971 fanów Legii w Białymstoku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Białostockie matoły bez szkoły

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Nasze przeboje z wyjazdami do Białegostoku skończyły się w ostatnim sezonie, kiedy w klubie z Podlasia przestała pracować Agnieszka Syczewska (dziś pracująca w Lechii). Wówczas nagle okazało się, że można bez cyrków nie tylko dojechać na przystadionowy parking, ale i w ludzki sposób wejść na trybuny. Tak też było podczas sobotniego wyjazdu.

Zainteresowanie meczem w Białymstoku było spore - wyraźnie najwyższe w tym sezonie, ale to chyba dziwić nie mogło. Białostoczanie mobilizowali się wcześniej na mecz z "największym wrogiem". Ostatecznie na stadionie pojawiło się 16,6 tys. widzów, czyli do kompletu zabrakło całkiem sporo.



Tradycyjnie już podróżowaliśmy z dworca Warszawa Wschodnia, a wyjazd zaplanowany na godzinę 12, nieznacznie nam się opóźnił. Mimo wszystko z odpowiednim zapasem czasu dotarliśmy do stacji Niewodnica, skąd podstawionymi autobusami ruszyliśmy w stronę stadionu. 10 kilometrów przemierzyliśmy w około pół godziny - zdecydowanie szybciej niż podczas naszych wizyt, które kończyliśmy na parkingu. Również samo wchodzenie na stadion przebiegało niezwykle sprawnie. Jak się okazuje niepotrzebne są już namioty i cyrki, które fundowano nam w tym miejscu przed paru laty. Łącznie w sektorze gości stawiło się 971 legionistów. Wywiesiliśmy osiem flag - "Legia Warszawa", "Olimpia", "Zambrów", "Tradycja Pokoleń", "Legia UZL", "Sokołów Podl.", "Biała Podlaska" i "Legijna Emigracja".



Jagiellonia przed meczem rozpoczęła przygotowania do planowanej oprawy. Z głośników poleciał kawałek Pink Floyd pt. "Another Brick in the Wall". W pierwszych minutach meczu w młynie "Jagi" rozciągnięto transparent z hasłem z tego właśnie kawałka "We don't need no education". Czcionka wykorzystana na transparencie była inspirowana okładką albumu Pink Floyd "The wall". Ponad nim zaprezentowano malowaną sektorówkę, przedstawiającą zamaskowanego kibica "pszczółek", który racą podpala legijny indeks z pieczęcią "Ultrawersytetu Warszawskiego". W tle pojawiły się żółte i czerwone kartoniki, a całość zwieńczył pokaz pirotechniczny - świece dymne w barwach klubu. Nasza odpowiedź na tę prezentację była natychmiastowa. "Jaga matoły, jesteście k...y bez szkoły" - skandowaliśmy pod adresem białostoczan, którzy tego dnia mogli liczyć na wsparcie swoich zgodowiczów z Mazura Ełk (z flagą).



Przed 1 listopada gospodarze wywiesili transparent z ksywami kibiców, którzy odeszli - "Ultra ma was w pamięci". Wywiesili również transparent z pozdrowieniami do więzienia.

Nasi piłkarze od 9 meczów nie wygrali w Białymstoku, więc i tym razem raczej niewielu z nas spodziewało się korzystnego wyniku. Doping rozpoczęliśmy jednak na odpowiednich obrotach, z pasją i wiarą w zwycięstwo. Nie podciął nam skrzydeł również szybko stracony gol. I jak się okazało, nie podciął skrzydeł również zawodnikom, którzy bardzo szybko zaatakowali skutecznie i najpierw doprowadzili do remisu, a chwilę później wyszli na prowadzenie. Radość była spora, i tym większa, że... zupełnie niespodziewana po takim początku meczu.

