Kosta Runjaić - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Mając 2-0, byśmy wygrali

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kosta Runjaić (trener Legii): Myślę, że to było dobre spotkanie dla kibiców. Całkiem ekscytujące i interesujące. Niestety nie osiągnęliśmy wyniku, jaki planowaliśmy. Zależało nam na zwycięstwie. W pierwszej połowie zdominowaliśmy spotkanie w każdej strefie. Pogoń nie istniała właściwie. Strzeliliśmy bramkę i mieliśmy kilka okazji, w tym zmarnowany rzut karny. Mając 2-0 do przerwy, to byśmy wygrali. Takie mam przeczucie.

Po zmianie stron straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Wiemy, że Pogoni jest trudnym rywalem, gdy przechodzi z jednej fazy do drugiej. Kucharczyk, Grosicki czy Zahović mogą zrobić różnicę. Ostatecznie zdobyliśmy 1 punkt, ale nie przegraliśmy spotkania. Dla mnie ważne było to, żeby zagrać na wysokiej intensywności. Szczególnie, że graliśmy trzeci mecz w osiem dni. Zdecydowanie to była nasza najlepsza połowa w tym sezonie.

Carlitos? Nic się nie dzieje. Nie zdobył bramki, nie wykorzystał rzutu karnego, ale jest świetnym gościem i dobrym zawodnikiem. Wszystko jest w porządku. Widzę w nim progres. Kramer staje się lepszy. Slisz, Kapustka, też idą w dobrym kierunku. Nie patrzmy tylko na wynik. Na razie nie będę oceniać personalnie zawodników. Zrobię to po połowie i na koniec sezonu.

Nie chcę oceniać tego, co się dzieje w Pogoni. To teraz nie leży w moim interesie. Byłem zaskoczony, że nie zdobyliśmy drugiej bramki. Żałuję niewykorzystanego karnego, ale piłka nożna jest nieprzewidywalna.

Maik Nawrocki jest młodym graczem. Znamy zawirowania z kontuzjami. Na początku sezonu potrzebował czasu, żeby wskoczyć na poziom, jaki potrzebowaliśmy. Wciąż nad tym pracuje. Powołanie to dla niego motywacja i sygnał, że jest obserwowany przez selekcjonera. Czas powinien pracować na jego korzyść. Zresztą, "Jędza" rozgrywa bardzo dobry sezon. To dobry gracz, który bardzo nam pomaga.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 53601
START: 15.07.2022 / KONIEC: 03.06.2023