Filip Mladenović strzelił pierwszego gola w meczu - fot. Mishka / Legionisci.com

Legia 1-1 Pogoń

Zabrakło kropki nad i

Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1-1 w sobotnim meczu Ekstraklasy. Gospodarze Wyszki na prowadzenie po trafieniu Filipa Mladenovicia, a po zmianie stron do remisu doprowadził Jakub Bartkowski. Wszystko mogłoby się potoczyć inaczej, gdyby nie zmarnowany rzut karny przez Carlitosa w doliczonym czasie gry pierwszej części meczu...

Legia dobrze weszła w mecz i od samego początku zepchnęła Pogoń do defensywy. W 13. minucie gospodarze byli o krok od objęcia prowadzenia. Wówczas Maciej Rosołek doszedł do piłki zgranej przez Carlitosa, mocno uderzył piłkę po ziemi, jednak ta niestety odbiła się jedynie od słupka. Sytuację starał się jeszcze na gola zamienić Bartosz Kapustka, ale jego dobitka została zablokowana. Kilka minut potem ponownie było bardzo groźnie w polu karnym Pogoni, gdy po wrzutce z lewej strony główkował zupełnie niekryty Carlitos. Niestety, Hiszpan nie zdołał skierować piłki chociażby w światło bramki.

Z biegiem kolejnych minut obraz gry nie zmieniał się. Legia cały czas była stroną przeważająca, a brakowało jej jedynie, albo i aż, skuteczności. W 37. minucie pierwszej połowy zmuszony do dużego wysiłku został Bartosz Klebaniuk. Zza pola karnego lewą nogą huknął ile sił Maciej Rosołek i bramkarz gości wyciągnął się jak długi i zdołał zbić piłkę na rzut rożny. Wkrótce dwie okazję miał jeszcze Carlitos. Napastnikowi raz jeszcze tego wieczoru zabrakło jednak celności. W 44. minucie Legię na prowadzenie wyprowadził wreszcie Filip Mladenović. Serb był jednym z uczestników szybko wyprowadzonej kontry i to właśnie do niego została podana piłka przez Josue, kiedy ten biegł nieatakowany środkiem pola. Mladenović spokojnie wyczekał golkipera i posłał piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny. Powtórki pokazały, że sfaulowany został Maciej Rosołek. Do wykonania jedenastki podszedł Carlitos, któremu piłkę odstąpił Josue, ale niestety Hiszpan przegrał pojedynek z Klebaniukiem. Bramkarz, debiutujący tego dnia w Ekstraklasie, wyczuł intencję strzelca i zdołał odbić piłkę do boku. Za kilka chwil sędzia postanowił zaprosić piłkarzy do szatni i zakończyć pierwszą połowę.

Kilka minut po przerwie do remisu niespodziewanie doprowadziła Pogoń. Po dobrze wykonanym rzucie różnym najlepiej w powietrzu zachował się nieatakowany Jakub Bartkowski, który głową pokonał Kacpra Tobiasza. Widać było że w drugiej połowie w Pogoń wstąpiły nowe siły. Po blisko godzinie gry zobaczyliśmy kolejną dobrą okazję dla przyjezdnych. Rafał Kurzawa dobrze przerzucił piłkę na drugą stronę do rozpędzonego Michała Kucharczyka, ten przebiegł z nią kilkanaście metrów, oddał mocny strzał po ziemi, z którym dobrze poradził sobie Tobiasz. Chwilę potem znowu w centrum uwagi był golkiper Legii. Tym razem skutecznie odbił on strzał z półwoleja z trudnej pozycji Kamila Grosickiego.

Legioniści po zmianie stron mieli kłopoty z konstruowaniem akcji w ofensywie. Kosta Runjaić widząc kłopoty z budowaniem akcji zdecydował się zmienić na boisku nie mającego dzisiaj swojego dnia Carlitosa na Ernesta Muciego. Druga część drugiej połowy to ataki raz z jednej a raz z drugiej strony, jednak klarownych okazji bramkowych brakowało. Dopiero wkrótce dobrze prostopadłą piłkę do Zahovicia dograł Borges, lecz dobrze z bramki wyszedł Tobiasz i uratował legionistów. W doliczonym czasie gry z jedną z ostatnich kontr ruszył Muci. Albańczyk będąc przed polem karnym wypatrzył Kramera, ale podał do niego zdecydowanie zbyt lekko i w efekcie udany powrót zanotował Rafał Kurzawa.

1-1
44' Mladenović
Mariusz Malec 33
86' Leo Borges 4
46' Jean Carlos Silva 21
62' Damian Dąbrowski 8
46' Sebastian Kowalczyk 27
73' Wahan Biczachczjan 22
Kamil Grosicki 11
Luka Zahović 10
Dante Stipica 1
Konstantinos Triantafyllopoulos 13
86' Luis Mata 97
62' Mateusz Łęgowski 99
Kamil Drygas 14
46' Rafał Kurzawa 7
73' Marcel Wędrychowski 15
Mariusz Fornalczyk 17
46' Michał Kucharczyk 18
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Aleksandar Rogić
Masażyści: Bartosz Kot
Trener: Jens Gustafsson
Asystent trenera: Vitor Gazimba
Kierownik drużyny: Daniel Strzelecki
Lekarz: Bartosz Paprota
Masażyści: Patryk Sobczyk