Kosta Runjaić - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja

Runjaić: Warta gra dobrze na wyjazdach

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Tak naprawdę ten poznański tydzień zakończy się dobrze, jak wygramy z Wartą. Mamy cenny punkt w meczu z Lechem i teraz powinniśmy wygrać z Wartą. Warta jest bardzo dobra w spotkaniach wyjazdowych, jest liderem takiej tabeli. Ich bilans to cztery zwycięstwa, jeden remis i porażka. Stracili też tylko dwie bramki na wyjazdach. - mówi przed sobotnim meczem trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.- Udało nam się chyba odrobić zadanie domowe, nie przegraliśmy u siebie żadnego spotkania, większość wygraliśmy. Mieliśmy też spotkania, które musieliśmy wygrać, z teoretycznie słabszymi, i wygraliśmy je. W sobotę kolejny ciężki mecz i też musimy go wygrać. Warta gra dobrze, futbol regularny, rozpoznawalny. Na wyjazdach są po prostu bardzo dobrzy. Obrona to czasem nawet 9, 10 osób i jest bardzo dobrze zorganizowana. Mają swój styl praktykują go podczas meczu, wiedzą co grają i są groźni w kontrach. Są także zdolni do wysokiego pressingu. Zakładam, że będziemy przeważać w posiadaniu piłki. Śląsk miał około 40 dośrodkowań, większe posiadanie piłki, a i tak przegrał, więc posiadanie piłki to nie wszystko. Kluczem będzie konstruktywne posiadanie i niedopuszczenie do start. Za często tracimy piłkę w łatwy sposób przez złe podanie czy niedokładne przyjęcie. To pozwala złapać wiatr w żagle naszym przeciwnikom i zdobyć bramki. Pracujemy nad tym i teraz w warunkach grania pod presją musimy pokazać swoją jakość z treningów. Potrzebujemy odpowiedniej struktury w grze, dużo ruchu bez piłki, dokładnych podań, odpowiednich wejść. Po prostu dobrej gry. Potem, oprócz całej piłkarskiej jakości potrzebna będzie cierpliwość, wiara w zwycięstwo. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Liczymy oczywiście na wsparcie kibiców. Wiemy, że pokazujemy dużo energii jak gramy na naszym stadionie, dużo radości z gry i potrafimy ten mecz wygrać.

- Bardzo dobrze, że Josue będzie mógł znowu zagrać. Jest graczem kreatywnym, potrzebnym i wyjątkowym w tej lidze. Myślę, że podczas tego sezonu bardzo przysłużył się drużynie. Jednak zarówno Josue, jak i wszyscy inni wiedzą, że nie pokazaliśmy jeszcze całego potencjału i jesteśmy daleko od naszej najlepszej formy. Sezon trwa i musimy ją ustabilizować.

- Powiedzmy sobie najpierw, że Kacper Tobiasz jest młodym, utalentowanym bramkarzem. Myślę, że udowodnił, że potrafi grać pod presją i sprawdza się w nowej roli. Pokazał klasę. Wyrazem tej klasy była interwencja z początku meczu w akcji z Amaralem. Tobiasz wie, że musimy nad sobą pracować, na przykład nad grą z piłką, ale jest to niewątpliwie jedna z niespodzianek tego sezonu. Nie miał jeszcze okazji grać przy pełnych trybunach i poradził sobie z tym. To, co się stało w Poznaniu, nie było dobre i godne takiego meczu. Wiemy, że takie sytuacje dzieją się w całej Europie. W derbowych meczach zdarzają się takie sytuacje. Wspieramy Kacpra i trzymamy się razem, a tych zarzutów nie chciałbym komentować. Ci panowie, którzy wydali taki werdykt, coś sobie musieli pomyśleć. My jako klub będziemy w kontakcie z Komisją Ligi i możemy im zadać pytania.

- Nie będzie z nami jedynie Mladenovicia, który pauzuje za żółte kartki. Reszta jest dostępna, wraz z Josue.

