Polska - Argentyna - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Reprezentacja

Polska 0-2 Argentyna. Awans Polski! Zagrał Jędrzejczyk

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0-2. Oznacza to, że Polacy wyszli z grupy C z miejsca 2., wyprzedzając Meksyk bilansem bramkowym. 4 grudnia o godzinie 16:00 w 1/8 finału Polska zmierzy się z Francją. W 72. minucie na placu gry pojawił się jedyny powołany legionista, Artur Jędrzejczyk.

Już w 2. minucie Bartosz Bereszyński zablokował dośrodkowanie Angela Di Marii, wybijając piłkę na rzut rożny. Chwilę później wyżej niż Bereszyński wyskoczył Nicolas Otamendi, który oddał niecelny strzał, faulując jeszcze przy tym obrońcę reprezentacji Polski. W 5. minucie Robert Lewandowski dobrze zagrał w pole karne, jednak Krystian Bielik uderzył za słabo, by stworzyć zagrożenie pod bramką. 2 minut później Leo Messi próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale strzelił zbyt lekko. W 10. minucie po zbyt łatwej stracie Messi uderzał z lewej strony, ale świetnie zachował się bramkarz Polski.

W 28. minucie Argentyna miała dwie dogodne sytuacje. Najpierw jednak strzał został zablokowany, a po chwili Marcos Acuna uderzał niecelnie. Końcowe minuty pierwszej połowy to okres przewagi Argentyny i kilka strzałów na bramkę Szczęsnego. W 37. minucie po interwencji Szczęsnego rywale domagali się rzutu karnego. Sędzia pobiegł obejrzeć sytuację na monitorze, po czym zmienił decyzję z boiska. Do piłki podszedł oczywiście Messi, ale Szczęsny jest w naprawdę fenomenalnej formie i wyciągniętą do góry ręką obronił to uderzenie. W 43. minucie bramkarz Polski musiał po raz kolejny wykazać się swoimi umiejętnościami. Niestety, mocno gotowało się pod naszą bramką. Sędzia doliczył tylko 3 minuty do pierwszej połowy i na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 0-0.

Na drugą połowę reprezentacja Polski wyszła z dwiema zmianami w składzie. Na boisku pojawili się Michał Skóraś i Jakub Kamiński. Tuż po wznowieniu gry podanie z prawej strony dostał Alexis Mac Allister. Nie trafił czysto w piłkę, ale i tak umieścił ją w siatce. W tym czasie Meksyk zdołał strzelić 2 bramki Arabii Saudyjskiej i sytuacja Polski zaczynała się robić nieciekawa. W 61. minucie Mac Allister uderzył wprost w Szczęsnego.

W 68. minucie było już 0-2. Matty Cash popełnił błąd i nie upilnował Enzo Fernandeza, który pokonał Wojciecha Szczęsnego. Niestety, przewaga Argentyny zaczynała być coraz wyraźniejsza, a Polacy mieli problem z wyjściem z własnej połowy. W 71. minucie tylko dobra interwencja golkipera uchroniła Polskę przed stratą kolejnego gola. W 73. minucie doskonałe podanie dostał Julian Alvarez, popędził na bramkę, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

W 86. minucie fatalną stratę popełnił Jakub Kiwior, piłkę przejął Lautaro Martinez, na szczęście jego strzał był niecelny. W samej końcówce rywale grali bardzo wolno, spokojnie. Jeszcze zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił w ostatniej chwili Kiwior. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-2, a Polacy musieli czekać na rezultat spotkania Arabii Saudyjskiej z Meksykiem.

Polska 0-2 (0-0) Argentyna
0-1 - 46' Alexis Mac Allister
0-2 - 68' Enzo Fernandez

Polska: 1. Wojciech Szczęsny, 18. Bartosz Bereszyński (72. 3 Artur Jędrzejczyk), 14. Jakub Kiwior, 15. Kamil Glik, 2. Matty Cash, 10. Grzegorz Krychowiak (83' 23. Krzysztof Piątek), 6. Krystian Bielik (62' 8. Damian Szymański), 24. Przemysław Frankowski (46' 13. Jakub Kamiński), 20. Piotr Zieliński, 16. Karol Świderski (46' 26. Michał Skóraś), 9. Robert Lewandowski
trener: Czesław Michniewicz

Argentyna: 23. Emiliano Martinez, 13. Cristian Romero, 8. Marcos Acuna (59' 3. Nicolas Tagliafico), 26. Nahuel Molina, 19. Nicolas Otamendi, 20. Alexis Mac Allister (84' 16. Thiago Almada), 24. Enzo Fernandez (79' 6. German Pezzella), 7. Rodrigo de Paul, 11. Angel Di Maria (59' 5. Leandro Paredes), 9. Julian Alvarez (79' 22. Lautaro Martinez), 10. Lionel Messi
trener: Lionel Scaloni

żółte kartki: Acuna - Krychowiak