Mahir Emreli, Marcin Flis - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Mahir Emreli musi zapłacić Legii

Redakcja, źródło: Legionisci.com, UEFA

"FIFA nałożyła na Mahira Emreliego zakaz jakiejkolwiek „football-related activity” (aktywności sportowej) do czasu zapłaty Legii Warszawa całości zaległych należności (istotna kwota). Wcześniej Legia wygrała z zawodnikiem przed FIFA Football Tribunal" - poinformował na twitterze Jakub Laskowski, dyrektor ds. prawnych i administracji sportowej w Legii.

Decyzja dotyczy sytuacji ze stycznia, kiedy to Mahir Emreli pisemnie poinformował Legię, że rozpoczął procedurę rozwiązania umowy z winy klubu. Nie stawił się także po urlopie na testach i badaniach, nie pojechał z zespołem na zgrupowanie w Dubaju. Na początku lutego rozwiązał kontrakt z Legią za porozumieniem stron i odszedł do Dinama Zagrzeb w ramach rozliczenia za Lirima Kastratiego.

IV. Decyzja Izby Rozwiązywania Sporów
1. Roszczenie powoda, Legii Warszawa, zostaje uwzględnione częściowo.

2. Pozwany, Mahir Emreli, musi zapłacić powodowi następujące kwoty:
– 50 000 euro jako kwota do spłaty plus 18% odsetek rocznie od 15 kwietnia 2022 r. do daty efektywnej płatności;
– 50 000 euro tytułem kary;
– 727,40 euro jako odsetki w wysokości 18% rocznie od kwoty pozostającej do spłaty między 15 kwietnia 2022 r. oraz 14 czerwca 2022 r.;
– 369,85 euro jako odsetki w wysokości 18% rocznie od kwoty pozostającej do spłaty między 15 czerwca 2022 r. oraz 15 lipca 2022 r.

Pełna treść decyzji znajduje się tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Mordziaty - 07.10.2022 / 15:33, *.play-internet.pl

I dobrze. Morda nie szklanka, ale HONOR.....!!!

odpowiedz
Majki - 07.10.2022 / 12:02, *.telnaptelecom.pl

Niech poprosi papugie żeby teraz mu pomógł spłacać

odpowiedz
Korwinista - 07.10.2022 / 08:57, *.t-mobile.pl

Chciałeś wydumać Freda,to Fred wydawał ciebie

odpowiedz
n3xT - 07.10.2022 / 08:21, *.play-internet.pl

bardzo dobrze, przestroga dla następnych potencjalnych mądrali i płaczków :)

odpowiedz
paw_pawela - 07.10.2022 / 08:11, *.tdt.pl

ooooo biedny Gambol

odpowiedz
:) - 07.10.2022 / 06:30, *.plus.pl

Dobrze, niech zapłaci cześć kary za Tobiasza

odpowiedz
Rafał - 07.10.2022 / 00:35, *.chello.pl

Niech płaci ch..!

odpowiedz
wtf - 06.10.2022 / 23:31, *.chello.pl

Jak nie zapłaci do końca tygodnia,powinien dostać po ryju.

odpowiedz
Stabur - 06.10.2022 / 21:38, *.plus.pl

… jeszcze dorzucić mu mycie krzesełek po meczu…

odpowiedz
olew - 06.10.2022 / 20:14, *.vectranet.pl

Przez nas kiboli, klub stracił kilka baniek, dobrze że scignęli go, choć to niewielkie pieniądze w całej tej wstydliwej dla nas historii.

odpowiedz
Arek - 06.10.2022 / 20:03, *.t-mobile.pl

Jazda z q..a !!

odpowiedz
Luk - 06.10.2022 / 19:55, *.249.136

????

odpowiedz
grzesiek - 06.10.2022 / 19:19, *.centertel.pl

Takie sytuacje niestety czesto lądują w sadzie i wcale nie skacze z radosci bo w tej sprawie nie bylo wygranych.
Nie wygral ani klub bo ledwo sie utrzymal w lidze, nie wygral emreli , nie wugrali kibice bo pobili ssojwgo pilkarza

odpowiedz
KupaWmajtach - 07.10.2022 / 20:00, *.chello.nl

@grzesiek: kibice wygrali satysfakcje i późniejsze zwycięstwa Legii akurat od tego zdarzenia.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 06.10.2022 / 19:13, *.autocom.pl

Wstyd i hanba dla klubu dajacego bic swoich pracownikow.

odpowiedz
kulturalny cham - 06.10.2022 / 18:14, *.vectranet.pl

dobrze że nie ciepał butelkami w kibiców albo innych przypadkowych pracowników klubu bo by musiał zapłacić tylko 40 tyś lub 2 tys. za prowokowanie

odpowiedz
Wycior - 06.10.2022 / 18:07, *.t-mobile.pl

Ależ ten wyrok to rasizm lub ormiańska prowokacja!!! hahahahahahahahaha

odpowiedz
L - 06.10.2022 / 17:35, *.com.pl

Brawo że nie odpuścili tego gościa. Niech się uczy i jak frajer od kibiców nie biega. I dobrze że go nie ma, gość do bramki trafić nie mógł ( Piast-Legia 4-1 )

odpowiedz
bronek49 - 06.10.2022 / 17:32, *.chello.pl

i super to nauka dla przyszłych piłkarzy którzy by chcieli tak postąpić

odpowiedz
Jony - 06.10.2022 / 18:58, *.mrsn.at

@bronek49: Ty zostałbyś w pracy gdybys dostał w ryj ?

odpowiedz
Kamień - 06.10.2022 / 20:34, *.chello.pl

@Jony: k... delikatny się znalazł...

odpowiedz
Jony - 06.10.2022 / 20:46, *.a1.net

@Kamień: proste pytanie

odpowiedz
Phoenix(L)k - 06.10.2022 / 21:11, *.centertel.pl

@Jony: Mówisz o pracy, w której dyscyplinarki nie dostaniesz, choćbyś jawnie sabotował działania?

odpowiedz
Boniek - 06.10.2022 / 21:54, *.centertel.pl

@Jony: Skoro zasłużył to i dostał. Proste.

odpowiedz
Kris S - 07.10.2022 / 06:43, *.centertel.pl

@Boniek: Normalnie- żle pracujesz to Cie po prostu zwolnia .
Patologicznie- bija.
To jest proste.

odpowiedz
Piotrek Ochota - 07.10.2022 / 07:07, *.gov.pl

@Jony: Ja gdybym dwa razy w jednej akcji trafił w słupek, to bym nie cieszył ryja na oczach wszystkich.

odpowiedz
Jony - 08.10.2022 / 12:39, *.a1.net

@Phoenix(L)k: każdy wtedy grał piach, a wyobrażasz sobie sytuacje w której został by w klubie, zaczął strzelać gole i nagle wszyscy o wszystkim zapomnieli i miałby się normalnie cieszyć z goli z kibicami ? Duma mu nie pozwoliła zostać i ja osobiście się mu nie dziwie.

odpowiedz
Mach - 06.10.2022 / 17:25, *.orange.pl

Brawa dla Legii że nie odpuścili.

odpowiedz
Zgred - 06.10.2022 / 16:38, *.as9105.com

No i to jest dobra wiadomość :)

odpowiedz