Trzeci gol dla legionistów padł w momencie śpiewania przez nas "Hitu z Wiednia", a chwilę po trzecim trafieniu okrzykiem "Jazda z k...i", zachęcaliśmy naszych graczy do dalszych ataków i kolejnych trafień. I ku naszemu zaskoczeniu, tak też się stało. Grający ultra ofensywnie legioniści wyszli w pewnym momencie na prowadzenie 5-1, więc można się spodziewać, że nasz doping przybrał na sile, a miejscowi nieco spuścili z tonu. Oczywiście nie mogło zabraknąć przyśpiewek dedykowanych "Jadze", tj. "Na ulicy Jurowieckiej ma siedzibę swą...", czy "Bo Jagi nikt nie lubi, bo Jaga nie ma zgód...". Po golu numer pięć z sektora gości niosło się głośne "Powiedz czy boli, jak Legia w d... pier...".



Niesamowicie niosła się po stadionie nasza pieśń "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się...", którą śpiewaliśmy w samej końcówce. A mistrzowskie było przede wszystkim pier...cie, z jakim ruszyliśmy z tą pieśnią. Podobnie tego dnia było zresztą z "Hej Legia gol...", co dało bardzo dobry efekt.

Po końcowym gwizdku nastroje były w naszych szeregach doskonałe, więc jeszcze co nieco pośpiewaliśmy z drużyną, która przyszła pod nasz sektor świętować wygraną. W nieco innych nastrojach stadion opuszczani białostoczanie, którzy po długim weekendzie wrócą do pracy w naszym mieście.

Godzinę po meczu ruszyliśmy podstawionymi autobusami w stronę Niewodnicy, gdzie czekał na nas "specjal", którym dotarliśmy do stolicy około północy. Najwytrwalsi postanowili wziąć udział w triathlonie i kilkanaście godzin po powrocie z Białegostoku, wspierali dopingiem naszych futsalistów i koszykarzy. A przed nami ostatni mecz przy Ł3 - w najbliższy piątek licznie stawiamy się na meczu z Lechią, a następnie czekają nas dwa wyjazdy - do Gdańska i Wrocławia.

Frekwencja: 16 635
Kibiców gości: 971
Flagi gości: 8

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
Gość niedzielny - 04.11.2022 / 05:49, *.tpnet.pl

Podoba mi się ta rozmowa o edukacji ????a co drugie zdanie z błędami w komentarzach ????????

odpowiedz
Maniek - 03.11.2022 / 20:56, *.play-internet.pl

10km w pół godziny....tępo lepsze nisz kusnierewicza na olimpiadzie

odpowiedz
xzy - 03.11.2022 / 19:02, *.tpnet.pl

Po pierwsze ten napis we don't need no education jest bez sensu gramatycznie. Taki byk znaczy tylko tyle, ze zdecydowanie potrzebują edukacji w zakresie gramatyki angielskiego skoro już jej używają. Po drugie w piosence jest we don't need YOUR education. Po trzecie fakt, ze discopolowcy używają tekstu Pink Floyd jest zabawny.
No chyba, że tam było "your" a nie "no" bo nie widać całej flagi.

odpowiedz
(L)79 - 03.11.2022 / 15:14, *.centertel.pl

taka ciekawostka

https://gol24.pl/policja-zatrzymala-chuliganow-podejrzanych-o-zniszczenie-pociagu-kibicow-legii-warszawa/ar/c2-17010887

odpowiedz
Rytm - 02.11.2022 / 15:42, *.atman.pl

Nie chcą być NajlepSi? Dziwne:)

odpowiedz
papa - 02.11.2022 / 13:19, *.virginm.net

tlumaczenie tekstow np. piosenek nie polega na doslowym przekladaniu slow, a na tlumaczeniu kontekstowym, tzn. elementy tekstu sa tlumaczone z uwzględnieniem ich znaczenia i funkcji w danej sytuacji, wiec tlumaczenie tego fragmentu wyglada tak: my nie chcemy (takiej!) edukacji

odpowiedz
Do autora - 02.11.2022 / 12:43, *.elpos.net

Do redakcji:
jak widać Pan i koledzy nie zrozumieli sensu oprawy skoro padł taki okrzyk z sektora gości... Może czas wrócić do szkoły, żeby lepiej analizować treści?

odpowiedz
Hej!Leeegiiiaa!goooL! - 02.11.2022 / 00:33, *.120.109

Gdybym miaL urodzić Sie, to tyLko z PoLskâ Legiá!

