych i 2 w Pucharze Polski. Chcemy ją zakończyć z podobnym wynikiem, jak to wyglądało wcześniej. " Hmmm przypomnę tylko niektóre wyniki wyjazdowe 0:3 craxa, 0:4 medaliki. Zgodnie z zapowiedzią Kosty będzie 0:5 z łachem?

odpowiedz
WdW - 30.09.2022 / 10:22, *.com.pl

w tym meczu mamy grac dwoma defensywnymi,czyli Slisz i Augustyniak,widać ze Runjanic dostał nakaz od prezia ze musi wystawiać Slisza w każdym meczu na siłę,zawiodłem sie na nim że taka miękka faja z niego bo początek jak wystawiał po prostu najlepszych piłkarzy wyglądał obiecująco

odpowiedz
Urs72 - 30.09.2022 / 08:08, *.chello.pl

Co ma mówić trener bez Honoru i poczucia wartości do druzyny ? Który sprzedaje się za parę więcej Euro miesięcznie .

odpowiedz
Odp - 30.09.2022 / 13:51, *.sferanet.pl

@Urs72 : nie wiem Urs, na prawdę nie wiem …

odpowiedz
wkz - 30.09.2022 / 07:06, *.esabdns.pl

Allleluja ani słowa o wspaniałych kibicach że liczy na ich pomoc. Nareszcie koniec tego lizania

odpowiedz
mojo jojo - 30.09.2022 / 04:53, *.t-mobile.pl

jazda z k******!!! :D Cwks Legia Warszawa!!!

odpowiedz
Arek - 29.09.2022 / 23:33, *.tpnet.pl

Przecież Lecha dawno już nie ma. Jest j...na łachudra, bez honoru i bez klasy.

odpowiedz
Real Dedi - 29.09.2022 / 22:15, *.plus.pl

Amica czy Lech nie ważne trzeba ich pokonać ale bez Josue i jak mówi Kosta na środku ze Sliszem i Augustyniakiem to ja tego nie widzę dobrze.

odpowiedz
Tymczasowy - 29.09.2022 / 19:54, *.t-mobile.pl

Amicorz jedzie na farcie ostatnie mecze, damy radę.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 30.09.2022 / 13:43, *.52.135

@Tymczasowy:

nie to co my, same pewne zwycięstwa ze wspaniałą grą zapierającą dech w piersiach, a wtopa z Craxą i Rakowem to pech, bo kiepski sędzia i krzywa murawa

odpowiedz
Sobo(L)ew - 29.09.2022 / 19:26, *.plus.pl

Mam nadzieję że w sobotę Legia i jej piłkarze będą jak Pudzian. Nikt na niego nie stawiał w ostatniej walce i tak samo nikt ( prócz kibiców Legii) nie stawia na nią w meczu z amiką

odpowiedz
gazza - 29.09.2022 / 19:24, *.inetia.pl

Już Cię sprawdził Papszun - Więc człowieku nie kompromituj się !

odpowiedz
BOLESŁAW WAŁĘSA - 30.09.2022 / 08:40, *.autocom.pl

@gazza: Ale van Bąbel to nie Papszun

odpowiedz
Po(L)ubiony - 29.09.2022 / 18:41, *.170.7

Mam przeczucie, że będzie dobrze. Pyry grają bardzo nierówno i skład mają mocno nierówny. Tylko Legia!

odpowiedz
Konrad - 29.09.2022 / 16:47, *.icpnet.pl

Trenerze, wielki sprawdzian to był z Rakowem

odpowiedz
antek - 29.09.2022 / 16:52, *.play-internet.pl

@Konrad: Potwierdzam

odpowiedz
Maverick - 29.09.2022 / 16:30, *.vectranet.pl

Niestety,ale przyłączam się do prognoz forumowiczów;Hiszpan,Franz i pesymista.Sadze ze Lech zwycięży w tym spotkaniu,choć rok temu o dziwo był remis.W sobotę legia wystąpi bez Jędrzejczyka,choć chłop jest w coraz słabszej formie oraz bez Josue który co kolwiek potrafi jak na ligę polska.Max.wymiar kary to 2-0.Albo różnica dwóch bramek.Legia na pewno w tym spotkaniu zagra dwoma bądź trzema def.pomocnikami typu Slisz oraz Charatin a także celhaka.I tu należy upatrywać jaki kolwiek scenariusz na pozytywną grę.Bo jedyna taktyka która na najbliższy mecz to gra z kontry

odpowiedz
Paco(L) - 29.09.2022 / 15:43, *.mm.pl

Z kim ręcznik Miszta zderzył się na treningu???

