Kacper Tobiasz - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Komisja Ligi zajmie się zachowaniem kibiców Lecha

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

W sobotni wieczór Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań. Gra nie rozpieszczała kibiców, a szerszym echem rozeszło się zachowanie kibiców "Kolejorza" w końcówce spotkania. Z trybun w stronę piłkarzy ze stolicy leciały różne przedmioty, w tym szklane butelki. Teraz sprawą zajmie się Komisja Ligi i najpewniej ukarze klub z Wielkopolski.



Sytuacja po raz pierwszy miała miejsce około 85. minuty meczu. Wtedy rozwścieczeni przedłużaniem gry przez Kacpra Tobiasza lechici zaczęli gwizdać na zawodnika i obrzucać go z "Kotła" oraz trybuny po prawej stronie bramki różnymi przedmiotami, w tym m.in. szklanymi butelkami po piwie czy popularnymi "małpkami". Gra została na chwilę wstrzymana po zasygnalizowaniu problemu przez bramkarza Legii. Arbiter podbiegł do linii bocznej i po złożeniu przez niego raportu delegatowi, spiker prosił publiczność o zaprzestanie rzucania przedmiotami. Sytuacja nie uspokoiła się i po chwili, gdy przy linii bramkowej leżał poturbowany Lindsay Rose, fani Lecha znów obrzucali przyjezdnych. Tym razem udało im się trafić zarówno Rose'a, jak i pomagającego mu Tobiasza.

Zadziwiające wydaje się, że w tej sytuacji sędzia Piotr Lasyk, który obserwował wszystko z bliskiej odległości, zadecydował, że nie ma podstaw do przerwania spotkania i nakazał wznowić grę. Sprawą zajmie się teraz Komisja Ligi i określi karę, jaką otrzyma Lech. Niewykluczone, że sprawdzany będzie także wpływ bramkarza Legii na tę sytuację i fakt, czy nie sprowokował swym zachowaniem kibiców.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
ac.milan - 05.10.2022 / 23:12, *.telefonica.de

BRAWO KACPER!!!!! JAK RZUCAJA TO SIE BOJA... HE HE

odpowiedz
zduneq - 05.10.2022 / 11:14, *.inetia.pl

liczę,iż w sytuacji gdy przyjedzie Lech bracia po szalu zachowają się godnie jako kibice Legii i jedyne co będzie rzucane to "pozdrowienia" dla Lecha

odpowiedz
Xxc - 04.10.2022 / 15:56, *.t-mobile.pl

Kara komisji: symboliczna wpłata do skarbonki, zamknięcie trybuny na jeden mecz (ten z radomiakiem), trybuna gości na dwa mecze (radomiak i rakow) i gosci na kolejny z legią. Kary będą jak nagrody;-) taka to komisja

odpowiedz
Wycior - 04.10.2022 / 18:54, *.vectranet.pl

@Xxc: dodatkowo Legia będzie musiała pokryć koszty pralni dla każdego kuchenkorza, który nie wytrzymał i z wrażenia popuścił w gacie.

odpowiedz
Maro(L) - 04.10.2022 / 12:29, *.kpn.net

Rozumiem jakby ziemniakami rzucali... ale butelkami ?!

odpowiedz
Cwirek w(L)kp sQuad - 04.10.2022 / 12:06, *.plus.pl

no ja pamiętam cegle na starej Żylecie w kosowskiego ale ja już wiekowy ;)

odpowiedz
Kamil M - 04.10.2022 / 09:21, *.plus.pl

Kacper zachowałeś się z klasą. BRAWA!

odpowiedz
Wstyd - 04.10.2022 / 08:28, *.play-internet.pl

My Kibice Legii Warszawa też rzucaliśmy...śnieżkami Legia-sporting jaki klub taki debilizm
Śnieżką raczej nie zabijesz a szklanką z tak daleka to zrobi.
Skisła nóż Baggio pamiętacie .
Oni bardziej nas nienawidzą niż kochają swój klub.
Legia Warszawa to najlepszy klub kto nie wierzy ...j mu w dziób

odpowiedz
Biała siła - 04.10.2022 / 11:06, *.vectranet.pl

@Wstyd: Bardzo dobrze powiedziane ,brawo ,!!

