Maja Biernacka w szermierce
REKLAMA

Pięciobój

Wyniki legionistek na MŚ U-19

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Zielonej Górze odbyły się półfinały Mistrzostw Świata Juniorów (do lat 19) w pięcioboju nowoczesnym, w których rywalizowały dwie zawodniczki Legii. Maja Biernacka i Małgorzata Karbownik przeszły pierwszy etap kwalifikacji i z miejsc 15. w swoich grupach eliminacyjnych, awansowały do czołowej 36-tki, czyli znalazły się w półfinałach. W czwartek rywalizowano o miejsce w sobotnim finale.

Małgorzata Karbownik uzyskała najlepszy wynik w pływaniu (2:11.15 min.), ale słabo wypadła w szermierce (30 miejsce, 194 pkt.), mimo to przed ostatnią konkurencją zajmowała miejsce gwarantujące start w finale. Niestety w lase runie legionistka uzyskała 15. rezultat (12:50.87 min.), przez co spadła na miejsce 14. w półfinale B i nie uzyskała awansu.

Na półfinale udział w MŚJ zakończyła również młodsza, Maja Biernacka, która była 32. w szermierce i zaliczyła siódmy wynik w pływaniu (2:20.63 min.), zaś w konkurencji łączonej uzyskała 12:47.85 min., co dało jej ostatecznie 16. pozycję w półfinale A.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.