odpowiedz
Do autora - 01.11.2022 / 23:10, *.play-internet.pl

Jak zabrakło sporo? Skoro nie sprzedało się zaledwie 400 wejściówek, bo reszta była buforem.

odpowiedz
Remino - 01.11.2022 / 15:53, *.orange.pl

Czy konieczne jest znieważanie innych ? Prowadzi to do wzajemnej eskalacji nienawiści. Nie tędy droga.

odpowiedz
Pan - 01.11.2022 / 18:19, *.centertel.pl

@Remino: Dobre stwierdzenie , tak powinno być

odpowiedz
Pan - 01.11.2022 / 18:58, *.centertel.pl

@Remino: Oczywiście że tak , a redakcja jak zwykle podniecona prostackim tekstami

odpowiedz
SZEWC - 01.11.2022 / 19:15, *.chello.pl

@Remino: ????????????

odpowiedz
Lw - 01.11.2022 / 19:44, *.plus.pl

@Remino: Słuszna uwaga

odpowiedz
Kermit - 01.11.2022 / 20:34, *.chello.pl

@Remino: dokładnie, też mi to pierwsze przyszło na myśl. To bez sensu.

odpowiedz
Micha(L) - 02.11.2022 / 23:20, *.chello.pl

@Remino: nie nie jest, ale.........rozumiem i nie mam z tym problemu, nigdy nie byłeś na meczu wyjazdowym, jako Kibic Legii i nie odczułeś "nienawiści" do Legii i Warszawy, prawda?.....zatem nie wiesz, jak było na tym (i takim podobnym/takich podobnych) meczu, a jeżeli tak, to nie teraz i nie tutaj "taka" rozkminka", bez spiny.

odpowiedz
BRL - 01.11.2022 / 15:16, *.chello.pl

Od kiedy szkoła cokolwiek znaczy? Żenada w ch...j.

odpowiedz
Maciek - 01.11.2022 / 18:13, *.vectranet.pl

@BRL: jesteś tak ograniczony, że tego nawet nie wiesz. Szkoła to 60%, reszta intelekt i szczęście. Jak nie masz szkoły to "jedziesz" tylko na max. 40%, a jak masz też szkołę to masz 100% - w olbrzymim uproszczeniu tłumaczę.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 02.11.2022 / 11:22, *.telefonica.de

@Maciek: znajomość języków obcych daje Ci komfort i życiowy rozwój A w szkole co dekadę inna narracja to samo jak zmienia się władza więc o jakiej szkole my tu mówimy. Szkoła życia to przetrwanie

odpowiedz
1234 - 09.11.2022 / 13:41, *.t-mobile.pl

@MIODUSKI KONFABULANT : Chłopie o czym ty pier....!??

odpowiedz
Tomek - 01.11.2022 / 13:55, *.tpnet.pl

Flag było 9 . Nie wymieniliście Legijnej emigracji oraz Węgrowa

odpowiedz
Jacek R. - 01.11.2022 / 12:59, *.vectranet.pl

Do Redakcji:
Zawisla rowniez flaga Legijnej Emigracji.
Pzdr

odpowiedz
Jacek R. - 01.11.2022 / 14:16, *.vectranet.pl

@Redakcja
Dziekuje

odpowiedz
oLaf - 01.11.2022 / 12:41, *.vectranet.pl

dobra relacja, tam myślałęm, że to Ulltrawersytet był jak oglądałem mecz w TV : )

odpowiedz
Olomanolo - 01.11.2022 / 12:17, *.play-internet.pl

A co się dzieje na linii Legia - Zagłębie ostatnio brak flag brak pozdrowień .....jeśli się mylę to przepraszam
.

odpowiedz
(L) & ZS - 01.11.2022 / 16:12, *.148.80

@Olomanolo : mylisz się. Bardzo dużo Legionistów w piątek w Sosnowcu na meczu Zagłębia z GTSem.