odpowiedz
Xxc - 04.10.2022 / 15:46, *.t-mobile.pl

@Wstyd: zlodowaciala kulką też możesz zabic jak już coś

odpowiedz
Trampek - 04.10.2022 / 00:44, *.125.90

Ukarać sędziego Lasyka trzy letnim zakazem prowadzenia meczów piłkarskich , w wypadku ,gdy okaże się ,że wymieniony sędzia widział stan faktyczny i nie zareagował . Sędzia jest wraz z e służbami jest współodpowiedzialny za bezpieczeństwo na stadionie.

odpowiedz
M3 - 03.10.2022 / 23:36, *.jmdi.pl

Lasyk wszystko widział i się odwrócił . Niech wypier...la z daleka od sędziowania naszych meczów. Nie mówię o przerwaniu meczu, ale ta sytuacja narażała na utratę zdrowia naszych piłkarzy. Szklana butelka to kryminał. Sędziowanie też. Kartkowanie i odwracanie głowy od fauli tubylców było w tym meczu normą.

odpowiedz
XD - 04.10.2022 / 00:00, *.centertel.pl

@M3:

odpowiedz
LWST - 03.10.2022 / 22:27, *.plus.pl

Ziemniaki się gotowały ,gotowały aż ktoś gazu nie zakręcił i wywrzały xD

odpowiedz
Siarczan - 03.10.2022 / 21:05, *.t-mobile.pl

Efekt uboczny sputnika ,jakby przyjęli faizera to by tak się nie zachowali

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 03.10.2022 / 20:37, *.btcentralplus.com

Kacper Tobiasz = Szacunek !!!!! J&&&c Amice Posran !!!!!!

odpowiedz
Arek - 03.10.2022 / 20:26, *.tpnet.pl

Niczego dobrego się nie spodziewam po tym śmiechu wartym organie. Jeszcze będą szukać, jak tu doj...ć Tobiaszowi. A łachy dostaną pewnie z 50 tysi kary i można się rozejść. Tak to jest. U nas jak kibice się już zaczęli rozchodzić, to mecz przerwali. Mam tu na myśli ten z Jagą za Berga. Tam ile by napier...li tymi butlami to i 20 minut ten hanys jakby trzeba było to i by przedłużył.

odpowiedz
Ja - 03.10.2022 / 20:24, *.t-mobile.pl

To niech się też zajmie kibicami Legii Kiedy podczas opuszczania stadionu przechodziliśmy obok sektora Legii wrzucali w nas butelkami o małym włos nie trafili kibiców opuszczających stadion i nad tym się nikt nie pochyli tak bo Legii wolno

odpowiedz
F**K BLM !! - 03.10.2022 / 20:39, *.btcentralplus.com

@Ja: szkoda ze nie trafili !!!!!!

odpowiedz
Tommy - 03.10.2022 / 20:59, *.toneticgroup.pl

@Ja: następnym razem trafie

odpowiedz
Ja prawdziwy - 04.10.2022 / 06:42, *.t-mobile.pl

@Ja:
Nie podszywaj sie pod moj nick frajerze kartoflany

odpowiedz
Ehhh - 03.10.2022 / 20:10, *.tpnet.pl

A czym mieli rzucać kwiatami?
Nie lubimy się z nimi i to normalne. Figo jak przeszedł do Realu to też rzucali w niego czym popadnie. Przerwać mecz? Słabe by to było. Punkty lub mistrzostwo przy zielonym stoliku to w Poznaniu a nie u nas. W Malarza też kiedyś rzucali racami i Arek nie pękł.
Jeżeli trzymać się przepisów to każdy mecz powinien być przerwany za race, które są nielegalne.

odpowiedz
Jurek - 03.10.2022 / 21:36, *.inetia.pl

@Ehhh: Odgórne przepisy zabraniają rzucania przedmiotami na boisko .A już na pewno nie butelkami . Może zamiast kwiatów granatami ? Bo to wróg przecież .

