MŚ 2022: Porażka gospodarzy w meczu otwarcia

Bartosz Kuciński, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę w Katarze rozpoczęły się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Piłkarze Legii przebywają na urlopach, więc na naszych łamach będziemy codziennie relacjonowali mundialowe wydarzenia, a w zbiorczym newsie możecie komentować przebieg rywalizacji o miano najlepszej drużyny świata.

W meczu otwarcia reprezentacja Kataru przegrała z Ekwadorem 0-2 po dwóch bramkach Ennera Valencii w 16. i 31. minucie.

Ekwadorczycy wyszli ofensywnie od początku spotkania. Już w 3. minucie dośrodkowali piłkę w pole karne i po niepewnym wyjściu katarskiego bramkarza, piłkę z bliska skierował do bramki Enner Valencia. Radość Ekwadoru przerwał sędzia i interwencji z VAR anulował bramkę. Decyzja wzbudziła spore kontrowersje. Gracze z Ameryki Południowej dalej byli w gazie. Enner Valencia dostał piłkę po prostopadłym podaniu i znalazł się w sytuacji sam na sam z Al Sheebem. Katarski golkiper sfaulował napastnika w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr oraz ukarał bramkarza żółtą kartką. Do jedenastki podszedł Valencia i pewnie wykończył uderzeniem po ziemi dolny róg bramki.

W 33. minucie Angelo Preciado posłał precyzyjnie dośrodkowanie w pole karne, do piłki dopadł Valencia i strzelił głową przy słupku. Przyśpiewki katarskich kibiców ucichły i w sektorach przez nich zajmowanych zaczęło się rozluźniać. W drugiej połowie piłkarze z Ameryki Południowej spuścili z tonu i mecz zaczął być coraz nudniejszy. W 55. Minucie Romario Ibara znalazł trochę miejsca na skraju pola karnego i strzelił w prawą stronę bramki, jednak efektywną paradą popisał się Al Sheeb. Pod koniec spotkania katarski napastnik Mohammed Montari strzelił zza pola karnego, jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę. Z każdą minutą katarscy kibice wychodzili ze stadionu i trybuny pustoszały.

Katar 0-2 (0-2) Ekwador
0-1 - 16' Enner Valencia (karny)
0-2 - 31' Enner Valencia

Katar: 1. Saad Al-Sheeb - 2. Pedro Ró-Ró, 15. Bassam Al-Rawi, 16. Boualem Khoukhi, 3. Abdelkarim Hassan Fadlalla, 14. Homam Ahmed, 10. Hassan Al-Haydos (72' 4. Mohammed Waad Al-Bayati), 12. Karim Boudiaf, 6. Abdulaziz Hatem Mohammed, 19. Almoez Ali Abdulla (72' 9. Mohammed Muntari), 11. Akram Afif

Ekwador: 1. Hernán Galíndez - 17. Ángelo Preciado, 2. Félix Torres, 3. Piero Hincapié, 7. Pervis Estupiñán, 19. Gonzalo Plata, 20. Jhegson Méndez, 23. Moisés Caicedo (90' 21. Alan Franco), 10. Romario Ibarra (68' 16. Jeremy Sarmiento), 13. Enner Valencia (77' 5. José Cifuentes), 11. Michael Estrada (90' 26. Kevin Rodríguez)