odpowiedz
(L) - 01.11.2022 / 16:42, *.ilabs.pl

@Olomanolo :
Nie byłeś na Pogoni czy w Białymstoku widać

odpowiedz
Ultras - 01.11.2022 / 11:48, *.171.93

Czy tylko dla mnie oprawa jagi jest niezrozumiala? Nie potrzebujemy edukacji wiec palimy indeks...Legii? WTF? Poza tym indeks Legii na... wlasnej uczelni? Przeciez tam powinna byc wpisana Jagiellonia i wszystko by sie zgadzalo. Albo jak ktos nie chcial podpalac czegos z nazwa swojego klubu to bez niczego, sam indeks UW. Ktos mial ciekawy pomysl, ale nie wiedzial w ktorym koseciele dzwonią. Albo nigdy na studiach nie byl i nie wiedzial o co chodzi. Patrzac po kulisach meczu na yt kanale Legii - moze byc to drugie :d

odpowiedz
Sebo(L) - 01.11.2022 / 13:52, *.vectranet.pl

@Ultras: przecież przekaz oprawy jest prosty jak drut.Kibice Jagielloni nie potrzebują się od nikogo uczyć Ultraski (w tym wypadku od Legii-stąd indeks Ultrawersytetu) ponieważ są na tyle wyedukowani w tym temacie,że mają własne pomysły i własne oprawy...Taki prztyczek w nos dla Ultrasów Legii. Wszystko więc jest bardzo zrozumiałe.

odpowiedz
(L) - 01.11.2022 / 20:31, *.ilabs.pl

@Ultras:
Chyba jednak tylko dla Ciebie....

odpowiedz
M.... - 01.11.2022 / 11:42, *.aster.pl

Akurat Agnieszka była jedną z pierwszych osób która była za tym żeby wpuścić Legie.Padła kozłem ofiarnym

odpowiedz
(L) - 01.11.2022 / 12:58, *.ilabs.pl

@M....:

Nie wiesz: nie pisz/nie klam

odpowiedz
P(L)H - 01.11.2022 / 20:01, *.elpos.net

@M....: nie byles na wyjazdach nie udzielaj sie. Ta persona z pieprzykiem na twarzy białoruska diva z watpliwa reputacją zawsze dbała o swoj interes. Tak jak wiekszosci ludków z podlasia i dla niej przypadła nie uleczalna choroba. Kłamstwo. Kombinowanie. Mowienie w oczy nie prawdy do tego stopnia ze sama zaczęła w nią wierzyć. Podobno zamawiała kominiarza już naście lat temu. Ale nigdy nie dojechał. I mamy tego efekt. W gdańsku kariery pewnie też nie zrobi. A i nikt zrobić jej nie chce

odpowiedz
Darek - 01.11.2022 / 10:43, *.chello.pl

To teraz wyzwanie przed nami. Dwa mecze wyjazdowe na stadiony z pojemnością powyżej 40 tysięcy miejsc.Dwa duże sektory gości.Ciekawe w jakiej liczbie bedziemy.

odpowiedz
Marek - 01.11.2022 / 13:04, *.autocom.pl

@Darek : Gdańsk 500-1000, Wrocław 1000-2000

odpowiedz
Kibic L - 01.11.2022 / 17:03, *.tpnet.pl

@Marek: o czym ty piszesz, jak do Gdańska w zamkniętych zapisach chętnych jest ponad 250 osób, dlatego wyjazd samochodowy

odpowiedz
pseudokumaci - 02.11.2022 / 09:35, *.orange.pl

@Kibic L: o pewnych rzeczach sie nie pisze.Wez rozbieg i barana w sciane polecam jesli chcesz byc kumaty ;)

odpowiedz
A - 02.11.2022 / 09:39, *.230.249

@Kibic L: To zróbcie otwarte zapisy, wtedy uzbiera się 500 osób na pociąg. Zawsze powinny być otwarte zapisy - nawet na małe sektory gości. Szczerze, to nigdy nie zrozumiem tej selekcji, komu pozwalacie zapisać się na wyjazd, a komu nie.