odpowiedz
zduneq - 05.10.2022 / 11:18, *.inetia.pl

@Ehhh: padło ci mózg?normalne?zrobić komuś krzywdę tylko dlatego, że ma inną koszulkę? blizna to najmniejszy problem, gorzej jak ktoś straci oko albo taka butelka/kamień kogoś zabije.idź się lecz.

odpowiedz
onomatopeja22 - 03.10.2022 / 18:44, *.interkam.pl

Zaraz czy nawet jak Tobiasz pokazał Lke to jest to prowokacja?!no ludzie moze jakby im pomachal to tez....

odpowiedz
Wycior - 03.10.2022 / 22:08, *.vectranet.pl

@onomatopeja22: federacje dopuszczają tylko klękanie…

odpowiedz
Robert Szenfeld - 03.10.2022 / 18:39, *.t-mobile.pl

Gamonie z pyrlandii teraz, to już chyba będą musiały nocować na Łazienkowskiej po meczu ... co za wiocha. A sędzia do okręgówki za taki mecz natychmiast powinien trafić .

odpowiedz
Kuchy King - 03.10.2022 / 18:17, *.vectranet.pl

Zamkną pewnie Lechowi Kocioł na jeden mecz ligowy plus następny z Legią.

odpowiedz
Xxc - 04.10.2022 / 15:51, *.t-mobile.pl

@Kuchy King: i dołożą zamknięcie trybuny gosci na następny mecz z legią. Bo u nas zawsze większe prawa ma bandyta

odpowiedz
Bazyl - 03.10.2022 / 17:59, *.chello.pl

Co tu porównywać niech to będzie jakiś gest piłkarza do zagrożenia zdrowia lub życia danego piłkarza ze strony grupy kibiców? Rzucać to se na poligonie pod miastem.

odpowiedz
Nocny żniwiarz - 03.10.2022 / 16:57, *.chello.pl

Po co drążyć temat ? Rzucali i trudno , nikogo nie zabili taki maja swój poznański styl . Kompleksy kompleksy i jeszcze raz kompleksy . Jest mecz na boisku i mecz na trybunach . Fajnie ze zrobiliśmy komplet tylko Lech zwariował z cenami biletów . Kacper Tobiasz tak trzymaj chłopaku !!!

odpowiedz
Członek komisji ligi - 03.10.2022 / 16:54, *.plus.pl

Za prowokacje Tobiasz zostanie zawieszony, na Legię nałożą Kare finansowa za zachowanie bramkarza, zwiesza sędziego bo jednak nie udało się wydrukować.

odpowiedz
Manuela za Mięciela - 03.10.2022 / 16:49, *.plus.pl

Komisja zbierze się i zarządzi reasumpcje meczu bo wynik się nie zgadza a Lasyk zostanie zawieszony bo za słabo drukował hehe

odpowiedz
Anty Kosta - 03.10.2022 / 16:46, *.plus.pl

Jeżeli będą sprawdzać zachowanie Kacpra to już wiadomo że nie będzie obiektywnie.Fakt rzucania butelkami był i to powinni sprawdzać. Może powinni sprawdzić czy sędzia za słabo nie drukował czasem i dlatego kibice Amiki się wkurzyli że nawet pomoc sędziego nic nie dała.

odpowiedz
:) - 03.10.2022 / 16:50, *.plus.pl

@Anty Kosta: bo sędzia też prowokował swoimi decyzjami w jedną stronę

odpowiedz
olew - 03.10.2022 / 16:39, *.vectranet.pl

sędzia tragiczny, publika bandycka, ale jeśli chcemy mistrza, a chcemy ! to lepiej by Poznań grał przy publice, większe emocje i radość oglądania ich bólu ... a na wiosnę, oczywiście tylko na mecz z nimi, nad trybuną przyjezdnych zamontować siatkę biało-czerwono-zieloną ( no musimy się jakoś bronić przed bandytami ).