- Nie wiemy jeszcze, czy zagramy na 3, czy 4 obrońców. Chodzi o to, żebyśmy pokazali lepszą strukturę i więcej jakości. O to chodzi! Minęło trzy i pół miesiąca, ale dalej próbujemy siebie odnaleźć. Wszyscy znają ruchy transferowe, które były wykonywane w klubie, wiemy jak wygląda nasza kadra, musieliśmy dokonywać zmian. W dalszym ciągu jesteśmy w fazie dopracowywania ustawienia, koncepcji, systemu, by osiągnąć odpowiedni poziom. W związku z tym każdy mecz może przyczynić się do poprawy systemu, a wtedy będziemy lepiej wyglądać jako drużyna i osiągać sukcesy. Dobre jest to, że wielu piłkarzy grało w systemie z trójką obrońców. Legia osiągała w nim duże sukcesy, np. mistrzostwo. Dobrze, kiedy drużyna jest w stanie grać różnymi systemami.

KURSY NA LEGIA - WARTA
FORTUNA:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Korda - 07.10.2022 / 20:31, *.centertel.pl

Skoro Warta taka dobra to co on powie jak Łach będzie miał przyjechać

odpowiedz
Egon - 08.10.2022 / 13:49, *.waw.pl

@Korda: Kto wie, może go już wtedy w Legii nie będzie ?

odpowiedz
Michał - 07.10.2022 / 16:57, *.plus.pl

Nie interesuje nas jakaś Warta Poznań. To My jesteśmy LEGIA WARSZAWA i to My musimy wygrać i powinniśmy wygrać i gryźć trawę i jechać z nimi na pełnej k. Jazda na pełnej k z tą Wartą ukochana ma jazda na pełnej k z tą Wartą Legio Warszawa! Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki

odpowiedz
Anty Kosta - 07.10.2022 / 06:28, *.plus.pl

On jest lepszy od Urbana bo każdy mecz jest dla niego trudny, do tego w każdym wywiadzie podkreśla jaki to rywal mocny , a powinien mówić że nie oglądamy się na rywala bo to jest LEGIA i tu tylko zwycięstwo się liczy!!! Szkoda że śp Wójcik nie żyje on by ich wszystkich zmotywował.

odpowiedz
Maciej - 06.10.2022 / 19:25, *.orange.pl

Czy to prawda że dziś w wypadku na torach zginął ojciec Dariusza Mioduskiego?

odpowiedz
gazza - 06.10.2022 / 18:33, *.centertel.pl

PROPONUJE ZAKLAD ZE JAK LEGIA NIE WYGRA NAJMNIEJ 2:0 TO TRENER PODAJE SIE DO DYMISJI.

odpowiedz
Urs72 - 07.10.2022 / 08:48, *.chello.pl

@gazza: trener Miesiąca , kpiny sobie robisz z profesjonalisty co sprzedał klub przed pucharami za Eurocenty ,będzie tu je......do końca kontraktu

odpowiedz
bronek49 - 06.10.2022 / 17:27, *.chello.pl

Legie to już w lidze rozszyfrowali pozwalają jej grać i tylko czekają na złe podanie lub złe przyjęcie piłki a to zdarza się bardzo często przejmują piłkie i podają zawsze do wysuniętego i szybkiego zawodnika który przy wolnych obrońcach Legii wychodzi na czystą pozycje i strzela gola i jest już po meczu

odpowiedz
Jasnowidzący - 06.10.2022 / 14:45, *.plus.pl

Warta autobus w bramce. Legia 70% posiadania. Wynik końcowy 1-0 dla Warty.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 06.10.2022 / 14:36, *.174.42

warta- .uja jest warta !! Tyle Trenerze. 3-0 to minimum. Pozdrawiam!!

odpowiedz
Trampek - 06.10.2022 / 12:46, *.125.90

Cytat : " Ci panowie, którzy wydali taki werdykt, coś sobie musieli pomyśleć." Tu się z trenerem Runjanićem nie zgadzam . Jak komuś wyschły SZARE KOMÓRKI to nie ma zdolności do myślenia .

odpowiedz
BartB - 06.10.2022 / 11:59, *.com.pl

Przecież system został określony przez dyr. sportowego już przed sezonem dla całej Legii, niezależnie od poziomu rozgrywek na 4-3-3 ... Coś się zmieniło od tego czasu ?

odpowiedz
TomTom - 06.10.2022 / 11:53, *.securex.cc

Ocho zaczyna się...tłumaczenie na przód gó..nej gry i kolejnej straty pkt..coś w stylu "to będzie trudny mecz".

odpowiedz
Hiszpan - 06.10.2022 / 11:51, *.play-internet.pl

Nie pitol. Już chyba czas na dobry mecz bo się sezon skończy.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.