odpowiedz
Zdzich - 29.09.2022 / 18:00, *.vectranet.pl

@Paco(L): Zderzył się z ręcznikiem Tobiaszem.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 29.09.2022 / 19:24, *.plus.pl

@Zdzich : nie ma to jak być szmatą wycierajaca podłogę

odpowiedz
Paco(L) - 29.09.2022 / 19:31, *.mm.pl

@Zdzich : Tobiaszowi to może buty wiązać

odpowiedz
Michał - 29.09.2022 / 14:50, *.plus.pl

Spokojnie panowie i panie Legioniści i Legionistki. Jazda na pełnej k....e z tym Lechem czy tam z Amicą Wronki. Herr Runijaic wir müssen gewinnen!!! Wir sind LEGIA WARSZAWA!!! Jazda z nimi ukochana ma jazda z nimi Legio Warszawa!!! Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Klakson - 29.09.2022 / 14:45, *.t-mobile.pl

3-1 dl Lecha!! I gdzie jest chłopaczek co po moim wpisie tak kozaczył na temat meczu z Rakowem!! Mowilem myszko pod miotła ze w Rakowie będą ostre baty!!!! Nie pozdrwaim

odpowiedz
Amicorz wronkorz - 29.09.2022 / 15:20, *.centertel.pl

@Klakson : ostre baty to wy dostaliście od Karabachu amicowcu sezonowy.

odpowiedz
Klakson - 29.09.2022 / 16:14, *.t-mobile.pl

@Amicorz wronkorz: DORTMUND I MADRYT PAMIETAMY HAHAHHAHH

odpowiedz
Matigol - 29.09.2022 / 17:57, *.orange.pl

@Klakson : A co cię fanie kuchenek interesuje Nasz mecz z Rakowem? Poczekajmy, zobaczymy czy wy sobie z nimi poradzicie. Nie napinaj się tak, w sobotę się wszystko okaże. Również nie pozdrawiamy, wracaj na swoje kartoflane strony.

odpowiedz
P(L)EBAN - 29.09.2022 / 18:09, *.t-mobile.pl

@Klakson : katrtoflu zapyziały porownujesz karabach do dortmundu i madrytu? Spodziarzu ty do spodu w tych wronkach i ani piśnij. Twoj łach amikowy nigdy nie doczeka sie takiego meczu jak Legii z Realem w Warszawie padalcu

odpowiedz
Arek - 29.09.2022 / 23:26, *.tpnet.pl

@Klakson : a ja mówię, zacznij po polsku pisać, kasztanie. Jak wygrają, to pierwszy znikniesz jak szczur. Raz Ci wyszło i kozaczysz. Nie pozdrawiam.

odpowiedz
Klakson - 30.09.2022 / 22:07, *.chello.pl

@Arek: kasztanie zobacz jak operujesz tym swoim (Polskim) jak zacząłeś zdanie co za pusty łeb z ciebie. Kompromitacja!!!! A do słoików wyżej jutro będziecie znikać i płakać na tej stronie hahahah!!!!

odpowiedz
Franz - 29.09.2022 / 14:40, *.chello.pl

Niestety chyba tym razem dostaniemy łomot. Nie oczekuję zwycięstwa, ale ambicji i walki do upadłego. Za mistrzostwo w 1993 nie mam żadnego szacunku do słowików i nigdy mieć nie będę. Mistrza przy stole, ja Lecha...

odpowiedz
Rytm - 29.09.2022 / 21:44, *.centertel.pl

@Franz: dobrze, że Lecha już nie ma, bo jest Amica od 2006 roku.

odpowiedz
Hiszpan - 29.09.2022 / 14:14, *.play-internet.pl

Serce za Legią ale rozum gładkie 2:0.dla Łacha Wronki.

odpowiedz
Pesymista - 29.09.2022 / 14:02, *.centertel.pl

Ojjjj, bedzie łomot i d.. a blada.

odpowiedz
AAA - 29.09.2022 / 13:57, *.play-internet.pl

Tylko nie wystawiaj tego Rosołka please

odpowiedz