odpowiedz
Nana - 03.10.2022 / 16:31, *.orange.pl

Ciekawe co by było jakby szklana butelka trafiła Tobiasza w głowę ?
Przepisy powinny zostać zaostrzone w taki sposób ze jeżeli jakakolwiek butelka poleci z trybun w stronę piłkarza to sędzia ma obowiązek wstrzymania meczu.
Jeżeli po wznowieniu sytuacja się powtarza powinno być zakończenie meczu i walkower dla przeciwnej drużyny.
Może wtedy same władze klubowe z większa stanowczością podchodziłyby do temu butelek szklanych.

odpowiedz
kalosz - 03.10.2022 / 18:08, *.mm.pl

@ Nana: jakie przepisy? ponoc niemozna wnosic rac i uzywac...a co mecz jest racowisko na wszystkich stadionach w polsce. co do zachowania lechistów-to juznie pierwszy raz(poprzednio jak Legia zdobywala mistrzostwo-wbiegli na murawe i czarne dymy),ale kiedys i na Legii byli chórzyści oklepani na PP,alenie pamietam by 'takieakcje'na Legii były... moze by tak komisja ligii walkowera przyznala dla Legii?:)

odpowiedz
bronek49 - 03.10.2022 / 16:03, *.chello.pl

szkoda że Tobiasz nie powiedział sędziemu że boi się o swoje życie i nie zszedł z boiska

odpowiedz
13 - 03.10.2022 / 16:56, *.205.56

@bronek49: i bylby natychmiast koniec meczu i walkower

odpowiedz
bronek49 - 03.10.2022 / 16:00, *.chello.pl

to będzie kpina zamiast kary które będą w zawieszeniu ,żeby to było na Legii to stadion by zamkneli na trzy mecze

odpowiedz
soprano - 03.10.2022 / 15:46, *.chello.pl

lasyk drukarz przyjedz na legie powitamy cie

odpowiedz
Zdzicho - 03.10.2022 / 15:44, *.tpnet.pl

Przestańcie płakać. Wiadomo, że graliśmy w poznaniu a nie jakimś wodzisławiu. Tam jest nienawisc do nas a nie mecz jak cotydzien

odpowiedz
L - 03.10.2022 / 16:04, *.aster.pl

@Zdzicho: ale sa jakies granice. W tym roku przeszli juz samych siebie. Dzieci 7 letnie z eLkami na twarzy, zamaist swoich barw, chlop pokazujacy dupe juz na trybunie a nie na murawie, butelki. Co za rok? Ktos nozem rzuci? Panny beda piz*y pokazywaly, czy moze jakis noz poleci bo to przeciez nienawisc? U nas jak sie Ishak napinal po golu do Zylety, albo kiedys Kownacka to zostali obsmiani, zwyzywani i tyle, a oni co roku przechodza samych siebie. Nic dziwnego, ze tylko 35 tys przyszlo, bo pewnie niektorym juz pekly zylki i dostali wylewu z tej napinki.

odpowiedz
Luk - 03.10.2022 / 19:30, *.timplus.net

@L: Jak będą pokazywały piz*y to się nagra filmy przyrodnicze ^^

odpowiedz
Darek - 03.10.2022 / 15:03, *.chello.pl

Jeżeli Tobiasz sprowokował to znaczy,że można rzucać szklanymi butelkami?Brawo za taki tok myślenia.
To na następny mecz u nas każdy po butelce szklanej i czekamy czy ktoś nie będzie prowokował.Jeżeli zajdą takie przesłanki to napierdzielamy butelkami.
Żeby nie było, że są równi i równiejsi.

odpowiedz
L - 03.10.2022 / 15:17, *.aster.pl

@Darek : kibice lecha pisza, ze prowokowal pokazaniem eLki. Jesli dla nich pokazanie eLki to prowokacja to przestanmy gracv w pilke bo taki Spiaczka za faktyczne prowokanie powinien juz byc dawno zawieszony. Zoo.