odpowiedz
FanFan - 01.11.2022 / 08:43, *.telnaptelecom.pl

Na wschodzie słoma z butów wystaje, człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy! Kompleksy tam urosły do maksimum, ale nie dziwię się jak dostali oklep na Ł3 od ojców z rodzinnego i jeszcze flagi u siebie pogubili. A najlepsze jest, że w poniedziałek wcześnie rano kanapki i słoiki pakują do bagażnika i w pięciu osobówką do Stolicy do pracy jadą zarabiać dukaty :)

odpowiedz
1234 - 01.11.2022 / 12:57, *.t-mobile.pl

@FanFan:

odpowiedz
Adam - 01.11.2022 / 22:50, *.net.pl

@FanFan: pier...lisz farmazony frustracie z koziej wólki

odpowiedz
Kibic wkstraklasy - 01.11.2022 / 07:02, *.centertel.pl

Tyle lat tu przyjeżdżacie a wciąż nie odróżniacie Niedownicy od Niewodnicy. Kto tu jest bez szkoły?

odpowiedz
L - 01.11.2022 / 11:28, *.171.93

@Kibic wkstraklasy: no wy. Zrobic indeks Legii na jej wlasnej uczelni i spalic go cytujac nie potrzebujemy edukacj? No niezla logika

odpowiedz
Czsk - 01.11.2022 / 12:35, *.4.1

@Kibic wkstraklasy: faktycznie, pomylenie jakiejś wiochy gdzie psy chjami piją wodę świadczy o braku inteligencji.

odpowiedz
Jihad - 01.11.2022 / 06:45, *.255.4

Pier...nięcie przy "Gdybym jeszcze raz" było epickie zwłaszcza za pierwszym razem w drugiej połowie meczu. Przed meczem co Legia próbowała coś zaśpiewać to te białostockie menele podgłaśniały na full muzykę. Szkoda że znowu bez palenia szmat

odpowiedz
Franio - 01.11.2022 / 05:48, *.tpnet.pl

Im zabrakło do kompletu ale my tez nie wykorzystalismy pelnej puli, wiec nie wiem, po co ta glupia napinka

odpowiedz
Syn oreszczuka - 01.11.2022 / 07:58, *.aster.pl

@Franio: nie wiem skąd autor wziąl liczbę, skoro zapisane bylo 1021, czyli wykorzystane były wszystkie bilety

odpowiedz
KAMIL - 01.11.2022 / 08:03, *.com.pl

@Franio: dokładnie ostatnio sporo jej w relacjach nie potrzebnie jak byśmy sie jacys wrażliwi zrobili :D zajmijmy się swoim podwórkiem

odpowiedz
Greg - 01.11.2022 / 08:21, *.tpnet.pl

@Franio:
Bo ostatnio namy z tym problem nawet na tak prestiżowym wyjeździe jak w Poznaniu go nie mieliśmy.....no ale zawsze lepiej innym wytykać to i owo

odpowiedz
Kibic L - 01.11.2022 / 10:05, *.tpnet.pl

@Franio: tak to jest, jak bilety tylko dla kumatych

odpowiedz
L - 01.11.2022 / 11:25, *.171.93

@Greg: przeciez byl komplet i w Poznaniu i w Bialym. Przestancie cpac.

odpowiedz
What? - 01.11.2022 / 11:30, *.171.93

@KAMIL: przeciez to wy jestescie przewrazliwieni. Gdzie tu napinka? Stwierdzenie faktu, ze nie bylo kompletu a dzieciaki placza, ze napinka, hahahaha.

odpowiedz
M... - 01.11.2022 / 14:25, *.t-mobile.pl

@Syn oreszczuka: ale nie było kompletu wg odbić skanera 975.

odpowiedz
Syn oreszczuka - 01.11.2022 / 17:37, *.orange.pl

@M...: @M...: ale nie wynikal on z przywolanych przez kogos "problemow ze zrobieniem kompletu", bo chetnych bylo wiecej niz biletow-lista byla kompletna. Z racji pierwszeństwa na ten wyjazd dla FC, duzo grup miało obcięte ilości bo popyt był wiekszy niz podaż. Raczej to niedojazdy, a nie brak kompletu wynikajacy z braku zainteresowania wyjazdem.
Z resztą o czym my mowimy. Jeździmy w świetnych liczbach i rozmowa czy weszlo na sektor 975 czy 1000 przy 1021 przyznanych biletow jest groteskowa

odpowiedz
obiektyw - 02.11.2022 / 00:29, *.plus.pl

@Franio: Oczywiście, że rozeszły się wszystkie wejściówki przeznaczone dla nas.

odpowiedz