fot. Warszawski Festiwal Piwa
REKLAMA

14. Warszawski Festiwal Piwa + KONKURS

Fumen, źródło: Legionisci.com

Już w najbliższy czwartek wystartuje 14. Warszawski Festiwal Piwa. Przez trzy dni stadion Legii będzie gościć sympatyków rzemieślniczych piw z Polski i zagranicy. Tym razem na uczestników będzie czekać 60 browarów oferujących łącznie... 1200 browarów! To świetna okazja, żeby zajrzeć na Łazienkowską i wziąć udział w tym legendarnym wydarzeniu.

Jesienna odsłona WFP przynosi dobrze znane elementy jak piwne premiery, degustacje, warsztaty czy szkolenia. Będzie można odpocząć w strefach relaksu, saunie czy posilić się rozmaitymi daniami z siedemnastu foodtrucków. Wśród zaproszonych gości m.in. legendarny browar Schlenkerla, czy estońska Pohjala. Natomiast w Strefie Nowych Browarów zaprezentują się: Browar Stara Szkoła słynący z piw ziołowych, Browar Piwex, czerpiący z nostalgii za PRL-em, Browar Sarabanda oferujący intensywnie chmielowe smaki, Browar Moon Lark, oferujący nie tylko piwa, ale też miody pitne i hard seltzery, Browar Mikołajki, celujący w lagery idealnie komponujące się z wędzoną rybą i Browar Gryfus, który rzuci uczestnikom Wyzwanie Ostrości. Szykuje się prawdziwa uczta dla koneserów i gratka dla nawet najbardziej wymagających podniebień.

Ranga i status wydarzenia pozwala również na zaangażowanie w akcje charytatywne jak np. fundacje Rak’n’Roll, Uszy do Góry, Grupa RATUJ czy Stowarzyszenie OD-DO. Co ciekawe, na festiwalu swoją premierę będzie miał Kwas Chlebowy, taki jak u babci czy mamy, warzony tradycyjnie na nowoczesnym sprzęcie, bez dodatku cukru (bo kompocik wcale nie musi być słodki!) we współpracy z piekarnią Putka. Cały dochód ze sprzedaży napoju zasili konto Fundacji Legii, która, dzięki zgromadzonym środkom, stworzy miejsca do nauki języka dla uchodźców z Ukrainy.

14. Warszawski Festiwal Piwa
13 października (czwartek) - g. 16:00-24:00
14-15 października (piątek - sobota) - g. 12:00-24:00

Jednorazowy wstęp kosztuje 20 złotych. Trzydniowy karnet, to wydatek 39 zł. Dla bardziej wymagających, organizatorzy przygotowali także karnety premium pełne piwnych gadżetów. Więcej informacji nt. wejściówek znajdziesz tutaj.KONKURS
Tradycyjnie dla czytelników Legionisci.com mamy 3 podwójne wejściówki na to wydarzenie. Co trzeba zrobić? Odpowiedzieć poprawnie na trzy pytania...

UWAGA! Przy wstawianiu odpowiedzi należy podać e-mail - tylko w ten sposób skontaktujemy się ze zwycięzcami. Liczy się pierwsza odpowiedź, nie można odpowiadać więcej niż raz. Komentarze publikowane są z niewielkim opóźnieniem, natomiast o czasie udzielenia odpowiedzi decyduje moment wciśnięcia przycisku DODAJ.

1. Ile meczów u siebie wygrała Legia w sezonie 2022/2023:
a) 2 mecze
b) 5 meczów
c) 7 meczów

2. W trwającym sezonie najlepszym strzelcem Legii w Ekstraklasie są:
a) Carlitos i Ernest Muci
b) Filip Mladenović i Paweł Wszołek
c) Josue i Paweł Wszołek

3. W ilu meczach obecnego sezonu Kacper Tobiasz zachował czyste konto:
a) 4 mecze
b) 6 meczów
c) 8 meczów

Punktacja za każde pytanie:
- 1 pkt. za poprawną odpowiedź

O wygranej decydują kolejno:
1. liczba zdobytych punktów
2. w przypadku równej liczby punktów dokładny czas wysłania odpowiedzi (kto pierwszy, ten lepszy)

Nagrody:
1. miejsce - 2 wejściówki
2. miejsce - 2 wejściówki
3. miejsce - 2 wejściówki

WYNIKI KONKURSU
Prawidłowe odpowiedzi:
1) B
2) B
3) B

Lista zwycięzców
1. Alexik - 3 pkt. (13:02)
2. Karol - 3 pkt. (13:06)
3. Mądrala - 3 pkt. (13:07)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.