Dokladnie, jak na meczu z Warta ktorys strzeli gola i pokaze do Zylety W z palcow to butelka w łeb.

odpowiedz
tomi - 03.10.2022 / 15:02, *.chello.pl

Kacper je...ł was ;)

odpowiedz
sialalala - 03.10.2022 / 16:03, *.chello.pl

@tomi: sialalala!

odpowiedz
Olsztyn Legia - 03.10.2022 / 14:46, *.olsztyn.pl

Kto w tej komisji ligi siedzi? co bramkarz ma do tego szmaciarze z poznaia nie umieja utrzymac porzadku to zmknąc ten cyrk na 5 kolejek

odpowiedz
Ryszard Ochódzki - 03.10.2022 / 14:42, *.tpnet.pl

Jak Tobiasz dostanie jakąkolwiek karę to powinna byc a i tak powinna zaskarzona tego nieudacznika z gwizdkiem

odpowiedz
asd - 03.10.2022 / 14:40, *.106.67

Walkower dla Legii! 3pkt

I wysoka kara finansowa dla tych baranów z Bułgarskiej...

odpowiedz
Prawda - 03.10.2022 / 14:27, *.play-internet.pl

Wkur..., że lasyk nie zdołał wydrukować, pewnie ukarzą Tobiasza a im dadzą jakąś śmieszną kwotę albo i nie.

odpowiedz
Ding - 03.10.2022 / 13:04, *.chello.pl

Przy linii sędzia rozmawiał z technicznym, a nie z delegatem. Wyraźnie to w C+ powiedzieli.

odpowiedz
L - 03.10.2022 / 15:18, *.aster.pl

@Ding: a nie przypadkiem z kierownikiem Amiki zeby ten kazal spikerowi wydac komunikat?

odpowiedz
Wycior - 03.10.2022 / 12:58, *.t-mobile.pl

To oczywista wina Tobiasza - gdyby puścił 2 lub 3 gole to wroniecka tłuszcza byłaby spokojniejsza…

odpowiedz
Arek - 03.10.2022 / 12:57, *.t-mobile.pl

Jeszcze lasykiem się powinni zająć.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 03.10.2022 / 12:54, *.174.42

No to pozamiatane. Komisja -jak twierdzi większość Polski - Legii stwierdzi, że Tobiasz sprowokował pyrakow gra na czas I ukarze go kara finansową i dyskwalifikacja, A Legia dodatkowo zapłaci karę.

odpowiedz
Wielce prawdopodobne - 03.10.2022 / 13:40, *.t-mobile.pl

@majusL@legionista.com: Bareja wiecznie żywy

odpowiedz
Alan - 03.10.2022 / 12:45, *.t-mobile.pl

Czasy się zmieniają....jak dziś pamiętam końcówkę lat 90 na jednym z meczy ligowych i kamień który na moich oczach przeleciał tuż obok sędziego liniowego który nawet na to nie zwrocil uwagi.....

odpowiedz
Ju(L)ius - 03.10.2022 / 12:50, *.vectranet.pl

@Alan: To źle czy dobrze?

odpowiedz
Jj - 03.10.2022 / 15:12, *.centertel.pl

@Ju(L)ius: sam sobie odpowiedz .

odpowiedz
LLL - 03.10.2022 / 16:07, *.aster.pl

@Alan: czekaj, to ty przez caly czas placzesz tutaj w tematach kibicowskich, ze to slabe, tamto slabe, zeby teraz napisac, ze ty wyjazdowicz jestes i to starej daty? Buahahahahahaha. Ty jezdziles co najwyzej palcem po mapie, o czym ty chlopczyku piszesz.

odpowiedz
Kamień - 03.10.2022 / 16:27, *.chello.pl

@LLL: Koleś pisze o końcówce lat 90... to jakiej starej daty?

odpowiedz
Alan - 03.10.2022 / 16:29, *.t-mobile.pl

@LLL:
Jeszcze byś się zdziwil . I nie płacze tylko obnażam hipokryzję co najwyżej.

odpowiedz
zp - 03.10.2022 / 19:11, *.centertel.pl

@Alan: temu panu już dziękujemy, moralizuj gdzie indziej

odpowiedz